Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13.03χλμ σημερα σε 1.17.29.Με επιασε για τα καλα η νυχτα αλλιως θα ετρεχα κανα 2χλμ ακομα.Κανα καρυδακι με μελι και στις 8 εχει βαρη.Αυριο εχει ξεκουραση απο τα παντα.

 

www.endomondo.com/workouts/284812633

 

liverpool καλα σε καταλαβα προχθες που πηγαινες Σημαντρα.

Ρε συ...έτρεξες 13 χλμ και μετά από 2-3 ώρες πας για βάρη όπου ενδιάμεσα τρως καρύδια με μέλι ? Τα καρύδια με το μέλι υποθέτω τα θες για ενέργεια (άρα τα καρύδια τι δουλειά έχουν ?)...γεύμα κανονικό δεν θα κάνεις ?

 

Νίκο που να κάνεις δηλαδή και προπονήσεις με 8ωρο ύπνο  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε συ...έτρεξες 13 χλμ και μετά από 2-3 ώρες πας για βάρη όπου ενδιάμεσα τρως καρύδια με μέλι ? Τα καρύδια με το μέλι υποθέτω τα θες για ενέργεια (άρα τα καρύδια τι δουλειά έχουν ?)...γεύμα κανονικό δεν θα κάνεις ?

 

Νίκο που να κάνεις δηλαδή και προπονήσεις με 8ωρο ύπνο :-D

Ναι για ενεργεια τα τρωω και εχω τα ιδια gain με οταν ειμαι ξεκουραστος.Μετα τα βαρη θα φαω 4 ασπραδια με 250ml γαλα και σαλατα.Αν φαω τωρα κανονικα θα σερνομε στα βαρη.Τρωω και ενα μηλο μαζι με τα καρυδια με μελι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για ενεργεια τα τρωω και εχω τα ιδια gain με οταν ειμαι ξεκουραστος.Μετα τα βαρη θα φαω 4 ασπραδια με 250ml γαλα και σαλατα.Αν φαω τωρα κανονικα θα σερνομε στα βαρη.Τρωω και ενα μηλο μαζι με τα καρυδια με μελι.

Καλά...μάλλον επιδόσεις θες να πεις και όχι gains. Καταρχάς τα έχεις πολύ κοντά τα βάρη με το τρέξιμο...δες αν γίνεται να τα αραιώσεις λίγο. Επίσης με ένα μήλο 20 λεπτά πριν κάνεις την δουλειά σου αν θες τόσο κάτι για ενέργεια (όπου επειδή κι εγώ το έκανα αυτό με το μήλο δεν υπάρχει διαφορά στα νούμερα αν έχεις φάει ένα γεύμα πιό πριν).

 

Το καλύτερο είναι βέβαια να φας ένα γεύμα μετά το τρέξιμο και όταν ξεφουσκώσεις να πας για βάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε συ...έτρεξες 13 χλμ και μετά από 2-3 ώρες πας για βάρη όπου ενδιάμεσα τρως καρύδια με μέλι ? Τα καρύδια με το μέλι υποθέτω τα θες για ενέργεια (άρα τα καρύδια τι δουλειά έχουν ?)...γεύμα κανονικό δεν θα κάνεις ?

 

Νίκο που να κάνεις δηλαδή και προπονήσεις με 8ωρο ύπνο  :-D

προσπαθει να κανει δυο πραγαμτα που δεν γινονται ταυτοχρονα! (το εχω κανει και εγω αλλα εμενα δεν με ενδιεφεραι ποτε το φουσκωμα και να αποκτησω μυς μιας και ειχα απο πριν αρκετους :P)

εγω το εχω πει οτι πρεπει να ξεκαθαρισει λιγο μερες τρεξιματος και βαρη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλικα το εκανα το λαικ και εγω ρε σαν τον Γιαννη :P

διάολος είσαι κ συ κ ο άλλος

με βρήκατε μικρό κ με δουλεύεται

στη χώρα της ανεργίας  :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά...μάλλον επιδόσεις θες να πεις και όχι gains. Καταρχάς τα έχεις πολύ κοντά τα βάρη με το τρέξιμο...δες αν γίνεται να τα αραιώσεις λίγο. Επίσης με ένα μήλο 20 λεπτά πριν κάνεις την δουλειά σου αν θες τόσο κάτι για ενέργεια (όπου επειδή κι εγώ το έκανα αυτό με το μήλο δεν υπάρχει διαφορά στα νούμερα αν έχεις φάει ένα γεύμα πιό πριν).

 

Το καλύτερο είναι βέβαια να φας ένα γεύμα μετά το τρέξιμο και όταν ξεφουσκώσεις να πας για βάρη.

Ρε παιδια δεν βολευει.Ερχομαι απο τη δουλεια στις 2.Μεχρι τις 2.30 εχω φαει.Μεχρι 4.30 κοιμαμαι η γενικα ξεκουραση.Μετα τρεξιμο για να παω στις 7-8 για βαρη αναλογα ποση ωρα θα τρεξω.Τις μερες που δεν τρεχω κανω βαρη στα ποδια.Να τρεχω 13χλμ και μετα να κανω βαρη στα ποδια δεν.Οποτε τα εβαλα μαζι με τα βαρη για στηθος/πλατη/δικεφαλο.Δεν βγαινουν οι μερες αλλιως.

προσπαθει να κανει δυο πραγαμτα που δεν γινονται ταυτοχρονα! (το εχω κανει και εγω αλλα εμενα δεν με ενδιεφεραι ποτε το φουσκωμα και να αποκτησω μυς μιας και ειχα απο πριν αρκετους :P)

εγω το εχω πει οτι πρεπει να ξεκαθαρισει λιγο μερες τρεξιματος και βαρη

Δεν βγαινουν ρε συ οι μερες και οι ωρες.Προσπαθω και τα 2 και βλεπω προοδο.Για μυς απλα με ενδιαφερει να τους διατηρησω μεχρι να καει το λιπος για αυτο περνω 100+ γρ πρωτεινη τη μερα και ειδικα μετα τα βαρη.Βγαλτε μου καλυτερο προγραμμα μιας και οι ωρες μου ειναι περιορισμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δεν βολευει.Ερχομαι απο τη δουλεια στις 2.Μεχρι τις 2.30 εχω φαει.Μεχρι 4.30 κοιμαμαι η γενικα ξεκουραση.Μετα τρεξιμο για να παω στις 7-8 για βαρη αναλογα ποση ωρα θα τρεξω.Τις μερες που δεν τρεχω κανω βαρη στα ποδια.Να τρεχω 13χλμ και μετα να κανω βαρη στα ποδια δεν.Οποτε τα εβαλα μαζι με τα βαρη για στηθος/πλατη/δικεφαλο.Δεν βγαινουν οι μερες αλλιως.

 

Δεν βγαινουν ρε συ οι μερες και οι ωρες.Προσπαθω και τα 2 και βλεπω προοδο.Για μυς απλα με ενδιαφερει να τους διατηρησω μεχρι να καει το λιπος για αυτο περνω 100+ γρ πρωτεινη τη μερα και ειδικα μετα τα βαρη.Βγαλτε μου καλυτερο προγραμμα μιας και οι ωρες μου ειναι περιορισμενες.

Ρε συ 4 ημέρες βάρη και 3 αερόβια. 7 μέρες έχει η βδομάδα. Και άντε αν θες Κυριακή μόνο για ξεκούραση βάλε στην πιό εύκολη μέρα με βάρη και αερόβια. 

 

Αφού σε νοιάζει να φύγει το λίπος όπως λες τότε οι επιδόσεις στο τρέξιμο έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Οπότε μπορείς να σταματήσεις να τρέχεις χωρίς σταματημό και απλά να βάλεις 40-45 λεπτά μετά τα βάρη λίγη αερόβια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ 4 ημέρες βάρη και 3 αερόβια. 7 μέρες έχει η βδομάδα. Και άντε αν θες Κυριακή μόνο για ξεκούραση βάλε στην πιό εύκολη μέρα με βάρη και αερόβια.

 

Αφού σε νοιάζει να φύγει το λίπος όπως λες τότε οι επιδόσεις στο τρέξιμο έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Οπότε μπορείς να σταματήσεις να τρέχεις χωρίς σταματημό και απλά να βάλεις 40-45 λεπτά μετά τα βάρη λίγη αερόβια.

Κοιτα πως τα εχω.

Δευτερα Τεταρτη Παρασκευη Σαββατο εχει τρεξιμο και βαρη στηθος/πλατη/δικεφαλο

Τριτη Πεμπτη Κυριακη βαρη στα ποδια και κοιλιακους με 150 καμψεις.

 

Μετα τα βαρη δεν μπορω να παω για τρεξιμο ειναι νυχτα.Επισης θα χαλασουν τα γευματα που κανω.Στις 8 στις 2 στις 6 στις 9 και στις 11 το τελευταιο.Μεχρι στιγμης την παλευω πολυ καλα και στο τρεξιμο και στα βαρη μιας και ανεβαινω συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε συ. Κάνεις πόδια-κοιλιακούς-κάμψεις κάθε Τρίτη-Πέμπτη-Κυριακή και κάθε Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή-Σάββατο στήθος-πλατη-δικέφαλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινκ καταρχην μπραβο σου που εχεις πορωθει κ κανεις τοσα πολλα πραγματα !

αυτο που θελουν να σου πουν κ εχουν δικιο ειναι οτι οταν κανεις την ιδια μερα κ τρεεξιμο (στα ορια) και βαρη , αυτο σε κοβει !

χανεις και στα δυο , και  στο τρεξιμο κ στα βαρη οι επιδοσεις σου πεφτουν ! προσπαθησε να χωρισεις τις μερες ,  αλλες μερες βαρη και αλλες μερες τρεξιμο κ θα δεις μεγαλη βελτιωση και στα δυο !

νικο μπραβο σου κ σενα που το ριξες παλι στις ''καλες'' συνηθειες ! υψος  - κιλα  ??

αντε να παιρνεις σειρα και συ για καμμια φωτο σιγα σιγα .. :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινκ καταρχην μπραβο σου που εχεις πορωθει κ κανεις τοσα πολλα πραγματα !

αυτο που θελουν να σου πουν κ εχουν δικιο ειναι οτι οταν κανεις την ιδια μερα κ τρεεξιμο (στα ορια) και βαρη , αυτο σε κοβει !

χανεις και στα δυο , και  στο τρεξιμο κ στα βαρη οι επιδοσεις σου πεφτουν ! προσπαθησε να χωρισεις τις μερες ,  αλλες μερες βαρη και αλλες μερες τρεξιμο κ θα δεις μεγαλη βελτιωση και στα δυο !

νικο μπραβο σου κ σενα που το ριξες παλι στις ''καλες'' συνηθειες ! υψος  - κιλα  ??

αντε να παιρνεις σειρα και συ για καμμια φωτο σιγα σιγα .. :-)

1,75 κιλά δεν ξέρω , υποθέτω 75(ελπίζω να θυμηθώ να ζυγιστώ αυριο το πρωί γιατι 3 μέρες το ξεχνάω)

κ φωτό θα παίξει αλλα προς καλοκαίρι μεριά γιατι έχω ενα θέμα να ξεφορτωθώ  ;)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε συ. Κάνεις πόδια-κοιλιακούς-κάμψεις κάθε Τρίτη-Πέμπτη-Κυριακή και κάθε Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή-Σάββατο στήθος-πλατη-δικέφαλα ?

Ναι ετσι εχω το προγραμμα μου αυτη τη στιγμη.Πιστευω ειναι ενα αρκετα απαιτητικο προγραμμα αλλα μεχρι στιγμης παει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

κινκ ακομη και εγω που ειμαι πιο καμμενος απο εσενα πλεον εχω ξεχωρησει τρεξιμο  και βαρη! τεταρτη και κυριακη που παω για τρεξιμο δεν εχει βαρη!! τουλαχιστον τωρα που δεν εχω χρονο! γιατι πριν μπορει να πηγαινα πρωι βαρη και βραδυ τρεξιμο οποτε δεν επηρεαζαν οι προπονησεις η μια την αλλη!(οχι τοσο πολυ τουλαχιστον)

απλα αν φτιαξεις προγραμμα καποιες μερες τρεξιμο καποιες μερες βαρη οπως ειπαν και απο πανω θα δεις βελτιωσει και στα 2!!

στο λεω απο εμεπειρια γιατι ηταν περιοδος που πηγαινα καθε μερα τρεξιμο και δεν ανεβαινα! εκατσα σκ και ξεκουραστηκα και την δευτερα ειχα ριξει σχεδον 2 λεπτα το χρονο μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...