Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άλλαξα ώρα που πάω gym (πάω στις 6) και είμαι αναγκασμένος να φάω 1.5 ώρα πριν πάω δεν κάνω νηστικός πια. Δεν περίμενα 2 μπανάνες και μισό μιλκο να μου δώσουν + στα κιλά και με παραπάνω επαναλήψεις παρόλο που ήμουν άρρωστος και άυπνος. 

 

Έτρωγα μέχρι τις 1 το βράδυ μετά πάντως. 

 

Να δούμε πώς θα πάει το πράμα.

Καλύτερα έτσι πάντως. Τώρα που έχεις βάλει και μυς καλό είναι να τους προστατέψεις...ειδικά όσο θα κατεβαίνεις σε λίπος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν ήταν πολύ δύσκολα αλλά υπήρχαν ενοχλήσεις. Δεν τις έφαγα με την μία. 2 ωρες πριν την άσκηση έφαγα μια μπανανα και ήπια μισο γάλα, και μια ώρα πριν έφαγα ακόμα μια μπανανα. Ίσως μια μπανάνα είναι αρκετή πάντως ή ίσως δεν χρειάζεται γάλα. 

 

Προτιμώ την προπόνηση με άδειο στομάχι φυσικά.. αλλα δεν γινόταν άλλο. 1.15 ώρα το μεσημέρι δεν είναι αρκετή παρόλο που το gym είναι απέναντι. 

 

Μόνο αν το γυρίσω σε κάνα split αλλά τότε θα πρέπει να κάνω 6 φορές την ευδομάδα gym 45 λεπτά την μία για να κάνω τον ίδιο όγκο προπόνησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, πιο πολύ πονάει η μέση με το βάλε-βγάλε κιλά στις μπάρες παρά με τις ίδιες τις ασκήσεις. 

 

+1

 

Επίσης σκατά σε αυτούς που αφήνουν 20κιλα πάνω στις μπάρες ενώ κάνουν κάτω από 100 κιλά. Λες και αν βάλεις 4 δεκάκιλα αντί για 2 20κιλα θα πάθεις τίποτα. Άντε να τα βγάζεις μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά σκατά σε αυτούς που αφήνουν κιλά γενικά.
το χρησιμοποίεισες? επέστρεψε το στην αρχική του κατάσταση.
δεν ειναι κανένας υποχρεωμένος να κάνει το χαμάλη + οτι υπάρχουν κ άτομα που δεν μπορούν καν να αδειάσουν 20kg πλάκες (πχ κάποιες γυναίκες κ όχι μόνο)
μου έχει τύχει να βρω γεμάτη τη μπάρα απο squat 150kg κ να αρχίσω καντήλια, ήρθε και το είδε κ ο υπεύθυνος κ απόρησε με το μαλάκα που συνεχίζει μετά απο παρατηρήσεις να κάνει τα ίδια.(του είχε κάνει παρατήρηση και μπροστά μ).

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, πιο πολύ πονάει η μέση με το βάλε-βγάλε κιλά στις μπάρες παρά με τις ίδιες τις ασκήσεις. 

 

χαχα τα έλεγα εγώ που μου είχε φύγει η μέση. Κανω μισά μισά μηχανήματα / ελεύθερα τώρα και είμαι οκ.

βασικά σκατά σε αυτούς που αφήνουν κιλά γενικά.

το χρησιμοποίεισες? επέστρεψε το στην αρχική του κατάσταση.

δεν ειναι κανένας υποχρεωμένος να κάνει το χαμάλη + οτι υπάρχουν κ άτομα που δεν μπορούν καν να αδειάσουν 20kg πλάκες (πχ κάποιες γυναίκες κ όχι μόνο)

μου έχει τύχει να βρω γεμάτη τη μπάρα απο squat 150kg κ να αρχίσω καντήλια, ήρθε και το είδε κ ο υπεύθυνος κ απόρησε με το μαλάκα που συνεχίζει μετά απο παρατηρήσεις να κάνει τα ίδια.(του είχε κάνει παρατήρηση και μπροστά μ).

 

  

 

Επίσης σπαστικό είναι που δεν το νιώθουν και στια σταντ που μπένουν τα κιλά που έχει ψηλές και χαμηλές θέσεις , φορτώνουν όλα τα 5 κιλα ψηλά και τα 20κιλά χαμηλά.. αυτό δεν το νιώθει κανείς λεμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλεξ αν καταλαβα καλα πριν πηγαινες νηστικος ? αν ισχυει θα δεις μεγαλη διαφορα κ στα κιλα κ στις επαναληψεις ακομη κ με αυτες τις δυο μπανανες !

επισης κοψε αν μπορεις το μιλκο τελειως !  περα απο ολα τα αλλα το μιλκο φτιαχνετε απο λιγμενα - επιστροφες ασπρα συν ενα σωρο συντηρητικα και πολλα αλλα ακομη !  μακρια  ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολαμβάνοντας το ταπεράκι στο κέντρο της συμπρωτεύουσας τη σημερινή ηλιόλουστη μέρα αφού είχα ξεμπερδέψει με τον οδοντίατρο, αξία ανεκτίμητη.


Btw, σκέφτομαι για πλάτη να προσθέσω τα australlian pull ups στο smith μιας και pull ups με υποβοήθημα μηχάνημα δεν έχουμε και μιας και μόνη μου ούτε καν, ποιά η γνώμη σας; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλεξ αν καταλαβα καλα πριν πηγαινες νηστικος ? αν ισχυει θα δεις μεγαλη διαφορα κ στα κιλα κ στις επαναληψεις ακομη κ με αυτες τις δυο μπανανες !

επισης κοψε αν μπορεις το μιλκο τελειως !  περα απο ολα τα αλλα το μιλκο φτιαχνετε απο λιγμενα - επιστροφες ασπρα συν ενα σωρο συντηρητικα και πολλα αλλα ακομη !  μακρια  ..

 

Ναι συνήθως προτιμώ το τοπικό γάλα εδώ, έτυχε. Ναι έκανα προπόνηση πάντα νηστικός μετά από 16 ώρες αφαγίας συνήθως. Θα συνεχίσω να κάνω έτσι τα σαββατοκύριακα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ξεκινησα για τρεξιμο με σκοπο να κανω 5-6 χλμ.Στα 2 χλμ μενω με το κοντομανικο.Ειχε και ενα αερακι και δεν καταλαβα τιποτα.

Και το αποτελεσμα: 11.28 χλμ σε 1.05.44 χωρις να σταματησω καθολου και τα 10 σε 57.31 με 38 δευτερα καλυτερα απο το ρεκορ μου.Κατα τις 7:30 παω για στηθος/πλατη/δικεφαλο.

 

Και μια ερωτηση.Αν φαω τωρα καμια 10αρια καρυδια με 5-6 αμυγδαλα και 2 κουταλιες μελι ειναι καλα για πριν τα βαρη?Ειναι εχουν αρκετα λιπαρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι θα σου δωσουν πολυ ενεργεια , φτανει να τα εχεις χωνεψει ! βαλε κ φουντουκια !

αλεξ νηστικος 16 ρε θηριο ?? σα να εχεις παρει αναβολικα θα σου φαινεται η διαφορα τωρα αν τρως πριν την προπονηση ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι θα σου δωσουν πολυ ενεργεια , φτανει να τα εχεις χωνεψει ! βαλε κ φουντουκια !

αλεξ νηστικος 16 ρε θηριο ?? σα να εχεις παρει αναβολικα θα σου φαινεται η διαφορα τωρα αν τρως πριν την προπονηση ..

Εγινε φιλε μου παω να τα χτυπησω και σε μια ωριτσα παμε για βαρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/SID-5DC0DE62-4F4D2B5D/www_lidl_gr/hs.xsl/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=3843

 

Να τα τσιμπησω? Δεν εχω κανει ποτε με λαστιχα. Γινεται δουλεια? Για να ζεσταθει ο μυς καλα δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...