Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Έχω 3 μέρες που ξεκίνησα πρωινή βολτούλα με το σκύλο, μισή ώρα περπάτημα με λίγο ασταθές ρυθμό -γιατί ο σκύλος θέλει να μυρίζει τα πάντα. Νιώθω πολύ ωραία, είναι δυνατό ξεκίνημα της μέρας.

 

Επίσης, έχω 1 βδομάδα που χαμήλωσα λιγάκι τις θερμίδες, να πέσει το κοιλιακό λίπος. Ναι μεν έπεσε 2 πόντους η περιφέρεια μέσης αλλά ταυτόχρονα έβαλα μισό κιλό. Ό,τι να 'ναι :)

 

χρόνια μας πολλά ρε γιάννηδες, σπίτι χωρίς γιάννη προκοπή δεν κάνει ;)

 

μπραβο η αλλαγή προγράμματος είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω κατι; Ασχετο. Πως γινεται να φουσκωσω στο προσωπο αλλα οχι στο υπολοιπο σωμα :P Επισης για να βαλω κιλα, εκτος απο αναψυκτικα και γλυκα, οι υπολοιπες καλες τροφες, καθε ποσο συχνα πρεπει να τρωω πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα θα περιμενε κανεις να συμβαινει το αντιθετο! Στον υποθυρεοειδισμο υποτιθεται πως παιρνεις θερμιδες πιο ευκολα, αντιθετως χανεις οταν εχεις υπερ.

 

Βεβαια περιμενεις να βρεις λογικη σε μια παθηση κατα την οποια το ιδιο σου το σωμα τη πεφτει στον αδενα σου. Υπαρχουνε κι αυτα δυστυχως..

 

@bosei Ισως μεχρι να ρυθμιστεις να κουραζεσαι λιγο παραπανω, αλλα μη μασας μολις γινεις ευθυρεοειδικος θα φυγει κι αυτο (αν υπαρχει)

Δεν ξέρω και γω πόσα χρόνια πάνε που μου διαγνώστηκε η νόσος του hashimoto, μια πάθηση που συγκαταλέγεται στα αυτοάνοσα. Ρυθμίζεται ΜΟΝΟ με χάπι, δεν υπάρχει ίαση

 

Τα δικά μου αντιγόνα πέρα από το να καταστρέφουν τον θυρεοειδή βάλθηκαν να καταστρέψουν και τον παραθυρεοειδή, σύμφωνα με τις τελευταίες εξετάσεις φαίνεται να έχει μετατραπεί σε έναν ευρύτερο αυτοάνοσο νόσημα. 

 

Don't panic όμως, βουρ στα βάρη να γλυτώσουμε την οστεοπόρωση!

 

 

Είναι μύθος ουσιαστικά αυτό για τον υπό και τον υπερ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με ρώτησε ένας φίλος μου σήμερα άν μπορώ να κάνω σημαία και του λέω δεν ξέρω έχω να δοκιμάσω καιρό..έκατσα 15δευτερολέπτα τουλάχιστον Και δεν το περίμενα ..

Σήμαια είναι αυτό

http://crossfitbelltown.com/files/2011/10/flag-300x254.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω κατι; Ασχετο. Πως γινεται να φουσκωσω στο προσωπο αλλα οχι στο υπολοιπο σωμα :P Επισης για να βαλω κιλα, εκτος απο αναψυκτικα και γλυκα, οι υπολοιπες καλες τροφες, καθε ποσο συχνα πρεπει να τρωω πχ;

Ωραία συνταγή είναι και αυτή:

 

1383745_10202710478504934_1299690937_n.j

 

 

 

2-3 ώρες συχνότητα, όσο για τα γεύματα ανάλογα με τι θες και πόσες θερμίδες θες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ρώτησε ένας φίλος μου σήμερα άν μπορώ να κάνω σημαία και του λέω δεν ξέρω έχω να δοκιμάσω καιρό..έκατσα 15δευτερολέπτα τουλάχιστον Και δεν το περίμενα ..

Σήμαια είναι αυτό

http://crossfitbelltown.com/files/2011/10/flag-300x254.jpg

μετα θα επρεπε να κανεις αλλα 15 δευτερολεπτα με το αριστερο χερι στην αλλη μερια (κατω ή πανω) ωστε να γυμνασεις και τα δυο χερια/κοιλιακοι/κτλ.

 

Ωραια υπογραφη:

Αυτη του λεει κανε μου λιγακι μουυυ... Πριν τις κανει ενα.."". να, κι εκπληξη που περιμεναμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μετα θα επρεπε να κανεις αλλα 15 δευτερολεπτα με το αριστερο χερι στην αλλη μερια (κατω ή πανω) ωστε να γυμνασεις και τα δυο χερια/κοιλιακοι/κτλ.

 

 

Η άλλη μεριά Δεν με βόλευε.. δοκιμάσε όμως να το κάνεις και μετά δες άν βγαίνει και από Την άλλη αμέσως :-P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η μπαρα ειναι οριζοντιως δεν πιανεται,ε? (μονοζυγο)χαχα. Οχι, δεν εχω δοκιμασει ποτε ουτε νομιζω πως μπορω. Αλλα δεν χρειζοταν να το κανεις αμεσως, αλλα μαλλον επρεπε. Εγω προσπαθω οταν σηκωνω ενα βαρος να το σηκωνω μετα και απο το αλλο χερι πχ για να μην υπαρχει ασυμετρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω και γω πόσα χρόνια πάνε που μου διαγνώστηκε η νόσος του hashimoto, μια πάθηση που συγκαταλέγεται στα αυτοάνοσα. Ρυθμίζεται ΜΟΝΟ με χάπι, δεν υπάρχει ίαση

Ναι κι εγω σε ρυθμιση με χαπι αναφερομουν! Να γινει δηλ ευθυρεοειδικος παιρνοντας το χαπι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια!

 

pr bench press σημερα: 90x3

 

70 κιλα ανθρωπος, ηθελα να μοιραστω τη χαρα μου :P

πόσο χρονών είσαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...