Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο φιλος 60τοσα κιλα που δε παχαινει ας βαλει στο προγραμμα καθε απογευμα ενα μπολ με ψυχα απο καρυδια φουντουκια κ αμυγδαλα αναλατα ολα ανακατεμενα με μελι , κ ας παρει κ μουρουνελαιο !

 

Πολύ καλή λύση είναι και οι κρέμες για τα μωρά

Εγώ τρώω αυτή πρωί-βράδυ

https://www.dropbox.com/s/2po9lp1bvdcilap/SNC00090.jpg

~2€ με 205kcal, 7,5g πρωτεΐνη, 35g υδατάνθρακες και ένα κατεβατό ακόμη από βιταμίνες κ.λπ στα 50g

Η μόνη μαλακία είναι ότι τελειώνει πολύ γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μόλις γύρισα από τον ενδοκρινολόγο. Έχω θυρεοειδίτιδα hashimoto και αρχίζω Τ4 (50mg) από αύριο κιόλλας. Πάλι καλά που το βρήκα τώρα γιατί αλλιώς θα κοπανιόμουνα τσάμπα στις παραπάνω θερμίδες μπας και τσιμπήσω κανά γραμμάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από τον ενδοκρινολόγο. Έχω θυρεοειδίτιδα hashimoto και αρχίζω Τ4 (50mg) από αύριο κιόλλας. Πάλι καλά που το βρήκα τώρα γιατί αλλιώς θα κοπανιόμουνα τσάμπα στις παραπάνω θερμίδες μπας και τσιμπήσω κανά γραμμάριο.

Tι ειναι αυτο ?πως επηρεαζει την διατροφη και την αθληση ? ακουγεται πολυ σοβαρο  ελπιζω να μην ειναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα μωρε, κοινο προβλημα ειναι δεν ειναι κατι . Αφου παιρνεις μονο 50mg παει να πει οτι ειναι σε ηπιο σταδιο, μην αγχωνεσαι. Απλα να σαι τακτικος με το χαπι (παντα μιση ωρα πριν το πρωινο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι ειναι αυτο ?πως επηρεαζει την διατροφη και την αθληση ? ακουγεται πολυ σοβαρο  ελπιζω να μην ειναι .

Όπως είπε η Μαργαρίτα είναι πολύ κοινό πρόβλημα του θυρεοειδή. Ουσιαστικά υποθυρεοειδισμός είναι. 

 

Την άθληση δεν την επηρεάζει. Την διατροφή όμως ναι μιας και εδώ και 7-8 εβδομάδες δεν έχω πάρει γραμμάριο τρώγοντας πλέον 650 θερμίδες πάνω από τις συντήρησης τις ημέρες με gym και 400 τις off μόνο και μόνο για να συντηρήσω το βάρος μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα θα περιμενε κανεις να συμβαινει το αντιθετο! Στον υποθυρεοειδισμο υποτιθεται πως παιρνεις θερμιδες πιο ευκολα, αντιθετως χανεις οταν εχεις υπερ.

 

Βεβαια περιμενεις να βρεις λογικη σε μια παθηση κατα την οποια το ιδιο σου το σωμα τη πεφτει στον αδενα σου. Υπαρχουνε κι αυτα δυστυχως..

 

@bosei Ισως μεχρι να ρυθμιστεις να κουραζεσαι λιγο παραπανω, αλλα μη μασας μολις γινεις ευθυρεοειδικος θα φυγει κι αυτο (αν υπαρχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα θα περιμενε κανεις να συμβαινει το αντιθετο! Στον υποθυρεοειδισμο υποτιθεται πως παιρνεις θερμιδες πιο ευκολα, αντιθετως χανεις οταν εχεις υπερ.

 

Βεβαια περιμενεις να βρεις λογικη σε μια παθηση κατα την οποια το ιδιο σου το σωμα τη πεφτει στον αδενα σου. Υπαρχουνε κι αυτα δυστυχως..

 

@bosei Ισως μεχρι να ρυθμιστεις να κουραζεσαι λιγο παραπανω, αλλα μη μασας μολις γινεις ευθυρεοειδικος θα φυγει κι αυτο (αν υπαρχει)

Κι εγώ αυτό του είπα αλλά μου είπε ότι αυτό γίνεται σε άτομα εκτός αθλητισμού και με μεγαλύτερες τιμές στις εξετάσεις τους.

 

Δεν έχω θέμα με κούραση ευτυχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 3 μέρες που ξεκίνησα πρωινή βολτούλα με το σκύλο, μισή ώρα περπάτημα με λίγο ασταθές ρυθμό -γιατί ο σκύλος θέλει να μυρίζει τα πάντα. Νιώθω πολύ ωραία, είναι δυνατό ξεκίνημα της μέρας.

 

Επίσης, έχω 1 βδομάδα που χαμήλωσα λιγάκι τις θερμίδες, να πέσει το κοιλιακό λίπος. Ναι μεν έπεσε 2 πόντους η περιφέρεια μέσης αλλά ταυτόχρονα έβαλα μισό κιλό. Ό,τι να 'ναι :)

 

χρόνια μας πολλά ρε γιάννηδες, σπίτι χωρίς γιάννη προκοπή δεν κάνει ;)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι οτι να ναι , αφου εβαλες μισο κιλα κ παραληλα φυγαν κ ποντοι σημαινει οτι ειναι ''καλο'' κιλο αυτο , σιγουρα πολυ καλυτερο απο αυτα που εβαζες μεχρι τωρα ! η βολτιτσα με το σκυλο ειναι σουπερ , την βρισκω απιστευτα και γω ,  περισσοτερο απο τις θερμιδες που καιμε θοηθαει στην  ψυχικη μας υγεια !

χρονια σου πολλα γερος κ δυνατος παντα ,  να σε χαιροντε τα μικρα σου ! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επ, χρόνια πολλά Γιάννη και Φώτη για χτές. Δεν προλαβαίνω να κλάσω με τις επισκέψεις. 1η προπόνηση σήμερα μετά από 2 εβδομάδες. Είμαι πτώμα , τα πήγα μέτρια. Θα γράψω και θα προσπαθήσω να γράψω και διατροφή της μέρας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άρχισες να πνίγεις από τώρα τον πόνο σου που θα κάνεις ένα off ? :-D

Καμια σχεση....

 

Δεν ειναι επιλογη με πηραν απο το νοσοκομειο...

 

Για 22/1/14 να μπω να με εξετασουν και μετα χειρουργειο....

 

Αλλα εγω που το παρακολουθω δεν εχω κατι τωρα...

 

Μην μπω τζαμπα φοβαμαι και φαω μονο την ταλαιπωρια και την αποχη απο την δουλεια..

 

Τον ειπα τον γιατρο απο το τηλεφωνο οτι αν δεν ειναι αναγκαιο, να μην γινει ..... Η ταλαιπωρια ειναι μεγαλη....

Γιαννη χρονια πολλα ....

 

Φωτη ξαναχρονια πολλα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκαν και τα βαρακια σημερα. Κανονικα το προγραμμα αλλα χωρις να δωσω νευρο και πονο. Ισως επειδη απασχολουσα το μυαλο μου με κατι αλλο, περιεργη φαση παντως :blink:

 

Να ρωτησω και κατι. Αν κανω 3 φορες την εβδομαδα ροδα κοιλιακων, 5 σετ των 15 επαναληψεων με τα γονατα να ακουμπανε στο εδαφος, θα κανει δουλεια στους κοιλιακους η θελει περισσοτερο και πιο τακτικα? Εκανα πριν 3 μερες το προγραμμα αυτο, και δοκιμασα ξανα σημερα και απλα δεν γινοταν, ποναει απιστευτα η κοιλια λογο πιασιματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε κάνε κάποιο άλλο πρόγραμμα ώστε να γυμνάζεις λίγο όλους παρά να εστιάζεις με μία άσκηση μόνο σε ένα κομμάτι τους. Στο γιουτιουμπ έχει άπειρα, διάλεξε αυτό που σου αρέσει. Εγώ κάνω ένα δεκάλεπτο από το Fitness Blender που έχει για όλα τα σημεία, 1-2 ασκήσεις έκαστο. 5-6 φορές τη βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...