Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω ξέρω οι τύποι-γυμναστές είναι αρκετά περίεργοι. fitnessαδικο θηλέων είναι και το δικό μου.
Εμένα μου την λένε επειδή έχω δικό μου πρόγραμμα.
Δεν βγάζεις άκρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Προφανώς, υπερπροπόνηση! 40αρια σετ ή επαναλήψεις; αν είναι σετ, με το που το διάβασα πόνεσε ο αγκώνας μου.

Βάλε λίγο πάγο και ξεκουράσου. 

Ξέρω γω 40αρια σετ push ups δεν μου φαίνονται υπερβολικά. Θα κατεβάσω επαναλήψεις πάντως. 

Κάθε πόσο θα πρέπει να κάνω push upd/ βάρη; Αν και άσχετο, κοιλιακούς επίσης πόσες φορές την εβδομάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω γω 40αρια σετ push ups δεν μου φαίνονται υπερβολικά. Θα κατεβάσω επαναλήψεις πάντως. 

Κάθε πόσο θα πρέπει να κάνω push upd/ βάρη; Αν και άσχετο, κοιλιακούς επίσης πόσες φορές την εβδομάδα;

εγώ push ups κανω καθε μερα οταν ξυπναω.βαρη καθε μερα αλλα διαφορετικη μυικη ομαδα και κοιλιακους που τους βαριεμαι αφανταστα 3 φορες την εβδομαδα, αν και διαβασα πως μπορεις να κανεις καθημερινα κολιακους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στην τρίτη μέρα λήψης του DIY Soylent και έχω κάνει παλαβή (2.5 κιλά) κατακράτηση. Το παράξενο είναι ότι είναι τόσο μετρημένα τα πάντα που δεν εξηγείται (δεν έχει υπερβολικό αλάτι κλπ κλπ). 

Τώρα σε ότι αφορά στη λήψη του και τη γυμναστική. Δεν έχω φουσκώματα, νιώθω ότι με καλύπτει ενεργειακά, νιώθω καλά γενικά. Δεν είδα αλλαγές στις επιδόσεις  :P  :P. Ο ιδρώτας μου μυρίζει κάπως και μισώ όποιον τρώει γύρω μου. Αυτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φιλος 60τοσα κιλα που δε παχαινει ας βαλει στο προγραμμα καθε απογευμα ενα μπολ με ψυχα απο καρυδια φουντουκια κ αμυγδαλα αναλατα ολα ανακατεμενα με μελι , κ ας παρει κ μουρουνελαιο !

απο πανω καλα διαβασες για τους κοιλιακους και καθε μερα μπορουμε !

μπος πολλα τα λεφτα δεν αξιζει με τιποτα ! υπαρχουν τζο w και αλλες αλυσιδες που προσφερουν τα παντα με 130 το χρονο ψαχτο πριν δωσεις τα λεφτα σου ! καλα το 70ατη πραγματικα δε παιζει !!

χρονια μας πολλα φιλε :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν σήμερα έπαιζαν διάφορα πραγματάκια για γυμναστική στο lidl. Εγώ πήρα μια μπάλα 65cm που μου πήρε μισή ώρα μ@λακια να την φουσκώσω με μια μικρή τρόμπα για ποδοσφαίρου που είχα. Αερόβια κανονική μιλάμε. Έχει και κάτι βαράκια μισό κιλό για χέρια πόδια και κάτι λάστιχα καλούτσικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γύρισα απο προπόνηση στήθους και νιώθω πρησμένο το λαιμό μου στο "καρύδι" που λέμε (αριστερά κ δεξιά και στο ίδιο)  . Δεν είμαι άρρωστος η οτιδήποτε , στην προπόνηση το κατάλαβα. Άρχισα και ένιωθα σφιγμένο , μη πω τραβηγμένο το σημείο και σκέφτηκα οτι κάπου εκεί βρίσκεται ο θυροειδής κ μου μπήκαν ιδέες. Απότομη κίνηση ή κάτι περίεργο δεν έκανα. 

να ανησυχήσω ή λέω μαλακίες απ την έλλειψη ύπνου ? Ούτε που θυμάμαι πότε τον είχα τσεκάρει κ ήταν οκ (δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μπος πολλα τα λεφτα δεν αξιζει με τιποτα ! υπαρχουν τζο w και αλλες αλυσιδες που προσφερουν τα παντα με 130 το χρονο ψαχτο πριν δωσεις τα λεφτα σου ! καλα το 70ατη πραγματικα δε παιζει !!

χρονια μας πολλα φιλε :-)

Μωρέ υπάρχουν πολλά αλλά αμάξι δεν παίζει ακόμα οπότε πρέπει να βρω κάπου στη περιοχή μου. 

 

Υπάρχουν και άλλα τύπου 200 τον χρόνο αλλά πηγαίνει όλος ο κόσμος εκεί και δεν μπορώ τον πολύ κόσμο.

 

Χρόνια μας πολλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαλα που λες ειναι τελεια κανεις πολλες ασκησεις κοιλιακους - ραχιαιους αν ξερεις να την χρησιμοποιησεις !

επισης τελεο ειναι αυτο το πραγματακι f9bbdeb62248e2fc4418a6935e64cf4c_XL.jpg&

πολυ φθηνο και κανει πολυ καλη δουλεια για το σπιτι ..

 

Νικο ο υπνος φταιει   , ο θυροειδης μονο με εξετασεις , οχι με πιασημο στο καρυδι μην ανησυχεις ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαλα που λες ειναι τελεια κανεις πολλες ασκησεις κοιλιακους - ραχιαιους αν ξερεις να την χρησιμοποιησεις !

επισης τελεο ειναι αυτο το πραγματακι f9bbdeb62248e2fc4418a6935e64cf4c_XL.jpg&

πολυ φθηνο και κανει πολυ καλη δουλεια για το σπιτι ..

 

Νικο ο υπνος φταιει   , ο θυροειδης μονο με εξετασεις , οχι με πιασημο στο καρυδι μην ανησυχεις ..

 

Ναι είδα κάποιες παραλλαγές ασκήσεων που κάνω χωρίς μπάλα και θα την βάλω γερά στο παιχνίδι. Η συγκεκριμένη φαίνεται πολύ ποιοτική (γιατί να μην είναι άλλωστε;;) και έχει και δύο λαστιχα στα πλάγια που μπορεί να χρησιμοποιώ στο ζέσταμα. Επίσης είναι ιδανική να την πιάσεις από τα λάστιχα και να αρχίσεις να κοπανάς κάποιον στο κεφάλι (δοκιμάστηκε πριν 2 λεπτά).

Τη ροδέλα την έχω ήδη εδώ και τέσσερα χρόνια από ένα τεύχος του mens health, 4Ε μαζί με το περιοδικό και ένα σαμπουάν. Χρυσές εποχές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ξέρω οι τύποι-γυμναστές είναι αρκετά περίεργοι. fitnessαδικο θηλέων είναι και το δικό μου.

Εμένα μου την λένε επειδή έχω δικό μου πρόγραμμα.

Δεν βγάζεις άκρη.

Eπειδη το εχεις πει αρκετες φορες ,πως γινεται να  πηγαινουν μονο γυναικες εντυπωση μου κανει ? επισης που ειναι να παμε και εμεις αν ειναι τιγκα :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπος ειπες π. φαληρο ! νομιζω εισαι πολυ κοντα εδω http://www.letsgogym.gr/location.html

για ψαχτο ! αυτο στην βουλιαγμενης ειναι τεραστιο παιζει καπου στο 160αρη το χρονο η 200 δεν ειμαι σιγουρος !

ειναι πααρα πολυ μεγαλο εχει τα παντα συν οτι ειναι πολυ κοντα σε σταση μετρο αν σε βολευει .. για τσεκαρε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...