Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10χλμ σημερα 0.34 δευτερα καλυτερα απο την προηγουμενη φορα.

 

www.endomondo.com/workouts/282983049/13157635

 

Καμια 10αρια ανηφορες και 4 κατηφορες.Ουτε δευτερολεπτο δεν σταματησα(spect για σενα το λεω).Θα εβγαζα και αλλα, αλλα με 5% μπαταρια δεν.

 

Κατα τις 8 εχει βαρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

φυλατος ειχα δει για αυτη τη μαλακια καποιο ντοκιμαντερ! αν θυμαμαι καλα ειχε χασει πολυ βαρος αυτος που εκανε το πειραμα !! παντως εγω το θεωρω μαλακια!! 

 

kink ειδες ποσο διαφορα κανει το διαλλειμα ε? :P επισης καλυτερα ξεχωρισε τις μερες που κανεις βαρη και αυτες που κανεις τρεξιμο η τουλαχιστον βαλε μεγαλο κενο αναμεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποδηλάτη, είσαι τρελός ρε :)

 

βοζινιώτη, τι άκυρο αυτό να μην προπονείς πόδια το χειμώνα; Επίσης, το τρέξιμο θεωρείται προπόνηση για τα πόδια; Δε λέω, προπονούνται και τα πόδια αλλά το να φορτώνεις 2 φορές τη βδομάδα upper body και να έχεις στο κλάσιμο lower...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυλατος ειχα δει για αυτη τη μαλακια καποιο ντοκιμαντερ! αν θυμαμαι καλα ειχε χασει πολυ βαρος αυτος που εκανε το πειραμα !! παντως εγω το θεωρω μαλακια!! 

 

kink ειδες ποσο διαφορα κανει το διαλλειμα ε? :P επισης καλυτερα ξεχωρισε τις μερες που κανεις βαρη και αυτες που κανεις τρεξιμο η τουλαχιστον βαλε μεγαλο κενο αναμεσα!

 

Και εγώ μαλ@κία το θεωρώ. Το ντοκυμαντέρ ωστόσο στο οποίο αναφέρεσαι δεν είχε να κάνει με το soylent αλλά με τη διατροφή με χυμούς. 

 

Αυτό θερμιδικά είναι μπόμπα και άμεσα αφομοιώσιμο. Εγώ θέλω να το δοκιμάσω γιατί το προτείνουν ως μονοδιατροφή σε άτομα με καρκίνο του στόματος (δεν απαιτεί μάσηση). Το θέμα είναι ότι πιστεύω ακράδαντα ότι τέτοια μονοδιατροφή δεν είναι ανεκτή και υποβιβάζει το επίπεδο ζωής μας σε ακραίο βαθμό. Κι επειδή είχα μια διαμάχη για το θέμα θα το ξεκινήσω μαζί με το άτομο που διαφώνησα για να δούμε αν αντέχεται (που δεν το βλέπω). 

 

Φαντάσου ότι θέλουν να το ταΐζουν σε άτομα με καρκίνο για 3 μήνες ως 5 χρόνια. Επίσης έχει εφαρμογή στους αθλητές για ευνόητους λόγους (υψηλή πρωτεΐνη, χαμηλές θερμίδες, υψηλή αφομοίωση, ελεγχόμενη ποσότητα υδατάνθρακα/πρωτεΐνης/λίπους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυλατος ειχα δει για αυτη τη μαλακια καποιο ντοκιμαντερ! αν θυμαμαι καλα ειχε χασει πολυ βαρος αυτος που εκανε το πειραμα !! παντως εγω το θεωρω μαλακια!!

 

kink ειδες ποσο διαφορα κανει το διαλλειμα ε? :P επισης καλυτερα ξεχωρισε τις μερες που κανεις βαρη και αυτες που κανεις τρεξιμο η τουλαχιστον βαλε μεγαλο κενο αναμεσα!

Σημερα το πηγα πολυ light ρε συ ηθελα να βγαλω 15 αλλα μια που νυχτωσε μια που η μπαταρια ψωφησε δεν πηγαινε αλλο.Για βαρη κατα τις 8-9 θα παω.Αυριο μου ερχετε και το παλμομετρο που προτεινε η Δημητρα να παιζω απο 130-160 max να καιω το περισσοτερο λιπος.Η ανηφορες με ριμαζουν spect αν ειχα δυνατοτητα να βγαλω 10χλμ ολο ευθεια θα ημουν κατω απο τα 50 λεπτα αλλα εδω που ειμαι δυσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν οι δημιουργοί του στηρίχθηκαν σε ήδη χρησιμοποιούμενες ιατρικές τροφές (δεν είναι νέα ιδέα), αλλα υποστηρίζουν ότι μπορεί κάτι τέτοιο να έχει αυστηρά φυσικά συστατικά.  http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_food

Για όσους θέλουν να δουν τι εννοώ δείτε παρακάτω (έβγαλαν και 1000000$)

 

https://campaign.soylent.me/soylent-free-your-body

http://en.wikipedia.org/wiki/Soylent_(food_substitute)

http://en.wikipedia.org/wiki/Liquid_diet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

για αυτο που λες ειναι το ντοκιμαντερ! εδω ειναι το βιντεο

http://www.youtube.com/watch?v=t8NCigh54jg

 

κινκ καλυτερα που εχεις και ανηφορες! μην κοιτας τοσο τα νουμερα εσυ που δεν θες για αγωνες :)

οσο για τα χιιλομετρα μην ανεβαζεις αποτομα !! θα κανεις ζημια!!! θελει σιγα σιγα να ααρχισεις να ανεβαζεις τα χιλιομετρα που τρεχεις!θα βρω λινκ και θα σου στειλω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να κάνω κι εγώ βιντεάκια ή ένα micro blog; 

Επίσης μπορώ λογικά να βρω 3-4 αθλητές και να δούμε τι κάνει σε αυτούς. Μουχαχα χα τρελός επιστήμων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

σε οφφ σιζον θα επαιρνα μερος αλλα τωρα δεν :P

ειμαι -μαλλον- στην καλυτερη φορμα που ημουν ποτε και κοιταω τον εππομενο αγωνα μετα του φλεβαρη!!Το Μαη εχω σιγουρο αλλον ενα εδω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να κάνω κι εγώ βιντεάκια ή ένα micro blog; 

Επίσης μπορώ λογικά να βρω 3-4 αθλητές και να δούμε τι κάνει σε αυτούς. Μουχαχα χα τρελός επιστήμων.

 

Αντε και συντομα Δρ.  Τζεκιλ και μιστερ Χαιντ.   :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το πηγα πολυ light ρε συ ηθελα να βγαλω 15 αλλα μια που νυχτωσε μια που η μπαταρια ψωφησε δεν πηγαινε αλλο.Για βαρη κατα τις 8-9 θα παω.Αυριο μου ερχετε και το παλμομετρο που προτεινε η Δημητρα να παιζω απο 130-160 max να καιω το περισσοτερο λιπος.Η ανηφορες με ριμαζουν spect αν ειχα δυνατοτητα να βγαλω 10χλμ ολο ευθεια θα ημουν κατω απο τα 50 λεπτα αλλα εδω που ειμαι δυσκολα.

King να βρεις τα δικά σου ποσοστά με βάση την ηλικία σου κτλ για της καρδιακές συχνότητες που πρέπει να έχεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I am back! Ποδηλασία σήμερα! Το κοντέρ έγραψε 70χλμ (εκ των οποίων τα 30χλμ ανηφορικά) και καύση 2408 θερμίδων! Άντε σιγά σιγά, να μπαίνω σε πρόγραμμα...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I am back! Ποδηλασία σήμερα! Το κοντέρ έγραψε 70χλμ (εκ των οποίων τα 30χλμ ανηφορικά) και καύση 2408 θερμίδων! Άντε σιγά σιγά, να μπαίνω σε πρόγραμμα...

 

Τι ποδήλατο; Περιοχή που ποδηλάτησες; Δρόμο ή βουνό; Μπράβο για τα 30χλμ ανηφοριά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King να βρεις τα δικά σου ποσοστά με βάση την ηλικία σου κτλ για της καρδιακές συχνότητες που πρέπει να έχεις 

 

Νομιζω στο 65% των μεγιστων παλμων ειναι εκει που καιγετε το 85% του λιπους.45% ειναι για αυτους που δεν εχουν τρεξει ποτε.Αρα 220-23 ειμαι περιπου στους 200 παλμους μεγιστους θεωρητικα αρα στους 120-140 πρεπει να παιζω για μεγιστο καψιμο λιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω στο 65% των μεγιστων παλμων ειναι εκει που καιγετε το 85% του λιπους.45% ειναι για αυτους που δεν εχουν τρεξει ποτε.Αρα 220-23 ειμαι περιπου στους 200 παλμους μεγιστους θεωρητικα αρα στους 120-140 πρεπει να παιζω για μεγιστο καψιμο λιπους.

 

Αυτό είναι λίγο παρανόηση. Καις περισσότερο λίπος αλλά λιγότερες θερμίδες ανά λεπτό. Έτσι να το έχεις στο μυαλό σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...