Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

380 καμψεις σε διαστημα μιας ωρας. Ειναι κατι η παπαρια?

μια χαρα ειναι - τιποτε δεν ειναι παπαρια , ο,τι κανεις καλο ειναι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως vozinioti μπορεις να κανεις μια χαρα δουλεια σπιτι μονο με bodyweight και δεν χρειαζεται να κανεις μονο καμψεις . Το βαζω αν και το εχω ξαναβαλει γιατι γουσταρω τους buff dudes

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο βίντεο και έψαχνα πώς να κάνω κοιλιακούς σε καρέκλα κρεβάτι ..πολύ χρήσιμο.. το θέμα είναι αν θα αντέξουν οι καρέκλες που έχω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι εχετε κουζινα κ σαλονι μαζι με πασο , στην γωνια του πασου γινεται το καλυτερο διζυγο  ..

λυγισμενα τα ποδαρακια και μεχρι κατω τελειως ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 δεν ειναι ασχημα κατι κανεις αλλα γιατι μονο εικοσι στο σετ τοτε; Αν κανεις 45 max οι εικοσι δεν ειναι ουτε ζεσταμα

Οταν φτανω στις 250 μετα οι 20 ειναι ιδανικες. Καιγεται ο τρικεφαλος πολυ ωραια. Η βλακεια ειναι στις πρωτες 100 που ειναι κρυος ο μυς και ποναω. Την επομενη 100αδα μπορω να την βγαλω με 25. Λες να τα πηγαινω τα σετ κλιμακωτα? Στην αρχη για να ζεσταθει ο μυς ποσες θελει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν φτανω στις 250 μετα οι 20 ειναι ιδανικες. Καιγεται ο τρικεφαλος πολυ ωραια. Η βλακεια ειναι στις πρωτες 100 που ειναι κρυος ο μυς και ποναω. Την επομενη 100αδα μπορω να την βγαλω με 25. Λες να τα πηγαινω τα σετ κλιμακωτα? Στην αρχη για να ζεσταθει ο μυς ποσες θελει?

Στην αρχη κανε 20αρια σετ μεχρι τα 100 για ζεσταμα.30 δευτερα ξεκουραση μεταξυ των σετ ειναι καλα.Επειτα ανεβασε σε 25 απο 8 σετ αν δεν βγαινουν παραπανω.Στο τελευταιο σετ βγαλε οσες μπορεις μεχρι να πεσεις κατω και μετα πανε για φαι με μπολικες πρωτεινες να ρθεις στα ισια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω φιλε δεν κανω καμψεις για μια ωρα. Αν εκανα θα εκανα οσες μπορουσα σε καθε σετ παντως.

 

Καλυτερα δες το βιντεο που σου εδειξα και κανε και αλλες ασκησεις για πιο λογο να κανεις μονο καμψεις για μια ωρα; Εκτος βεβαια αν κανεις μια μερα στηθος μια μερα πλατη κτλ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμασω αυτο με το κονταρι και τις δυο καρεκλες μιας που δεν εχω μονοζυγο. Τα αλλα αρκετα ζογκλερικα τα βρισκω και θελουν υπομονη. Η μια προπονηση ειναι με το βαρακι, για δικεφαλο και ωμο, και η αλλη ειναι οι καμψεις για τρικεφαλο, πλατη και στηθος. Ανα δυο μερες πανε εναλλαξ οι προπονησεις.

 

Κανω καμψεις γιατι τις ασκησεις που εχω δει για τρικεφαλο και στηθος με το βαρακι μου φαινονται αρκετα βαρετες. Για πλατη δεν εχω βρει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

η σημερινη προπονηση!! μας επιασε και βροχη καυλα ηταν!!(χρονος εν κινησει ηταν 2.08 συνολικος 2.18)

αν δεν περιμεναμε στην αρχην τον εναν που τον επιασε το ποδι του και μετα δεν περιμενα και τους 2 για να πηγαινουμε ολοι μαζι θα ειχα κανει πιο λιγο αλλα ηταν προπονηση!! αλλη μια φορα εχω τρεξει αυτη τη διαδρομη και την πρωτη φορα δεν την παλευα στα πρωτα χλμ!! σημερα την εβγαλα χαλαρα σχετικα και ειχα και αλλο!! αυτο ειναι καλο γιατι δειχνει οτι εχω ανεβει απο τοτε!!!

 

http://www.endomondo.com/workouts/282854559/9062238

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

τρεξιμο + ποδια ολο το χρονο!! (εγω τωρα τα εχω κοψει λογο αγωνων)

 

για ποιο λογο να μην κανεις ποδια το χειμωνα και γιατι να μην κανεις τρεξιμο και το καλοκαιρι(πιο αργα ή πολυ νωρις το πρωι ) !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφέρω δωρεάν ρινοπλαστική σε όσους κάνουν αποτυχημένο plyo push up. 


Σήμερα, στα πλαίσια μιας εργασίας διάβαζα για το Soylent. Υποτίθεται (και όχι απλά θεωρητικά, το έχουν δείξει) ότι μπορείς να τρέφεσαι με αυτό κάθε μέρα για το υπόλοιπο της ζωής σου. Θεωρητικά σου δίνει όλα τα θρεπτικά συστατικά που θες σε ένα ποτήρι ανά γεύμα. 

 

Σκέφτομαι να κάνω τη δική μου εκδοχή με τα παρακάτω και να δοκιμάσω να τρέφομαι με αυτό για 1 βδομάδα (χωρίς να φάω τίποτα άλλο) απλά για να δω πόσο θα αντέξω χωρίς να μου βγαίνει από τη μύτη. Σαν πείραμα στον εαυτό μου δλδ.  

 

Το mix μου θα έχει μέσα τα εξής:

 

πρωτεΐνη whey άγευστη 3 scoop (έχω μια άγευστη της prozis)

λεκιθίνη σόγιας (έχει μέσα η πρωτεΐνη)

ελαιόλαδο 85 γρ

σουσάμι 35 γρ αλεσμένο

κακάο 30γρ (ίσως και να μην μπει)

στέβια ανάλογα με το πόσο αηδία θα είναι θα το κάνω πιο γλυκό

αλάτι και χλ. κάλιο (δεν το ζύγισα ακόμα)

χυμό από λεμόνι και μήλο

φυτικές ίνες (φαρμακευτικές)

μισό γιαούρτι (ζωντανή καλλιέργεια)

βρώμη 130γρ

νερό

 

Αυτό βγάζει 3 δόσεις ενός καφεπράσινου ελαιώδους υγρού.

 

το δοκίμασα και στην κλίμακα της αηδίας με 1 αυτό που κάνεις εμετό όταν το βάζεις στο στόμα σου και 10 αυτό που μπορείς να πίνεις κάθε μέρα απεριόριστη ποσότητα είναι στο 5.5 (στο ίδιο επίπεδο με κακοβρασμένες μπάμιες για εμένα δλδ). Κατά πάσα πιθανότητα θα τρώω και 1-2 επιπλέον φρούτα την ημέρα αν δεν έχω τάση για εμετό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...