Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Deadlift δεν κανω για να μην βγαλω καμμια μεση. Ολοι λενε ειναι πολυ επικινδυνη, και επειδη δεν εχω αλλους να με προσεχουν δεν την κανω.

 

 ... και να στην δειξουν , και να βαλουν το σωμα σου στην σωστη σταση , και να σε διωρθονουν κτλ κτλ

δε ειναι ολα φορτωστε σκουπιστε τελειωσατε ! πρωτα ενα σορο ασκησεις για την πλατη , πρωτα ραχιους να δυναμωσεις και στο τελος αυτη .   μπραβο σου που εισαι συγκρατημενος  και μονο σαχλαμαρες δε  λες !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι λάθος το έγραψα :P εννοούσα πως είναι εύκολο να χάνεις κιλά από το να βάζεις (για σωστά κιλά μιλάμε τώρα, όχι κενές θερμίδες)

 

Λέω και γω...αφού έγραψες ότι θα ξεράσεις :P

 

Τι ήταν τώρα αυτό?

Σπόντα????

 

Τα πιτόγυρα δε κόβονται ρε ό,τι και να λέτε!!!

ΠΟΤΕ!!! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ... και να στην δειξουν , και να βαλουν το σωμα σου στην σωστη σταση , και να σε διωρθονουν κτλ κτλ

δε ειναι ολα φορτωστε σκουπιστε τελειωσατε ! πρωτα ενα σορο ασκησεις για την πλατη , πρωτα ραχιους να δυναμωσεις και στο τελος αυτη .   μπραβο σου που εισαι συγκρατημενος  και μονο σαχλαμαρες δε  λες !

έλα ρε σεις τα παραλέτε, εγώ έμαθα την τεχνική με ένα σκουπόξυλο και μετά με μια ελεύθερη μπάρα τον 5 κιλών.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο ρε συ να σηκωνεις ενα σκουποξιλο πανω κατω και αλλο κιλα !

να σου πω κατι να το εμπεδωσεις ! τα βαρη ειτε εσυ το θελεις ειτε οχι τραυματιζουν ! προκαλουν ζημιες  ..

η ασκηση αυτη  λοιπον και τα σκουωτ ειναι οι ποιο επικινδυνες αναμεσα σε ενα εκατομυριο  ασκησεις που μπορουμε να κανουμε ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο ρε συ να σηκωνεις ενα σκουποξιλο πανω κατω και αλλο κιλα !

να σου πω κατι να το εμπεδωσεις ! τα βαρη ειτε εσυ το θελεις ειτε οχι τραυματιζουν ! προκαλουν ζημιες ..

η ασκηση αυτη λοιπον και τα σκουωτ ειναι οι ποιο επικινδυνες αναμεσα σε ενα εκατομυριο ασκησεις που μπορουμε να κανουμε ..

Μαθαινεις την τεχνικη κ μετα προσθετεις βαρη. Αν πειθαρχεις κ δν κανεις ο,τι γουσταρεις μενεις μακρια απτν τραυματισμο.

Κ για να μαθεις την τεχνικη πρεπει να τη δοκιμασεις στη πραξη.

 

Μπορεις να τραυματιστεις κ με 10 κ με 50κιλα αν φερθεις ανωριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθαινεις την τεχνικη κ μετα προσθετεις βαρη. Αν πειθαρχεις κ δν κανεις ο,τι γουσταρεις μενεις μακρια απτν τραυματισμο.

Κ για να μαθεις την τεχνικη πρεπει να τη δοκιμασεις στη πραξη.

 

Μπορεις να τραυματιστεις κ με 10 κ με 50κιλα αν φερθεις ανωριμα.

 

Στα αγορια συνηθως δεν υπαρχει αυτοσυγκρατηση  και στις αρσεις θανατου δεν σηκωνει τρελα .

 

 

Αλλο 10 κιλα και αλλο 50 κιλα, στα 50κιλα εχεις και 50πλασιες πιθανοτητες τραυματισμου απο οτι στα 10 κιλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι ισχυρογνώμων τι να σε κανω  ..  γυναικες  :-)

δε θελεις να το καταλαβεις αλλα  δε πειραζει  ..

οσο για την τεχνικη που λες κ ξαναλες , δε την μαθαινεις ουτε μεσα απο μηνυματα εδω , ουτε μεσα απο βιντεακια απ το ytube .. την μαθαινεις μονο εμπειρικα με τα χρονια και εχοντας ατομο διπλα που την ξερει καλα , να σου βαζει το σωμα στην σωστη θεση κ να σου διορθωνει χερια πλατη μεση ποδια την ωρα που την εκτελεις , μονο ετσι ..


έλα ρε σεις τα παραλέτε, εγώ έμαθα την τεχνική με ένα σκουπόξυλο και μετά με μια ελεύθερη μπάρα τον 5 κιλών.
 

μην εισαι κ τοσο σιγουρη , υπαρχουν ατομα που (νομιζουν) πως την κανουν σωστα χρονια αλλα ακομη δεν ..

εχω δει κοπελα σε gym που καθοταν ορθη γωνια το σωμα της με τελειως τεντομενα τα ποδια της να σκυβει κ να σηκωνει μια μπαρα απτο εδαφος και νομιζε οτι κανει την συγκεκριμενη ασκηση , τρομαξα μονο που την ειδα   μιλαμε για εγκλημα ...


 

Αλλο 10 κιλα και αλλο 50 κιλα, στα 50κιλα εχεις και 50πλασιες πιθανοτητες τραυματισμου απο οτι στα 10 κιλα.

και με το σκουποξυλο μπορεις να τρυματιστεις αν γλυστρισεις κ πεσεις :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι ισχυρογνώμων τι να σε κανω .. γυναικες :-)

δε θελεις να το καταλαβεις αλλα δε πειραζει ..

οσο για την τεχνικη που λες κ ξαναλες , δε την μαθαινεις ουτε μεσα απο μηνυματα εδω , ουτε μεσα απο βιντεακια απ το ytube .. την μαθαινεις μονο εμπειρικα με τα χρονια και εχοντας ατομο διπλα που την ξερει καλα , να σου βαζει το σωμα στην σωστη θεση κ να σου διορθωνει χερια πλατη μεση ποδια την ωρα που την εκτελεις , μονο ετσι ..

 

μην εισαι κ τοσο σιγουρη , υπαρχουν ατομα που (νομιζουν) πως την κανουν σωστα χρονια αλλα ακομη δεν ..

εχω δει κοπελα σε gym που καθοταν ορθη γωνια το σωμα της με τελειως τεντομενα τα ποδια της να σκυβει κ να σηκωνει μια μπαρα απτο εδαφος και νομιζε οτι κανει την συγκεκριμενη ασκηση , τρομαξα μονο που την ειδα μιλαμε για εγκλημα ...

Εγω απλα δν θεωρω κακο να ξεκινησει καποιος τα deadlift στν πρωτο μηνα, εννοειται με ελαχιστα κιλα. Δν την θεωρω απαγορευμενη μονο για εμπειρους.

 

Δν εχουν ολοι την πολυτελεια ενος γυμναστη γνωστη.

Εμας, στο γυναικειο φυλο, εχουν περαση οι ρουμανικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θελω να σου αλαξω την αποψη  , απλα η δικια μου ειναι πως η συγκεκριμενη ασκηση απαγορευεται απ τον πρωτο μηνα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και με το σκουποξυλο μπορεις να τρυματιστεις αν γλυστρισεις κ πεσεις :-)

 

Μεχρι και τους διπλανους μπορεις κατα λαθος να ξεπαστρεψεις.   :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δημητρα αν εχεις αγορι κ αν σου κανει καμμια μαλακιτσα ξηγησου του  αρσεις σκουποξυλου στο κεφαλι :-)

πλακα κανουμε μικρη μη παρεξηγηθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δημητρα αν εχεις αγορι κ αν σου κανει καμμια μαλακιτσα ξηγησου του αρσεις σκουποξυλου στο κεφαλι :-)

πλακα κανουμε μικρη μη παρεξηγηθεις

Δν παρεξηγουμε ο,τι κ να μου πεις, μην αγχωνεσαι.

Το σκουποξυλο το δοκιμαζα σπιτι πλαι στν καθρεπτη. Στο γυμ περασα στην μπαρα σκετη.

Τα squat, deadlifts barbell hip thrust εχουν γινει οι λατρεμενες μου ασκησεις. Καθε φορα την leg day δινω πονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να πω την αλήθεια προτιμώ να μην κάνω deadlift καθόλου. Δεν είναι γιατί φοβάμαι κτλ δεν έχω θέμα. Οι δύο λόγοι που δεν κάνω είναι γιατί δεν την θεωρώ άσκηση που θα μου δώσει κάτι απαραίτητο όσον αφορά το bodybuilding (κατα κάποιο τρόπο αυτή η άσκηση γυμνάζει τα πάντα και τίποτα ταυτόχρονα :P) και δεύτερον και κυριότερο ταλαιπωρεί πάρα πολύ το νευρικό σύστημα και γαμάει το full body. Αν την βάλω στην αρχή της προπόνησης η υπόλοιπη προπόνηση πάει σκατά , ενώ αν την βάλω στο τέλος, τζάμπα την κάνω γιατί το νευρικό μου σύστημα είναι ήδη ταλαιπωρημένο. 

 

Παρόλο που παίζει πολύ squat κ deadlift preaching στο internet που όλοι κράζουν ότι αν δεν κάνεις squat και deadlift δεν κάνεις τίποτα, νομίζω ότι το squat είναι πολύ πιο σημαντική και απαραίτητη άσκηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη κανει οπισθολαιμιες απο τον πρωτο μηνα και ειναι μια χαρα και φοβαστε τις αρσεις θανατου...

 

Δεν του ειπε κανεις να φορτωσει κιλα... Αν ξερει που βαζιζει δοκιμαζεις πραγματα και κανεις οτι σε βολεψει..

 

Οπως η κωπηλατικη στο μηχανημα, πολυ φορτωνουν και πανε σαν λατέρνα....

 

Η ελξεις στο μονοζυγο ειναι αυτες...

 

 

1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...