Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω nicoc θα σου πω οτι ξεκίνησες τωρα γυμναστική και βάζεις πολλα κιλά και εξαντλείς τον οργανισμό σου, εξού και η ζαλάδα.

Στην αρχή ξεκινάμε χαλαρά να συνηθίσει το σώμα και μετά ανεβάζουμε κιλά.

Με το ρυθμό που έχεις σε ένα μήνα θα έχεις κλατάρει

 

 

Ζαλάδα? γιατι ζαλαδα? εξετασεις εχει κανει πριν πάει να γυμναστει? Αν εχει κανει και ειναι κομπλε η ζαλαδα θα ειναι απο αγχος δεν εννοω βεβαια ζαλαδα να πεσεις κατω που και αυτο μπορει να ειναι KAI αγχωτικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ορέ όταν ρίχνεις τους υδατάνθρακες απότομα λογικό ειναι να έχεις ζαλάδες , δεν ρώτησα ποτέ γιατι συμβαίνει 
είμαι κ άρρωστος κάτι ψιλά (τάση για εμετό εντός/εκτός προπόνησης χθες και σήμερα αφότου έφαγα κ έκανα προπόνηση)
απλά έγραψα για την προπόνηση μου όπως κ άλλοι σαν log δεν ρώτησα γιατι συμβαίνει 
προσεγγίζω διατροφή χωρίς υδατάνθρακες όπως παλιότερα κ τα έχω ξαναπεράσει αυτά τις πρώτες μέρες 
μετά στρώνει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ειπα αν μου βγήκε είπα αν γίνεται να βγει 

 

Ξέρω γω, Οποιαδήποτε άσκηση με αλτήρες μπορεί να βγάλει τον ώμο θεωρητικά αν κάποιος πάρει πολύ πολύ βαρύς αλτήρες. Σκέψου να πας να κάνεις flyes με 40 κιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστό 
απλά παλιότερα έκανα διάφορες μαλακίες γιατι νοιαζόμουν μόνο για το αποτέλεσμα 
τώρα όμως που έχω αλλάξει μυαλά σκέφτομαι και τους τραυματισμούς κ προσπαθώ να μαθαίνω σωστά πράγματα κ να τους αποφεύγω
υγεία να έχουμε κ όλα έρχονται , τι να το κάνω να ανέβω λίγο ποιο γρήγορα αν μου σκάσει τραυματισμός κ με κρατήσει πίσω μήνες?..
just saying..
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λάθος το έγραψα :P εννοούσα πως είναι εύκολο να χάνεις κιλά από το να βάζεις (για σωστά κιλά μιλάμε τώρα, όχι κενές θερμίδες)


Λίγες απορίες επί τεχνικής αναφορικά με μια άσκηση.

πιέσεις στήθους σε επικλινή στο μηχάνημα smith

η λαβή του χεριού είναι κάθετη και σχηματίζει ορθή γωνία με το χέρι; ,δλδ το χέρι (στο κατέβασμα) είναι παράλληλο με το έδαφος ή κατεβαίνει λίγο πιο κάτω; 
Επίσης, η μέση ακουμπάει πάγκο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μέρες που τα αυγά από το ψυγείο κάνουν "φτερά", τι στα κομμάτια, που πάνε;;;

και μόλις συνειδητοποίησα ότι πέρα από μένα, αυγά τρώει και το καναρίνι.....

αιτιολογία, όταν τρώει αυγό κελαηδάει....

 

 

Μη το βάζετε πολύ συχνά αυγό τέτοια εποχή, 1-2 φορές τη βδομάδα!Αφού τρως και εσύ βάζε λίγο κρόκο που δεν τρως και λίγο απτο ασπράδι!

Δεν ισχύει για το κελάηδημα πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θελω να ερχομαι σε αντιπαραθεσεις αλλα τι συμβουλες ειναι αυτες να βαζουμε1-2 φορες την βδομαδα αυγο αυτη την εποχη δε μπορω να το καταλαβω αληθεια !  15 ασπραδια την ημερα μπορουμε να τρωμε ολη την βδομαδα ? μεχρι να τα σιχαθουμε ?  και να μην ακουμπαμε σκονες κτλ ? ας το κανουμε αν μπορουμε ! ρτιποτα καλυτερο απ τα ασπραδια ! τρως 7-8 βραδιατικα εισαι φουλ απο την καθαροτερη κ αφομοιωσιμη πρωτεινη κ νιωθεις αδειος κυρολεκτικα ...

 

δημητρα οπως ακριβως κανεις ισιο κανε κ επικλινη , η κληση στον παγκο αλλαζει οχι στα χερια ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ανεβασμα νιωθω τη μεση να ξεκολλαει κ σφιγγω γλουτους. Στο κατεβασμα κατεβαινω λιγο κατω απτη παραλληλο του χεριου.

την εκτελω σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όποιον ξέρει ..

υπάρχει περίπτωση να βγει ο ώμος απο τη θέση του με πιέσεις ώμων με αλτήρες ? όχι οτι είχα πολλά , 20+20 αλλα στις τελευταίες προπο νιώθω κάτι περίεργα κρακ κρακ (λες και κουνιέται ο δεξής ώμος ) κ επειδή τραυματισμό σε ώμο δεν έχω πάθει (κ δε θέλω) αναρωτιέμαι τώρα.. γιατι όρθια κωπηλατική με μπάρα στα 50kg για παράδειγμα δεν έχω θέμα. 

 

(δεν με πονάει κάτι)

 

Πριν κανεις τις πιεσεις με αλτηρες ειχες κανει οπισθολαιμιες πιεσεις με μπαρα ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...