Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα βγηκα για καφε.

 

Μιλουσαμε για γυμναστικη..

 

Ελεγε ενας εγω κανω croosfit και ειναι γαματο κλπ.. Μου λεει ελα μια μερα να δεις που θα ψωφισεις στο 5λεπτο... Γελασα(δεν καυχιεμαι στους αλλουσπου κανω γυμναστικη, το κραταω για μενα) αλλωστε το κανω για μενα...

 

Πεταγεται και ο αλλος παμε να σε δω στα σκουοτ, νευριασα που το βλεπουν σαν κοντρα ολο το θεμα..

 

Μου λεει ποσα κιλα εισαι; Λεω τωρα 71/72. Σε βαζω στοιχημα οτι τα κιλα σου δεν τα παιρνεις.... Λεω καλα μην εισαι και τοσο σιγουρος...

 

Μου την εδωσε που αυτοι βλεπουν το καθε τι σαν κοντρα με τους αλλους και οχι με τον οδιο τους τον εαυτο. Εγω και αν σηκωνω το βαρος μου, για το αλλον πιστευω δεν λεει και πολλα... Αλλα για μενα μετραει κι αυτο...

 

Δε λεω καλος ο ανταγωνισμος, αλλα οχι να φτασουνε στο σημειο να λεμε ποιος την εχει πιο μεγαλη...

 

Βέβαια εδώ που τα λέμε το crossfit φαίνεται εξαντλητικότατο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αλλη γυμναστική το τρέξιμο στο βουνό, άλλη η αεροβική, άλλη το crossfit, άλλη το bb. O καθείς καλό είναι να οριοθετεί τους στόχους του και να κανει αυτό που θα τον φέρει πιο κοντά σ' αυτο που θελει. 

 

Νίκο, σου έδωσα με στοιχεία το προφίλ των φυτικών πρωτεινών που παίρνω ότι είναι πλήρης, σπόρια, φαγόπυρο, κτλ. Τι διάολο σε χαλάει και συνεχίζεις να τις υποτιμάς;

Αυτό που παίρνουν οι vegan bb και δεν τρώω εγώ είναι η σόγια. Αλλά και τι μ αυτό; Εγώ δεν κάνω bb, από την πρώτη στιγμή το είπα, στόχος μου είναι η υγεία, όχι το bb. Θα ήμουν εντελώς ανόητος (γιατί σκέτα ανόητος είμαι :P) να ξεκινούσα bb στα 40. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα βγηκα για καφε.

 

Μιλουσαμε για γυμναστικη..

 

Ελεγε ενας εγω κανω croosfit και ειναι γαματο κλπ.. Μου λεει ελα μια μερα να δεις που θα ψωφισεις στο 5λεπτο... Γελασα(δεν καυχιεμαι στους αλλουσπου κανω γυμναστικη, το κραταω για μενα) αλλωστε το κανω για μενα...

 

Πεταγεται και ο αλλος παμε να σε δω στα σκουοτ, νευριασα που το βλεπουν σαν κοντρα ολο το θεμα..

 

Μου λεει ποσα κιλα εισαι; Λεω τωρα 71/72. Σε βαζω στοιχημα οτι τα κιλα σου δεν τα παιρνεις.... Λεω καλα μην εισαι και τοσο σιγουρος...

 

Μου την εδωσε που αυτοι βλεπουν το καθε τι σαν κοντρα με τους αλλους και οχι με τον οδιο τους τον εαυτο. Εγω και αν σηκωνω το βαρος μου, για το αλλον πιστευω δεν λεει και πολλα... Αλλα για μενα μετραει κι αυτο...

 

Δε λεω καλος ο ανταγωνισμος, αλλα οχι να φτασουνε στο σημειο να λεμε ποιος την εχει πιο μεγαλη...

 

Ετσι είναι το crossfit ανταγωνίζεται ο ένας τον άλλον πόσο γρήγορα θα βγάλει το πρόγραμμα. Είναι κουραστικό πάντως θέλει λίγο καιρό να το συνηθίσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο χθες ημουν σκατά και σήμερα το πρωί μου φάνηκε οτι ήμουν οκ (αν και με λιγότερο απο 4ης ώρες ύπνο)
πηγα για προπόνηση , έκανα πλάτη-ώμους (κ αυριο πόδια) λόγο οτι ηταν κλειστό κ δεν ήθελα να χάσω προπό και έλεγα να βγάλω κ 30 min αερόβια όπως θα το καθιερώσω (ελλειπτικό )

σε μια φάση προς το τέλος της προπό με βάρη ενώ είχα δύναμη και δεν κουράστηκα παραπάνω απο τις προηγούμενες φορές , με έπιασαν ζαλάδες , τάση για εμετό και δεν μπορούσα να επικεντρώσω το βλέμμα μου . Μίλαγα με κάποιον και μου λέει εισαι οκ ? του λεω ζαλίζομαι ρε  :lol: μου λέει είσαι κ χλωμός  :huh: 
πάω κάνω λιγο ποδηλατάκι που δεν είχα φόβο να φύγω τούμπα με καμια μεγάλη ζαλούρα και όταν τελείωσα μου είχε φύγει η ζαλάδα κ ήμουν πολύ καλύτερα

ήρθα τώρα και έχω ακόμα τάση για εμετό 
Αυτά για σήμερα 
μια χαρά πάει το "14 λολ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 συνεχίζεις να τις υποτιμάς;

Αυτό που παίρνουν οι vegan bb και δεν τρώω εγώ είναι η σόγια. Αλλά και τι μ αυτό; Εγώ δεν κάνω bb, από την πρώτη στιγμή το είπα, στόχος μου είναι η υγεία, όχι το bb. Θα ήμουν εντελώς ανόητος (γιατί σκέτα ανόητος είμαι :P) να ξεκινούσα bb στα 40. :)

 

Νομίζεις οτί δεν κάνεις :)

 

bodybuilding δεν σημαίνει αγώνες αναβολικά, ορμόνες και solarium. 

 

κάνα 2 defnitions του BB στο net είναι : :

 

the activity of doing exercises (such as lifting weights) to make the muscles of your body larger and stronger

 

wiki: Bodybuilding is the use of progressive resistance exercise to control and develop one's musculature.

 

 

Είναι σαν να λες ότι επειδή πας σε 5v5 αντί για 11vs11 γήπεδο δεν παίζεις ποδόσφαιρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αλεξ νομίζω το έχουμε ξαναπεί για το ββ..

Είχα πει ότι ββ είναι οτιδήποτε κάνεις για το σώμα σου είτε για φιτνες επίπεδο όπως κάνω εγώ είτε για όγκο./δύναμη όπως κάνεις εσύ.. απλά έχει μείνει με το ββ να εννοούν τους φουσκωτους που πάνε για αγώνες γιατί έτσι το έχουν στο μυαλό τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίζω και νιώθω σαν το liver 

Έχει μέρες που τα αυγά από το ψυγείο κάνουν "φτερά", τι στα κομμάτια, που πάνε;;;
και μόλις συνειδητοποίησα ότι πέρα από μένα, αυγά τρώει και το καναρίνι.....
αιτιολογία, όταν τρώει αυγό κελαηδάει....

Btw η μπάρα στο smith πόσο ζυγίζει; περνάω σε πιέσεις στήθους στο smith μιας και οι αλτήρες πια είναι λίγοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όποιον ξέρει ..
υπάρχει περίπτωση να βγει ο ώμος απο τη θέση του με πιέσεις ώμων με αλτήρες ? όχι οτι είχα πολλά , 20+20 αλλα στις τελευταίες προπο νιώθω κάτι περίεργα κρακ κρακ (λες και κουνιέται ο δεξής ώμος ) κ επειδή τραυματισμό σε ώμο δεν έχω πάθει (κ δε θέλω) αναρωτιέμαι τώρα.. γιατι όρθια κωπηλατική με μπάρα στα 50kg για παράδειγμα δεν έχω θέμα. 

(δεν με πονάει κάτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όποιον ξέρει ..

υπάρχει περίπτωση να βγει ο ώμος απο τη θέση του με πιέσεις ώμων με αλτήρες ? όχι οτι είχα πολλά , 20+20 αλλα στις τελευταίες προπο νιώθω κάτι περίεργα κρακ κρακ (λες και κουνιέται ο δεξής ώμος ) κ επειδή τραυματισμό σε ώμο δεν έχω πάθει (κ δε θέλω) αναρωτιέμαι τώρα.. γιατι όρθια κωπηλατική με μπάρα στα 50kg για παράδειγμα δεν έχω θέμα. 

 

(δεν με πονάει κάτι)

 

να βγει ο ώμος???? αν σου βγει ο ώμος θα το καταλάβεις αμέσως δεν θα χρειάζεται να μπεις σε forum και να ρωτάς. 

 

κρακ κρακ χωρίς να πονάς καθόλου σημαίνει ότι δεν κάνεις καλό ζέσταμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω nicoc θα σου πω οτι ξεκίνησες τωρα γυμναστική και βάζεις πολλα κιλά και εξαντλείς τον οργανισμό σου, εξού και η ζαλάδα.

Στην αρχή ξεκινάμε χαλαρά να συνηθίσει το σώμα και μετά ανεβάζουμε κιλά.

Με το ρυθμό που έχεις σε ένα μήνα θα έχεις κλατάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

να βγει ο ώμος???? αν σου βγει ο ώμος θα το καταλάβεις αμέσως δεν θα χρειάζεται να μπεις σε forum και να ρωτάς. 

 

κρακ κρακ χωρίς να πονάς καθόλου σημαίνει ότι δεν κάνεις καλό ζέσταμα.

 

δε ειπα αν μου βγήκε είπα αν γίνεται να βγει
η άσκηση αυτή ηταν 3η (είχαν παίξει κ άλλα 5 λειτουργικά στις υπόλοιπες) και 4 ζέσταμα στην αρχή

Εγω nicoc θα σου πω οτι ξεκίνησες τωρα γυμναστική και βάζεις πολλα κιλά και εξαντλείς τον οργανισμό σου, εξού και η ζαλάδα.
Στην αρχή ξεκινάμε χαλαρά να συνηθίσει το σώμα και μετά ανεβάζουμε κιλά.
Με το ρυθμό που έχεις σε ένα μήνα θα έχεις κλατάρει

τώρα ξεκίνησα ρε , τα τελευταία 3 χρόνια βόλτα πήγαινα 
thanks που με ενημέρωσες κιολας χαχχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...