Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

spect ωραιος, μακαρι να ειχα το σωμα σου, αλλα να αναφερω δυο σημεια. Φαινεσαι μικροκαμωμενος και βαζεις ευκολα μυς, ή τουλαχιστον γραμμωνουν ευκολα, και επισης το στηθος σου παραπεμπει σε εκτομορφικο τυπο. Εγω, πχ, 40 πους απς να κανω αυτη τη στιγμη, το στηθος μου γινεται τουμπανο. Δεν εχω γυναικομαστια που λενε, αλλα το στηθος μου ειναι το δυνατο μου σημειο και οι τρικεφαλλοι. Τουλαχιστον την εποχη που γυμναζομουν γιατι τωρα βραστα.

Επισης ωραιο το κολπακι με την κοιλια που παρεθεσες. Φανηκε οτι πολλες φωτογραφιες των περιοδικων (πριν και μετα) ειναι fake. Kai aυτο το καταλαβαινει κανεις και απο την ζωνη/γραμμη του απολλωνα στην μεση που ειναι γραμμωμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

Οι κοντοί βάζουν εύκολα μυς οι ψηλοί γραμμωνουν πιο εύκολα πιστεύω (όταν μπουν οι μυς) λόγο του ότι το ίδιο ποσοστό λίπους απλώνεται σε πιο μεγάλη επιφάνεια και εκεί είναι που χάνουμε οι κοντοί :-P

Το στήθος το έχω πει άπειρες φορές δεν παίρνει με τίποτα αλλά δεν με νοιάζει και πολύ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο ρε spect εξαιρετικό σώμα. κι γώ λιγο το στήθος θα έλεγα αλλά ψηρίζουμε τη μαιμου σε αυτό το σημείο. Για να βάλεις στήθος πρέπει να βάλεις κιλά κατα τη γνώμη μου..

 

Τα γκομενάκια του insomnia θα κάνουν πάρτυ σήμερα.. :P

 

PS: Το χέρι απλά respect...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε δεν ανεβάζει καμία .. σου χα πεί τις προάλλες βάλε μια με κολάν να πάρουν θάρρος και οι άλλες αλλά με αγνόησες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανω και επικλινη ποιος ειπε οτι δεν κανω? :) δεν αρπαζει οτι και να του κανω.. σιλικονη θελουν :P

μπραβο σου που  δεν εισαι κομπλεξικος,  κρατα μονο τα θετικα απ το μηνυμα μου , μαζι σου ειμαι πιο αυστηρος στην κριση μου  γιατι εισαι εξοικειωμένος με το αντικειμενο ! οσο για το στηθος πολυ σωστα λες οτι ο καθενας μας εχει τα δυνατα κ τα δυσκολα σημεια του ομως τα παντα μπορουμε να καταφερουμε .. ωραιος , συνεχισε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε δεν ανεβάζει καμία .. σου χα πεί τις προάλλες βάλε μια με κολάν να πάρουν θάρρος και οι άλλες αλλά με αγνόησες..

Σωστος! Περιμενουμε με ανυπομονησια..

about-small.jpg

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα βγηκα για καφε.

 

Μιλουσαμε για γυμναστικη..

 

Ελεγε ενας εγω κανω croosfit και ειναι γαματο κλπ.. Μου λεει ελα μια μερα να δεις που θα ψωφισεις στο 5λεπτο... Γελασα(δεν καυχιεμαι στους αλλουσπου κανω γυμναστικη, το κραταω για μενα) αλλωστε το κανω για μενα...

 

Πεταγεται και ο αλλος παμε να σε δω στα σκουοτ, νευριασα που το βλεπουν σαν κοντρα ολο το θεμα..

 

Μου λεει ποσα κιλα εισαι; Λεω τωρα 71/72. Σε βαζω στοιχημα οτι τα κιλα σου δεν τα παιρνεις.... Λεω καλα μην εισαι και τοσο σιγουρος...

 

Μου την εδωσε που αυτοι βλεπουν το καθε τι σαν κοντρα με τους αλλους και οχι με τον οδιο τους τον εαυτο. Εγω και αν σηκωνω το βαρος μου, για το αλλον πιστευω δεν λεει και πολλα... Αλλα για μενα μετραει κι αυτο...

 

Δε λεω καλος ο ανταγωνισμος, αλλα οχι να φτασουνε στο σημειο να λεμε ποιος την εχει πιο μεγαλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τέτοιους ειναι full κ τα γυμναστήρια
απλά γράφτους  
εγώ στα 69-70 πριν μπω στρατό ήμουν σε μια φάση 120 squat(εποχή με σχεδόν 0 carbs στη διατροφή μου) και είχα εναν τύπο 110kg(που έτρωγε κάθε πρωί σα ζώο 2 ώρες πριν την προπό , έπαιρνε τα preworkout του κ όλα κ γυμναζόταν πολλά χρόνια να μου λέει άντε θα με φτάσεις (έκανε 130-135)
εεε νταξ τι να του πεις 
οχι οτι ασχολήθηκα ποτέ με τέτοιους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα βγηκα για καφε.

 

Μιλουσαμε για γυμναστικη..

 

Ελεγε ενας εγω κανω croosfit και ειναι γαματο κλπ.. Μου λεει ελα μια μερα να δεις που θα ψωφισεις στο 5λεπτο... Γελασα(δεν καυχιεμαι στους αλλουσπου κανω γυμναστικη, το κραταω για μενα) αλλωστε το κανω για μενα...

 

Πεταγεται και ο αλλος παμε να σε δω στα σκουοτ, νευριασα που το βλεπουν σαν κοντρα ολο το θεμα..

 

Μου λεει ποσα κιλα εισαι; Λεω τωρα 71/72. Σε βαζω στοιχημα οτι τα κιλα σου δεν τα παιρνεις.... Λεω καλα μην εισαι και τοσο σιγουρος...

 

Μου την εδωσε που αυτοι βλεπουν το καθε τι σαν κοντρα με τους αλλους και οχι με τον οδιο τους τον εαυτο. Εγω και αν σηκωνω το βαρος μου, για το αλλον πιστευω δεν λεει και πολλα... Αλλα για μενα μετραει κι αυτο...

 

Δε λεω καλος ο ανταγωνισμος, αλλα οχι να φτασουνε στο σημειο να λεμε ποιος την εχει πιο μεγαλη...

 

Να μην βγαινεις για καφέ με μλκες. Εσυ τους κάνεις παρέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νεολαια το τελευταιο πραγμα που σκεφτεται ειναι η υγεια. Γυμναζονται για να αρεσει στις γκομενες ή να τον ζηλευουν οι άλλοι αντρες, και συνηθως καπνιζουν κιολας, δυστυχως.

 

Oταν τα λεω εγω.. πεφτουν ολοι να με φανε..

Ετσι ειναι ρε παιδια, η νεολαια παντα εχει ανταγωνισμο μεταξυ τους. Εμενα καποιοι γνωστοι μου οποτε παει η συζητηση στη γυμναστικη περιφανευονται για το ποσα κιλα μπορουν να σηκωσουν στον παγκο.

Η κοινωνια ειναι ανταγωνιστικη, νομιζω γενικως. Εχει να κανει ισως με την εμφυτη αναγκη του ανθρωπου για αναγνωριση (συμφωνα με την πυραμιδα του μασλοου) και εξαιτιας του "συστηματος" αν το εμβαθυνουμε κι αλλο.. :unsure:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που τα διαβάζεις αυτά που λες... Απο που κι ως που βγαίνει το οπωσδήποτε; Γιατι δεν πας μια βολτα απο κει να τους πεις οτι πρεπει οπωσδηποτε να ξαναβαλουν στη διατροφη τους πρωτεινη ζωικης προελευσης; 

Για πανε μια βολτα κι απο δω να δεις το προφιλ της πρωτεινης στα σπορια να μου πεις αν ειναι πληρης ή οχι που θα μου βγαλεις αχρηστη τη φυτικη πρωτεινη. Σκορ 136 οταν απο 100 και πανω θεωρειται πληρης.

Φαγοπυρο: σκορ 99.

Γενικα, το αμινοξυ που λειπει απο καποιες φυτικες πρωτεινες ειναι η λυσινη αλλα οταν παιρνεις 140γρ πρωτεινης την ημερα, δεν υπαρχει ουσιαστικα καμια ελλειψη.

Η σαλατα με σπορια δε μου δινει ενεργεια ενω το κουακερ με βρωμη ναι; Ακομη κι αν ειναι ιδιας θερμιδικης αξιας; Πώς το συμπεραίνεις αυτό;

Εχεις ενα βουνο αυθαιρετα συμπερασματα. 

 

 Εννοείται ότι σε κάποιους η φυτική πρωτεινη κάνει δουλειά αλλά πραγματικά πρέπει να ξέρεις να τη προσαρμόζεις στη διατροφή σου και εξαρτάται  ΤΙ πρωτεινη βάζεις από τροφές φυτικές... Η δική σου είναι ανύπαρκτη κυρίως ποιοτικώς. Δεν θα θελες να ξέρεις τι κατεβάζει ένας vegan bb.

Εσύ αξιόλογη πρωτεϊνη παίρνεις μόνο από το scoop. Ξαναλέω αξιόλογη.

 

Αλλά οκ δεν έχει νοήμα, νομιzεις ότι θέλω να στην πω, κακώς και που ασχολήθηκα.

 

Συνέχισε έτσι τη διατροφή σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν τα λεω εγω.. πεφτουν ολοι να με φανε..

Ετσι ειναι ρε παιδια, η νεολαια παντα εχει ανταγωνισμο μεταξυ τους. Εμενα καποιοι γνωστοι μου οποτε παει η συζητηση στη γυμναστικη περιφανευονται για το ποσα κιλα μπορουν να σηκωσουν στον παγκο.

Η κοινωνια ειναι ανταγωνιστικη, νομιζω γενικως. Εχει να κανει ισως με την εμφυτη αναγκη του ανθρωπου για αναγνωριση (συμφωνα με την πυραμιδα του μασλοου) και εξαιτιας του "συστηματος" αν το εμβαθυνουμε κι αλλο.. :unsure:

Το κανεις συχνά αυτό;

(Να μιλάς με τον εαυτό σου that is)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...