Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σαπίζει δεν σκουριάζει. Κυριολεκτικά σαπίζει. 

Στο θέμα με της έλξεις τώρα: είδα σε ένα γυμναστήριο (που πήγα να δω έναν φίλο) απέναντι από το ΑΧΕΠΑ εδώ στη Θεσσαλονίκη ένα μηχάνημα που σε υποβοηθά στις έλξεις. Σκέφτηκα να αγοράσω λάστιχα και να με βοηθάνε στις έλξεις στο σπίτι. Θα κάνει δουλειά ή μπορώ να κάνω δουλειά και έμμεσα με άλλη άσκηση; Αν ναι ποιά; Έχω μονόζυγο-δίζυγο, μπάρα, αλτήρες και αρκετά κιλά (και πάγκο). 

 

Θελεις δυναμωμα της λαβης σου.

Μπορει να σε βοηθησει αρκετα ρολερ με βαρος .

Κανε και αναποδες καμψεις δικεφαλων με μπαρα. 

Βαριες αρσεις θανατου ειναι πολυ καλες για αυτην την δουλεια, αλλα η καλυτερη ασκηση για τις ελξεις στο μονοζυγο ειναι οι ιδιες οι ελξεις στο μονοζυγο. Οριζεις εναν συνολικο αριθμο επαναληψεων που θελεις να πετυχεις σε αυτην την ασκηση και προσπαθεις σε καθε προπονηση να το πετυχεις με οσο το δυνατον λιγοτερα σετ.

post-263235-0-42733700-1388681403_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Για αλλους που ειναι ανω των τριαντα ομως υπαρχουν και αλλοι λογοι που γυμναζονται οπως για να μην ποναει το σωμα, για να παραμενουν νεοι , για βελτιωση της υγειας και μακροζοιας αλλα φυσικα και για να ειμαστε φετες και να μενουμε δυνατοι.

 

Ποναει το γονατο ...

 

:-D

 

Φιλικά και χιουμοριστικά. Keep pumping...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 η καλυτερη ασκηση για τις ελξεις στο μονοζυγο ειναι οι ιδιες οι ελξεις στο μονοζυγο. Οριζεις εναν συνολικο αριθμο επαναληψεων που θελεις να πετυχεις σε αυτην την ασκηση και προσπαθεις σε καθε προπονηση να το πετυχεις με οσο το δυνατον λιγοτερα σετ.

 

Αυτό είναι το μόνο που πρέπει να κάνεις!

 

Εγώ θα πρότεινα ανα δεύτερη μέρα να κάνεις 5 σετάκια με τις μέγιστες επαναλήψεις που μπορείς στο καθένα. Αν έχεις σπίτι κατα τη διάρκεια της μέρας ρίχνεις και κανένα έξτρα!Στη τελευταία επανάληψη σε κάθε σετ ακόμη και αν δεν μπορέσεις να φτάσεις μέχρι πάνω κρατιέσαι όπου έχεις φτάσει για μερικά δευτερόλεπτα και κατεβαίνεις αργά αργά

 

Έχει και εδώ ωραίες συμβουλές, είχα δοκιμάσει και πυραμίδα αλλά δεν ένιωθα να με βελτιώνει τόσο:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D

 

Φιλικά και χιουμοριστικά. Keep pumping...

 

Το γόνατο είναι παλιό τραύμα από τις πολεμικές τέχνες και πιάνει που και που. Δεν έχει σχέση με τα βάρη. Αν δεν γυμνάζομαι πονάει όταν έχει κρύο αρκετά, όταν γυμνάζομαι πονάει πολύ πιο σπάνια και πολύ λιγότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το μόνο που πρέπει να κάνεις!

 

Εγώ θα πρότεινα ανα δεύτερη μέρα να κάνεις 5 σετάκια με τις μέγιστες επαναλήψεις που μπορείς στο καθένα. Αν έχεις σπίτι κατα τη διάρκεια της μέρας ρίχνεις και κανένα έξτρα!Στη τελευταία επανάληψη σε κάθε σετ ακόμη και αν δεν μπορέσεις να φτάσεις μέχρι πάνω κρατιέσαι όπου έχεις φτάσει για μερικά δευτερόλεπτα και κατεβαίνεις αργά αργά

 

Έχει και εδώ ωραίες συμβουλές, είχα δοκιμάσει και πυραμίδα αλλά δεν ένιωθα να με βελτιώνει τόσο:

 

 

Αυτό που ανεβαίνει πάνω από το μονόζυγο πώς σκατά το κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλει διαλείμματα το "pump" και ξεκούραση ..

θα δω πως θα πάει

μπορεί να βρω αρκετό 30min αερόβια μετά την προπόνηση με βάρη καθημερινά 5/7

θα δούμε , βλέποντας και κάνοντας  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

επειδη πολλοι λενε βλακειες χωρις να ξερουν!οι φωτογραφιες που εχω βαλει διπλα διπλα ειναι τραβηγμενη η μια μετα την αλλη!

https://www.dropbox.com/s/zxnomn1824pnafd/Untitled-1.jpg

 

και εδω μερικες αλλες!

https://www.dropbox.com/s/xkw8lgajg8p3ntr/CameraZOOM-20140102184111445.jpg

 

επειδη κανεις δεν βαζει ποδια (αν και δεν φαινεται καλα)

https://www.dropbox.com/s/93w9v5kp5dtm2nf/CameraZOOM-20140102184129759.jpg

 

και μια το χερι !!

https://www.dropbox.com/s/kfhazsp3322qxc0/CameraZOOM-20140102185222923.jpg

 

αυτες οι 2 ειναι πριν απο 3 μερες (οι προηγουμενες ειναι σημερινες)

https://www.dropbox.com/s/9pqzicp3julb8kj/CameraZOOM-20131230135830974.jpg

https://www.dropbox.com/s/4g6ifwshvzwsp8x/CameraZOOM-20131230135854100.jpg

 

100% φυσικο 100% χορτοφαγικο!!! ολα τα αλλα εινα δικαιολογιες για τους αδυναμους!!

αφηστε τις θεωριες και τις εξυπναδες και βγειτε εξω!!τρεξτε,σηκωστε βαρη,καντε ποδηλατο! κουνηθειτε και φατε σωστα!!!

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σπεκτι τι κοιλουμπα ειναι αυτη ρε φιλε ??   πλακα κανω ρε  :-)

λοιπον ακου 2 λογια κ ελπιζω να μη παρεξηγηθεις εξαλου ειμαι καλοπροαιρετος παντα ...

μια χαρα εισαι δε το συζηταμε αυτο .. ομως 

1. εισαι  μικροκαμμομενος κ αυτο σημαινει οτι ειναι πολυ πιο ευκολο για καποιον με λιγα κιλα να γραμμωσει και να γινει κομματια και 2. το στηθος σου δε το φροντιζεις καθολου ειναι σαν ενας ακομη κοιλιακος!

στο ειχα πει κ πιο παλια κ μου πες μπορεις να το κανεις τουμπανο ευκολα ! γιατι δε το κανεις ? δε θελεις ? πιστεψε με δειχνει πολυ ασυμετρα !  αυτα ηταν τα αρνητικα ! 

τα θετικα ειναι οτι εισαι σε πολυ καλη φορμα οχι μονο μυικα αλλα και καρδιοαναπνευστικα που αυτο ειναι το κυριοτερο !!

αυτα φιλικα παντα .. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μην ανησυχεις δεν παρεξηγω ποτε !! :) αν ειχα τετοια κομπλεξ δεν θα ανεβαζα φωτογραφιες

 

ειναι πιο ευκολο να γραμμωσω αλλα επισης δειχνουν και πιο ευκολα τα κιλα πανω μου :)

οσο για το στηθος το ξερω!παντα θα ειναι θεμα!! οχι δεν ειχα πει οτι τουμπανιαζει ευκολα!! το γυμναζω αρκετα!απλα ειναι το αδυνατο σημειο μου!! δεν με νοιζει ομως τοσο πολυ γιατι για αυτο που θελω το σωμα μου ειμαι οπως ακριβως πρεπει! και ισως λιγο πιο πολυ απο οτι χρειαζεται :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι στο εχω ξαναπει εξαλου εχεις πολλους μυες πανω σου για δρομεας , παρα πολλους !

απλα για το στηθος κ μονο ελεγα να βαλεις εκει λιγο .. αλλαξε το προγραμμα που κανεις , κανε επικλινη δε ξερω γιατι δε κανετε , λιγο να αρπαξεις ψηλα  ξερεις τι διαφορα θα φανει ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...