Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού νιώθεις καλά. 

 

Το κόλπο είναι να κάνεις την προπόνηση του σώματος που θες. Εγώ πχ. γουστάρω ένα στυλ Elliot

260146_604822806194570_1205863500_n.jpgbuild-muscle-faster.jpg

 

Όχι πολύ παράλογος, δυνατός και alpha

>elliot

>όχι πολύ παράλογος

pick one

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Να ρωτήσω και εγω κατι.

Κάνω τα εξής στο γυμναστήριο.

 

Διάδρομο ταχύτητα στο 6 με κλιση στο 0.5 και με αλλαγές ταχύτητα στο 5.5 κλιση στο 1.0

 

Κανα 40-60 λεπτα.

 

Χανω λίπος έτσι η μυικό ιστο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού νιώθεις καλά. 

 

Το κόλπο είναι να κάνεις την προπόνηση του σώματος που θες. Εγώ πχ. γουστάρω ένα στυλ Elliot

260146_604822806194570_1205863500_n.jpgbuild-muscle-faster.jpg

 

Όχι πολύ παράλογος, δυνατός και alpha

Έχεις τον χώρο και τον εξοπλισμό να κάνεις αυτά που κάνει ο Elliot ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις τον χώρο και τον εξοπλισμό να κάνεις αυτά που κάνει ο Elliot ? 

Και τα λεφτα για προτινες κρεατινες αμινοξεα ,πριν την προπονηση κτλ.Φυσικα ο τυπος γυμναζεται χρονια.

 

Και μία πατάτες με λιωμένο chedarr παρακαλώ :P

 

Εντάξει, πλάκα κάνω, αλλά όλα με μέτρο.

 

Α, btw, αυτό το σώμα είναι το ιδανικό για εμένα

 

tumblr_m8kvvrRsYH1qzbdduo1_1280.jpg

 

αυτο το σωμα δεν εχει καμια σχεση με του ελιοτ,μπροιεις να το φτιαξεις σε 2-3 χρονακια εντατικης γυμναστικης.

 

Παραείναι τούμπανος για αυτά που έχω στο μυαλό μου. Ιδανικό σώμα για εμένα είναι εμφανείς μύες, αλλά όχι τόσο έντονοι.

 

Οι δικεφαλοί του είναι σαν το κεφάλι μου και οι τετρακεφαλοί του σαν την κοιλιά μου. :P

Προτιμώ μια καλή γράμμωση σε ένα αδύνατο σώμα μιας και την πλάτη την έχω από πιτσιρικάς, λόγω κωπηλασίας.

 

Κάτι που ξέχασα να ρωτήσω, επειδή πρωτείνη σε σκόνη και γενικά σκόνες δεν εμπιστεύομαι και δεν πολυγουστάρω (μόνο ηλεκτρολύτες έπαιρνα στην κωπηλασία) τα 7 ασπράδια πώς τα μαγειρεύω? Βράζω ας πούμε 7 αυγά, τρώω το ασπράδι τους και πετάω τον κρόκο τους?

post-125473-0-99959900-1368832201_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Αχ εσείς που ασχολείστε με τα κιλά σας , τα καλύτερα χάνετε...

 

Μου θύμισες ανεκδοτάκι.

 

Περπατάει η γριά στο δρόμο και βλέπει ένα χρησιμοποιημένο προφυλακτικό. Το σηκώνει, το φέρνει στο στόμα και τα πίνει όλα μονολογώντας:

 

- Αχ αυτή η νεολαία, τα καλύτερα χάνει... :)

 

Υ.Γ. Πάω να το ποστάρω και στο αντίστοιχο τόπικ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αυτο το σωμα δεν εχει καμια σχεση με του ελιοτ,μπροιεις να το φτιαξεις σε 2-3 χρονακια εντατικης γυμναστικης.

Αυτό είπα και εγώ ότι μου αρέσει αυτό το σώμα και όχι του Elliot.

 

Επίσης, καταλαβαίνεις έτσι, ότι το να συγκρίνεις πλάτη από κωπηλασία με βυζιά από πάχος σε κάνει troll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά ρε , Light είναι η στραπατσάδα του Liverpool. Ρίξε και λίγο κοτόπουλο μέσα να σε πιάσει. Αχ εσείς που ασχολείστε με τα κιλά σας , τα καλύτερα χάνετε. Υπάρχει καλύτερο να σηκώνεις 10 τόνους την προπόνηση και μετά να πας και να χτυπάς κρέατα , αυγά , τυριά κτλ κτλ.? 

Eνταξει υπερβαλεις και εσυ λιγο , τι να το κανω να σηκωνω 10 τονους  στο gym ,μετα να τρωω το καταπετασμα και να ειμαι χοντρος, με κοιλιες κτλπ. -οπως επισης και να ειμαι 20 κιλα ανθρωπος και τιγκα στους κοιλιακους λογω οτι τεινω προς Αιθιοπα- Βεβαια γουστα ειναι αυτα  απλα ουτε fit  ειναι αυτος ,ουτε ωραιο σωμα εχει μαλλον προς αρσιβαριστα κλεινει των βαρεων βαρων της δεκαετιας του 90  διοτι εσχατως και αυτοι βελτιωνονται.

Δηλαδη ο Εliot εκτος απο τα αναβολικα που παιρνει κανει και πολυ αυστηρο προγραμμα διατροφης για αυτο ειναι ετσι αλλιως αν ετρωγε τυρια και γενικα τα παντα  θα ειχε κοιλια και απλα θα επαιζε πολλα κιλα και φυσικα δεν θα εχει γραμωσει ετσι.

Επειδη ασχολουμαι πολλα χρονια με γυμναστηρια -βαρη ξερουμε ολοι πολυ καλα  πως το συμπαν αναποδα να γυρισεις τετοιο σωμα με αυτη την μυικη αναπτυξη χωρις αναβολικα δεν γινεται.

 

 

Υ.Γ το πιο ευκολο πραγμα για οποιον  πηγαινει  συστηματικα γυμναστηριο ειναι να παιζει κιλα και να τρωει τα απειρα μετα, το πιο δυσκολο φυσικα ειναι η αυστηρη διατροφη(το οποιο δεν σημαινει να μην τρωω αλλα να τρως συχνα και σωστα για αυτο που θες να φτασεις) εκει κολανε ολοι και για αυτο δεν εχουν ολοι τα ιδια αποτελεσματα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εγώ θέλω σαν του elliot αλλά μάλλον σαν του Dave Tate θα γίνω. Και ναι , παιδιά ξέρω για τα αναβολικά. Αλλά τι να δείξω , το σώμα του φίλου μου του νάτουραλ στο γυμναστήριο? Εδώ κάνω 5/3/1 με μηνιαία περιοδικότητα . Σε 12 κύκλους-μήνες τα ξαναλέμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως σας φαινεται αυτο το προγραμμα για ογκο?? ειμαι 17 χρονων και υψος 1.87 και 70 κιλα !! στοχος μ ειναι να παρω κιλλα (να παω 75-78 και να παρω ογκο.. ) οσο για την γυμναστικη ειμαι κομπλε ξερω τι να κανω...

1ο γευμα : 1 γαλα με βρομη +μια μπανανα (8:30 η ωρα )

2ο γευμα : 1 κονσερβα τονος σε νερο + 1 ποτηρι (11:30 )

3ο γευμα : το  μεσημεριανο φαγητο ..+ 1 σαλατα

4ο γευμα : (μετα την γυμναστικη) : 2 μπανανες + γιαουρτι με μελι (6:30)

5ο γευμα : 2 τοστακια (γαλοπουλα τυρι) + μια μεριδα ρυζι( 7:30 )

6ο γευμα : γαλα με κουακερ η γαλα με βρομη 

 

ΥΓ: τα ασπραδια τα φοβαμαι και τα αποφευγω.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως σας φαινεται αυτο το προγραμμα για ογκο?? ειμαι 17 χρονων και υψος 1.87 και 70 κιλα !! στοχος μ ειναι να παρω κιλλα (να παω 75-78 και να παρω ογκο.. ) οσο για την γυμναστικη ειμαι κομπλε ξερω τι να κανω...

1ο γευμα : 1 γαλα με βρομη +μια μπανανα (8:30 η ωρα )

2ο γευμα : 1 κονσερβα τονος σε νερο + 1 ποτηρι (11:30 )

3ο γευμα : το  μεσημεριανο φαγητο ..+ 1 σαλατα

4ο γευμα : (μετα την γυμναστικη) : 2 μπανανες + γιαουρτι με μελι (6:30)

5ο γευμα : 2 τοστακια (γαλοπουλα τυρι) + μια μεριδα ρυζι( 7:30 )

6ο γευμα : γαλα με κουακερ η γαλα με βρομη 

 

ΥΓ: τα ασπραδια τα φοβαμαι και τα αποφευγω.. :)

Επειδή δεν νομίζω να ψήνεσαι να αρχίζεις να υπολογίζεις τα φαγητά σου τσέκαρε αν σε 2 βδομάδες έχεις πάρει κανά κιλό...αν ναι τότε συνέχισε αυτά που τρως...όταν δεις δεν ανεβαίνει η ζυγαριά άλλο αυξάνεις λίγο-λίγο τις ποσότητες.

 

Μερικά tips:

Να συνδυάζεις πρωτεΐνη με υδατάνθρακα ή λιπαρά. Μην έχεις για παράδειγμα ένα γεύμα με πολύ πρωτεΐνη και σχεδόν τίποτα από τα άλλα (βλέπε γεύμα 2).

 

Μετά την προπόνηση ίσως να ξανασκευτείς για τα ασπράδια γιατί η πρωτεΐνη τους αποροφάται γρηγορότερα απ'ότι του γιαουρτιού. 

 

Στο γεύμα που έχεις το ρύζι καλύτερα να βγάλεις τα τοστάκια και να συνδυάσεις το ρύζι με κοτόπουλο ή κάποια άλλη καλή άλιπη πηγή πρωτεΐνης. 

 

Για τελευταίο γεύμα καλύτερα να τρως το κλασικό γιαούρτι με καρύδια. Η βρώμη έχεις πολλούς υδατάνθρακες που καλό είναι να περιορίζεις στο τελευταίο γεύμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εννοει μουσλι...

 

Ο τονος το εχουμε ξαναπει δεν κανει καλο, αν τρωμε καθε μερα, γιατι εχει υδραγυρο και ο οργανισμος αδυνατη να τον αποβαλλει.

 

Παρε φυστικοβουτιρο να τρως αν θελεις να παρεις κιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα γαματο βιντεακι !! λοιπον πρωτων μουσλι εννοουσα δευτερον  σε 2 εβδομαδες δεν ειναι νωρις να περιμενω να ανεβουν τα κιλα μου να το κανω 1 μηνα και βλεπουμε? τριτων το φυστικοβουτιρο δεν ειναι ''κακο λυπος'' ??....... Α φιλε μου οκ θα το αλλαξω σε γιαούρτι με καρύδια εχεις ενα δικιο... και τελος οκ θα τα βγαλω τα τοστακια και θα βαλω στη θεση τουσ κανα κοτοπουλακι οπως λες !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σκέφτομαι για διατροφολόγο μεριά (βαρέθηκα να διαβάζω στο net και να το προσπαθώ μόνος μου). Το θέμα είναι οτι θέλω να πάω και διακοπές και να μην μου φύγουν όλα τα € μου σε διατροφολόγους. Πόσες επισκέψεις χρειάζεσαι για να σου βγάλει ένα πρόγραμμα, επίσης πόσο πάει το μαλλί ανα επίσκεψη;;;

 

Μετά κάντε μου καμια πρόταση για Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...