Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@king τα κλασικά ρε . κάθεσαι κάτω με τα πόδια λίγο ψηλά και βαράκι 5 κιλο πίσω απο το κεφάλι.. 5 σετάκια 10 επαναλήψεις. αν ζορίζεσαι κάνε 8 επαναλήψεις. δεν θα κατεβαίνεις μέχρι πίσω αλλά 30 μοίρες πάνω απο έδαφος και θα ανεβαίνεις όσο πιο κολλητά στα πόδια μπορείς και θα μένεις 2 δεύτερα..

πλάγιους εγώ κάνω με 22.5 -25 κιλά.. ξεκίνα με 15-20.

Καταλαβα ποιες ασκησεις λες και θα τις βαλω στο προγραμμα καμια 10αρια σετ αμεσως μετα τα βαρη απο 10 επαναληψεις οπως προτεινες μιας και εκει εχω τα βαρακια και δεν τα ανεβαζω πανω σπιτι.Μακαρι να κανουν καλη δουλεια μιας και το ab ripper αρκετο καλο αλλα το εχω μαθει και βαραω 30 reps σε καθε ασκηση για να νιωσω οτι καινε οι κοιλιακοι.Να σε καλα.

 

Φιλε maus το να ακουω οτι τα παω καλα απο ατομα σαν εσενα οπως alex,prof,spect,dakon και γενικα απο ατομα που κανουν χρονια γυμναστικη και ξερουν πολλα παραπανω απο μενα το εκτιμω ιδιαιτερως και μου δινει δυναμη να συνεχισω ακομα πιο σκληρα.Να στε καλα.

 

Πριν λιγο.Ωραιο χειμωνιατικο τρεξιμο.

www.endomondo.com/workouts/281814512

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

γιατρε εχεις γνωσεις οντως  στην θεωρια εισαι μια χαρα κ μπραβο σου ! επισης στην πρραξη εισαι οκ μιας κ προσπαθησες πολυ εχασεες τα κιλακια σου οποτε κ παλι μπραβο σου !  ενα φαουλ μονο !  απο το να κανεις τις αναλυσεις κ να λες στον αλλον οτι λεει μπουρδες - που σε καμμια περιπτωση δε λεει - θα μπορουσες πολυ απλα να πεις αυτο..  ΙΔΡΩΣΤΕ !!!!!

θελεις να σου αναλυσω τα ωφελει του ιδρωτα στον οργανισμο μας? πες μου οχι γιατι βαριεμαι :-)

φιλε τζεκινς το νοημα της ζωης θα το πιασεις οταν καταφερεις κ κοψεις την ζαχαρη , σου ριχνει πολυ την ποιοτητα της ..

σταρ εννοειται πως δε καπνιζω δεν ειμαι αυτοκτονικος τυπος ..

 

Το έγραψα πιο πάνω ότι έπρεπε να υπάρχει διαφορετική παιδεία στην χώρα για τη γυμναστική και δεν κάνω αναλύσεις απλά για να γίνονται αλλά σε μία μικρή προσπάθεια να διορθώσω μύθους γύρω από την διατροφή. Δεν είπα ότι λέει μπούρδες απλά ότι δεν πρέπει να πιστεύουμε άκριτα όλα όσα λέγονται περί detox. Το detox γίνεται αν ανεβάσεις σφύξεις, τρέξεις και το αίμα περάσεις πιο πολύ από τα νεφρά το ήπαρ σου και αυξήσεις τις εκπνοές σου. Αυτό είναι detox. Το να τυλίγεσαι με κάτι για να ιδρώσεις δεν είναι. 

Και για να αλλάξω λίγο το θέμα και επειδή ψάχνω συμβουλή σε ένα θέμα. Υπάρχει κάποια τεχνική για να αυξήσουμε τις έλξεις με ανοικτή λαβή που κάνω στο μονόζυγο; Κάνω κωπηλατική και shrugs αλλά πιστεύω ότι η όποια βελτίωση στις έλξεις ήρθε λόγω απώλειας κιλών και το λέω αυτό γιατί όταν προσθέτω πάνω από 10 κιλά με σκοτώνουν. Βγάζω 3-4 και μετά γιοκ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρε το εχεις παρει λαθος το θεμα. Στις καθημερινες μας δραστηριοτητες ειμαστε εκτεθειμενοι σε ενα μολυσμενο περιβαλλον που πρωτη γραμμη αμυνας ειναι η επιδερμιδα. Ρυπογονες ουσιες εισχωρουν μεσω της αναπνευστικης οδου, αλλα και μεσω της επιδερμιδας στο σωμα μας. Ετσι ο ιδρωτας ειναι σημαντικος για την αποβολη αυτων.

 

Δεν το πήρα λάθος, το έχει πάρει όλος ο κόσμος λάθος. Νομίζει ότι αν τρέξει μέσα σε σακούλα θα φύγουν οι τοξίνες όχι αυτές που βρίσκονται στο δέρμα αλλά αυτές που έχει φάει. Εε όχι αυτό δεν γίνεται. Το ότι αυτοκαθαρίζεται το δέρμα ωστόσο ισχύει. Αν αυτό εννοούσες τότε sorry έχεις δίκιο και δεν ακούς μπούρδες. 

 

Ρε γιατρε τι ειδικοτητα έχεις? 

 

Please κόψτε το γιατρέ χιχι :-D  :-D  :-D , καλό χρυσό, απλά δεν μιλάω εδώ μέσα με την ιδιότητα μου αυτή, απλά ανταλλάσσω απόψεις και ειλικρινά μαθαίνω πολλά που δεν ήξερα ούτε και θα μάθαινα ως γιατρός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πήρα λάθος, το έχει πάρει όλος ο κόσμος λάθος. Νομίζει ότι αν τρέξει μέσα σε σακούλα θα φύγουν οι τοξίνες όχι αυτές που βρίσκονται στο δέρμα αλλά αυτές που έχει φάει. Εε όχι αυτό δεν γίνεται. Το ότι αυτοκαθαρίζεται το δέρμα ωστόσο ισχύει. Αν αυτό εννοούσες τότε sorry έχεις δίκιο και δεν ακούς μπούρδες. 

 

 

Please κόψτε το γιατρέ χιχι :-D  :-D  :-D , καλό χρυσό, απλά δεν μιλάω εδώ μέσα με την ιδιότητα μου αυτή, απλά ανταλλάσσω απόψεις και ειλικρινά μαθαίνω πολλά που δεν ήξερα ούτε και θα μάθαινα ως γιατρός. 

 

Γιατι να το κοψουμε ιατρος δεν εισαι??? δεν πιστευω να μας δουλευεις. 

 

Θελω να σου κανω ερωτηση για αυτο ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να το κοψουμε ιατρος δεν εισαι??? δεν πιστευω να μας δουλευεις. 

 

Θελω να σου κανω ερωτηση για αυτο ρωταω.

 

Ναι βρε, απλά εξηγώ ότι δεν με χαρακτηρίζει ειδικά μέσα σε αυτό το φόρουμ. Αλλά και εκτός δεν μου αρέσει όταν αναφέρονται με αυτόν τον τρόπο σε μένα (θα μου άρεσε αν ήμουν δάσκαλος, αυτό ναι να σε λένε δάσκαλο και να είσαι, η μητέρα μου είναι δασκάλα και όταν τη σταματάνε στο δρόμο μαθητές της κλαίνε από χαρά, αυτό ναι!). Σου στειλα pm να μην γράφουμε off. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχεις αδικο σε οσα λες ! η ενσταση μου ειναι μονο στο οτι απο το να πεις για  σμηγματογόνοι αδένες κτλ θα μπορουσες να πεις ιδρωστε για 1.000.000 λογους ! 

ανθρωπος που δεν ιδρωνει ειναι ρομποτ που σιγα - σιγα σκουριαζει  φιλτατε φιλε μου και νομιζω εσυ το ξερεις πααρα πολυ καλα αυτο .. εννοω πρεπει να εχεις ριξει πολυ ιδρωτα για να πετυχεις αυτο που πετυχες ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαπίζει δεν σκουριάζει. Κυριολεκτικά σαπίζει. 

Στο θέμα με της έλξεις τώρα: είδα σε ένα γυμναστήριο (που πήγα να δω έναν φίλο) απέναντι από το ΑΧΕΠΑ εδώ στη Θεσσαλονίκη ένα μηχάνημα που σε υποβοηθά στις έλξεις. Σκέφτηκα να αγοράσω λάστιχα και να με βοηθάνε στις έλξεις στο σπίτι. Θα κάνει δουλειά ή μπορώ να κάνω δουλειά και έμμεσα με άλλη άσκηση; Αν ναι ποιά; Έχω μονόζυγο-δίζυγο, μπάρα, αλτήρες και αρκετά κιλά (και πάγκο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις καποιον σπιτι να σε βοηθαει απο τα ποδια λιγακι τοτε μη το παρεις ..

αυτη την δουλεια κανει ..

 

@silverado στην αρχη σε ειχα για καμμενο με τους σκηρους τις μητρικες και τα pc  ρε φιλε αλλα εσυ το χεις ομως μπραβο σου ! εγω εκοψα σχεδον τελειως απο αυτες τις καμμενες ενοτητες ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ούτε ήθελα να πάρω μηχάνημα (πέραν του μονόζυγου-διζυγου, που απλά είναι απίστευτα χρήσιμο). Τα bodylastics όμως τα γλυκοκοίταζα και σκεφτόμουν να βάλω αυτά κάτω από τα πόδια. Βέβαια με βλέπω σε κανα fail βίντεο να τρώο κωλοτούμπα αφήνοντας τα χέρια και έχοντας ακόμα τα λάστιχα στα πόδια αλλά είναι πειρασμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν άντεξα , δυο μέρες off είναι τα όρια μου ..
45 min ποδήλατο λες και έτρεχα σε αγώνα (μουσκίδια μέχρι μποξαράκι ) και μετά στο πολυμηχάνημα πλάτη- ώμους και μετά 15 min ποδήλατο για κλείσιμο . 

θα πάω και Σαββάτο gym και ίσως το καθιερώσω απο δω κ πέρα 6 μέρες την εβδομάδα 
ο υδατάνθρακας αρχίζει να μας χαιρετά σταδιακά (μπούχτησα ..) και θα επιστρέψω στην παλιά συνήθεια (μόνο πριν την προπόνηση και την υπόλοιπη μέρα υδ μόνο απο λαχανικά). θα ρίξω λίγο για να νιώσω άνετος. (καλό το bulking αλλα ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 μέρες δεν ξεκουράζεται το σώμα σου και δεν θα έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα.. εκτός κι αν κάνεις 30 λεπτά ανα ημέρα.. ή επικεντρώνεσαι σε αερόβια.. εκεί αλλάζει.

ιδανικό 4 φορές / εβδομάδα 1;30 ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...