Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν χαμόγελας επειδη έχασες τα gains?

Ετσι βγηκε ρε συ.Τα gains τα εχανα οταν πηγαινα πριν απο τα βαρη για τρεξιμο.Τωρα αλλες μερες βαρη αλλες τρεξιμο και τα gains επανηλθαν και ανεβηκαν κιολας.

Οταν ετρεχα πριν παγκο 65 κιλα εβγαιναν βαρια βαρια μια φορα.Χωρις τρεξιμο πριν και μια κουταλι μελι πριν τα βαρη βγαινουν 4 φορες.Και γενικα σε ολα τα σετ ανεβηκα.Το τρεξιμο με ριχνει πολυ(οπως και ολο τον κοσμο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

@king τα κλασικά ρε . κάθεσαι κάτω με τα πόδια λίγο ψηλά και βαράκι 5 κιλο πίσω απο το κεφάλι.. 5 σετάκια 10 επαναλήψεις. αν ζορίζεσαι κάνε 8 επαναλήψεις. δεν θα κατεβαίνεις μέχρι πίσω αλλά 30 μοίρες πάνω απο έδαφος και θα ανεβαίνεις όσο πιο κολλητά στα πόδια μπορείς και θα μένεις 2 δεύτερα..

πλάγιους εγώ κάνω με 22.5 -25 κιλά.. ξεκίνα με 15-20.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό όμως διαφέρει κατά πολύ από την μηδενική κατανάλωση ζάχαρης. Όχι ότι κάνει καλό η κατανάλωσή της, προς Θεού, αλλά άλλο να βάζεις 2 κουταλάκια στον καφέ ημερησίως και άλλο να τρως τον κώλο σου σε κέικ και πάστες.

ok αλλο να βαζεις ενα κουταλακι στον καφε και αλλο να την ξευτιλιζεις δε το συζηταμε αυτο !

ομως μπορεις να μη βαζεις καθολου  ε το κουταλακι  φιλε ?? την παιρνεις την ζαχαρη  σε ενα σορο τροφες καθημερινα δε την χρειαζεσαι  .. το μεγαλυτερο καλο στην υγεια σου θα κανεις αν μπορεσεις κ κοψεις εντελως την ζαχαρη ...

κινγ μια χαρα τα πας μπραβο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δει σε φίλο να τυλίγει τη σαπιοκοιλιά του και να κάνει διάδρομο και όταν τον έλεγα σε παρακαλώ σοβαρέψου να δες τι λένε για αυτά που κάνεις μου έλεγε "έλα ρε νομίζεις τα ξέρεις όλα, αφού έχω δει που το πουλάνε στο telemarketing"  :cry: :cry: :cry:

 

άντε να τον πείσεις ότι το λίπος δεν χάνεται με τον ιδρώτα

 

Τοξινες ομως χανονται με τον επιπλεον ιδρωτα. Λεμφικο σε καλυτερη κατασταση σημαινει ποιο νεανικη επιδερμιδα και καλυτερη μεταφορα των θρεπτικων συστατικων αλλα και ποιο ευκολη αποκομιδη των αχρηστων στο σωμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ειστε ισοπεδωτικοι ρε παιδες ! και ο αλλος πιο πριν που λεει ετρωγε κουτοχορτο για την ζωνη ! δεν ειναι ετσι ..

οκ μην περιμενεις θαυματα , ομως κατι κανει ... σε βοηθαει να ιδρωσεις πολυ περισσοτερο τοπικα ! τα ωφελει του ιδρωτα διαβαστε τα απο πανω μερικα και ειναι κ πολλα αλλα ακομη ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοξινες ομως χανονται με τον επιπλεον ιδρωτα. Λεμφικο σε καλυτερη κατασταση σημαινει ποιο νεανικη επιδερμιδα και καλυτερη μεταφορα των θρεπτικων συστατικων αλλα και ποιο ευκολη αποκομιδη των αχρηστων στο σωμα

 

Τώρα αν σου πω ότι είναι μπούρδες θα σου χαλάσω την κοσμοθεωρία; Ούτε οι ιδρωτοποιοί (ούτε οι μεροκρινείς ούτε οι αποκρινείς) ούτε οι σμηγματογόνοι αδένες (ολοκρινείς) κάνουν αποβολή τοξινών. Αποβάλλουν νερό, νάτριο, κάλιο, ιχνοστοιχεία (ίχνη μεταλλικών στοιχείων) και κάποιες αρωματικές ενώσεις (α ναι και λίγη ελάχιστη ουρία). 

Αν θες να αποβάλλεις τις τοξίνες με το να αφυδατωθείς και να επιδεινώσεις την νεφρική λειτουργία δεν θα το καταφέρεις. 

Κράτα το ήπαρ και τα νεφρά σου υγιή (και τους πνεύμονες σου) και μια χαρά αποβάλλονται οι τοξίνες. Ειδικά τα νεφρά. Εκεί παίζεται το παιχνίδι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα αν σου πω ότι είναι μπούρδες θα σου χαλάσω την κοσμοθεωρία; Ούτε οι ιδρωτοποιοί ούτε οι σμηγματογόνοι αδένες κάνουν αποβολή τοξινών. Αποβάλλουν νερό, νάτριο, κάλιο, ιχνοστοιχεία (ίχνη μεταλλικών στοιχείων) και κάποιες αρωματικές ενώσεις (α ναι και λίγη ελάχιστη ουρία). 

Αν θες να αποβάλλεις τις τοξίνες με το να αφυδατωθείς και να επιδεινώσεις την νεφρική λειτουργία δεν θα το καταφέρεις. 

Κράτα το ήπαρ και τα νεφρά σου υγειή (και τους πνεύμονες σου) και μια χαρά αποβάλλονται οι τοξίνες. Ειδικά τα νεφρά. Εκεί παίζεται το παιχνίδι. 

 

Γιατρέ καλά τα λές. Αλλα μα στράβωσες :D

 

Btw πες σε μερικούς να μην καπνιζουν ετσι κρατανε τα πνευμονια σε καλή κατασταση. Ελπιζω ολοι οσοι λένε οτι τους πειραζει μια κουταλιά ζάχαρη να μην καπνιζουν ετσι? Για νεφρά πρεπει να πινεις πολυ νερό εχω ακουσει. 

Σημερα ηρέμησα καπως εφαγα γιαουρτι το πρωι με κουάκερ και προ λιγου 1 πιατο φασολαδα. :P

 

α κατι πολυ σημαντικο. Να τρωμε παντα καθε μερα την ιδια ωρα. Οχι σημερα 3 αυριο στις 5 και μεθαυριο στις 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα αν σου πω ότι είναι μπούρδες θα σου χαλάσω την κοσμοθεωρία; Ούτε οι ενδοκρινείς αδένες ούτε οι αποκρινείς κάνουν αποβολή τοξινών. Αποβάλλουν νερό, νάτριο, κάλιο, ιχνοστοιχεία (ίχνη μεταλλικών στοιχείων) και κάποιες αρωματικές ενώσεις (α ναι και λίγη ελάχιστη ουρία). 

Αν θες να αποβάλλεις τις τοξίνες με το να αφυδατωθείς και να επιδεινώσεις την νεφρική λειτουργία δεν θα το καταφέρεις. 

Κράτα το ήπαρ και τα νεφρά σου υγειή (και τους πνεύμονες σου) και μια χαρά αποβάλλονται οι τοξίνες. Ειδικά τα νεφρά. Εκεί παίζεται το παιχνίδι. 

 

Οι τοξινες αποβαλλονται με τον ιδρωτα με τα ουρα και με τα κοπρανα και αυτο δεν ειναι μπουρδα. Αν εγω δεν ιδρωνω καθολου, αναγκαζω τα νεφρα μου να δεχονται περισσοτερη επιβαρυνση σε αυτον τον τομεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρέ καλά τα λές. Αλλα μα στράβωσες :D

 

Btw πες σε μερικούς να μην καπνιζουν ετσι κρατανε τα πνευμονια σε καλή κατασταση. Ελπιζω ολοι οσοι λένε οτι τους πειραζει μια κουταλιά ζάχαρη να μην καπνιζουν ετσι? Για νεφρά πρεπει να πινεις πολυ νερό εχω ακουσει. 

Σημερα ηρέμησα καπως εφαγα γιαουρτι το πρωι με κουάκερ και προ λιγου 1 πιατο φασολαδα. :P

 

 

Όλοι κάνουν λάθη ειδικά με την υγεία τους χιχι. Θενξ το διόρθωσα. Απλά γράφω από κινητό και μερικές φορές η ορθογραφία πάει περίπατο. 

Ναι να μην καπνίζουν. Για τα νεφρά να πίνεις νερό, να αθλήσαι, να μην παίρνεις φάρμακα, να μην πίνεις πολύ. Ότι και για την υπόλοιπη υγεία δλδ. 

Οι τοξινες αποβαλλονται με τον ιδρωτα με τα ουρα και με τα κοπρανα και αυτο δεν ειναι μπουρδα. Αν εγω δεν ιδρωνω καθολου, αναγκαζω τα νεφρα μου να δεχονται περισσοτερη επιβαρυνση σε αυτον τον τομεα.

 

Μα είναι. Δεν αποβάλλεις τοξίνες με τον ιδρώτα δεν υπάρχει αυτό το κύτταρο ή ομάδα κυττάρων που να κάνουν αυτή τη δουλειά. Πώς να το πω αλλιώς. 

Τα νεφρά σου φιλτράρουν άπειρα μεγαλύτερες ποσότητες από τις ουσίες που ανέφερα σε μια μέρα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok αλλο να βαζεις ενα κουταλακι στον καφε και αλλο να την ξευτιλιζεις δε το συζηταμε αυτο !

ομως μπορεις να μη βαζεις καθολου  ε το κουταλακι  φιλε ?? την παιρνεις την ζαχαρη  σε ενα σορο τροφες καθημερινα δε την χρειαζεσαι  .. το μεγαλυτερο καλο στην υγεια σου θα κανεις αν μπορεσεις κ κοψεις εντελως την ζαχαρη ...

κινγ μια χαρα τα πας μπραβο

 

Όχι, εγώ προσωπικά δεν μπορώ. Είπαμε να κάνουμε θυσίες, μη χάσουμε και το νόημα της ζωής :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοξινες ομως χανονται με τον επιπλεον ιδρωτα. Λεμφικο σε καλυτερη κατασταση σημαινει ποιο νεανικη επιδερμιδα και καλυτερη μεταφορα των θρεπτικων συστατικων αλλα και ποιο ευκολη αποκομιδη των αχρηστων στο σωμα

 

Όμως δεν μιλάμε για τοξίνες αλλά για λίπος και τι παπάδες ακούς απο τον καθένα!Επίσης δεν υπάρχει λόγος να τυλίγεσαι με μεμβράνες σε καμία περίπτωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι κάνουν λάθη ειδικά με την υγεία τους χιχι. Θενξ το διόρθωσα. Απλά γράφω από κινητό και μερικές φορές η ορθογραφία πάει περίπατο. 

Ναι να μην καπνίζουν. Για τα νεφρά να πίνεις νερό, να αθλήσαι, να μην παίρνεις φάρμακα, να μην πίνεις πολύ. Ότι και για την υπόλοιπη υγεία δλδ. 

 

Μα είναι. Δεν αποβάλλεις τοξίνες με τον ιδρώτα δεν υπάρχει αυτό το κύτταρο ή ομάδα κυττάρων που να κάνουν αυτή τη δουλειά. Πώς να το πω αλλιώς. 

Τα νεφρά σου φιλτράρουν άπειρα μεγαλύτερες ποσότητες από τις ουσίες που ανέφερα σε μια μέρα. 

 

Δεν καπνιζω. Δεν πινω (εκτος και αμα βγω θα πιω 1-2 ποτακια μην νιωθει η παρεα οτι τους σνομπάρω) , γυμναζομαι οταν ειμαι στην σχολη καθε μερα 2 φορές ενω τωρα 3-4 φορες την εβδομάδα απλα μερικες φορές τρωω μερικα σκατολοιδια παραπανω. Και ζαχαρη καθε μερα :S εχω μετρησει το ζαχαρο τον Σεπτεμβριο με γενικες αιματος 80 ειχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα αν σου πω ότι είναι μπούρδες θα σου χαλάσω την κοσμοθεωρία; Ούτε οι ιδρωτοποιοί (ούτε οι μεροκρινείς ούτε οι αποκρινείς) ούτε οι σμηγματογόνοι αδένες (ολοκρινείς) κάνουν αποβολή τοξινών. Αποβάλλουν νερό, νάτριο, κάλιο, ιχνοστοιχεία (ίχνη μεταλλικών στοιχείων) και κάποιες αρωματικές ενώσεις (α ναι και λίγη ελάχιστη ουρία). 

Αν θες να αποβάλλεις τις τοξίνες με το να αφυδατωθείς και να επιδεινώσεις την νεφρική λειτουργία δεν θα το καταφέρεις. 

Κράτα το ήπαρ και τα νεφρά σου υγιή (και τους πνεύμονες σου) και μια χαρά αποβάλλονται οι τοξίνες. Ειδικά τα νεφρά. Εκεί παίζεται το παιχνίδι. 

γιατρε εχεις γνωσεις οντως  στην θεωρια εισαι μια χαρα κ μπραβο σου ! επισης στην πρραξη εισαι οκ μιας κ προσπαθησες πολυ εχασεες τα κιλακια σου οποτε κ παλι μπραβο σου !  ενα φαουλ μονο !  απο το να κανεις τις αναλυσεις κ να λες στον αλλον οτι λεει μπουρδες - που σε καμμια περιπτωση δε λεει - θα μπορουσες πολυ απλα να πεις αυτο..  ΙΔΡΩΣΤΕ !!!!!

θελεις να σου αναλυσω τα ωφελει του ιδρωτα στον οργανισμο μας? πες μου οχι γιατι βαριεμαι :-)

φιλε τζεκινς το νοημα της ζωης θα το πιασεις οταν καταφερεις κ κοψεις την ζαχαρη , σου ριχνει πολυ την ποιοτητα της ..

σταρ εννοειται πως δε καπνιζω δεν ειμαι αυτοκτονικος τυπος ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καπνιζω. Δεν πινω (εκτος και αμα βγω θα πιω 1-2 ποτακια μην νιωθει η παρεα οτι τους σνομπάρω) απλα μερικες φορές τρωω μερικα σκατολοιδια παραπανω. Και ζαχαρη καθε μερα :S εχω μετρησει το ζαχαρο τον Σεπτεμβριο με γενικες αιματος 80 ειχα.

 

Η ζάχαρη τι σχέση έχει με το αν έχεις ζάχαρο ειδικά σε μικρή ηλικία; Ο διαβήτης τύπου 2 δεν προκαλείται από μικρές καταχρήσεις ούτε εμφανίζεται σε νορμάλ άτομα σε μικρή ηλικία (αν και όσο πάει μικραίνουν). 

Απλά έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη. Και γι'αυτό αν κάποιος έχει ζάχαρο (διαβήτη) δεν κάνει να τρώει ζάχαρη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μα είναι. Δεν αποβάλλεις τοξίνες με τον ιδρώτα δεν υπάρχει αυτό το κύτταρο ή ομάδα κυττάρων που να κάνουν αυτή τη δουλειά. Πώς να το πω αλλιώς. 

Τα νεφρά σου φιλτράρουν άπειρα μεγαλύτερες ποσότητες από τις ουσίες που ανέφερα σε μια μέρα. 

 

Γιατρε το εχεις παρει λαθος το θεμα. Στις καθημερινες μας δραστηριοτητες ειμαστε εκτεθειμενοι σε ενα μολυσμενο περιβαλλον που πρωτη γραμμη αμυνας ειναι η επιδερμιδα. Ρυπογονες ουσιες εισχωρουν μεσω της αναπνευστικης οδου, αλλα και μεσω της επιδερμιδας στο σωμα μας. Ετσι ο ιδρωτας ειναι σημαντικος για την αποβολη αυτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...