Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειδικα η ζαχαρη τι να σου πω.. γεματη τετοιες ουσιες ειναι που πρεπει οποσδηποτε να τις παρεις :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

@Star_light

 

Λαπάς, εννοώ χαλαρός.

Για τα δικά μου δεδομένα ήμουνα. Δεν ήμουν και σε τραγικά επίπεδα φυσικά αλλά σε νορμάλ επίπεδα  θα έλεγα. Κλασσικό skinny fat.

Ευτυχώς έχω λεπτή μέση και ποτέ δεν έδειχνα χοντρός ακόμα και 77 kg όταν είχα φτάσει μια περίοδο...

 

H δύναμη δε σχετίζεται με μπρατσα απαραίτητα, με σκόνες σίγουρα όχι. Κάτι οικοδόμοι που χτίζουν εδώ απέναντι μπορεί να είναι πολύ πιο δυνατοί και σκληραγωγημένοι από κάτι πιτσιρίκια του γυμναστηρίου με σώμα bb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα η ζαχαρη τι να σου πω.. γεματη τετοιες ουσιες ειναι που πρεπει οποσδηποτε να τις παρεις :-D

 

Εμενα διατροφολογος μου είχε πει πριν απο εξετάσεις αγωνισμάτων πχ 1000 μέτρα τρέξιμο να γεμίσω ενα μπουκαλάκι με 6 κουταλιες ζάχαρης και 4 φρουκτόζης και να το πινω σιγα σιγα πριν τρέξω. Ειναι διδάκτωρ διατροφολογιας και έχει δικο του φαρμακείο. Η διατροφή των αθλητών καθε μέρα έχει ζάχαρη μέσα. Δεν νομιζω ολοι αυτοι να μην ξέρουν τι τους γινεται ή να θέλουν να αρρωστήσουν. 

 

επίσης http://www.megatv.com/ygeia/default.asp?catid=21829&subid=2&pubid=29955282

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το να σου παραθεσω λοιπον 1.000.000 λινκ που να λενε οτι η ζαχαρη σκοτωνει θα σου πω μονο πως ..

η ζαχαρη  καταστρεφει  τις αρτηριες , σκουριαζει τον ανθρωπινο ιστο , παχαινει το συκωτι , επιταχυνει την γηρανση , ξεγελαει τον εγκεφαλο και εθιζει !!

επισης ο διδακτωρ σου στην προτεινε για μια μερα το χρονο στις εξετασεις των αγωνων σου εβαλε 10 κουταλιες μεσα στο νερο για να σε κανει τουρμπο να χεις ενεργεια με απλα λογια , και οχι για καθε μερα!

η ζαχαρη βρισκεται παντου μεσα στις τροφες ! η ζαχαρη με το κουταλακι σκοτωνει  !

 

''Η ζάχαρη πάντα προοριζόταν να είναι μια απόλαυση, μια ανταμοιβή, η οποία ωστόσο έχει ακριβό τίμημα. Παχυσαρκία, καρδιαγγειακά νοσήματα, σάκχαρο, διαβήτης και αρκετές άλλες ασθένειες ενισχύονται από την υπερβολική κατανάλωση της ζάχαρης.''

 

καλημερες ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανονικος γυμνασμενος ανδρας:

article-0-16CAD15F000005DC-421_634x294.j

 

Week 1: 72.3 kg 16.5% bodyfat

Week 12: 74.3kg 5.5% bodyfat

 

Έβαλε 9kg μυικής μάζας σε 3 μήνες και ταυτόχρονα κατέβηκε 11kg σε λίπος.

 

Yeah... no

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου χρωστάω μια απαντηση.

 

Φίλε μου είναι εντελώς ανύπαρκτη η πρωτεινη από τη διατροφή σου.

Το πρωινό σου πρέπει να έχει μεσα υδατάνθρακες + πρωτεινη  πχ  κουακερ + λίγα ασπράδια αβγού γιατί το σώμα σου εκείνη την ώρα διψάει για ενέργεια και εσύ του δίνεις κάτι εντελώς άχρηστο για εκείνη την ώρα σίδηρο...

Μετά την προπόνηση βγάλε το φαγόπυρο, βάλε μπανάνα με τη πρωτεινη σου αλλά φάε κανονικά μετά από 1 ώρα.

Το μεσημεριανο σου  πρέπει οποσδήποτε να έχει πρωτεινη ζωικής προέλευσης (άπαχο μοσχάρι η κοτόπουλο η γαλοπούλα η ψάρι) και ένα σύνθετο υδατάνθρακα πχ πατάτα ή ρύζι...

Το βράδυ βάλε σαλάτα πράσινη αντί για πατατα/ρυζι με λίγο ψάρι ή κοτόπουλο ή μπιφτέκι.

 

Μετά το βραδυνό βάλε γιαούρτι με λίγα καρύδια επίσης. Το παστέλι είναι μάλλον ακατάλληλο ειδικά αν είσαι για γράμμωση. Έχει ζάχαρη, ευνοει την ανάπτυξη λίπους και οι πρωτεινες του είναι αέρας ουσιαστικά.

 

Που τα διαβάζεις αυτά που λες... Απο που κι ως που βγαίνει το οπωσδήποτε; Γιατι δεν πας μια βολτα απο κει να τους πεις οτι πρεπει οπωσδηποτε να ξαναβαλουν στη διατροφη τους πρωτεινη ζωικης προελευσης; 

Για πανε μια βολτα κι απο δω να δεις το προφιλ της πρωτεινης στα σπορια να μου πεις αν ειναι πληρης ή οχι που θα μου βγαλεις αχρηστη τη φυτικη πρωτεινη. Σκορ 136 οταν απο 100 και πανω θεωρειται πληρης.

Φαγοπυρο: σκορ 99.

Γενικα, το αμινοξυ που λειπει απο καποιες φυτικες πρωτεινες ειναι η λυσινη αλλα οταν παιρνεις 140γρ πρωτεινης την ημερα, δεν υπαρχει ουσιαστικα καμια ελλειψη.

Η σαλατα με σπορια δε μου δινει ενεργεια ενω το κουακερ με βρωμη ναι; Ακομη κι αν ειναι ιδιας θερμιδικης αξιας; Πώς το συμπεραίνεις αυτό;

Εχεις ενα βουνο αυθαιρετα συμπερασματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από την υπερβολική κατανάλωση της ζάχαρης.''

 

Αυτό όμως διαφέρει κατά πολύ από την μηδενική κατανάλωση ζάχαρης. Όχι ότι κάνει καλό η κατανάλωσή της, προς Θεού, αλλά άλλο να βάζεις 2 κουταλάκια στον καφέ ημερησίως και άλλο να τρως τον κώλο σου σε κέικ και πάστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανονικος γυμνασμενος ανδρας:

article-0-16CAD15F000005DC-421_634x294.j

 

 

 

Απο ενα σημειο και μετα η διατροφη γινεται τεχνητη, χωρια τα φαρμακα, οποτε ποτε δεν ξερεις αν ο αλλος ειναι υγιης και εχτισε σωμα μονο με προσπαθεια δικη του, ή και της επιστημης..!

Ετςι ειναι το 16,5% λίπος; Χμ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν σου έλεγα οι φωτογραφίες είναι όλες την ίδια μέρα πώς θα σου φαινόταν. Στην πρώτη έχει φουσκώσει την κοιλιά με αέρα για να φαίνεται ότι έχει κοιλιά. Θα στην τελευταία το πιο πιθανό να είναι μετά από γυμναστική για αυτό φαίνεται πιο πρησμενος . Και λίγο μαύρισμα στην τελευταία φωτογραφία. Αν δεις και στην πρώτη και στην τελευταία το κόψιμο στο στήθος είναι σχεδόν ίδιο. Επίσης στην πρώτη δεν έχει για κανένα λόγο 16% λίπος όπως δεν έχει ούτε 5% στην τελευταία . Μην ποσταρετε μαλακές απλά για να πείτε την παπαρια σας τουλάχιστον όχι σε άτομα τα οποία ξέρουν και ένα δύο πράγματα παραπάνω 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://www.leighpeele.com/body-fat-pictures-and-percentages

 

Στο λινκ έχει μια φωτογραφία με 7,10 και 14 % λίπος. Σύγκρινετε με την άλλη φωτογραφία..  αν κρίνω πάντως  με το πως ήμουν εγώ όταν είχα 11%  είναι πιο αντιπροσωπευτικη αυτή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εγώ δε νομίζω ότι μπορεί άνθρωπος να γίνει σε 3 μήνες έτσι, παρά μόνο αν έχει φάει άλλους 3 μήνες για να γίνει όπως στην πρώτη.

 

Γιατί σημασία έχει και η αφετηρία από την οποία ξεκινάει κάποιος. Άλλο να ξεκινάς από τα 100 και άλλο από τα 90.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...