Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

κανε 5 μερες και οχι 3 για να χτυπησεις 2 φορες την καθε μυικη ομαδα   ..

η καθε μυικη ομαδα θελει 48 ωρες αποκαταστασης ! 

πιστευεις οτι μπορεις να καταφερεις εσυ να χωριζεις την καθε μυικη ομαδα σε μερη ? οτι μπορεις να βαζεις τα ποδια μαζι με στηθος  την μια μερα και τις γαμπες μαζι με πλατη την αλλη  ? συνεχισε το ρε λιβε  .. αγαπη και υγεια πανω απο ολα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω....

 

Βασικα ψαχνο τα κιλα που εκανα να τα ξανακανω.....

 

Απλα ειχα μια συζητηση με ενα φιλαρτακι και του ειπα μια σκαψη,αλλα δεν ξερω αν το εθεσα σωστα....

 

Εγω ειμαι τις αποψης να χτυπας καθε μυικη ομαδα 2 φορες την εβδομαδα....

 

Ετσι χωριζεις την μια μυικη ομαδα σε δυο μερες....αλλα αυτες τις μερες εχεις ακομα δυο μυικες ομαδες να γυμνασεις....


κανε 5 μερες και οχι 3 για να χτυπησεις 2 φορες την καθε μυικη ομαδα   ..

η καθε μυικη ομαδα θελει 48 ωρες αποκαταστασης ! 

πιστευεις οτι μπορεις να καταφερεις εσυ να χωριζεις την καθε μυικη ομαδα σε μερη ? οτι μπορεις να βαζεις τα ποδια μαζι με στηθος  την μια μερα και τις γαμπες μαζι με πλατη την αλλη  ? συνεχισε το ρε λιβε  .. αγαπη και υγεια πανω απο ολα :-)

Ρε μαους δωσε εναλλακτικη και μην αρπαζεσαι..... 

 

Τι να συνεχισω?

 

Εγω αλλο κανω 5*3.....εδω ημαστε για να ρωταμε....καλυτερα να πω το λαθος μου παρα να νομιζω οτι ειναι σωστο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εδεν μπορεσα να φαω πρωινο αλλα ειπα να δω ποσες θερμιδες θα φαω...

 

Τι σκατα θελω να τρωω 2750 θερμιδες και γω βλεπε εικονα δεν εχω φαει ουτε χιλες??

 

1544990_256527137843578_763703496_n.jpg?

Πως χτυπας ετσι δυο φορες μια μυικη ομαδα?

 

Την μερίδα την ζυγίζεις; Γιατί 170 θερμίδες για κότα μου φαίνονται υπερβολικά λίγη ποσότητα. Η σωστή μερίδα είναι γύρω στα 150-200γ κότας (άψητη) που δίνει 30-40γ πρωτείνης και 250-350 θερμίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βαση το προγραμμα...

 

Δεν μετραω με ζυγαρια....Σημερα δοκιμη εκανα....

 

Ενα στηθος εφαγα ολοκληρο το μεσιμερι και μισο τωρα....

 

Πολύ δύσκολο να είχε μόνο 170 θερμίδες πάντως εκτός αν η κότα ήταν πλάκα τα γαλόνια :P

 

Αν πήρες μόνο στήθια δες πόσα γραμμάρια γράφει το barcode του κρεοπωλείου/ supermarket και διαίρεσε το με το πόσα στήθια έχει μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ρε μαους δωσε εναλλακτικη και μην αρπαζεσαι..... 

 

δεν αρπαζομαι , κ την εναλακτιικη στην εδωσα ηδη !

αν κανεις 5 μερες τοτε κανε 2 φορες την καθε ομαδα ! αν κανεις  3 κανε το προγραμμα που σου ειπα κ καντο σωστα !

1 φορα την καθε ομαδα καλα  και γερα να την ακουσεις , και οχι καθε μερα οτι ναναι  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βαση το προγραμμα...

 

Δεν μετραω με ζυγαρια....Σημερα δοκιμη εκανα....

 

Ενα στηθος εφαγα ολοκληρο το μεσιμερι και μισο τωρα....

Κανε ενα κοπο να ζυγιζεις κ να μετρας θερμιδες κ μακρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοτα μπαινει ολη μεσα ατο φουρνο...

 

Εγω τρω μονο το στηθος...

 

Μετα τα κοβω....

 

Μαυς οκ...

 

4 μερες το πολυ μπορει....

 

Εγω λογο δουλεια τρεις......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

red το βρηκες φιλαρακι συγχαρητήρια δεν ανηκω στην νεολαια κωλογερος ειμαι εγω !

ομως για τα 38 μου πιστευω μιαχαρα κρατιεμαι

 

την νεολαια την λατρευω ομως !!  ειδικα οσους προσπαθουν για τον εαυτο τους και δε βρισκουν δικαιολογιες του κωλου περι  ενδομορφικων εκτομορφικος  μεσομορφικος κτλ αυτους τους σαπιους σορρυ αλλα τους σιχαινομαι..

 

και κατι τελυταιο ..

ναι να κανεις 4 χιλομετρα και οχι 1 αφου χρειαζεται ..

η προσπαθησε να ζησεις η σταματα να κλαις ..

 

Τυχερε μου φιλε (επειδη δεν ξερω ποσο κοπιασες για το αποτελεσμα, και τι σωματορμορφη εχεις) οταν κανεις γυμναστικη δυο χρονια και δεν βλεπεις αποτελεσματα ψαχνεις να βρεις το προβλημα. Και το google μου βρηκε την δικαιολογια. Παιζουν πολλοι παραγοντες περα απο τη φυση. Σε τι ηλικια ξεκινησες τι γυμναστικη, πως ειναι η υγεια σου, κτλ. Δεν κλαιγομαι, απλως αναφερω τις διαπιστωσεις αλλων. Δεν θελω να αλλαξω κατι στο σωμα μου, τοσο οσο να περιφανευομαι στο κοσμο για το κατορθωμα μου. (Κατι που ταιριαζει στα βασικα που κοιταει η νεολαια να δειξει προς τα εξω σε φιλους και ετερον ημισι..).

 

Επισης η ζωη δεν ειναι αυτο που που θεωρεις εσυ οτι ειναι ζωη. Αν εχεις ενα σωρο περιορισμους στη διατροφη σου η πλευρα των χοντρων θα σου πουν οτι δεν ζεις.  Το ιδιο θα σου που και οι ffc στον νεο τροπο σκεψης. Υπαρχουν πολλες αποψεις, και εγω ειμαι καπου στην μεση. Ασχοληθηκα με την γυμναστικη και ασχολουμαι, αλλα οχι μονο για την υγεια μου. 

 

Και το να κανει 4 χιλιομετρα αντι για ενα, χρειαζεται μονο στο να εχει την ιδια εμφανιση πχ, αν εχει εξ αρχης καποια ολοιδια στανταρ χαρακτηριστικα ο εχδομορφικος με τον αλλον σωματοτυπο (Εδω ειναι το αδικο της φυσης).

 

Για να εχεις υγεια, και μισο χιλιομετρο τρεξιματος ειναι αρκετο πχ (εννοω και καλα λιγοτερη αποσταση απο οσα κανει ενας που ειναι η ζωη του η γυμναστικη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιβε, αν θες αλλαγη, να σου δωσω το προγραμμα που μου ετοιμασε ο Ντακον. Θα κλαψεις φιλαρακι ;)

 

Μαους, ενα μπολ ξηρους καρπους και 2 κουταλιες μελι; 1000+ θερμιδες σε ενα μπολ; Εισαι τρελος ρα; Recompose λέμε να πέσει ο σκεμπες, οχι να αυξηθει. Αμα δε δω κοιλιακους, αλλο κιλο δε βαζω πανω μου :) 

 

Α, για το ταχινι. Αυτο που ειναι μαρκα Μασουτης γραφει οτι παραγεται απο Αφοι Χαιτογλου. Του λιντλ ειναι το Ναυσικα που γραφει οτι παραγεται για το λιντλ αλλα δε λεει απο ποιον. Πως συμπερανατε οτι ειναι του Χαιτογλου; Οχι οτι παιζει και πολυ ρολο, ετσι απο περιεργεια.

 

Προσπαθω να κανω το abriper p90x και κοντευω να ξερασω. Τι ειν' αυτο ωρε; Το βγαζω καπου στο 30% και αυτο με το ζορι -εντελως αγυμναστος στην κοιλια. Να συνεχισω με το ιδιο και θα δω βελτιωση σε βαθος χρονου ή να παω σε καποιο ποιο απλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις γνωρίσει όλη τη νεολαία και έχεις εξάγει αυτό το συμπέρασμα; 

 

Οχι αλλα και εσας που γνωριζω απο λιγο μου αρκουν καποια μυνηματα..

 

Καλή χρονιά παλικάρια, καλές προπονήσεις και διπλοί σε μυική μάζα 

 

Μηπως τελικα δεν μετραει μονο η υγεια αλλα, και, η εξωτερικη εμφανιση?..

Για ποιο λογο να ευχεται καποιος διπλη μυικη μαζα και οχι καλη υγεια πχ?;..Και φανταζομαι η ευχη βγηκε αυθορμητα, χωρις σκεψη, μιλουσαν τα πιστευω της Δημητρας απο μεσα της.. (ασυνειδητα νομιζω το λενε..)

 

Χαρηκα που γνωρισα ατομα που αυτοακυρωνονται οι αποψεις τους σε μια γνωμη μου για την νεολαια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην σορρυ για το καπως επιθετικο μνμ μου , ισως φταιει ομως το οτι με κατεταξες στους μη νεολαιους -προκλητικα και εσκεμενα - μιας κ δε με ξερεις ! στην ουσια της συζητησης δε θελω να μπουμε μιας κ βλεπουμε τελειως διαφορετικα τα πραγματα !

σου ευχομαι τα καλυτερα φιλε μου στην ζωη σου ..

 

οσο λες οτι χαιρεσαι που γνωρισεις ατομα που αυτοακυρωνονται οι αποψεις τους δε προκειται να σε παιρνει κανενας στα σοβαρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να κανω το abriper p90x και κοντευω να ξερασω. Τι ειν' αυτο ωρε; Το βγαζω καπου στο 30% και αυτο με το ζορι -εντελως αγυμναστος στην κοιλια. Να συνεχισω με το ιδιο και θα δω βελτιωση σε βαθος χρονου ή να παω σε καποιο ποιο απλο;

Βαρα το αλυπητα το ab ripper.Στην αρχη φαινετε πολυ δυσκολο αλλα οσο μαθαινουν οι κοιλιακοι θα το βγαζεις ολο σχετικα ευκολα.Εχει πολλες διαφορετικες ασκησεις που γυμναζουν ολους τους κοιλιακους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλα και εσας που γνωριζω απο λιγο μου αρκουν καποια μυνηματα..

 

 

Μηπως τελικα δεν μετραει μονο η υγεια αλλα, και, η εξωτερικη εμφανιση?..

Για ποιο λογο να ευχεται καποιος διπλη μυικη μαζα και οχι καλη υγεια πχ?;..Και φανταζομαι η ευχη βγηκε αυθορμητα, χωρις σκεψη, μιλουσαν τα πιστευω της Δημητρας απο μεσα της.. (ασυνειδητα νομιζω το λενε..)

 

Χαρηκα που γνωρισα ατομα που αυτοακυρωνονται οι αποψεις τους σε μια γνωμη μου για την νεολαια..

οταν ασχοληθεις με το fitness ελα να τα πουμε φιλαρακι.

Οι μυες δν ειναι εμφανιση ειναι κ υγεια εφοσον υποσκελιζουν τν υποδοριο λιπωδη ιστο.

Αλλα για σενα ειναι ΒΑΡΕΤΑ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...