Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερες !!

 

red μπραβο για την προσπαθεια κ το χασιμο των κιλων δεν επρεπε να τα σταματησεις ομως επρεπε να τα συνεχισεις ! η γυμναστικη δεν ωφελει μονο στην εμφανηση επειδη λες ποτε δεν βλεπεις εξελιξη σαν ενδομορφικος που εισαι , ωφελει στον τροπο καιστην ποιοτητα της ζωης σου κτλ αλλα τελος παντων ! επισης η βαρετη διατροφη στο τελευταιο που ''μετραει'' οπως λες ειναι ενφανισιακα .. πρωτα απο ολα ειναι θεμα υγειας ! μη ξεχνας ποτε κατι ..

ΕΙΜΑΣΤΕ Ο,ΤΙ ΤΡΩΜΕ !!

Γιαννη σου εχω καλο δωρακι :-D  το απογευμα μετα το μεσημεριανο γευμα κ πριν το βραδυνο

βαζε σε ενα μπολακι η σε ενα ποτηρι μεγαλο αρκετα φουντουκια , αμυγδαλα , ψυχα απο καρυδια αναλατα ολα  και κανα δυο κουταλιες μεγαλες μελι !  χτυπα το για καιρο κ τα ξαναλεμε ...

καλη χρονια σε ολους ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

το εκτομορφικος η μεσομορφικος σε ποιον παει?

 

και το να εισαι καθε ΠΣΚ σε κλαμπ ειναι επισης βαρετο και κανει και κακο στην υγιεια!πηγαινε τρεξε στο βουνο με παρεα και ελα να μου πεις αν ειναι βαρετο!

αυτοι ομως με τα σουβλακια και τα πατατακια για μενα δεν ειανι τοσο "τυχεροι". Επειδη δεν παιρνουν βαρος και νομιζουν οτι μπορουν να τρωνε οτι θελουν αυτο δεν σημαινει οτι χοληστερινες κτλ δεν ανεβαινουν σε αυτους!! ανεβαινουν και εχουν και πιο πολλες πιθανοτητες να αποκτησουν πιστευω γιατι δεν προσεχουν!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο... Απλα πρεπει να σηκωσουνε τον κωλο μας απο το καναπε..

 

Χτες που πηγα για προπονηση μου λεει ο αδερφος μου, καλα τετοια μερα θα πας να κανεις γυμναστικη; Ενω αυτος ηταν στο κρεβατι ξαπλωμενος με το λαπτοπ να παιζει παιχνιδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νεολαια το τελευταιο πραγμα που σκεφτεται ειναι η υγεια. Γυμναζονται για να αρεσει στις γκομενες ή να τον ζηλευουν οι άλλοι αντρες, και συνηθως καπνιζουν κιολας, δυστυχως. Ο σωματοτυπος πηγαινε στον οποιοδηποτε.

SPECT~: Εχω ανεβει τον Υμηττο (λιγο πριν τις κεραιες) με αφετηρια το τμημα μαθηματικων, με τα ποδια!... Ξερω την εμπειρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νεολαια το τελευταιο πραγμα που σκεφτεται ειναι η υγεια. Γυμναζονται για να αρεσει στις γκομενες ή να τον ζηλευουν οι άλλοι αντρες, και συνηθως καπνιζουν κιολας, δυστυχως. Ο σωματοτυπος πηγαινε στον οποιοδηποτε.

SPECT~: Εχω ανεβει τον Υμηττο (λιγο πριν τις κεραιες) με αφετηρια το τμημα μαθηματικων, με τα ποδια!... Ξερω την εμπειρια..

έχεις γνωρίσει όλη τη νεολαία και έχεις εξάγει αυτό το συμπέρασμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νεολαια το τελευταιο πραγμα που σκεφτεται ειναι η υγεια. Γυμναζονται για να αρεσει στις γκομενες ή να τον ζηλευουν οι άλλοι αντρες,

τελειωμενη αποψη ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αν και δεν ξερω απο Αθηνα οποτε δεν εχω ιδεα για τι αποσταση,υψομετρικη διαφορα κτλ αλλο το περπατημα και αλλο το τρεξιμο!

αλλα το να βαζεις ενα στοχο για να γινεις καλυτερος και αλλο να το κανεις για βολτα!! οσο για τη νεολαια δεν αντιλεγω οτι η πλειοψηφια ειναι οπως λες αλλα τι κανουμε εμεις για να τους το αλλαξουμε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν νεολαια ...

 

Σου λεω οτι δεν καπνιζω, δεν εχω καπνισει ποτε...

 

Γυμναζομαι για να αρεσω σε μενα και να μαι υγιεις, οχι να μην εχω ορεξη να σηκωθω απο τον καναπε..

 

Αν αυτο που κανω εγω σε μενα αρεσει στους αλλους ακομα καλυτερα, αλλα δεν ειναι αυτοσκοπος...

 

Ποτα; Πινω ενα σαββατο 2-3 και αυτα σκετα. Βοτκα ή μαρτινι μερικες φορες με φυσικο χυμο...

 

Διατροφη ακομα και αν δεν γυμναζεσαι ειναι καλο να κανεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μην αρπαζεστε, δεν ειμαι απολυτος. Λεω για οτι βλεπω σε μεγαλυτερο ποσοστο. sPect~ ωραια τα λογια αλλα δεν μου ειπατε ολοι οσοι απαντησατε μετα απο το πρωτο μου ποστ, τι σωματοτυπο εχετε;... Ο ενδομορφικος για να χασει ενα κιλο λιπους χρειαζεται περισσοτερο χρονο τρεξιματος και κιλα ιδρωτα.. Αν εσυ τρεχεις 1 χιλιομετρο εγω πρεπει να τρεξω 4!.. για να εχουμε το ιδιο αποτελεσμα.

 

Τι κανουμε εμεις για να αλλαξουμε την νεολαια τωρα.. Τι θα επρεπε να κανουμε;/που κολλαει αυτο;..

Δημητρα και Mau δεν ξερω την δικη σας αποψη, ισως και δεν θελετε να γραψετε επειδη δεν ανηκετε στην νεολαια. Αλλα θα ηθελα να ξερω.. Πως τα βλεπετε τα πραγματα; Εχω καπου αδικο, ή δεν ισχυει τουλαχιστον ενα απο τα παραπανω που γραφω για την νεολαια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μαλλον ενδομορφικος ειμαι!! το θεμα δεν ειναι ομως το ποσα χλμ πρεπει να τρεξςι για να καψεις το ιδιο μενα!!

το θεμα ειναι οτι το 1χλμ τρεξιμο ειναι καλυτερο απο το 0χλμ τρεξιμο!!ολα τα αλλα ειναι απλα δικαιολογιες για να μην κανει καποιος κατι!! επισης αν κοιτας τους αλλους και συγκρινεσαι με αυτους εχεις χασει το παχινιδι πριν καν ξεκινησεις!!!

 

επειδη αναφεερθηκες στην νεολαια!!! το μονο νομιζω που μπορουμε να κανουμε και ειναι και το πιο απλο ειναι να τους πεις 2-3 πραγματα για να τους βαλεις να σκεφτουν μηπως και αλλαξουν οι συνηθειες τους!! και δεν λεω να σταματας στο δρομο οποιον βλεπεις αλλα οταν το φαιρνει η κουβεντα!! εγω καθε φορα που βρισκομαι σε παρεα και παει η συζητηση σε τετοια θεματα παντα προσπαθω να τους κανω να καταλαβουν οτι πρεπει να κανουν οτι κανουν (οχι μονο γυμναστικη) για τον εαυτο τους και οχι για τους αλλους! στους 10 ισως να με ακουσει ενα αλλα και αυτος ο ενας ειναι επιτυχια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, με δύο τρία απλά πράγματα μπορείς να βελτιώσεις πολλά. Κι εξηγούμαι:

-γυμναστική στο σχολείο σε όλες τις τάξεις, πραγματική γυμναστική όχι πάρε μπάλλα και τρέχα. Βάρη θες, με το βάρος του σώματος θες, yoga και pilates θες; 

Το κόστος του εξοπλισμού, γυμναστών, χώρων κλπ έναντι του κόστους περίθαλψης χοντρών και διαβητικών νέων είναι αμελητέο

-απαγόρευση των υψηλής θερμιδικής πυκνότητας τροφών και των trans (βλ. απαγόρευσεις στην Αμερική και τη Νέα Υόρκη)

-ασφαλιστικό σύστημα με εισφορές ανάλογες και συνδεδεμένες με το ποσοστό λίπους και το επίπεδο χοληστερίνης/τριγλυκεριδίων

-πανελλήνιες "εξετάσεις" αθλητισμού, που όσοι επιτύχουν θα έχουν μειωμένη θητεία στον στρατό, το ίδιο και για όσους μπαίνουν στην τριτοβάθμια (αν δεν πετύχεις τίποτα από τα δύο, sorry). 

 

Και τα τέσσερα έχουν εφαρμοστεί με δραματική επιτυχία σε ευρωπαικές και μη χώρες. Δεν είναι ουτοπικά. Είναι απλά οριζόντια μέτρα. Τόσο και τόσα έχει λάβει η (κωλο)κυβέρνηση μέχρι στιγμής σε αυτά θα κολλήσουμε; 


Οι μεγάλες αλλαγές στην νοοτροπία ενός λαού πρέπει να γίνονται κεντρικά. Ατομικά κάνει ο καθένας ότι γουστάρει. 


υγ Για να προλάβω πριν το γράψει κάποιος. Δεν εννοώ να τιμωρούν τους παχύσαρκους, αλλά να ξεχωρίζει η παθολογική παχυσαρκία από την lifestyle παχυσαρκία και να περιθάλπονται οι πρώτοι ενώ οι δεύτεροι να πιέζονται κοινωνικά και οικονομικά να αλλάξουν. Και το γράφω ως πρώην χοντρός. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

red το βρηκες φιλαρακι συγχαρητήρια δεν ανηκω στην νεολαια κωλογερος ειμαι εγω !

ομως για τα 38 μου πιστευω μιαχαρα κρατιεμαι

 

 

 

την νεολαια την λατρευω ομως !!  ειδικα οσους προσπαθουν για τον εαυτο τους και δε βρισκουν δικαιολογιες του κωλου περι  ενδομορφικων εκτομορφικος  μεσομορφικος κτλ αυτους τους σαπιους σορρυ αλλα τους σιχαινομαι..

 

και κατι τελυταιο ..

ναι να κανεις 4 χιλομετρα και οχι 1 αφου χρειαζεται ..

η προσπαθησε να ζησεις η σταματα να κλαις ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω εγω κατι...

 

Τα κλασικα split πχ που εκανα εγω παλια ειχανε βαση πχ μια μερα και μυικη ομαδα αν το εκανα σε 5ημερο, αν το εκανα σε τετραημερο 1 μερα ειχε μαζι με τοβστηθος + δυο ακησεις ωμων και το σαββατο τεταρτη μετα παλι δυο ασκησεις ωμων, ολες οι αλλες ηταν με μια μυικη ομαδα. Την χτυπιυσα μια φορα δηλαδη. Ποδια πχ καθε τριτη..

 

Τωρα αν αυτο το προγραμμα δεν εγαρμοστει ετσι αλλα αλλιως στυλ full body.

 

Πχ

 

Δευτερα -Ποδια-στηθος-δικεφαλα

 

Σκουοτ

 

Sldl

 

Πιεσεις παγκου

 

Ανοιγματα

 

Καμψεις δικεφαλλων

 

Σφυρια

 

Τριτη- Πλατη-ωμοι-τρικεφαλλα

 

Αρσεις θανατου

 

Ελξει με κλειστη λαβη

 

Ορθια κωπηλατικη με μπαρα

 

Εκτασεις ωμων με αλτηρες

 

Στρατιωτικες

 

Γαλλικες

 

Πιεσεις τρικεφαλλων στην τροχαλια

 

Μετα Πεμπτη - πλατη-ωμοι-τρικεφαλλα αλλα αλλες ασκησεις για τις μυικες ομαδες μονο αρσεις μενει σταθερη

 

Αρσεις θανατου

 

Ελξει την τροχαλια με ανοιχτη λαβη

 

Κωπηλατικη με αλτηρες

 

Flyes

 

Πιεσεις ωμων με μπαρα

 

Βυθισεις(μια ασκηση τρικεφαλα)

 

Και Σαββατο- Ποδια-στηθος-δικεφαλα,οπου μονο τα σκουοτ μενουν και δω σαν ιδια ασκηση και οι αλλες αλλαζουν...

 

Σκουοτ

 

Καμψεις γαμπων

 

Προβολες

 

Πιεσεις με αλτηρες στον επικλινη

 

Pull over

 

Καμψεις αυτοσυγκεντρωσης(μια ασκηση δικεφαλα)

 

Τι λετε ειναι πιο καλο; Ετσι χτυπας καθε μυικη ομαδα 2 φορες και οχι μια. Εκει που σε μια μερα θα χες μονο χερια, ολες τις ασκησεις που σε αυτο το προγραμμα τις διαχωρισα, τωρα τις εχεις σπαστες και μπορει να πιεστεις πιο πολυ...

 

Μιλουσα με ενα φιλαρακι και του ειπα οτι ετσι θα τα πιο βατο το προγραμμα αν το ακουλουθησει... Μ αρεσε και μενα...

 

Ακουω γνωμες.. Μην του λεω και μαλακιες...

 

Ειναι συνδυασμος full body/split....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ναναι ειναι ρε live δε γινται πιο οτι ναναι !

κανε δευτερα στηθος - ωμους - τραπεζια

τεταρτη  πλατη  - δικεφαλα - τρικεφαλα

και σαββατο ποδια μονα τους  και εισαι κομπλε μη βαζεις  στο μυαλο σου πολλα πραγματα κ μπερδευεσαι

κανε αυτο που ειναι απλο μονο δε χρειαζεσαι κατι αλλο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εδεν μπορεσα να φαω πρωινο αλλα ειπα να δω ποσες θερμιδες θα φαω...

 

Τι σκατα θελω να τρωω 2750 θερμιδες και γω βλεπε εικονα δεν εχω φαει ουτε χιλες??

 

1544990_256527137843578_763703496_n.jpg?


οτι ναναι ειναι ρε live δε γινται πιο οτι ναναι !

κανε δευτερα στηθος - ωμους - τραπεζια

τεταρτη  πλατη  - δικεφαλα - τρικεφαλα

και σαββατο ποδια μονα τους  και εισαι κομπλε μη βαζεις  στο μυαλο σου πολλα πραγματα κ μπερδευεσαι

κανε αυτο που ειναι απλο μονο δε χρειαζεσαι κατι αλλο ..

Πως χτυπας ετσι δυο φορες μια μυικη ομαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...