Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα ειχαμε ρετσινοκαταστασι...

 

 

Πολυ φαι λεμε.. Αυριο παλι φαι στην δουλεια...

 

Σημερα η προπονηση ηταν γαματη...

 

Το στηθος μου το ενιωθα να ακουμπαει στο λαιμο....

 

Σκοομυοτ πηγαμε καλα...

 

Σημερα τολμισα και καμψεις δικεφαλλων εκανα πολυ παραπανω απ οσο κανω... 15+15+στραβομπαρα..

 

Θα αρχισω να τρωω σαν τρελις και οπου παει... Να ανεβω κιλα και ας χασω την γραμμωση .. Σαββατο μπορει να ανεβασω φωτο...

 

@pro.... Εισαι ωραιος....

 

Στο γυμναστήριο πας θέτοντας στόχους. Στην αρχή έλεγες ότι θα το κάνεις για να σουλουπώσεις κοιλιές. Τώρα λες ότι θες να ανέβεις κιλά, γιατί έχασες. Δεν κάνεις κάτι καλά ή είσαι μπερδεμένος. Δεν θα γίνεις Σβαρτζενέγκερ από τη μια μέρα στην άλλη θες δουλειά για να το πετύχεις αυτό που δεν φαντάζεσαι... Το νορμάλ θα είναι να το καταφέρεις σε 4 χρόνια αν αθλείσαι σωστά και τρέφεσαι ακόμα σωστότερα.Μέγα λάθος επίσης: Το πολύ φαγητό ή το λίγο φαγητό ή το πολύ γυμναστήριο δεν είναι σωστές πρακτικές.Αρχικά θα ξεκινήσεις κρατώντας ισοζύγια σε όλα αυτά και θα δεις πώς πάει, αλλά το λιγότερο που θα μείνεις έτσι είναι ένας μήνας. Τώρα λες θα αρχίσω να τρώω πάλι και όπου πάει... Είναι θέμα χρόνου μετά να ζητάς πάλι να τα χάσεις.

Το να αλλάζεις σχέδια και προγράμματα από τη μια μέρα στην άλλη επειδή σου είπε μια γκόμενα ότι έχασες κιλά ή επειδή νιώθεις ότι πήρες είναι πολύ άσχημο.

σωστά το εγραψε ο mau.το bodybuilding είναι επιστήμη. Αυτό πρέπει να μπει μέσα στο μυαλό καλα. Aν δεν μπορεί να μπει και να γίνει βίωμα καλύτερα σπίτι με μερέντες και πιτόγυρα.

 

1. Πρωινό: Σαλατα με σπόρια (για σίδηρο): Θερμιδες: 500 - Πρωτεινη: 19

2. Δεκατιανό (μετά την προπόνηση): 1 σκουπ πρωτεινη: 120 / 26

Σαλάτα με φαγόπυρο/μελι (για σιδηρο): 380 / 10

3.Μεσημεριανό

4.Απογευματινο 1: 50γρ φιστικια: 300 / 10

5.Απογευματινο 2. 1 παστελι: 370 / 12

6.Βραδινο: 1 γιαουρτι: 200 / 15

 

Σύνολο: 1870/95

 

Με το μεσημεριανο θα φροντίζω να φτάνω τις 2700-2800 θερμίδες και 120-150 πρωτεινη.

 

Τι λέτε;

 

Τραγική διατροφή. Που ακριβώς είναι η πρωτείνη;

Επεξ/σία από nikos-thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπάω κρεατίνη , ειναι καλή φάση κ φθηνή

αλλα "ξεχνιέμαι" κ την πάω 2μηνες++ κ δε κάνει καλό , θέλει off

η μαλακία ειναι με τον καφέ που πίνω καμια 3-4 τη μέρα με 2-3-4 καφέ ο καθένας κ πρέπει να τους κόβω αλλιώς πάει χαμένη 

 

Η πρώτη προπόνηση του "14 θα έχει κ αερόβια κ πάει τρενάκι για καιρό

εκτός αν δω οτι χάνω την όψη παλαιστή, τότε θα κόψω γιατι βαριέμαι να τρώω παραπάνω(ήδη πρέπει να ειμαι στις 2800-3000)

όσες φορές τόλμησα αερόβια στέγνωνα άνετα αλλα κόβω πολύ στο πρόσωπο

κ η αλήθεια ειναι οτι όπως είμαι τώρα έχω ομορφότερη φάτσα απ ότι στα 70kg.

ειναι οι γωνίες του προσώπου νομίζω 

Όχι ρε συ...μια χαρά μπορείς να συνεχίσεις την λήψη για παραπάνω από δύο μήνες αρκεί ξέρω γω να μην είσαι στα 15-20γρ. κάθε μέρα. Υπάρχουν έρευνες για συνεχή λήψη 2-3 χρόνων χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Επίσης το ότι πίνεις τόσους καφέδες πιό πολύ θα με προβλημάτιζε για την ανοχή που δημιουργείς στα stims παρά για την αντίδράση που μπορεί να υπάρχει με την κρεατίνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε συ...μια χαρά μπορείς να συνεχίσεις την λήψη για παραπάνω από δύο μήνες αρκεί ξέρω γω να μην είσαι στα 15-20γρ. κάθε μέρα. Υπάρχουν έρευνες για συνεχή λήψη 2-3 χρόνων χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Επίσης το ότι πίνεις τόσους καφέδες πιό πολύ θα με προβλημάτιζε για την ανοχή που δημιουργείς στα stims παρά για την αντίδράση που μπορεί να υπάρχει με την κρεατίνη.

20 κάνω loading κ 10 τη μέρα , απλά μου το είχε πει ενας προπονητής που κατέβαζε άτομα σε αγώνες οτι ειχαν θέμα όταν την κρατούσαν πολύ (κακές εξετάσεις )

 

αμα δεν πιω τόσο καφέ θα έχω πονοκέφαλο κ ετσ 

πάντως καφέδες με κρεατίνη ειναι λες κ δεν την πίνεις 

 

ανοχή αναβαπτίσω σε οποιαδήποτε ουσία για πλάκα , νόμιμες-παράνομες οτι θες(θα κατάλαβες τι εννοώ) , μετά απο ελάχιστο καιρό η θα αυξήσω δόση στον ουρανό η δε θα πιάνει καν.(δεν ξέρω γιατί),

Απλά με τον καφέ δε μπορώ να τον κόψω (το μοναδικό π έχω θέμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 κάνω loading κ 10 τη μέρα , απλά μου το είχε πει ενας προπονητής που κατέβαζε άτομα σε αγώνες οτι ειχαν θέμα όταν την κρατούσαν πολύ (κακές εξετάσεις )

 

αμα δεν πιω τόσο καφέ θα έχω πονοκέφαλο κ ετσ 

πάντως καφέδες με κρεατίνη ειναι λες κ δεν την πίνεις 

Σίγουρα κάποιες τιμές μπορεί να είναι ανεβασμένες λόγω κρεατίνης αλλά μόλις κάνεις διακοπή επανέρχονται...στο λέω γιατί 1 βδομάδα πριν κάνω εξετάσεις έκοψα κρεατίνη και είχα μιά χαρά τιμές.

 

Δοκίμασε πράσινο τσάι...αντί για καφέ.

 

Τσέκαρε εδώ για καφείνη και κρεατίνη --> http://examine.com/faq/does-caffeine-counteract-creatine.html υπάρχει μόλις μία έρευνα που δείχνει το counteraction. Πάντως για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο μπορείς απλά όταν είναι να πάρεις την καθημερινή δόση κρεατίνης να την πάρεις μακριά από ώρες που θα έχεις καφέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 κάνω loading κ 10 τη μέρα , απλά μου το είχε πει ενας προπονητής που κατέβαζε άτομα σε αγώνες οτι ειχαν θέμα όταν την κρατούσαν πολύ (κακές εξετάσεις )

 

αμα δεν πιω τόσο καφέ θα έχω πονοκέφαλο κ ετσ 

πάντως καφέδες με κρεατίνη ειναι λες κ δεν την πίνεις 

 

ανοχή αναβαπτίσω σε οποιαδήποτε ουσία για πλάκα , νόμιμες-παράνομες οτι θες(θα κατάλαβες τι εννοώ) , μετά απο ελάχιστο καιρό η θα αυξήσω δόση στον ουρανό η δε θα πιάνει καν.(δεν ξέρω γιατί),

Απλά με τον καφέ δε μπορώ να τον κόψω (το μοναδικό π έχω θέμα).

Καλό είναι μία φορά το δίμηνο τουλάχιστον να γίνεται ένα stim break για να συνεχίζουν οι ουσίες να έχουν τις δράσεις που θες σε normal δόσεις και να μην φτάνουν στον θεό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πιο λόγο;

γιατι την κατουράς  :-D 

ιδικά εγώ που πίνω σχεδόν κολλητά έχω θέμα 

και με τις ποσότητες που πίνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γυμναστήριο πας θέτοντας στόχους. Στην αρχή έλεγες ότι θα το κάνεις για να σουλουπώσεις κοιλιές. Τώρα λες ότι θες να ανέβεις κιλά, γιατί έχασες. Δεν κάνεις κάτι καλά ή είσαι μπερδεμένος. Δεν θα γίνεις Σβαρτζενέγκερ από τη μια μέρα στην άλλη θες δουλειά για να το πετύχεις αυτό που δεν φαντάζεσαι... Το νορμάλ θα είναι να το καταφέρεις σε 4 χρόνια αν αθλείσαι σωστά και τρέφεσαι ακόμα σωστότερα.Μέγα λάθος επίσης: Το πολύ φαγητό ή το λίγο φαγητό ή το πολύ γυμναστήριο δεν είναι σωστές πρακτικές.Αρχικά θα ξεκινήσεις κρατώντας ισοζύγια σε όλα αυτά και θα δεις πώς πάει, αλλά το λιγότερο που θα μείνεις έτσι είναι ένας μήνας. Τώρα λες θα αρχίσω να τρώω πάλι και όπου πάει... Είναι θέμα χρόνου μετά να ζητάς πάλι να τα χάσεις.

Το να αλλάζεις σχέδια και προγράμματα από τη μια μέρα στην άλλη επειδή σου είπε μια γκόμενα ότι έχασες κιλά ή επειδή νιώθεις ότι πήρες είναι πολύ άσχημο.

σωστά το εγραψε ο mau.το bodybuilding είναι επιστήμη. Αυτό πρέπει να μπει μέσα στο μυαλό καλα. Aν δεν μπορεί να μπει και να γίνει βίωμα καλύτερα σπίτι με μερέντες και πιτόγυρα.

 

 

Τραγική διατροφή. Που ακριβώς είναι η πρωτείνη;

Εγω ουτε στοχευω να κατεβω σε αγωνες ουτε να γινω τερας....

 

Αν πας πισω παντα εγραφα οτι θελω στα κιλα που ημουν. 75 να τα σφιξω και να παραμεινουν αλλα οχι να τα χασω...

 

Και οντως θελω να τρωω πιο πολυ για να χω ενεργεια στις προπονησεις..

 

Αλλα οχι να φαινοναι αδυνατος..

 

Αν βλεπεις οτι καπου κανω λαθος δωσε καμια συμβουλη. Αλλιως ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε...

 

Η συβουλη σου να κατσω σπιτι με μερεβτες και πιτογυρα ειναι η ευκολη λυση ...

 

Αλλα τοσο καιρο δεν γαμιεμαι για το τιποτα..

 

 

Ομως δεν θα πεθανω και αν δεν τα κανω ολα καταγραμμα... Εδω ειμαι για να το διορθωσω. Αν δω οτι παει κατι στραβα. Αν ηταν δεν θα εγραφα καθολου, απλα θα κανα του κεφαλιου μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγική διατροφή. Που ακριβώς είναι η πρωτείνη;

 

Σιγουρα διαβασες το μηνυμα, ετσι; Εκτος κι αν η μη ζωικη πρωτεινη για σενα δε μετραει οποτε παμε πασο. Να εχεις υποψη παντως οτι στοχος μου ειναι η υγεια, οχι το bb. 

 

Εκανα σημερα τις ανα 6μηνο εξετασεις αιματος, αποτελεσματα μεθαυριο. Ηταν ησυχα στο ΙΚΑ λεω δεν παω και στον καρδιολογο, ευκαιρια ειναι. Μου εκανε καρδιογραφημα, ολα νορμαλ τα βρηκε. Αλλα δηλωσε, ως προσωπικη γνωμη, οτι στην ηλικια μου οι ανθρωποι σταματανε τα βαρη, δεν τ' αρχιζουν...

 

τετοια διαβαζει ο σουζα τ' αλογακ' και μου τη λεει μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ουτε στοχευω να κατεβω σε αγωνες ουτε να γινω τερας....

 

Αν πας πισω παντα εγραφα οτι θελω στα κιλα που ημουν. 75 να τα σφιξω και να παραμεινουν αλλα οχι να τα χασω...

 

Και οντως θελω να τρωω πιο πολυ για να χω ενεργεια στις προπονησεις..

 

Δεν ειπα οτι θελω να κανω κοιλια... Αλλα οχι να φαινοναι και αδυνατος..

 

Αν βλεπεις οτι καπου κανω λαθος δωσε καμια συμβουλη. Αλλιως ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε...

 

Θερμίδες μέτρησες; ¨Εβγαλες μακρο ποσοτητες; Ε έτσι θα ξεκινήσεις με σωστούς υπολογισμούς και καλές επιλογές γευματων και θα το δοκιμασεις για τουλάχιστον ένα μήνα και θα δεις πώς πάει. Τόσο καιρό δλδ το έκανες αυτό; Δε νομίζω γιατί θυμάμαι αλλες μέρες που έλεγες ότι έτρωγες καρυδόπιτες και μακαρονάδες... Οκ μπορεί να κάνω λάθος και να σε έχω μπερδέψει με άλλον, αλλά αξιοπρεπή δουλειά έτσι θα δεις όπως σου λέω. Ανεξαρτήτως στόχου γράμμωσης όγκου ή συντήρησης. Φίλε είναι κριμα παρκολουθω τις συζητησεις σου εδω και καιρο. Μη χαραμιζεσαι επειδή σου ειπε έτσι μια ακυρη και σε παιρνει απο κατω... Προσπάθησε μέρα με τη μέρα να γίνεσαι καλύτερος. και σε διατροφή και σε γυμναστική κρατώνας θετικά και ισορροπημένα ισοζύγια. Κ΄ποια στιγμή θα δεις όντως αξιόλογη διατροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα διαβασες το μηνυμα, ετσι; Εκτος κι αν η μη ζωικη πρωτεινη για σενα δε μετραει οποτε παμε πασο. Να εχεις υποψη παντως οτι στοχος μου ειναι η υγεια, οχι το bb. 

 

Εκανα σημερα τις ανα 6μηνο εξετασεις αιματος, αποτελεσματα μεθαυριο. Ηταν ησυχα στο ΙΚΑ λεω δεν παω και στον καρδιολογο, ευκαιρια ειναι. Μου εκανε καρδιογραφημα, ολα νορμαλ τα βρηκε. Αλλα δηλωσε, ως προσωπικη γνωμη, οτι στην ηλικια μου οι ανθρωποι σταματανε τα βαρη, δεν τ' αρχιζουν...

 

τετοια διαβαζει ο σουζα τ' αλογακ' και μου τη λεει μετα...

τον χτύπησες η τον άφησες μέρες που ειναι ?

μαλακίες απο γιατρούς αμέτρητες , αλλα αυτός το τερμάτισε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...