Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ότι μπορείς να χάνεις λίπος και να βάζεις μυες ταυτόχρονα είναι γεγονός για εμένα πλέον καθώς το κάνω εδώ και 7 μήνες με αρκετή επιτυχία. Αυτό που δεν νομίζω να γίνεται και έχει μπλέξει λίγο ο κόσμος είναι το να βάλεις όγκο / βάρος χωρίς να πάρεις λίπος, θα το δοκιμάσω στο μέλλον, ίσως πετύχει αν μιλάμε για στόχο 200 - 300 γραμμάρια τον μήνα. 

 

Το πρώτο βίντεο τα λέει καλά γενικά αν και με ξενερώνει που μιλάει για training 40 λεπτών / overtraining που τα θεωρώ λάθος. Το πότε κάνεις overtraining στο λέει το σώμα σου. Τα λεπτά είναι άσχετα. Η λογική των 40 λεπτών που επικρατεί είναι λάθος στον πυρήνα γιατί υποθέτει ότι όλοι προπονούνται με την ίδια ένταση. 

 

είναι ιδια 40 λεπτα με διαλείμματα 30 δευτερόλεπτα και ολα drop σετ και ίδια 40 λεπτά 8-10 επαναλήψεις και ξύσιμο @@ ?  Επίσης λάθος ότι υπάρχει η υπόθεση οτι όλοι κάνουν split.. Οκ να βαράς 40 λεπτά στήθος είναι προφανώς αρκετά αν η ένταση είναι μεγάλη .. αλλά στο full body με το ζόρι είσαι στην μισή προπόνηση. Τέλος μου την σπάει που πάει να πλασάρει συμπληρώματα, και αρχίζει τα "όλες οι πρωτεΐνες δεν είναι ίδιες".... Οκ όποιος δυσκολεύεται να βγάλει τα γραμμάρια του από φαγητό , ας πάρει κάνα συμπλήρωμα , αλλά να αντικαταστείς κοτόπουλο με casein για να πάρεις casein...

 

Το 2ο βιντεο είναι το video που με έκανε να αποφασίσω να παω σε recomp οπότε δεν είμαι άξιος να κρίνω (παρόλο που δεν ακολουθώ τις μεθόδους του)! Ας είναι καλά ο skooby

 

Στο 3ο βίντεο μιλάει χρήστης αναβολικών επί σειρά ετών και καθώς είμαι σίγουρος οτι έχει ξεχάσει πλέον πως δουλεύει το nutrition στους natural χρήστες δεν έχω λόγο να ακούσω. 

 

Αυτο παντως που λεει στο 3 βιντεο δεν ειναι λαθος.Με λιγα λογια σου λεει οτι αμα κανεις 2 γευματα μεσα σε 4 ωρες[τα οπιια φυσικα θα εχουν και πρωτεινη εκτος απο υδατανθρακα,πχ μπριζολα],να κανεις 1 γευμα και την πρωτεινη που θα χασεις απο το δευτερο γευμα να το αναπληρωσεις με bca και πρωτεινες.Σωστα?Δεν βλεπω να λεει κατι λαθος εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Προτείνει για να μειώσεις τις θερμίδες αντί για 6 γεύματα ανα 3 ώρες να κόψεις το ένα γεύμα και κάνε 5 ανα 4 ώρες μα ενδιάμεσα πάρε συμπλήρωμα bcaa η καθαρή λευκίνη http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=3467 .

Δεν είναι για εμάς αυτά είναι για pro καταστάσεις που κυνηγάς το 100%

 

 

Το ζουμί στο video είναι το πρώτο δίλεπτο, δεν είναι οι θερμίδες που χτίζουν μυς αλλά οι πρωτεΐνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω πολύ σκατοσώμα. 

 

Έβαλα 5 κιλά σε 3 μήνες. Ξέρω ότι είναι κάπως μαζεμένα αλλά διάολε ξεκινώντας από 70,5 για 1,87 το να παω σε 75,5 με κρατάει ακόμα αδύνατο.

Και ναι, φυσικά θα έπαιρνα και λίπος μαζί, δε με χαλάει αυτό.

Αλλά να πάει ΟΛΟ στην κοιλιά;! Άπλώσου ρε, πάνε στις γάμπες, στα χέρια, στα κωλομέρια, πάνε παντού, να δείξει και ωραία στην τελική...

Τελος η πάχυνση, 7 πόντους αύξηση περιφέρειας κοιλιας είναι too much. Mπαίνω σε φάση recomp για να γίνει το λίπος μυς. Θα μου πάρει 2-3 μήνες και μετά σταθεροποίηση εκεί. Δεν ξανακάνω προσπάθεια πάχυνσης, έχω σιχαθεί να κάνω σκεμπέ. 

 

Στο διάολο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο παντως που λεει στο 3 βιντεο δεν ειναι λαθος.Με λιγα λογια σου λεει οτι αμα κανεις 2 γευματα μεσα σε 4 ωρες[τα οπιια φυσικα θα εχουν και πρωτεινη εκτος απο υδατανθρακα,πχ μπριζολα],να κανεις 1 γευμα και την πρωτεινη που θα χασεις απο το δευτερο γευμα να το αναπληρωσεις με bca και πρωτεινες.Σωστα?Δεν βλεπω να λεει κατι λαθος εδω.

 

δεν αμφιβάλω απλά δεν ειδα το 3ο βιντεο καθόλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Πάντως έχω πολύ σκατοσώμα. </p>

<p> </p>

<p>Έβαλα 5 κιλά σε 3 μήνες. Ξέρω ότι είναι κάπως μαζεμένα αλλά διάολε ξεκινώντας από 70,5 για 1,87 το να παω σε 75,5 με κρατάει ακόμα αδύνατο.</p>

<p>Και ναι, φυσικά θα έπαιρνα και λίπος μαζί, δε με χαλάει αυτό.</p>

<p>Αλλά να πάει ΟΛΟ στην κοιλιά;! Άπλώσου ρε, πάνε στις γάμπες, στα χέρια, στα κωλομέρια, πάνε παντού, να δείξει και ωραία στην τελική...</p>

<p>Τελος η πάχυνση, 7 πόντους αύξηση περιφέρειας κοιλιας είναι too much. Mπαίνω σε φάση recomp για να γίνει το λίπος μυς. Θα μου πάρει 2-3 μήνες και μετά σταθεροποίηση εκεί. Δεν ξανακάνω προσπάθεια πάχυνσης, έχω σιχαθεί να κάνω σκεμπέ. </p>

<p> </p>

<p>Στο διάολο...</p>

 

Και εγώ το ίδιο, 5 κιλά σε 2 μήνες. Έκανα 8 για να τα χάσω. Απίστευτα πράγματα. Βέβαια σταμάτησα γιατί έχω τραύμα στον αγκώνα . Αρχίζω περπατημα από Πέμπτη .

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω πολύ σκατοσώμα. 

 

Έβαλα 5 κιλά σε 3 μήνες. Ξέρω ότι είναι κάπως μαζεμένα αλλά διάολε ξεκινώντας από 70,5 για 1,87 το να παω σε 75,5 με κρατάει ακόμα αδύνατο.

Και ναι, φυσικά θα έπαιρνα και λίπος μαζί, δε με χαλάει αυτό.

Αλλά να πάει ΟΛΟ στην κοιλιά;! Άπλώσου ρε, πάνε στις γάμπες, στα χέρια, στα κωλομέρια, πάνε παντού, να δείξει και ωραία στην τελική...

Τελος η πάχυνση, 7 πόντους αύξηση περιφέρειας κοιλιας είναι too much. Mπαίνω σε φάση recomp για να γίνει το λίπος μυς. Θα μου πάρει 2-3 μήνες και μετά σταθεροποίηση εκεί. Δεν ξανακάνω προσπάθεια πάχυνσης, έχω σιχαθεί να κάνω σκεμπέ. 

 

Στο διάολο...

 

Πρέπει να γυμνάζεσαι πιο σκληρά με πιο πολύ volume στην προπόνηση αν δεν το κάνεις ήδη , και πρέπει να παίρνεις κιλά πιο αργά όχι πάνω από 1 κιλό τον μήνα. Το σώμα σου δεν φταίει σε τίποτα. 

 

Σε 2-3 μήνες δεν πρόκειται να κάνεις recomp 5 ολόκληρα κιλά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω πολύ σκατοσώμα. 

 

Έβαλα 5 κιλά σε 3 μήνες. Ξέρω ότι είναι κάπως μαζεμένα αλλά διάολε ξεκινώντας από 70,5 για 1,87 το να παω σε 75,5 με κρατάει ακόμα αδύνατο.

Και ναι, φυσικά θα έπαιρνα και λίπος μαζί, δε με χαλάει αυτό.

Αλλά να πάει ΟΛΟ στην κοιλιά;! Άπλώσου ρε, πάνε στις γάμπες, στα χέρια, στα κωλομέρια, πάνε παντού, να δείξει και ωραία στην τελική...

Τελος η πάχυνση, 7 πόντους αύξηση περιφέρειας κοιλιας είναι too much. Mπαίνω σε φάση recomp για να γίνει το λίπος μυς. Θα μου πάρει 2-3 μήνες και μετά σταθεροποίηση εκεί. Δεν ξανακάνω προσπάθεια πάχυνσης, έχω σιχαθεί να κάνω σκεμπέ. 

 

Στο διάολο...

Θεος ,κατι δεν κανεις σωστα Γιαννη αν δεν ησουν χορτοφαγος θα ηταν ευκολο να σου πω τι .Τωρα δεν μπορω να καταλαβω εισαι γριφος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω πολύ σκατοσώμα. 

 

Έβαλα 5 κιλά σε 3 μήνες. Ξέρω ότι είναι κάπως μαζεμένα αλλά διάολε ξεκινώντας από 70,5 για 1,87 το να παω σε 75,5 με κρατάει ακόμα αδύνατο.

Και ναι, φυσικά θα έπαιρνα και λίπος μαζί, δε με χαλάει αυτό.

Αλλά να πάει ΟΛΟ στην κοιλιά;! Άπλώσου ρε, πάνε στις γάμπες, στα χέρια, στα κωλομέρια, πάνε παντού, να δείξει και ωραία στην τελική...

Τελος η πάχυνση, 7 πόντους αύξηση περιφέρειας κοιλιας είναι too much. Mπαίνω σε φάση recomp για να γίνει το λίπος μυς. Θα μου πάρει 2-3 μήνες και μετά σταθεροποίηση εκεί. Δεν ξανακάνω προσπάθεια πάχυνσης, έχω σιχαθεί να κάνω σκεμπέ. 

 

Στο διάολο...

Κοιτα,λυπαμαι που στο λεω,αλλα αν περιμενεις σε 2-3 μηνες να χασεις 5 κιλα λιπος και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ να κερδισεις 5 κιλα μυς(γιατι στην ουσια αυτο το πραγμα λες),θα περιμενεις πολυ...

Εφοσον βλεπεις οτι στην διαδικασια ογκου ξεφευγεις πολυ σε λιπος,τοτε ναι κανε recomposition,με σκληρη προπονηση και προσεγμενη διατροφη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα σήμερα τα αποτελέσματα των εξετάσεων που έκανα. Όλα τέλεια εκτός από τον θυροειδή που έχει θέμα. Ο γιατρός μου πε να πάω σε ενδοκρινολόγο και αν χρειαστεί να αρχίσω να χαπακόνωμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη, εγώ λέω να συνεχίσεις να παχαίνεις. Τα 85 κιλά είναι ο στόχος. Όχι τα 70. Όσο για το σκεμπέ, νομίζω υπερβάλλεις. Στην τελική δε μπορεί να παίρνει μόνο η κοιλιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα για προπόνηση και μου λέει θα ειναι κλειστός αυριο εώς πέμπτη
βγάζω 2,5 ώρες προπόνηση (στήθος - χέρια) full απο kg κ ασκήσεις 
κ τώρα είμαι κάπως περίεργα , λες κ νυστάζω , λες και ονειρεύομαι 
κάτι παίχτηκε αχχαχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε καμια ιδέα Φώτη, έχω απελπιστεί. Αν αναφέρεσαι στο κρέας όμως, καλύτερα να σωπάσεις :)

 

Άλεξ, πονάω ολόκληρος, πόσο παραπάνω να δώσω; Εντάξει, με το 5*5 δεν έτρωγα τόσο ζόρι αλλά τις τελευταίες 2 εβδομάδες που άλλαξα πρόγραμμα νιώθω σα να έχω φάει ξύλο, πονάνε όλοι οι μυς.

 

Ντάκον, δεν έχει πάρει μόνο η κοιλιά, έχουν αρχίσει να φουσκώνουν κομματάκι και οι μυς. Αλλά η κοιλιά έχει φουσκώσει δυσανάλογα πολύ. Τον Σεπτέμβριο αγόρασα 2 νέα παντελόνια για να γιορτάσω την τότε ξεφούσκωτη κοιλιά και 3 μήνες μετά δεν μπαίνουν! Σήμερα αγόρασα νέο παντελόνι, ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΠΗΚΕ, για να το βάλω μόλις χάσω την κοιλιά. ΠΟΥ ΘΑ ΤΗ ΧΑΣΩ.

 

Αν θα χρειαστώ 2 ή 6 μήνες για να γίνουν τα 5 κιλά λίπους --> μυική μάζα, so be it. Αλλά θα γίνουν. Προτιμώ ένα σώμα αδύνατο αλλά γυμνασμένο σαν του γκει του Μπεκαμ παρά αυτό το χάλι που δείχνω γκαστρωμένος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...