Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενταξει ρε δημητρα ειπαμε να γκουκλαρουμε , να ασχολουμαστε , να την ψαχνουμε  οκ !

ομως το να βαζουμε σε σαιτ  κιλα ηλικιες κ  δε ξερω εγω τι αλλο για να μας πει ποσα κιλα κανουμε σε σκουωτ και deadlifts ειναι τελειως ακυρο  νομιζω!! ενας που ειναι 75 κιλα με φουλ μυικη  μαζα πανω του  μπορει να σηκωνει διπαλσια κιλαα απο καποιον που ειναι 90 κιλα λιπος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

το http://www.strstd.com/  δεν λειτουργεί έτσι ρε. Βάζεις υψος βάρος και πόσα κιλα σηκώνεις και σου λέει αν είσαι αρχάριος, προχωρημένος η σε επίπεδο αθλητή. Κάνει δηλαδή ακριβώς αυτό που περιγράφεις , ξεχωρίζει τον φετα με τον αρχάριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρσεις αν και με πονουσε λιγο το δαχτυλο, εβαλα 90 κιλα...

 

Καλα ηταν...

 

Σκουοτ 75....παλι....

 

Πιεσεις 70 κιλα

 

Το δαχτυλο τσουζει σαν να το καψα....Πριν λιγο σταματησε να βγαζει πηχτο αιμα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το http://www.strstd.com/  δεν λειτουργεί έτσι ρε. Βάζεις υψος βάρος και πόσα κιλα σηκώνεις και σου λέει αν είσαι αρχάριος, προχωρημένος η σε επίπεδο αθλητή. Κάνει δηλαδή ακριβώς αυτό που περιγράφεις , ξεχωρίζει τον φετα με τον αρχάριο

οκ μπορει να εχω αδικο , ειμαι πιο παραδοσιακος σε αυτα ισως  :-)

τελος παντων

σημερα πηρα το μωρο μου και το εβαλα διπλα στα αλλα τα μωρα ! :-)

ηθελα να παρω 2 αλλα ειναι λιγο τσουχτερη η τιμη του ! 20κ 55ευρα ! τα 16κιλα εχουν γυρω στα 40 το ενα !

οτι πρεπει για το σπιτι , μιλαμε για λιωσιμο .. τρελλο ζορι το 20ρικο ..

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πάω για κανα τρέξιμο ή έστω περπάτημα τώρα κ δεν έχω άτομο(βαριέμαι solo το βράδυ, ιδικά εδώ δεν κυκλοφορεί ψυχή)
γαμώ τη σαπίλα , νέοι άνθρωποι κ βαριούνται να κουνηθούν  :mad: 
στατικό ποδήλατο υπάρχει στο σπίτι αλλα εκτός οτι το βαριέμαι έχει και μια σέλα άστα βράστα, θες κανα μηνα να βγάλεις κάλους στον κώλο για είσαι άνετος για καμια ώρα++ ..

εκτός του gym θα φτιάξω κ στο σπίτι ενα δωμάτιο σιγά σιγά με ελλειπτικό και ελεύθερα βάρη για τις μέρες που ειναι κλειστό γιατι δε παλεύεται, τα νευρα μου παίζουν μαντολίνο  (όταν βρω δουλειά κ δω άσπρη μέρα) 

θα αλλάξω ώρες στο gym γιατι είμαι καινούριος κ δε ξέρω κόσμο , μη πετύχω κανέναν κ κανονίζουμε τίποτα γιατι δε πάει άλλο 
άλλαξα συνήθειες κ πρέπει να αλλάξω κ παρέες μου φαίνεται ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πάω για κανα τρέξιμο ή έστω περπάτημα τώρα κ δεν έχω άτομο(βαριέμαι solo το βράδυ, ιδικά εδώ δεν κυκλοφορεί ψυχή)

γαμώ τη σαπίλα , νέοι άνθρωποι κ βαριούνται να κουνηθούν  :mad: 

στατικό ποδήλατο υπάρχει στο σπίτι αλλα εκτός οτι το βαριέμαι έχει και μια σέλα άστα βράστα, θες κανα μηνα να βγάλεις κάλους στον κώλο για είσαι άνετος για καμια ώρα++ ..

 

εκτός του gym θα φτιάξω κ στο σπίτι ενα δωμάτιο σιγά σιγά με ελλειπτικό και ελεύθερα βάρη για τις μέρες που ειναι κλειστό γιατι δε παλεύεται, τα νευρα μου παίζουν μαντολίνο  (όταν βρω δουλειά κ δω άσπρη μέρα) 

 

θα αλλάξω ώρες στο gym γιατι είμαι καινούριος κ δε ξέρω κόσμο , μη πετύχω κανέναν κ κανονίζουμε τίποτα γιατι δε πάει άλλο 

άλλαξα συνήθειες κ πρέπει να αλλάξω κ παρέες μου φαίνεται ..

 

Σωστό. Παντα αλλαζεις παρέες ακομα και αν αλλαξεις δουλειά. :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω πηγα βραδινο τρεξιμο !πηγαιναμε αρκετα χαλαρα αλλα ηταν ωραια!καναμε στασεις για φωτογραφιες κτλ! ολοι με φακους απιστευτος καιρος,απιστευτεος ουρανος!!

http://www.endomondo.com/workouts/280391292/9062238

 

νικος βγες μονος σου! αν περιμενεις ιδανικες συνθηκες δεν θα βγεις ποτε..το οτι δεν εχεις παρεα ειναι απλα δικαιολογια που λες στον εαυτο σου για να μην πας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηγα βραδινο τρεξιμο !πηγαιναμε αρκετα χαλαρα αλλα ηταν ωραια!καναμε στασεις για φωτογραφιες κτλ! ολοι με φακους απιστευτος καιρος,απιστευτεος ουρανος!!

http://www.endomondo.com/workouts/280391292/9062238

 

νικος βγες μονος σου! αν περιμενεις ιδανικες συνθηκες δεν θα βγεις ποτε..το οτι δεν εχεις παρεα ειναι απλα δικαιολογια που λες στον εαυτο σου για να μην πας :)

Αυτή τη φάση την πέρασα πριν χρόνια όταν άρχιζα να γυμνάζομαι , τώρα δε παίζουν τέτοια κολλήματα. Εχω κάνει κ ακραία πράγματα για να φτάσω εδω που ειμαι αλλα δεν μου χρειάζεται άμεσα να βγω για τρέξιμο , στο gym κάνω την αερόβια μου μετά την προπόνηση κ όλα καλά 

σαν hobby το είδα να πάω , για βόλτα , αντί να δω καμια ταινία να βγω το βραδάκι να πάω ενα περίπατο γιατι είχα ενέργεια κ έπρεπε να την καταναλώσω κάπου (γιαυτό είπα έστω κ περπατώντας ).

 

ε πως να το κάνουμε , μόνος μου βαριέμαι να πάω ..

 

γιαυτό λεω πρέπει να αλλάξω παρέες , γιατι για οτιδήποτε περιλαμβάνει κίνηση όλοι έχουν δουλειά ή βρίσκουν δικαιολογίες ,αν έλεγα όμως ποιος ψήνεται να πιούμε τίποτα όλοι μεσα θα ηταν με 1000.. pfff

 

 

τέσπα , τελικά πήγα στο πολυμηχάνημα (σαν αυτό στα gym) και έκανα καμια 10ρια set πλάτη 2 ζέσταμα κ 8 λειτουργικά με max 70κg κάπου που έχει (λολ) κ κάποιες άλλες ασκήσεις για στήθος/δικέφαλα/τρικέφαλα , ότι μπορούσα να κάνω σε αυτό τέλος πάντων κ έκανα και ενα 30λεπτο ποδήλατο (Γαμώ την άβολη σέλα του θα βγάλω κάλλους στο γκώλο  ) και χαλάρωσα λίγο

 

αν και ακόμα χλωμό το βλέπω να κοιμάμαι , το μάτι γαρίδα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

απο την χτεσινη προπονηση/βολτα (στους σταθμους με τα φαγητα καναμε σταση 2-3 λεπτων το πολυ)

απορω παντως πως τρωνε στην προπονηση! εγω στα 20χλμ εφαγα ενα μελομακαρονο και 2 αποξηραμενα σηκα για ενεργεια

και με επιασε το στομαχι !! βιντεο απο χτες

http://www.youtube.com/watch?v=YHoA3O1cfeI&feature=youtu.be

 

εγω ειμαι με το μπλε αντιανεμικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως....

 

Ολοι/ολες τρεχουν για να κανουν εμφανιση το καλοκαιρι...

 

Με τα μπαζιλ(αυτα μ αρεσουν μονο σε αυτες που κανουν σκουοτ), οι αλλοι με τα λαδια λες και θα μπουν στο φουρνο..

 

Χτες με βλεπει μια κοπελα(πολυ ομορφη), με ειπε παλι και αυτη πως αδυνατισες ετσι...Μου φαινεται εντος λιγων ημερων θα ανεβασω φωτο να δω τι σκατα γινεται.... 

 

Εγω δεν θελω να φαινομαι, αδυνατος, θελω να μαι κανονικος, αλλα απο μεσα απο την μπλουζα να ειμαι σε ενα καλο επιπεδο και οχι λαπας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πάν να @#@#$ τον ιδρώτα που έχω ρίξει εγώ τα ξεκολ@κι@ που περνιούνται και για ωραίες γκόμενες δεν θα τον ρίξουν ουτε σε 3 ζωές μαζί..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...