Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

άρσεις 120χ1 και ξενυχτισμένος - κουρασμένος.. μπορούσα να δώσω μέχρι το 70% μου σήμερα.

 

ξεκίνησα 70χ8 

100χ4

120χ1

100χ4

70χ6

 

χωρίς να ζοριστώ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την μπαρα ειναι ε..

με βοήθησε πολύ το γεγονός οτι κάνω ραχιαίους με 10κιλα.. Σήμερα νιώθω πέτρα γλουτούς πλάτη πίσω αλλά δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου..Η μέση είναι εντάξει πρόσεξα αρκετά την τεχνική μου.

Τα 120 είναι ζόρικα δεν είναι αστεία κιλά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να κοψω απο σημερα το σχοινακι και να το κανω μονο τριτη στην αεροβιο...

 

Ετσι για αλλαγη να δω τι θα γινει..

 

Πχ αυτη την τριτη αυξησα κατα δυο λεπτα το σχοινακι.. 3 σετ των 7 λεπτων το θεωρω αρκετα καλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 βδομάδες έλεγες ότι δε σηκώνεις πάνω από 80 για να μην τραυματισεις τη μεση. Ποτε πηγες στα 120, ακομα και κουρασμενος... ;)

πας , και ευκολα κ ολας !!

εγω παω απο τα 120 στα 250 μεσα σε ενα μηνυμα αν θελω

 

prof  , πλακα κανω ε  :-D :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prof τελικα μας ακουσες ρε θηριο μπραβο σου.Στα 75 που ησουν τα ειχες για ζεσταμα.Μεχρι τα 150 μια φορα τα βγαζεις αλλα πρωτα συνηθισε τα 120 και σιγα σιγα ανεβα να δυναμωσει πρωτα η μεση.

 

Εγω εκοψα το τρεξιμο κανα 10ημερο λογω γιορτων και στα βαρη κανω +4 reps σε ολες τις ασκησεις.Στις αρσεις εβγαλα τα 80 6 φορες και απο βδομαδα περιμενω 2 20κιλα να δω ποσο μπορω να φτασω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν φταει που εκοψα τα αυγα....

 

Αλλα πρεπει να αυξησω τις θερμιδες.. Δειχνω πολυ κακιασμενος και δεν μ αρεσει.. Θελω να παρω κιλα και μετα να γινουν οτι θελουν.. Δεν με νοιαζουν οι κοιλιακοι αν μοιαζω σαν ξυλο..

 

Σημερα μανεστρα με γαλοπουλα που εμεινε.. 2+ πιατα και δεν ενιωθα χορτασμενος..

 

Αν θες να πάρεις κιλά, χωρίς να μετράς απαραίτητα θερμίδες, τρώγε κάθε μέρα φυστικοβούτυρο, ταχίνι και μπανάνες. Εγώ με 1/3 φυστικοβούτυρο, 1/3 ταχίνι και 2 μπανάνες την ημέρα, σε 2 μήνες εκτοξεύτηκα απο 70κιλά στα 80κιλά σχεδόν. 

Τα πήρα σχετικά καλά (κοιλιακούς δεν είχα ποτέ μου, άρα δεν θα κάτσω να σκάσω) αλλά δεν πέταξα κοιλιά επίσης. Δοκίμασέ το αν θες και δες πώς θα ανταποκριθεί το σώμα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι δύσκολο να παχύνεις, δύσκολο είναι να παχύνεις σωστά. Ο σωματότυπος/σωματοδομή του καθενός παίζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο.

Άλλοι μοιράζουν το επιπλέον λίπος σε όλο το σώμα και παχαίνουν/αδυνατίζουν ομοιόμορφα, άλλοι το συγκεντρώνουν σε ένα σημείο (κοιλιά, γλουτούς) και δείχνει αντιαισθητικό ακόμα και σε μικρότερο ποσοστό από την 1η κατηγορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι το p90x alex.Πριν 2 μηνες δεν το εβγαζα ολο η εκανα 15 reps σε καθε ασκηση.Τωρα κανω το προγραμμα με 50 reps σε καθε ασκηση και αντεχω και για αλλο.Γυμναζει ολους τους κοιλιακους και φαινετε η διαφορα.Τωρα εννοειται πως και τουμπανο κοιλιακους να εχεις αν δεν πεσει το λιπος δεν φαινονται αλλα γυμναζοντας κοιλιακους γυμναζεις και αλλα μερη του σωματος.

 

 

Το P90X μαμεί και δέρνει, όπως επίσης το part 2 & 3 και αυτή την περίοδο ασχολούμαι με το P90X3 (μεταξύ άλλων). Αλλά φίλε king2009 o alex_000 δεν είναι τύπου fitness, αλλά του παλιού καλού παραδοσιακού bodybuilding, και φυσικά δεν είναι υποχρεωμένος να του αρέσουν home fitness προγράμματα. Ασχολείσαι με κάποιο συγκεκριμένο αυτή την περίοδο?

Δεν ειναι δύσκολο να παχύνεις, δύσκολο είναι να παχύνεις σωστά. Ο σωματότυπος/σωματοδομή του καθενός παίζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο.

Άλλοι μοιράζουν το επιπλέον λίπος σε όλο το σώμα και παχαίνουν/αδυνατίζουν ομοιόμορφα, άλλοι το συγκεντρώνουν σε ένα σημείο (κοιλιά, γλουτούς) και δείχνει αντιαισθητικό ακόμα και σε μικρότερο ποσοστό από την 1η κατηγορία.

 

Παλαιότερα προσπάθησα με πολύ σωστή διατροφή να πάρω όγκο (περίπου 4000θερμίδες στο max κάποια στιγμή) αλλά παραδόξως έφτασα μέχρι 72kg. Πειραματίστηκα πριν 2μήνες με φυστικοβ, ταχίνι, μπανάνες, πολύ φαγητό & φυσικά βραδυνό και φαίνεται πως απέδωσαν.

Τώρα για τον είδο σωματοδομής συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το P90X μαμεί και δέρνει, όπως επίσης το part 2 & 3 και αυτή την περίοδο ασχολούμαι με το P90X3 (μεταξύ άλλων). Αλλά φίλε king2009 o alex_000 δεν είναι τύπου fitness, αλλά του παλιού καλού παραδοσιακού bodybuilding, και φυσικά δεν είναι υποχρεωμένος να του αρέσουν home fitness προγράμματα. Ασχολείσαι με κάποιο συγκεκριμένο αυτή την περίοδο?

 

Παλιοτερα εκανα το ab ripper το shoulder and arms ενα για τα ποδια και ενα για box που βαραγες μπουνιες και αλλα διαφορα.Τωρα κανω μονο το ab ripper και οργανα/μπαρα/βαρακια παρομοιες ασκησεις με του p90

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prof τελικα μας ακουσες ρε θηριο μπραβο σου.Στα 75 που ησουν τα ειχες για ζεσταμα.Μεχρι τα 150 μια φορα τα βγαζεις αλλα πρωτα συνηθισε τα 120 και σιγα σιγα ανεβα να δυναμωσει πρωτα η μεση.

 

Εγω εκοψα το τρεξιμο κανα 10ημερο λογω γιορτων και στα βαρη κανω +4 reps σε ολες τις ασκησεις.Στις αρσεις εβγαλα τα 80 6 φορες και απο βδομαδα περιμενω 2 20κιλα να δω ποσο μπορω να φτασω.

κοίταξε θα παίξω 2-3 εβδομάδες σίγουρα σε αυτά τα κιλά .. σιγά σιγά . τα 100 τα έχω ευκολα ...τα 120 ηταν μεγάλο βήμα σήμερα. Στόχος έιναι τα 130-140 max μια επανάληψη αλλά θέλει πολύ δουλειά και προσοχή..

μην ξεχνάμε είμαι 73 κιλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε θα παίξω 2-3 εβδομάδες σίγουρα σε αυτά τα κιλά .. σιγά σιγά . τα 100 τα έχω ευκολα ...τα 120 ηταν μεγάλο βήμα σήμερα. Στόχος έιναι τα 130-140 max μια επανάληψη αλλά θέλει πολύ δουλειά και προσοχή..

μην ξεχνάμε είμαι 73 κιλά..

Εισαι λιγα κιλα και εσυ οποτε προσοχη οπως ειπες και σιγα σιγα θα δεις οταν μαθει η μεση με τα 120 ανεβαινεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μέση θα πάθει κοκομπλόκο όταν ανεβάσεις απότομα βάρος.
το ότι είσαι 73 κιλά δεν σημαίνει κάτι, μπορείς άνετα να ανεβάσεις και άλλα κιλά...
δες εδώ http://www.strstd.com/ πόσα κιλά σου δίνει για deadlifts...
το παν είναι να τρως σωστά για να αποκτήσεις μυική δύναμη....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...