Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Ρε εντάξει δοκίμασα πολλά  και μόλις βρήκα την άσκηση που με έπιασε θα μείνω έτσι :D

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε καλές ασκήσεις για κοιλιακούς καλύτερα.. Είναι πολύ δύσκολη ομάδα για εμένα .. Δοκίμασα πολλά πάλι που ξανα άρχισα, αυτό είδα να με πιάνει αλλά είμαι σίγουρος υπάρχει κάτι καλύτερο. Μόνο με αντίσταση όμως.. δεν θέλω να κάνω 100 crunches να ξημεροβραδιάζομαι..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μια χαρα ειναι το p90x alex.Πριν 2 μηνες δεν το εβγαζα ολο η εκανα 15 reps σε καθε ασκηση.Τωρα κανω το προγραμμα με 50 reps σε καθε ασκηση και αντεχω και για αλλο.Γυμναζει ολους τους κοιλιακους και φαινετε η διαφορα.Τωρα εννοειται πως και τουμπανο κοιλιακους να εχεις αν δεν πεσει το λιπος δεν φαινονται αλλα γυμναζοντας κοιλιακους γυμναζεις και αλλα μερη του σωματος.

 

Σημερα εβγαλα τα 70x1.Τωρα μια τονοσαλατα και αραγμα μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Χτές μάλωνα με το κλαρκ για τα squat. Μου τα είχε ζαλίσει οτι είναι λάθος το form μου γιατί είναι ανοιχτά τα πόδια. Αυτός έμαθε το squat απο olympic weightlifting προπόνηση, klokov στυλ

 

 

ελα αλεξ

τελικα βρηκα πως γινοντε σωστα τα squat  , παρε ματι :-)

http://www.youtube.com/watch?v=LfNqouUosA4&feature=youtu.be

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ όποια ομάδα και να κάνεις και πρηστεί έχεις doms μετά ? Εμένα τα δικέφαλά μου ενοχλούν σε κάποια φάση με τόσο pump αλλά DOMS έχουν νιώσει 2-3 φορές. Και εννοείται όχι μόνο με straight sets αλλά και advanced techniques.

 

Μιλάω γενικά όχι για συγκεκριμένες μυικές ομάδες. Δικέφαλους τρικέφαλους δεν έχω σχεδόν ποτέ doms αλλά στήθος, πλάτη, πόδια , ώμους έχω σχεδόν πάντα.

Μια χαρα ειναι το p90x alex.Πριν 2 μηνες δεν το εβγαζα ολο η εκανα 15 reps σε καθε ασκηση.Τωρα κανω το προγραμμα με 50 reps σε καθε ασκηση και αντεχω και για αλλο.Γυμναζει ολους τους κοιλιακους και φαινετε η διαφορα.Τωρα εννοειται πως και τουμπανο κοιλιακους να εχεις αν δεν πεσει το λιπος δεν φαινονται αλλα γυμναζοντας κοιλιακους γυμναζεις και αλλα μερη του σωματος.

 

Σημερα εβγαλα τα 70x1.Τωρα μια τονοσαλατα και αραγμα μετα.

 

Δεν είναι όλα για όλους φίλε. Εγώ μετά απο τόσα χρόνια kick boxing αν θέλω οποιοδήποτε είδους δυναμικής-αερόβιας-bodyonly προπόνησης γυρνάω σε αυτό που ξέρω καλύτερα. Δεν λέω ότι το p90x είναι κακό απλά δεν είναι για εμένα. 

 

αυτό φαίνεται αρκετά hardcore. μου αρέσει που δεν επηρεάζει τόσο hip flexors γιατί σηκώνεις κάτω μέρος του σώματος και όχι πάνω. Δεν με χαλάει να το αρχίσω μέχρι να το βγάλω, θα το δοκιμάσω σίγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν φταει που εκοψα τα αυγα....

 

Αλλα πρεπει να αυξησω τις θερμιδες.. Δειχνω πολυ κακιασμενος και δεν μ αρεσει.. Θελω να παρω κιλα και μετα να γινουν οτι θελουν.. Δεν με νοιαζουν οι κοιλιακοι αν μοιαζω σαν ξυλο..

 

Αρχισα ηδη να τρωω μαλλον πιο πολυ αφου απο μια φορα που πηγαινα τουαλετα παω 2-3.... Μου την δινει στα νευρα αυτο αλλα τι να κανω..

 

Το ρυζι παιρνει και δινει..

 

Το πρωινο ειναι πολυ πλουσιο... Δεκατιανο λιγο ειναι λιψο αλλα το αυμπληρωνω με το μεσημεριανο..

 

Ετρωγα πρασινα μηλα αλλα τα κοψα γιατι με δημιουργησαν προβλημα.. Μετα δεν μου ξαναπαρουσιαστηκε...

 

Σαλατες με το κιλο τις τρωω...

 

Τι αλλο να κανω.. Πχ αυριο θα φαω 2+ μπριζολες μαζι με μακαρονια..+ σαλατα..

 

Σημερα μανεστρα με γαλοπουλα που εμεινε.. 2+ πιατα και δεν ενιωθα χορτασμενος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν φταει που εκοψα τα αυγα....

 

Αλλα πρεπει να αυξησω τις θερμιδες.. Δειχνω πολυ κακιασμενος και δεν μ αρεσει.. Θελω να παρω κιλα και μετα να γινουν οτι θελουν.. Δεν με νοιαζουν οι κοιλιακοι αν μοιαζω σαν ξυλο..

 

Αρχισα ηδη να τρωω μαλλον πιο πολυ αφου απο μια φορα που πηγαινα τουαλετα παω 2-3.... Μου την δινει στα νευρα αυτο αλλα τι να κανω..

 

Το ρυζι παιρνει και δινει..

 

Το πρωινο ειναι πολυ πλουσιο... Δεκατιανο λιγο ειναι λιψο αλλα το αυμπληρωνω με το μεσημεριανο..

 

Ετρωγα πρασινα μηλα αλλα τα κοψα γιατι με δημιουργησαν προβλημα.. Μετα δεν μου ξαναπαρουσιαστηκε...

 

Σαλατες με το κιλο τις τρωω...

 

Τι αλλο να κανω.. Πχ αυριο θα φαω 2+ μπριζολες μαζι με μακαρονια..+ σαλατα..

 

Σημερα μανεστρα με γαλοπουλα που εμεινε.. 2+ πιατα και δεν ενιωθα χορτασμενος..

Τι σημαίνει κακιασμένος ρε ?

 

Αφού δεν μετράς θερμίδες τότε στις σαλάτες πρόσθεσε (ακόμη κι αν ήδη βάζεις) μία κουταλιά σούπας ελαιόλαδο και βλέπεις πως κινείσαι ? Πάντως σκέψου ότι κάνεις και χειρονακτική εργασία άρα φεύγουν μπόλικες θερμίδες κι από εκεί. Αν ένας που κάθεται που κάνει μόνο gym θέλει 3200 θερμίδες (τυχαίο νούμερο) εσύ θα θες 3500-3600 για να παίρνεις με τον ίδιο ρυθμό κιλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαστρεντερίτιδα 2 μέρες , δε με χάλασε. 

 

Alex, preacher crunchers στην τροχαλία.

 

Γιάννη, οι πήχεις σου πρέπει να είναι κάθετοι στη μπάρα και στο έδαφος στις πιέσεις

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακιασμενο ειναι τροπος του λεγειν...

 

Σε μια εβδομαδα μκε χουν πει πανω απο 4 ατομα πως αδυνατισα ετσι... Φαινεται και στο προσωπο μου...

 

Θα προσθεσω μπολικα καλα πραγμτκια...

 

Σημερα ειχαμε ατυχημα...

 

Εσφιγγα μια ροδα σε ενα αυτοκινητο στο μαγαζι του πατερα μου. Μιλουσα με τον μικρο αδερφο μου,δινει μια την πορτα και με κλεινει τον αντιχειρα του δεξιου χεριου μεσα στην πορτα. Δεν ενιωθα τιποτα μεχρι να ανοιξει την πορτα....Πολυ κωλοφαρδος που δεν με κοψε το δαχτυλο στην μερια του νυχιου....

 

Αρχισα να ζαλιζομαι, να θελω να κανω εμετο....Τωρα ειμαι καλυτερα, θα φαω τις μπριζολες μου και με 9 δεχτυλα θα παω για προπονηση....δεν μασαω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακιασμενο ειναι τροπος του λεγειν...

 

Καχεκτικό

fixed.

 

Btw, πίνω μια κούπα ελληνικό μπας και τονώσω το νευρικό μου σύστημα διότι είναι τελείως off.

Σήμερα είναι Leg Day με γυναικεία κιλά και να δω πως θα τα καταφέρω.

 

Και για να ευθυμήσουμε λίγο, God rested on the 7th daybecause the 6th day was the leg day

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δινει μια την πορτα και με κλεινει τον αντιχειρα του δεξιου χεριου μεσα στην πορτα. Δεν ενιωθα τιποτα μεχρι να ανοιξει την πορτα...

 

Έχασα ένα νύχι με παρόμοιο τρόπο μικρός :mellow:

 

Στη σαλάτα βάλε και αβοκάντο!

Φτιάξε κάνα τέτοιο να παίρνεις στη δουλειά να τσιμπολογάς:

http://syntages.nets.gr/sintages-mageirikis/%CE%BC%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B1%CF%87%CE%AF%CE%BD%CE%B9-%CE%BC%CE%AD%CE%BB%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B2%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B7-%CF%84%CE%B1-%CF%87/

http://www.topsyntages.gr/2012/02/%CF%81%CE%AC%CE%B2%CE%B4%CE%BF%CE%B9-%CE%BC%CE%B5-%CF%83%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%AC%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B1%CF%87%CE%AF%CE%BD%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%83/

 

Μη το παρακάνεις με τις θερμίδες ανα γεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

λιβε και εμενα μου το λενε συνεχεια οτι εχω αδυνατησει πολυ και η απαντηση μου ειναι οτι τωρα εχω παρει κιολας μερικα κιλα :P

μην τους ακους!! κιπ γκοινκ!!

οσο για το δαχτυλο θα σου πω 2 απο αυτα που εχω κανει!!!

πρωτη προπονηση στο βουνο με τα καινουρια παπουτσια και μου κανουνε πληγη στην φτερνα!! απο τοτε ακομη και σημερα δεν εχει περασει τελειως εχω παει πολλες προπονησεις ειτε με χανζαπλαστ ειτε με λευκοπλαστ και γαζα !!

και το αλλο 4 μερες χειρουργημενος στους 4 φρονιμητες και ημουν γυμναστηριο με τα ραμματα! (εκανα χαλαρα αλλα εκανα!)

μην μασας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα spect εσυ δεν εχεις το θεο σου... Χαχαχα...

 

Dakon περαστηκα ρε....

 

Προχτες ορθια κωπηλατκη 50 κιλα.

 

Σκουοτ 75

 

Στρατιωτικες 47.5 ....

 

Σημερα εχω να ανεβω στις αρσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...