Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

 

 

αλεξ ..

συμφωνω με τον μπρο εγω ..

 

 

Εγώ νομίζω έχει να κάνει και με το σωματότυπο. Θέλω δεν θέλω έχω μακρυά πόδια και μου είναι πολύ δύσκολο να κατέβω χαμηλά με κλειστά πόδια. Το δοκίμασα , το προσπάθησα δεν γίνεται, και φεύγει και το στήθος μου μπροστά και χάνω την ισόρροπια μου εύκολα. Με ανοιχτά πόδια όλα είναι οκ. Το έψαξα και λίγο και είδα ότι δεν είναι πρόβλημα.

 

http://www.bodybuilding.com/fun/secret-of-the-perfect-squat-widen-your-stance.html

 

 

O μικρός είναι κολλημένος.. κλειστά πόδια και ass to grass για αυτόν είναι 20 εκατοστά απο το πάτωμα.. Λογικό αν δεις αρσιβαρίστες..

 

deep_squat_position_3.jpg

 

Πάντως αυτό που κάνει το κάνει εκπληκτικά, σαν ελατήριο πάει. 


Άλεξ, απέφυγε το butt wink όσο μπορείς και όλα τα άλλα είναι δεύτερα. Κάνε απόλα , master them all 

 

Δεν έχω τέτοιο θέμα, έχω άλλα θέματα που θέλω να διορθώσω όμως. Κάτι δεν κάθεται καλά στην μέση, πρέπει να παίξει βίντεο από δύο λήψεις και θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τι σχολη εισαι?

 

Στρατιωτική Αξιωματικών.

 

Σχετικα με τα κρυωματα να πω μια γνωμη και οποιος θέλει την κρατάει ... πρέπει να συνηθίσουμε λιγο τον οργανισμο να αντέχει το κρυο η γυμναστικη πρεπει να γινεται εκτος οτι συνθηκες και αν επικρατούν (δεν μιλαμε για πολυ δυσμενεις ενταξει) το μπανιο να μην ειναι με καυτο νερο αλλα με χλιαρο το χειμωνα και οταν ντυνομαστε να βγουμε εξω μην φοραμε 500 μπουφαν και κασκολ. Αλλο άν καποιος εχει παρει διαφορετικη κατευθυνση απο τον γιατρο του αλλα γενικα το κρυο δεν ειναι νοσογονο. Οποιος γιατρος πει οτι κρυωνεις απο το κρυο και αρρωσταινεις να μην τον εμπιστευτειτε. 

 

Εγω για παραδειγμα βγηκα εξω απλα με ενα φανελακι και ενα πουλοβερακι χωρις μπουφαν και κασκολ θα μπορουσα να φορεσω και ενα απλο μπλουζακι κρυο στην Αθηνα δεν εκανε σημερα. Oσο πιο πολυ εκθετεις τον οργανισμο τοσο περισσοτερο τον συνηθιζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

mau δεν ειπα να μην βγεις για φαγητο με φιλους κτλ για να αλλαζεις και λιγο απο τα συνηθισμενα (και εγω το κανω)

απλα ειπα οτι ειναι υποκρητικο (για εμενα) οτι ολοι περιμενουν το πασχα και τα χριστουγεννα για να το κανουν! θα βγω και εγω για φαγητο αλλα δεν θα περιμενω τα χριστουγεννα! οταν θα θελω κατι για αλλαγη γιατι το εχω αναγκη θα παρω τηλεφωνο την παρεα και θα το κανονίσω! :)

σε γενεθλια ισως μαζευτω καμια φορα αλλα οχι παντα! πχ στα γενεθλια του 13 δεν εκανα απολυτως τιποτα! δουλεια γυμναστηριο σπιτι!

στα γενεθλια του 12 αν εξαιρεσεις οτι ειχα παει στο βουνο για ΣΚ σε κατι φιλους στο τροχοσπιτο (που θα πηγαινα ετσι και αλλιως)

απλα ειχα παρει μια τουρτα μαζι την οποια απλα την φαγαμε!ουτε κερακια ουτε τιποτα τετοια ειχε! γενικα ειμαι υπερ του να κανεις πραγματα οταν τα θες και οχι οταν τα κανουν ολοι γιατι αυτο ειναι το "εθιμο"

 

σταρ καλα το καταλαβα οτι μιλας για τετοια σχολη! παντως πολλοι απο αυτους που τρεχουν τωρα λογικα μετα θα χωθουν καπου στην σιγουρια και θα αρχισουν τη μασα!! 

 

οσο για την αρρωστια! το κρυο δεν σε αρρωσταινει αλλα επειδη ο οργανισμος σου προσπαθει να αντιμετωπισει την υποθερμια γινεται πιο ευαλωτος!!! αμμεσα δεν αρωωσταινεις απο το κρυο εμμεσα ομως ναι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως και δεν αναφερομαι σε ατομα τα οποια γενικα κανουν μια προσεγμενη ζωη,γυμανζονται και απολαμβανουν καποιες τετοιες στιγμες! αλλα στα ζωα που δεν ξερουν τι παει να πει υγιεινη διατροφη και ασκηση! που ολη τους η ζωη ειναι μπυρες,πιτσες,πατατες τηγανιες και καναπες!!! 

 

 

Δεν έπιασες τι θέλω να πω μάλον.

Το να κραζεις καποιον ως ζωον επειδη πρωτον χθες (ΗΜΕΡΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ) δεν βγηκε για τρεξιμο και δεύτερον και κυριότερο επειδή δεν το έκανε ΣΕ ΒΡΟΧΕΡΗ ΜΕΡΑ είναι foul εντελώς.

Και εγώ προσέχω τη διατροφή μου, αλλά δεν θα κράξω τον άλλο επειδή 4-5 μέρες το χρόνο πιθανόν να το ρίξει λίγο έξω.

 

και κατι ακομη (προσωπικη αποψη) ολη αυτη η υποκρισια των γιορτων εμενα μου την δινει!! αν θες ρε φιλε να φας με την οικογενεια σου γιατι σου λειψανε ή επειδη το θες καντο καποια ακυρη στιγμη του χρονου τοσα σαββατα υπαρχουν!!! αλλα το να μην μιλατε ολο το χρονο ή να τσακωνεστε συνεχεια ή δεν ξερω και εγω τι και ξαφνικα τη μερα των χριστουγεννων πρεπει να ειστε ολοι μαζι γιατι ειναι γιορτινες μερες και αυτο κανουν ολοι για μενα ειναι υποκρισια!! (δεν αναφερομαι σε εσενα προσωπικα γενικα μιλαω)

 

εγω εχω δηλωσει αθεος και οτι για μενα ολες οι μερες ειναι ιδιες!!ουτε χριστουγεννα ουτε πρωτοχρονια,ουτε γενεθλια τιποτα δεν με απασχολει! οταν θελω να φαω με καποιον θα το κανω!οταν θελω να παρω δωρο σε καποιον θα του παρω! δεν θα περιμενω ποτε θα εχει γενεθλια η γιορτες για να το κανω!

 

Όλες οι μέρες είναι ίδιες αλλα ρε φιλε αν δεν υπηρχαν και χριστουγεννα και πρωτοχρονιες και γιορτες, πως θα ερχομασταν και λιγο πιο κοντα με τα δικα μας προσωπα και τις οικογενειες μας... Θα μου πεις μπορουμε και παλι, αλλα στην παρουσα φαση που ολοι ειμαστε πνιγμενοι καθημερινα με δουλειες, άγχος, σχολές, γυμναστηρια, ενα καρο προβληματα και ιστοριες αν δεν ειχαμε και αυτες τις μερες να ξεκουραστουμε και να χαλαρωσουμε λιγο και να πάρουμε και καμια αδεια απο τη δουλεια να δουμε 5 δικους μας ανθρωπους ρομποτακια θα ημασταν. Βράστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

σταρ καλα το καταλαβα οτι μιλας για τετοια σχολη! παντως πολλοι απο αυτους που τρεχουν τωρα λογικα μετα θα χωθουν καπου στην σιγουρια και θα αρχισουν τη μασα!! 

 

οσο για την αρρωστια! το κρυο δεν σε αρρωσταινει αλλα επειδη ο οργανισμος σου προσπαθει να αντιμετωπισει την υποθερμια γινεται πιο ευαλωτος!!! αμμεσα δεν αρωωσταινεις απο το κρυο εμμεσα ομως ναι !

 

Το αν θα συνεχισει καποιος μετα την γυμναστικη ή οχι ειναι θεμα δικης του εξυπνάδας :P παρομοια και ενας αμα παντρευτει και πιασει δουλεια σε καμια ιδιωτικη με τρελα ωραρια μπορει να το καταργησει με την δικαιολογια οτι ειναι κουρασμενος οταν γυρναει σπιτι. 

 

Ο στρατος δεν ειναι ακριβως δημοσιος τομέας ασχετα αν πληρωνεσαι απο το κρατος επειδη ιδιωτικος στρατος φυσικα δεν μπορει να υπάρξει. Και εγω παλια έτσι νομιζα οτι προκειται περι σιγουριάς αλλα μετα απο αυτα που ειδα στην αστυνομια και τοσα παιδια που σκοτωθηκαν την ωρα του καθηκοντος και βαλε και το περιστατικο στα Ιμια το 1996 με τα τρια παλικάρια μονο σιγουρια δεν το λες.

 

Μια κριση να συμβει κατι να πάει στραβα ο ενστολος κινδυνευει άμεσα. Δεν τα ξέρει ο κοσμος και εχει επηρεασει πολυ και η υποχρεωτικη θητεια πιστευω.Μια φορα θα γινει η στραβή και μπορει να ειναι αρκετή. Ο δε ιδιωτικος απλα θα τσακωθει με το αφεντικο και θα ψάξει αλλου δουλειά.Μπορει να πει δεν έρχομαι ο στρατιωτικος δεν έχει τετοια επιλογη απο την στιγμη που έχει ορκιστει. Ο δε αξιωματικος έχει τεραστιες ευθυνες γιατι μια εντολη να δωσει και να μην ειναι σωστη μετα ολοι αυτον θα βριζουν και μπορει να βρει και τον μπελά του.Έχει ενα καρο κοσμο απο κάτω του απο μικρη ηλικια.

 

Οσο για τα Χριστουγεννα που συζητατε εγω καταλαβα την γιορτη οταν ηρθαν τα πιτσιρικια σπιτι να πουν κάλαντα και οταν πηγα εκκλησια το απογευμα των Χριστουγεννων. Καλο και το φαι και το οικογενειακο κλιμα βεβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εσύ δεν κατάλαβες τι θέλω να πω μάλλον.. Δεν είπα ότι είναι ζώα αλλά ότι τρώνε σαν ζώα (όχι όλοι) δηλαδή δεν χαρακτηρισα αυτούς αλλά τον τρόπο που τρώνε ν. Απλά είπα ότι η σκέψη ότι οι περισσότεροι ήταν στην άνεση του καναπέ και καταβροχθιζαν τα λίπη τα μελομακάρονα κτλ με μπύρες κόκα καλές κτλ και εγώ να είμαι έξω στο κρύο (δεν εβρεχε) και να γίνομαι καλύτερος από ότι ήμουν την προηγούμενη μέρα με έκανε να γουστάρω. Γιατί θα μπορούσα να ήμουν εγώ ένας από αυτούς αλλά δεν το επέλεξα..

 

Το αν θα κάνει κάποιος γυμναστική πάντα είναι επιλογή του όταν τελειώνουν τα υποχρεωτικά και εκεί φαίνεται η διαφορά του γυμνάζομαι με το το κάνω γιατί μου το επιβάλει η σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σχολή θεωρητικα δεν επιβάλει τιποτα σε κανέναν γιατι εισαι απο επιλογή εκει.Aν δεν σ αρεσει φεύγεις.Βεβαια καταλαβαινω πως το λες οκ. Αλλα ασχετα με αυτο εγω προσωπικα και στην σχολη να μην ημουν γυμναστική θα εκανα γιατι τονώνει το ανοσοποιητικό και εισαι λιγότερο ευάλωτος σε αρρώστιες.Έχω να αρρωστησω με πυρετο απο το 2008 =/  .Βελτιώνει και την εμφάνιση αν και δεν ειμαι τυπος που θα βγει παραλια να κανει επιδειξη δεν με ενδιαφερουν αυτα. =/

 

Οσοι δεν ηταν φαν της γυμναστικης τους δινεται μια καλη ευκαιρια να το συνηθισουν τωρα αν μετα το παρατησουν κακο σε αυτους θα κανουν. 

 

ΥΓ Ειμαι κατα του να καπνιζει καποιος και να κανει γυμναστικη καλυτερα κοψε την γυμναστικη αν δεν μπορεις το κάπνισμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προφανώς και είσαι από επιλογή εκεί αλλά σου επιβάλλει το να τρέχεις κτλ (και καλά κάνει)

είναι σαν να μου λες ότι εγώ που πήγα πληροφορική ήταν επιλογή μου το αν θα παρακολουθησω τα μαθηματικά :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ωραίο άρθρο πιστεύω για motivation μέρες που 'ναι..

Link.png Site: Merry Christmas, Bob

Και προσωπικά τσατίζομαι όταν ακούω άτομα να μην είναι ευχαριστημένα με το σώμα τους και να λένε οτι προσπαθούν αλλά με καθόλου πειρθαρχημένο τρόπο. Και απορούν μετά γιατί είναι χοντροί και καταλήγουν τελικά να με ειρωνεύονται και από πάνω που τρώω υγιεινά, αποφεύγω σαβούρες, γλυκά, ποτά λέγοντας ότι χάνω απολαύσεις, είμαι υστερικός κλπ.. Απλά συνειδοτοποιώ πόσο δύσκολο είναι να περάσεις motivation στον άλλον. Άρα προσπαθώ να μην ασχολούμαι καν με το τι σώμα έχει/θέλει ο καθένας..

Btw, έχω κανά 2μηνο αποχή από βάρη, μόνο με cardio την βγάζω λόγω ενοχλήσεων στον ώμο. Νιώθω ότι έχω χάσει και την ελάχιστη γράμμωση που (νόμιζα ότι) είχα :P Αύριο ή δευτέρα παίρνω αποτελέσματα μαγνητικής να δω τι έχω..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και είσαι από επιλογή εκεί αλλά σου επιβάλλει το να τρέχεις κτλ (και καλά κάνει)

είναι σαν να μου λες ότι εγώ που πήγα πληροφορική ήταν επιλογή μου το αν θα παρακολουθησω τα μαθηματικά :-P

 

Ναι ειναι υποχρεωτικο.Πριν μπεις ομως δίνεις αθλήματα. Μήκος - σφαίρα - τρεξιμο κτλπ. Οποτε ξέρεις τι θα επακολουθήσει και μεσα. Αν δεν εισαι πολυ φαν σου δινεται η ευκαιρια να γινεις και να το συνηθισεις. Έχει επιλογες να μπεις και σε ομάδα ποδοσφαιρου - μπασκετ  - στιβου και κολυμβησης. 

Ένα ωραίο άρθρο πιστεύω για motivation μέρες που 'ναι..

Link.png Site: Merry Christmas, Bob

Και προσωπικά τσατίζομαι όταν ακούω άτομα να μην είναι ευχαριστημένα με το σώμα τους και να λένε οτι προσπαθούν αλλά με καθόλου πειρθαρχημένο τρόπο. Και απορούν μετά γιατί είναι χοντροί και καταλήγουν τελικά να με ειρωνεύονται και από πάνω που τρώω υγιεινά, αποφεύγω σαβούρες, γλυκά, ποτά λέγοντας ότι χάνω απολαύσεις, είμαι υστερικός κλπ.. Απλά συνειδοτοποιώ πόσο δύσκολο είναι να περάσεις motivation στον άλλον. Άρα προσπαθώ να μην ασχολούμαι καν με το τι σώμα έχει/θέλει ο καθένας..

Btw, έχω κανά 2μηνο αποχή από βάρη, μόνο με cardio την βγάζω λόγω ενοχλήσεων στον ώμο. Νιώθω ότι έχω χάσει και την ελάχιστη γράμμωση που (νόμιζα ότι) είχα :P Αύριο ή δευτέρα παίρνω αποτελέσματα μαγνητικής να δω τι έχω..

 

Το καλυτερο απο ολα ειναι να πας σε κάποιο σπιτι και να ξέρει ο αλλος τι τρως και να σου έχει ετοιμάσει ειδικα πιάτα θα γουσταρες εκει ε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Btw, έχω κανά 2μηνο αποχή από βάρη, μόνο με cardio την βγάζω λόγω ενοχλήσεων στον ώμο. Νιώθω ότι έχω χάσει και την ελάχιστη γράμμωση που (νόμιζα ότι) είχα :P Αύριο ή δευτέρα παίρνω αποτελέσματα μαγνητικής να δω τι έχω..

Kαλά αποτελέσματα ribo και σε περιμένουμε άμεσα back και έτοιμο για βάρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το να κραζεις καποιον ως ζωον επειδη πρωτον χθες (ΗΜΕΡΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ) δεν βγηκε για τρεξιμο και δεύτερον και κυριότερο επειδή δεν το έκανε ΣΕ ΒΡΟΧΕΡΗ ΜΕΡΑ είναι foul εντελώς.

Και εγώ προσέχω τη διατροφή μου, αλλά δεν θα κράξω τον άλλο επειδή 4-5 μέρες το χρόνο πιθανόν να το ρίξει λίγο έξω.

 

 

Όλες οι μέρες είναι ίδιες αλλα ρε φιλε αν δεν υπηρχαν και χριστουγεννα και πρωτοχρονιες και γιορτες, πως θα ερχομασταν και λιγο πιο κοντα με τα δικα μας προσωπα και τις οικογενειες μας... Θα μου πεις μπορουμε και παλι, αλλα στην παρουσα φαση που ολοι ειμαστε πνιγμενοι καθημερινα με δουλειες, άγχος, σχολές, γυμναστηρια, ενα καρο προβληματα και ιστοριες αν δεν ειχαμε και αυτες τις μερες να ξεκουραστουμε και να χαλαρωσουμε λιγο και να πάρουμε και καμια αδεια απο τη δουλεια να δουμε 5 δικους μας ανθρωπους ρομποτακια θα ημασταν. Βράστα

 
Πριν απο αρκετα χρονια σε μια συνεντευξη που ειχε δωσει ο Frank Zane, ειχε πει οτι μεγαλο λαθος στην ζωη του ηταν οτι οταν η γυναικα του γεννησε πηραν απο το νοσοκομειο τηλεφωνο σε αυτον στο γυμναστηριο και διεκοψε ενα σετ στην προπονηση του, για να μιλησει στο τηλεφωνο.
Καλα ειναι να μην υπαρχουν υπερβολες στο θεμα της εκγυμνασης.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Πριν απο αρκετα χρονια σε μια συνεντευξη που ειχε δωσει ο Frank Zane, ειχε πει οτι μεγαλο λαθος στην ζωη του ηταν οτι οταν η γυναικα του γεννησε πηραν απο το νοσοκομειο τηλεφωνο σε αυτον στο γυμναστηριο και διεκοψε ενα σετ στην προπονηση του, για να μιλησει στο τηλεφωνο.
Καλα ειναι να μην υπαρχουν υπερβολες στο θεμα της εκγυμνασης.

 

 

Αιντάααααααα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...