Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ θα βάλω στις προπονήσεις μου και αερόβια γιατι αλλάζω ρώτα 
Ταχύτητα , δύναμη , αντοχή 
all in one
μόλις βρω τν παλιά μου αντοχή(σε κανα μηνα) θα παίξει κ πολεμική τέχνη  

απ την ώρα που πέταξα τη σαπίλα τα μυαλά βαράνε κόφτες κ ο νέος χρόνος θα με βρει άλλο άνθρωπο 
τίποτα κ κανείς δεν με κρατάει πίσω .
άντε γεια  ;)

να είμαστε γεροί να προπονούμαστε μέχρι τα γεράματα κ φευγα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

η σημερινη προπονηση ηταν καυλα!! γουασταρα που ειχε βρεξει!παντου ολα εξω βρεγμενα!κανεις στους δρομους!

γουσταρα που ηξερα οτι ολοι ηταν στα σπιτια τους και τρωγανε σαν τα ζωα και εγω ημουν εξω στο κρυο και γινομουν καλυτερος απο οτι ημουν χτες!!

 

Ναι ρε φίλε όλοι μες στα σπίτια τους χρονιάρες μέρες και να τρώνε αντί να βγουν έξω μες στη βροχή για τρέξιμο. Μα πόσο ζώο... (Αυτός που κάθεται σπίτι του και τρώει εννοώ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

προφανως και δεν αναφερομαι σε ατομα τα οποια γενικα κανουν μια προσεγμενη ζωη,γυμανζονται και απολαμβανουν καποιες τετοιες στιγμες! αλλα στα ζωα που δεν ξερουν τι παει να πει υγιεινη διατροφη και ασκηση! που ολη τους η ζωη ειναι μπυρες,πιτσες,πατατες τηγανιες και καναπες!!! 

 

και κατι ακομη (προσωπικη αποψη) ολη αυτη η υποκρισια των γιορτων εμενα μου την δινει!! αν θες ρε φιλε να φας με την οικογενεια σου γιατι σου λειψανε ή επειδη το θες καντο καποια ακυρη στιγμη του χρονου τοσα σαββατα υπαρχουν!!! αλλα το να μην μιλατε ολο το χρονο ή να τσακωνεστε συνεχεια ή δεν ξερω και εγω τι και ξαφνικα τη μερα των χριστουγεννων πρεπει να ειστε ολοι μαζι γιατι ειναι γιορτινες μερες και αυτο κανουν ολοι για μενα ειναι υποκρισια!! (δεν αναφερομαι σε εσενα προσωπικα γενικα μιλαω)

 

εγω εχω δηλωσει αθεος και οτι για μενα ολες οι μερες ειναι ιδιες!!ουτε χριστουγεννα ουτε πρωτοχρονια,ουτε γενεθλια τιποτα δεν με απασχολει! οταν θελω να φαω με καποιον θα το κανω!οταν θελω να παρω δωρο σε καποιον θα του παρω! δεν θα περιμενω ποτε θα εχει γενεθλια η γιορτες για να το κανω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω γιορτων και επειδη με πιάσανε οι αμυγδαλες μου ειχα μια βδομάδα ρεπο.θελω να πιστεύω οτι από το σαββατοκυριακο θα μπορώ να ξαναξεκινησω...<br><br>

Ισως να ξεκιναγα απο σήμερα αλλα εξακολουθώ να τις νιώθω λίγο πρησμενες. Δεν θέλω να ταλαιπωρησω τον εαυτό μου άδικα. Κανω λάθος? Η γυμναστική επηρεάζει στην ανάρρωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flatline προσέγγιση σπεκτ.

 

γατοκοριτσο, όταν είσαι άρρωστη το σώμα κατεβάζει ταχύτητα -εξ ου και η κόπωση- ώστε να μην κάνεις τπτ αλλο για να ασχοληθεί αποκλειστικά με την ίαση της ίωσης. Αν δεν είσαι εντελώς καλά, δεν υπάρχει λόγος να επιβαρύνεις άδικα τον οργανισμό σου.

Ξεκίνα προσεχτικά ή περίμενε κανα 2 μέρες ακόμα να γίνεις εντελώς καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως και δεν αναφερομαι σε ατομα τα οποια γενικα κανουν μια προσεγμενη ζωη,γυμανζονται και απολαμβανουν καποιες τετοιες στιγμες! αλλα στα ζωα που δεν ξερουν τι παει να πει υγιεινη διατροφη και ασκηση! που ολη τους η ζωη ειναι μπυρες,πιτσες,πατατες τηγανιες και καναπες!!! 

 

και κατι ακομη (προσωπικη αποψη) ολη αυτη η υποκρισια των γιορτων εμενα μου την δινει!! αν θες ρε φιλε να φας με την οικογενεια σου γιατι σου λειψανε ή επειδη το θες καντο καποια ακυρη στιγμη του χρονου τοσα σαββατα υπαρχουν!!! αλλα το να μην μιλατε ολο το χρονο ή να τσακωνεστε συνεχεια ή δεν ξερω και εγω τι και ξαφνικα τη μερα των χριστουγεννων πρεπει να ειστε ολοι μαζι γιατι ειναι γιορτινες μερες και αυτο κανουν ολοι για μενα ειναι υποκρισια!! (δεν αναφερομαι σε εσενα προσωπικα γενικα μιλαω)

 

εγω εχω δηλωσει αθεος και οτι για μενα ολες οι μερες ειναι ιδιες!!ουτε χριστουγεννα ουτε πρωτοχρονια,ουτε γενεθλια τιποτα δεν με απασχολει! οταν θελω να φαω με καποιον θα το κανω!οταν θελω να παρω δωρο σε καποιον θα του παρω! δεν θα περιμενω ποτε θα εχει γενεθλια η γιορτες για να το κανω!

 

Θα συμφωνήσω σχεδόν με όλα όσα γράφεις.

 

Επίσης αυτοί που αράζουν στους καναπέδες και πλακώνονται στα ταψιά με τα γουρουνόπουλα και τα μελομακάρονα, είναι οι ίδιοι που μετά διαμαρτύρονται ότι πήραν κιλά.

Τουλάχιστον τρώγε και απόλαυσε το και βγάλε το σκασμό αφού ξέρεις ότι με κουραμπιέδες και χοιρινά θα γίνεις φάλαινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ξερω οτι ειναι λιγο ψιλο "εξτριμ" οι αποψεις μου και ο τροπος που τις εκφραζω

αλλα ετσι ειναι!! η διαλεγεις να εισαι παντα χοντρος ή οχι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι ειναι λιγο ψιλο "εξτριμ" οι αποψεις μου και ο τροπος που τις εκφραζω

αλλα ετσι ειναι!! η διαλεγεις να εισαι παντα χοντρος ή οχι!

 

Eγω παντως στην σχολη που ειμαι ολοι τρωνε μη προσεγμενα οπως λετε εσεις αλλα επειδη τρεχουν και γυμναζονται ολη την ημέρα ειναι ολοι φέτες. Δεν γινεται να τρεχεις ολη την μέρα και να πεφτεις για καμψεις και να σε κρατησει ο τονος με το μαρουλακι.  Αφου εχει προηγηθει πρωινο τρεξιμο πριν βγει ο ηλιος κανα μισαωρο με αδειο στομαχι + καμια 40αρια καμψεις και διατασεις το λιγοτερο. Μετα Πρωινο : Ψωμι ασπρο με μαρμελαδα και βουτυρο και καπακι ενα τσουρεκακι πραλινας απο Στεργιου ή σαντουιτς. 

 

Λόγω γιορτων και επειδη με πιάσανε οι αμυγδαλες μου ειχα μια βδομάδα ρεπο.θελω να πιστεύω οτι από το σαββατοκυριακο θα μπορώ να ξαναξεκινησω...<br><br>

Ισως να ξεκιναγα απο σήμερα αλλα εξακολουθώ να τις νιώθω λίγο πρησμενες. Δεν θέλω να ταλαιπωρησω τον εαυτό μου άδικα. Κανω λάθος? Η γυμναστική επηρεάζει στην ανάρρωση?

 

Δεν σε επιασαν λογω γιορτων ουτε λογω κρυου... λογω πτωσης του ανοσοποιητικου σε επιασαν. 20 ημερες εφαγα το κρυο της αρκουδας 5-10 βαθμους και ημουν εξω με το φανελάκι και ενα ψιλο πουκαμισακι απο πανω δεν επαθα τιποτα. Αυτο μου το εχει πει γιατρος οτι δεν αρρωσταινεις επειδη κρυωσες δεν ειναι νοσογονο το κρυο. 

 

ΥΓ 2 φορες την ημέρα γυμναστικη και οπου πηγαινεις πας τρεχοντας. Οποτε τρως οτι γουσταρεις για να κρατηθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eγω παντως στην σχολη που ειμαι ολοι τρωνε μη προσεγμενα οπως λετε εσεις αλλα επειδη τρεχουν και γυμναζονται ολη την ημέρα ειναι ολοι φέτες. Δεν γινεται να τρεχεις ολη την μέρα και να πεφτεις για καμψεις και να σε κρατησει ο τονος με το μαρουλακι. 

Kilian Jornet! Παγκοσμιος πρωταθλητης σε Sky Runner αγωνες κοντα 10χρονια!η διατροφη του ειναι πιτσες και μερεντα! 

τρεχει αποστασεις 160χλμ! ναι αυτος οτι και να φαει δεν εχει θεμα!

αλλα πηγαινε δες οσους ασχολουνται με πρωταθλητισμο πριν απο τους αγωνες τη διατροφη κανουν!! ;)

 

και εγω αν δεν εκανα οτι κανω θα ειχα πολυ διαφορετικο σωμα με αυτα που τρωω!! αλλα οταν εγω προχτες ηθελα κοντα 4000 θερμιδες μονο και μονο για συντηρηση λογικο ειναι να εχω περιθωριο να φαω και μια μαλακια παραπανω! (αν και δεν το κανω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παντως στην σχολη που ειμαι ολοι τρωνε μη προσεγμενα οπως λετε εσεις αλλα επειδη τρεχουν και γυμναζονται ολη την ημέρα ειναι ολοι φέτες. Δεν γινεται να τρεχεις ολη την μέρα και να πεφτεις για καμψεις και να σε κρατησει ο τονος με το μαρουλακι.  Αφου εχει προηγηθει πρωινο τρεξιμο πριν βγει ο ηλιος κανα μισαωρο με αδειο στομαχι + καμια 40αρια καμψεις και διατασεις το λιγοτερο. Μετα Πρωινο : Ψωμι ασπρο με μαρμελαδα και βουτυρο και καπακι ενα τσουρεκακι πραλινας απο Στεργιου ή σαντουιτς. 

 

 

Ψάξε να δεις διατροφή του Michael Phelps.

 

http://www.joywood.gr/2012/07/24/michael-phelps-%CF%84%CF%81%CF%8E%CE%B5%CE%B9-12000-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%AF%CE%B4%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B1/

Eνδεικτικά:

 

Ο 27χρονος αθλητής κάνει το καλύτερο που μπορεί για παραμένει στην καλύτερη φυσική κατάσταση. Εκτός όμως από τη σκληρή προπόνηση ο Phelps ακολουθεί και διατροφή 12000 θερμίδων την ημέρα.

Ξεκινάει την ημέρα του με ένα καλό πρωινό που σίγουρα δε φέρνει καθόλου στο πρωινό που τρώμε εμείς οι κοινοί θνητοί στην καθημερινότητά μας. Πιο συγκεκριμένα τρώει τρία σάντουιτς με τηγανιτά αυγά, τρεις τηγανίτες με σοκολάτα, μία ομελέτα με πέντε αυγά, τρεις φέτες ψωμί του τοστ επικαλυμένες με ζάχαρη και ένα μπολ χυλό καλαμποκιού.

Το μεσημεριανό του είναι μικρότερο από το πρωινό και περιλαμβάνει μισό κιλό μακαρόνια εμπλουτισμένα με βιταμίνες και ίνες, δύο μεγάλα σάντουιτς με ζαμπόν και τυρί καλυμμένα με μαγιονέζα και μεγάλες ποσότητες από ενεργειακά ποτά.

Το βράδυ τρώει μισό κιλό μακαρόνια, μπόλικη πίτσα και πολλά ενεργειακά ποτά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε επιασαν λογω γιορτων ουτε λογω κρυου... λογω πτωσης του ανοσοποιητικου σε επιασαν. 20 ημερες εφαγα το κρυο της αρκουδας 5-10 βαθμους και ημουν εξω με το φανελάκι και ενα ψιλο πουκαμισακι απο πανω δεν επαθα τιποτα. Αυτο μου το εχει πει γιατρος οτι δεν αρρωσταινεις επειδη κρυωσες δεν ειναι νοσογονο το κρυο. 

 

Δεν είπα ότι με επιασαν λόγω γιορτών ή κρυου απλά έτυχαν διαφορα περιστατικα που με επηρεασαν και απλά έτυχε.

Τεσπα θα το πάρω χαλαρά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω κανω περιπου 2 ωρες γυμναστικη την ημερα οταν ειμαι στην σχολή. Αυτη ειναι η στάνταρ η υποχρεωτικη αλλα υπάρχει και η έξτρα πχ να πέσεις μαζι με τους αλλους για καμψεις κτλπ να χοροπηδας και οπου πας να πηγαινεις τρέχοντας. 

 

Έχει τυχει μέρα να φάω και 2 κρουασαν για προδειπνο και στο δειπνο να φαω κανονικη μεριδα με σαλατα και μετα φρουτα η χρονικη περιοδος που μεσολαβει απο το προδειπνο με το δειπνο ειναι καμια ωρα αυτα αν τα ειχα φαει σπιτι μου θα ειχα πεθανει απο δυσπεψια εκει ουτε που καταλαβα ποτε χωνευα. Φυσικα ειχα φαει το πρωι πλουσιο πρωινο με ψωμια βουτυρα μαρμελαδες και σπανακοπιτα μετα δεκατιανο (σαντουιτς) και το μεσημερι κανονικο φαγητο. Φυσικα δεν εχω παρει ουτε γραμμαριο.

 

Βεβαια στο δειπνο ή το μεσημεριανο δεν τρωω ψωμι. Και εχω παρατηρησει οτι χωνευεις καλυτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...