Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μετράς θερμίδες έστω και στο περίπου όλα είναι πανεύκολα. Μπορείς αυτές τις 2 μέρες να φας 5κ θερμίδες αντί για 3κ , και ρίχνεις άλλες 4 μέρες στα 2κ και δεν έγινε τίποτα. 

Ευχαριστω

 

Βεβαια 3κ ειναι τρελο ονειρο για τον μεταβολισμο μου. Ειμαι στις 1500-1800 3,5 μηνες με ασκηση 5-6 φορες την βδομαδα (2-3 βαρη 3 cross training) και εχω χασει στο 10αρικο μου εμειναν αλλα 7-8 για να πιασω τον στοχο μου.

 

 

Με δύο μέρες τι ζημιά να πάθεις! Εντάξει και εσύ μη πας και πιεις ότι λίπος έμεινε στο ταψί με τα παιδάκια.

Το ίδιο ισχύει και για τη μία μέρα εκτός, μη ξεκινήσεις απτο πρωί και τρως σαβούρες. Φάε κάνα γλυκό λίγη πίτσα η ότι σε τραβάει αλλά σε νορμάλ φάση. Μη φας δύο οικογενειακές σε μία μέρα

 

 

Συνηθως το κανω κυριακη οπου θα φαω ας πουμε θα φαω burger με πατατες και γλυκο/παγωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ευχαριστω

 

Βεβαια 3κ ειναι τρελο ονειρο για τον μεταβολισμο μου. Ειμαι στις 1500-1800 3,5 μηνες με ασκηση 5-6 φορες την βδομαδα (2-3 βαρη 3 cross training) και εχω χασει στο 10αρικο μου εμειναν αλλα 7-8 για να πιασω τον στοχο μου.

 

 

Συνηθως το κανω κυριακη οπου θα φαω ας πουμε θα φαω burger με πατατες και γλυκο/παγωτο

Είσαι σίγουρος ότι καταναλώνεις μόνο τόσες θερμίδες; 

Σου βγάζει την απαιτούμενη ενέργεια για άσκηση 5-6 φορές εβδομαδιαίως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

η σημερινη προπονηση ηταν καυλα!! γουασταρα που ειχε βρεξει!παντου ολα εξω βρεγμενα!κανεις στους δρομους!

γουσταρα που ηξερα οτι ολοι ηταν στα σπιτια τους και τρωγανε σαν τα ζωα και εγω ημουν εξω στο κρυο και γινομουν καλυτερος απο οτι ημουν χτες!! αν και ειχα ιδρωσει πολυ, τα ποδια μου ηταν βρεγμενα απο τα νερα που ειχαν μεινει στα φυτα απο τη βροχη και πονουσαν τα ποδια μου στην αναβαση δεν το εβαζα κατω και συνεχιζα!! το αποτελεσμα ηταν 12χλμ ανεβα-κατεβα σε 1.30!!

http://www.endomondo.com/workouts/279412637/9062238

 

την πρωτοχρονια παμε για καλυτερο χρονο ;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σημερινη προπονηση ηταν καυλα!! γουασταρα που ειχε βρεξει!παντου ολα εξω βρεγμενα!κανεις στους δρομους!

γουσταρα που ηξερα οτι ολοι ηταν στα σπιτια τους και τρωγανε σαν τα ζωα και εγω ημουν εξω στο κρυο και γινομουν καλυτερος απο οτι ημουν χτες!! αν και ειχα ιδρωσει πολυ, τα ποδια μου ηταν βρεγμενα απο τα νερα που ειχαν μεινει στα φυτα απο τη βροχη και πονουσαν τα ποδια μου στην αναβαση δεν το εβαζα κατω και συνεχιζα!! το αποτελεσμα ηταν 12χλμ ανεβα-κατεβα σε 1.30!!

http://www.endomondo.com/workouts/279412637/9062238

 

την πρωτοχρονια παμε για καλυτερο χρονο ;)

White ppl jogging.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι καταναλώνεις μόνο τόσες θερμίδες; 

Σου βγάζει την απαιτούμενη ενέργεια για άσκηση 5-6 φορές εβδομαδιαίως; 

Βρωμη  με γαλα , μπανανα πρωινο

Μετα 2-3 ρυζογκοφρετες

Μεσημερι σαλατα ενα ολοκληρο μαρουλι ανηθο φρεσκο κρεμμυδι τονο η μια παραλαγη με κοτοπουλο 

Απογευμα 2-3 ρυζογκοφρετες

Βραδυ μηλο-αχλαδι

 

Αυτα συνηθως, μπορει να παιξει και κανα γιαουρτι αλλα οχι καθε μερα

 

Απο ενεργεια υπαρχουν μερες που πεφτω και κανω το λαθος του energy drink vα βγει το cross.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά μετά βίας φτάνουν σε 1200 θερμίδες θαρρώ...

Πόστα κιλά είσαι και τι ύψος έχεις; έχεις δει καθόλου το BMR σου, δλδ της θερμίδες που απαιτεί ένας οργανισμός ανάλογα με την άσκηση που πράττει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ολοκληρο μαρουλι???

 

Κρεας καθολου...

 

Πολυ φτωχο το φαγητο....

 

Τα ενεργειακα ποτα να τα αποφευγεις τιγκα στην ζαχαρη ειναι ασε που το καλο που νομιζει οτι σε κανουν δεν ειναι και τοσο αθωο...

 

Δωσε καυσιμο στον οργανισμο σου και τα αποτελεσματα θα φανουν σε 3-5 μηνες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δειτε αυτο το βιντεακι :P

https://www.facebook.com/photo.php?v=622046211190632&set=vb.504097456318842&type=2&theater

 

Pant 13 εσυ τρως λιγοτερο και απο μενα :P

 

διορθωσα το ονομα :P

Επεξ/σία από Spect~
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρωμη  με γαλα , μπανανα πρωινο

Μετα 2-3 ρυζογκοφρετες

Μεσημερι σαλατα ενα ολοκληρο μαρουλι ανηθο φρεσκο κρεμμυδι τονο η μια παραλαγη με κοτοπουλο 

Απογευμα 2-3 ρυζογκοφρετες

Βραδυ μηλο-αχλαδι

ε ρε πεινα !!!

σιγουρα εχεις χασει ενα 10ρικο μονο ?? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα παιδια.Σημερα το μεσημερακι χτυπησαμε λιγο κατσικακι εβγαλα το λιπος και κοτοπουλο μπουτι μαζι με πατατες φουρνου.Στις 5 ενα γιαουρτακι 0% με ενα μηλο και αμυγδαλα και 6-7:10 βαρη.Σημερα εβγαλα τα 60 6 φορες και ειχα αλλη μια αλλα ειπα να μην το παρακανω.Deadlift 80 4 σετ απο 10 δεν καταλαβα τιποτα.Λιγο δικεφαλο καμια 300αρια καψεις και 5 λεπτα διατασεις στην αρχη και στο τελος και μολις εφαγα 4 αυγα ενα κροκο σε σαλατα μαρουλι,λαχανο,καροτο.Για μετα ακομα ενα γιαουρτακι με 250ml γαλα και κατα τις 12-1 εχει εξοδο να πιουμε και κανα ποτακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω

 

Βεβαια 3κ ειναι τρελο ονειρο για τον μεταβολισμο μου. Ειμαι στις 1500-1800 3,5 μηνες με ασκηση 5-6 φορες την βδομαδα (2-3 βαρη 3 cross training) και εχω χασει στο 10αρικο μου εμειναν αλλα 7-8 για να πιασω τον στοχο μου.

 

 

 

Να ξέρεις ότι με τις ακραίες δίαιτες σαν αυτή που κάνεις δεν πρόκειται να γίνεις φέτες (αν αυτό επιθυμείς) γιατί μαζί με λίπος χάνεις και πολύ μυικό ιστό. Θα φαίνεσαι λεπτός και γυμνασμένος αλλά μπορείς να επιτύχεις πολύ καλύτερο αποτέλεσμα με σωστή διατροφή, όχι ακραίες δίαιτες. Εγώ σε 7 μήνες έχω χάσει 10 κιλά λίπους ενώ το βάρος μου μειώθηκε μόλις 2 κιλά.. σκέψου το.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...