Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanks brah 

 

Μου ειναι εύκολο να διαγράψω πράγματα απο την καθημερινότητα μου αρκεί να καταλάβω οτι μου κάνουν κακό ή δε τα γουστάρω πλέον .

Σε λίγες μέρες (παρέα με την επαναφορά της καθημερινής αερόβιας στις προπονήσεις μου) παίρνει πόδι και το τσιγάρο όπως πήρε για 1 χρόνο πριν μπω στρατό κ το άρχισα εκει μέσα 

(μου είχαν πέσει όλα μαζι σε προσωπικά κ οικογενειακά θέματα κ δεν την πάλευα οπότε λεω ή κάπνισμα η θα καρφώσω καμια ξιφολόγχη σε κανα π.) 

 

θα επανέρθει κ το αναπνευστικό σε καλά επίπεδα κ άντε γεια  :P 

τα κατάφερα και γω με το κάπνισμα, κοντεύω ένα μήνα με άνευ "τζούρας"

πέρασαν στιγμές που πίστευα ότι θα "ξανά κυλούσα"

τα κατάφερα όμως, πλέον δεν μου κάνει αίσθηση.

ακόμα και ψυχολογικά πεσμένη, στρεσαρισμένη και ό,τι άλλο θες δεν με ώθησαν να το ξαναβάλω στο σώμα μου.

Υπήρχαν σκέψεις, δεν το κρύβω, απλά επί τόπου μου ερχόταν η εικόνα να τρέχω και να κρατάω τα μαύρα μου πνευμόνια.

Η άθληση κάνει θαύματα!

Πειθαρχία έναντι των κακών συνηθείων!

 

και μεγάλος μύθος όσοι κόβουν το κάπνισμα παχαίνουν άσχημα :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Θα χτυπαω κανα 2 κομματια τη βδομαδα αν ειναι μιας και μου εχει ληψει η πιτσα και αρκετες θυσιες κανω σε θεμα φαγητου.Για το γαλα μεχρι στιγμης πινω 500ml τη μερα αλλα φαινονται μονο 4 κοιλιακοι.Οι αλλοι κρυβονται απο το λιπος ακομα.

 

Αν πιστευεις οτι τα 60 ειναι καλα για τους 2.5 μηνες και τα κιλα μου τοτε θα συνεχισω με τον ιδιο ρυθμο 2.5κιλα ανοδο ανα βδομαδα μαζι με μπολικο φαι πριν την προπονηση.

ναι ρε συ μην αγχώνεσαι , όταν βλέπεις οτι βγάζεις 8 reps τα max κιλά σου ανέβαζε 

στόχος σου να ειναι να βγαίνουν τουλάχιστον 6 reps και θα το νιώθεις οταν μπορείς να ανεβάσεις .Πρέπει να ακούς το σώμα σου .

τα κατάφερα και γω με το κάπνισμα, κοντεύω ένα μήνα με άνευ "τζούρας"

πέρασαν στιγμές που πίστευα ότι θα "ξανά κυλούσα"

τα κατάφερα όμως, πλέον δεν μου κάνει αίσθηση.

ακόμα και ψυχολογικά πεσμένη, στρεσαρισμένη και ό,τι άλλο θες δεν με ώθησαν να το ξαναβάλω στο σώμα μου.

Υπήρχαν σκέψεις, δεν το κρύβω, απλά επί τόπου μου ερχόταν η εικόνα να τρέχω και να κρατάω τα μαύρα μου πνευμόνια.

Η άθληση κάνει θαύματα!

Πειθαρχία έναντι των κακών συνηθείων!

 

και μεγάλος μύθος όσοι κόβουν το κάπνισμα παχαίνουν άσχημα :P

σωστή η μαμαμ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα δυο επισημανσεις !

1 . οταν παιξεις 10 φορες τα75 και 8 τα 80 σε προγραμμα ογκου πρεπει να πας οπσδηποτε μετα σε 3-4 φορες τα 90 και μονη τα 100 !

2 . πρεπει να βαλεις επικληνη οποσδηποτε!

3. τα πολλα πουσαπς ειδικα με κιλα σε αυτο το προγραμμα δε χρειαζοντε !

4. πολλα τα Crossover μπορουν να αντικατασταθουν κ απο αλλη ασκηση

5. διζυγο δε μπορουν να κανουν ολοι με κιλα ειναι συπερ ομως για το στηθος ακομη κ χωρις ..

κατα τα αλλα μια χαρα προγραμμα , δυνατο ..

αν κανω το "1" οπως μου λες φοβαμε μην καω και δεν βγαλω τις αλλες αλλα θα το δοκιμασω!  B)

οσον αφορα το "2" το γυμναστηριο μου δεν εχει  :eek:

το "3" λεω να το δοκιμασω χωρις κιλα.

το "4" τα χαμηλα τα βαζω επειδη δεν εχουμε επικληνη και αφηνω μεγαλο διαστημα απο διζυγο ωστε να μπορω να δωσο δυνατα παλι.

το "5" οντως το διζυγο μου εκανε καλο σχημα σε συνδιασμο με crossover και σε θεμα pump πραγματικα ειναι αυτο που με ανεβαζει εκεινη την ωρα πολυ. Με προβληματιζει λιγο που με πονανε οι ωμοι μου στο διζυγο ισως επειδη ειναι στο καπακι μετα απο πιεσεις εχει να προτινεις κατι οσον αφορα αυτο το θεμα?  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο αναφορα το ''1'' μην ανεβαινεις απο 5 αλλα απο 10 κιλα -αφαιρεσε δλδ 1-2σετ πριν- και  προσθεσε αυτα που σου ειπα και θα εισαι οκ ! δοκιμασε το ..

τωρα το διζυγο οντως πιανει πολυ περα απο το στηθος και τους ωμους !  φροντισε  να εινα ανοιχτη  η λαβη να πιανει περισσοτερο το στηθος δλδ  , να κατεβαινεις μεχρι τερμα , και να εχεις ενα ατομο να σου δινει ωθηση απο τα ποδια οταν κουραστεις , να μην ζοριζεις τοσο τους ωμους !

και βαλτο προς το τελος του προγραμματος ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στρατιωτικες γιατι πατωνω....

 

Τα δυο σετ πανε καλα μετα κλαιω...στα ιδια κιλα.....

δοκιμασε να παιξεις καποιο καιρο arnold press σιγουρα λιγοτερα κιλα απο οτι κανεις στρατιωτικες!

Επισεις μεγάλωσε το κενο αναμεσα στα σετ ποσο κενο κανεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη παρεξηγηθω δεν ειμαι εγω  αλεξ , ειναι κοντουλης ο παιχτης , ειναι παρειστικο το βιντεο ομως γι αυτο θα το κατεβασω , γυμναστης ειναι  το παληκαρι και πολυ καλος στην δουλεα του ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κατάφερα και γω με το κάπνισμα, κοντεύω ένα μήνα με άνευ "τζούρας"

πέρασαν στιγμές που πίστευα ότι θα "ξανά κυλούσα"

τα κατάφερα όμως, πλέον δεν μου κάνει αίσθηση.

ακόμα και ψυχολογικά πεσμένη, στρεσαρισμένη και ό,τι άλλο θες δεν με ώθησαν να το ξαναβάλω στο σώμα μου.

Υπήρχαν σκέψεις, δεν το κρύβω, απλά επί τόπου μου ερχόταν η εικόνα να τρέχω και να κρατάω τα μαύρα μου πνευμόνια.

Η άθληση κάνει θαύματα!

 

Φήμες λένε πως κάθε φορά που κάποιος κόβει το κάπνισμα, ένα αστέρι γεννιέται στον ουρανό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φήμες λένε πως κάθε φορά που κάποιος κόβει το κάπνισμα, ένα αστέρι γεννιέται στον ουρανό!

θυμάμαι που ειχα κόψει το κάπνισμα κανα χρόνο πριν μπω στρατό 

περπάταγα με άτομα που καπνίζαν, μικρές σχετικά αποστάσεις (30-40 λεπτά ή και 1 ώρα με γρήγορο περπάτημα ) και σερνόντουσαν (κανένας υπέρβαρος αλλα αγύμναστοι)

εγώ ακόμα και καπνιστής μπορώ να περπατάω τουλάχιστον για 1-2 ώρες + χωρίς να λαχανιάσω ή να το νιώσω καν(δεν ξέρω παραπάνω , δεν έτυχε)

όταν το είχα κόψει πάλι ήταν άλλη φάση , μπορούσα να τρέχω για ώρες χωρίς να λαχανιάσω  :-D 

 

το χειρότερο για μενα ειναι που βλέπω υπέρβαρους(οχι παχύσαρκους)-αγύμναστους-καπνιστές  (μπορεί να ειναι υπέρβαρος και γυμνασμένος κάποιος, για βάρος λέω οχι λίπος) που δε μπορούν να λειτουργήσουν στην καθημερινότητα τους χωρίς να κουραστούν. Είναι λες και βασανίζουν τον εαυτό τους. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχετε λεφτά να αγοράζετε τσιγάρα...

 

Pr στο σκουοτ σήμερα. Υποσχέθηκα -στον εαυτό μου- να σηκώσω 50 πριν τα Χριστούγεννα, το 'κανα.

 

Πάω να πεθάνω, τα λέμε αργότερα. Καλά Χριστούγεννα!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχετε λεφτά να αγοράζετε τσιγάρα...

 

Pr στο σκουοτ σήμερα. Υποσχέθηκα -στον εαυτό μου- να σηκώσω 50 πριν τα Χριστούγεννα, το 'κανα.

 

Πάω να πεθάνω, τα λέμε αργότερα. Καλά Χριστούγεννα!!

Για σενα ειναι η ζωη Γιαννηηηηηη.Εμεις δουλευουμε και σημερα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...