Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είναι εθισμός. 

 

 

 

καιρος ητανε ..

χωρις να ξερω , ετσι διαισθητικα και μονο , θα σου πω πως αν δε πεφτω εξω σου ευχομαι να εισαι γερος και δυνατος στις αποφασεις σου ..

καλη αρχη .. πιστη και θεληση  και ολα γινονται ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Thanks brah 

Μου ειναι εύκολο να διαγράψω πράγματα απο την καθημερινότητα μου αρκεί να καταλάβω οτι μου κάνουν κακό ή δε τα γουστάρω πλέον .
Σε λίγες μέρες (παρέα με την επαναφορά της καθημερινής αερόβιας στις προπονήσεις μου) παίρνει πόδι και το τσιγάρο όπως πήρε για 1 χρόνο πριν μπω στρατό κ το άρχισα εκει μέσα 
(μου είχαν πέσει όλα μαζι σε προσωπικά κ οικογενειακά θέματα κ δεν την πάλευα οπότε λεω ή κάπνισμα η θα καρφώσω καμια ξιφολόγχη σε κανα π.) 

θα επανέρθει κ το αναπνευστικό σε καλά επίπεδα κ άντε γεια  :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα μπείς όμως πιο ξεκούραστος και πιο ορεξάτος και θα ανεβεις γρήγορα. Πρόσεξε μην τραυματιστείς μόνο λόγο ενθουσιασμού (μιας και έχεις να πάς καιρό)

ισχυει , οχι ομως για τον φωτη νομιζω !

οταν εισαι 35χρ ανθρωπος με τοσα χρονια gym στην πλατη ,εχεις ξεκινησει μετα απο αποχη απειρες φορες 

και ξερεις τι να κανεις και ο ενθουσιασμος εχει φυγει ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 είναι ο φώτης και δεν του φαινόταν απο το avatar.. :P  βλέπω είμαστε μεγάλα παιδιά εδω μέσα .. Μπα μην το λές έχω κι εγώ χρόνια στην πλάτη και ενθουσιάζομαι καμια φορά και φυσικά τραυματίζομαι χαχα

 

Nicoc καλή αρχή φιλε. να ξέρεις κακές συνήθειες και gym είναι έννοιες μη ταυτόσημες. Μην απογοητευτείς θέλει επιμονή..

πάντως εγώ ουισκάκι και μερικά τσιγαράκια θα τα κάνω για σήμερα.. γιορτές έχουμε.. το ξέρω δεν είμαι παράδειγμα προς μίμηση..

 

προς nicoc 

 

τελικά ρε κατάλαβες τι είναι το golden shower ή είσαι το καλό παιδί;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ξυπνιος απο τις 7:15! μετα απο απειρες ωρες στη νομαρχια χωρις να κανω τιποτα στις 2.30 πηγα γυμναστηριο!

 

push ups 5x25

bench press 15x40 - 12x45 - 10x50 - 9x55 - 7x65 - 5x70 - 3x80 - 2x90 (η 2η επαναληψη στα 90 ηταν λιγο δυσκολη αλλα την εβγαλα χωρις βοηθεια!

incline flies 4x15x12kg

chest incline 12x25 - 10x30 - 9x35 - 7x40 - 5x45 - 3x50 - 2x60

pull over 15x22 - 12x27 - 10x30 - 9x32 - 6x36 (στην 7η επαναληψη αν δεν ειχα πει στο γυμναστη να ρθει να επιβλεπει για καλο και κακο θα ειχα φαει το 36κιλο στα μουτρα :P )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην μπάρα ρίχνεις στα αυτιά σε πολλούς απο εδω μέσα μπράβο σου.. εγώ ταβάνι έχω τα 80 κιλά χ4 . Ισως μπορώ και παραπάνω αλλά δεν νομίζω οτι έχει νόημα έχω καλό βυζί :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εχω δυνατα βυζια αν και μικρα!! το εχω πει!! :P

αν κανω αλλη προπονηση για το στηθος με λιγοτερες επαναληψεις,λιγοτερα σετ και λιγοτερες ασκησεις

μπορω να ανεβασω και αλλο!! το καλοκαιρι (αν και ειχα και 2-3 κιλα παραπανω) ειχα παει μια μερα για στηθος και ειχα κανει πιο χαλαρα

απο αποψη διαλλειματων (δεν ειχα κανει σουπερ σετ ) και επανληψεων και ειχα χτυπησει 100+ για 2-3 επαναληψεις!

οι μυς και γενικα ο ανρθωπινος οργανισμος εχει την ικανοτητα να προσαρμοζεται σε οτι κανεις!

οποτε ολα ειναι θεμα προπονησης και θελησης :) !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κανω ενα προγραμμα στηθους εδω και ενα μηνα δηλαδη το εχω εκτελεση εως τωρα 4 φορες εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα σε σχηματισμο και τροφικοτητα. Το διαμορφωσα μετα απο συμβουλες του πρωταθλητη της wabba κωσταντινο τσαφο!

 

1) Bench press 2 warm up sets x 12-15 (50kg), 1 set x 12 (67kg) 1x10 (75kg) 1x6-8 (80 περιπου κιλα , παιζει αναλογα με την μερα και τι εχω φαει την προηγουμενη) Tempo 1-2-2 δηλαδη γρηγορη μειομετρικη και σε εναν καλο χρονο πλειομετρικη. Στα διαλειμματα παιζω διατασεις και χρονο ξεκουρασης ανα σετ max 90s με 2min το πολυ στο τελευταιο.

 

2) Βυθισεις στο διζυγο 2χ15 (βαρος του σωματος) 2χ6-8 (+15 κιλα δισκους που βαζω στην τσαντα)

 

καπου εδω ηδη εχω ενα πολυ καλο pumb και πραγματικα νιωθω οτι το στηθος με τραβαει τοσο που ποναω!

 

3) Ιncline Bench press  3x12 (55-60kg) 

 

4) Crossover χαμηλα 2x12 (25+25) 1x8 (35-35)

 

5) Push ups 2x15 (+17.5 κιλα δισκους που βαζω στην τσαντα) 

 

εδω το pump ειναι στο μεγιστο που μπορει να παει τουλαχιστον σε εμενα!

 

6) Crossover ψηλα ....οτι μπορεσω να κανω εστω και 1 set!.

 

σωματικο βαρος μου: 90-91kg υψος: 1:88

 

+ Τρομερα pumps 

+ Σχηματισμος και πιασιμο

+ Καλο για προγραμμα ογκου (μην σας τρομαζει ο αριθμος των sets) 

 

- αδυνατον να συνδυαστεί με χερια πχ τρικεφαλο δικαφαλο εκτος αν κανεις κυκλους...

- πονος που σε κοβει απο τις αλλες μερες που κανεις spit πχ στην επομενη που εχω πλατη

- θελει βοηθω στις ασκησεις παγκου και λιγο κοσμο στο γυμναστηριο για να βρισκεις τροχαλια να μπεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα το ταβάνι μου σε ίσιο ήταν τα 105χ6 (πριν το στρατό )
τώρα παλεύω να τα πιάσω αλλα δε βιάζομαι γιατι οι τραυματισμοί σε πάνε πίσω 
πήγα να την πάθω με squat 110kg μετά απο 1 μηνα off στα πόδια , δεν προκαλώ την τύχη μου
Μελάνιασαν τα πόδια μου απο τα γόνατα μέχρι τις πατούσες και δεν μπορούσα να κάτσω ούτε στη χέστρα χωρίς να ρίξω καντήλια απο τους πόνους για 2 μέρες ακόμα και με ενα κιλό counterpain που με πιάνει πάντα.  Τώρα ειναι καλύτερα (4η μέρα )

στα χέρια παραδόξως δεν έβγαλα βλάβες αν και τα ζόρισα (πχ 50kg μπάρα - κάμψεις δικεφάλων) αν και πρώτη προπόνηση μετά απο τέτοιο off, μόνο ο κλασικός πόνος μετά απο off που δεν ειναι κ τίποτα.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα το ταβάνι μου σε ίσιο ήταν τα 105χ6 (πριν το στρατό )

τώρα παλεύω να τα πιάσω αλλα δε βιάζομαι γιατι οι τραυματισμοί σε πάνε πίσω 

πήγα να την πάθω με squat 110kg μετά απο 1 μηνα off στα πόδια , δεν προκαλώ την τύχη μου

Μελάνιασαν τα πόδια μου απο τα γόνατα μέχρι τις πατούσες και δεν μπορούσα να κάτσω ούτε στη χέστρα χωρίς να ρίξω καντήλια απο τους πόνους για 2 μέρες ακόμα και με ενα κιλό counterpain που με πιάνει πάντα.  Τώρα ειναι καλύτερα (4η μέρα )

 

στα χέρια παραδόξως δεν έβγαλα βλάβες αν και τα ζόρισα (πχ 50kg μπάρα - κάμψεις δικεφάλων) αν και πρώτη προπόνηση μετά απο τέτοιο off, μόνο ο κλασικός πόνος μετά απο off που δεν ειναι κ τίποτα.

 

 

 

Βαλε voltaren οχι θερμαντικες!!!! σε φλεγμvωνωδη φαση το θερμο ειναι σαν να ριχνεις λαδι στην φωτια!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω παιδια.Καποιες ερωτησεις.

 

Πιτσα που φτιαχνετε σε φουρνο με ζυμαρι σικαλεως με γαλοπουλα μανιταρια απαχο κασερι πειραζει να τρωω κανα 2 κομματια ανα βδομαδα η μπα?

Επισης γαλα 0% κανει να πινω κανα λιτρο τη μερα η θολωνει τους κοιλιακους?Η λακτοζη δεν με πειραζει την χονευω παρα πολυ ευκολα.

Επισης κανα γλυκακι μια φορα το μηνα επιτρεπετε?

 

Βλεπω στο στηθος βαρατε ολοι αλυπητα.Πιστευω ρολο παιζουν παρα πολυ τα κιλα.Ημουν 67 και εκανα τα 60 5 φορες και 2 τα 70.Πηγα 64 και τωρα τα 60 τα βγαζω 3 και τα 65 1.Ο spect κανει πολλα παρολο τα λιγα κιλα αλλα ολοι ειστε σαν τον spect?Κανω κανα 2.5 μηνες μπαρα και απο τα 40 που εκανα πηγα στα 65.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω παιδια.Καποιες ερωτησεις.

 

Πιτσα που φτιαχνετε σε φουρνο με ζυμαρι σικαλεως με γαλοπουλα μανιταρια απαχο κασερι πειραζει να τρωω κανα 2 κομματια ανα βδομαδα η μπα?

Επισης γαλα 0% κανει να πινω κανα λιτρο τη μερα η θολωνει τους κοιλιακους?Η λακτοζη δεν με πειραζει την χονευω παρα πολυ ευκολα.

Επισης κανα γλυκακι μια φορα το μηνα επιτρεπετε?

 

Βλεπω στο στηθος βαρατε ολοι αλυπητα.Πιστευω ρολο παιζουν παρα πολυ τα κιλα.Ημουν 67 και εκανα τα 60 5 φορες και 2 τα 70.Πηγα 64 και τωρα τα 60 τα βγαζω 3 και τα 65 1.Ο spect κανει πολλα παρολο τα λιγα κιλα αλλα ολοι ειστε σαν τον spect?Κανω κανα 2.5 μηνες μπαρα και απο τα 40 που εκανα πηγα στα 65.

αν χωράει στις διατροφικές σου ανάγκες η pizza ειναι μια χαρά αλλα και σαν cheat μια φορά την εβδομάδα

ιδικά αν ειναι με τα υλικά που λες δεν βλέπω κάτι που θα σε χαλάσει 

 

οι κοιλιακοί μπορεί να θολώσουν πχ απο κατακράτηση υγρών (αν έχεις θέμα κατακράτησης πρόσεξε τους υδατάνθρακες κυρίως) , να θολώσεις απο γαλακτοκομικά παίζει , αλλα αυτό θα το δεις εσύ γιατι άλλοι έχουν θέμα κ άλλοι όχι 

για την μπάρα κάνε υπομονή και θα ανέβεις , μη βιάζεσαι , αν ανεβαιναμε 10-20 kg σε κάθε προπόνηση θα βαράμε 300kg στα 3 χρόνια χαααχαχ :-D 

Τέλος τα 65 είναι κομπλέ για το χρόνο που ασχολείσαι , άλλοι βαράνε 60 μετά απο χρόνια κ ζορίζονται , ο καθένας έχει τα δυνατά κ αδύνατα σημεία του κ θέλει ανάλογη δουλειά για να ανέβει .  dont worry , καλή συνέχεια . :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

κανα δυο επισημανσεις !

1 . οταν παιξεις 10 φορες τα75 και 8 τα 80 σε προγραμμα ογκου πρεπει να πας οπσδηποτε μετα σε 3-4 φορες τα 90 και μονη τα 100 !

2 . πρεπει να βαλεις επικληνη οποσδηποτε!

3. τα πολλα πουσαπς ειδικα με κιλα σε αυτο το προγραμμα δε χρειαζοντε !

4. πολλα τα Crossover μπορουν να αντικατασταθουν κ απο αλλη ασκηση

5. διζυγο δε μπορουν να κανουν ολοι με κιλα ειναι συπερ ομως για το στηθος ακομη κ χωρις ..

κατα τα αλλα μια χαρα προγραμμα , δυνατο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι εθισμός. 

όταν δεν γυμναστώ για 1 εβδομάδα ή κ λιγότερο χαλιέμαι άσχημα 

σχετικά με τις κακές συνήθειες δεν ειναι κ τόσο δύσκολο να απαλλαγούμε αρκεί να το συνειδητοποιήσουμε , αυτό ειναι το δύσκολο κομμάτι =>

 

πήρα μια απόφαση απο το πρωί που ξύπνησα κ ας στεναχωρήσω κάποιουςόποιος κατάλαβε κατάλαβε , δε θα μπω σε λεπτομέρειες 

όπως ήρθαν αυτές συνήθειες επειδή ένα πρωί πριν χρόνια μου τη βάρεσε έτσι μου τη βάρεσε κ σήμερα κ θα φύγουν 4ever

. Καιρός να προχωρήσω τη ζωή μου με κάθε χτύπημα δεκτό χωρίς παυσίπονα  -_- 

 

τις βαρέθηκα κ με κρατάνε και πίσω σε διάφορα πράγματα στη ζωή μου 

καιρός για γενικό ξεσκαρτάρισμα . 

όσοι γουστάρουν το Νίκο κ όχι τις πρώην συνήθειες του θα μείνουν 

οι υπόλοιποι στα τσακίδια  :D.  

 

 

Σταμάτησες τα ναρκωτικά; Και τώρα; Τι θα κανεις τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν χωράει στις διατροφικές σου ανάγκες η pizza ειναι μια χαρά αλλα και σαν cheat μια φορά την εβδομάδα

ιδικά αν ειναι με τα υλικά που λες δεν βλέπω κάτι που θα σε χαλάσει

 

οι κοιλιακοί μπορεί να θολώσουν πχ απο κατακράτηση υγρών (αν έχεις θέμα κατακράτησης πρόσεξε τους υδατάνθρακες κυρίως) , να θολώσεις απο γαλακτοκομικά παίζει , αλλα αυτό θα το δεις εσύ γιατι άλλοι έχουν θέμα κ άλλοι όχι

για την μπάρα κάνε υπομονή και θα ανέβεις , μη βιάζεσαι , αν ανεβαιναμε 10-20 kg σε κάθε προπόνηση θα βαράμε 300kg στα 3 χρόνια χαααχαχ :-D

Τέλος τα 65 είναι κομπλέ για το χρόνο που ασχολείσαι , άλλοι βαράνε 60 μετά απο χρόνια κ ζορίζονται , ο καθένας έχει τα δυνατά κ αδύνατα σημεία του κ θέλει ανάλογη δουλειά για να ανέβει . dont worry , καλή συνέχεια . :-)

Θα χτυπαω κανα 2 κομματια τη βδομαδα αν ειναι μιας και μου εχει ληψει η πιτσα και αρκετες θυσιες κανω σε θεμα φαγητου.Για το γαλα μεχρι στιγμης πινω 500ml τη μερα αλλα φαινονται μονο 4 κοιλιακοι.Οι αλλοι κρυβονται απο το λιπος ακομα.

 

Αν πιστευεις οτι τα 60 ειναι καλα για τους 2.5 μηνες και τα κιλα μου τοτε θα συνεχισω με τον ιδιο ρυθμο 2.5κιλα ανοδο ανα βδομαδα μαζι με μπολικο φαι πριν την προπονηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...