Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μποσει failure βγαινει το τελευταιο σετ σε καποιες ασκησεις! πχ bench press , chest incline & pull over! flies kai push ups comble βγηκαν :P

και σε πολλες μυικες ομαδες δεν παιζω με κιλα!

σκεψου ωμους κανω αυτη

http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/6972536/2/stock-photo-6972536-series-of-exercises-lateral-raises.jpg

σουπερ σετ με αυτη

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01454/5rear-deltoid_1454700i.jpg

 

εχω 6 χ 15 + 15

στην πρωτη εχω 4 κιλο στην δευτερη 6κιλο :P

 

 

Όπως και να έχει αφού βλέπεις πως κάτι παίζει με το στήθος γιατί δεν αλλάζεις τακτική ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

δεν ξερω! για την ωρα εχω βολευτει με αυτο το προγραμμα! απο τη στιγμη που βλεπω οτι γυμναζομαι

και για αυτο που κανω ειμαι μια χαρα δεν βλεπω λογο να το αλλαξω! αν εκανα ββ και οχι φιτ ναι σιγουρα θα χρειαζοταν σιγουρα

αλλαγη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα bd vd fit. Είναι θέμα αρμονίας. Όπως δείχνει άσχημα ένας μπρατσωμένος να έχει αδύνατα πόδια, έτσι και σε σένα δείχνει παράταιρα να έχεις φουσκωμένους ώμους/μπράτσα/πόδια και πλάκα -συγκριτικά με τα άλλα- στήθος.

 

Όπως λέει και ο bosei, άλλαξε τακτική για να το φουσκώσεις λίγο και να δέσει με το υπόλοιπο σώμα. Αφού γυμνάζεσαι που γυμνάζεσαι, τι έχεις να χάσεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχναμε νομιζω οτι καθε ανθρωπος εχει τα καλα του σημεια.

 

Πχ ο spect παιρνει ευκολα στους ωμους. 

 

Για αυτο ή πρεπει να μειωσει την ενταση της ασκηση σε αυτη την μυικη ομαδα και να δωσει στις αλλες ή θα ειναι ετσι...

 

Τωρα γιαννη αυτο που λες εσυ ειναι καπως ατοπο. Αυτος τα γυμναζει ολα απλα δεν εχουν τον ιδιο εμφανη ογκο. Ενω οι αλλοι δεν γυμναζουν καν τα ποδια τα παραμελουν . 

 

Και τα ποδια ειναι σχεδον το μισο σωμα και αυτα που δεχονται ολο το βαρος μας. Αρα οποιοι τα αφηνουν απλα κανουν ενα τεραστιο λαθος. 

 

Χωρις δυνατα ποδια και τρικεφαλλα πιστευω δεν πας παρακατω....

 

 

Εγω τι κλαιγομουνα χτες ....Σημερα εχω ενα πιασιμο στην πλατη αλλο πραγμα ναουμε... Καθε Κυριακη τα ιδια... Παλι θα με καταπιει το κραβατι...

 

King βαλε στην αεροβιο οταν τελειωνεις και πας σπιτι περπατημα με αλτηρες... Να δυναμωσει η λαβη σου κανει θαυματα....


Η φωτο που κοσμει το εξωφυλλο μου στο φβ...

 

bodybuilding-workout-hard-169.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζεις βιαστικα λιβε. Ας το ξαναγραφω.

 

Απ' τη στιγμή που γυμναζεται με βαρη, ας το κανει με τετοιο τροπο ωστε να πετυχει πιο αρμονικο "φουσκωμα", ακομα και κοντρα στο σωματοτυπο του. Οπως εμενα μου βγαινει η πιστη και δινω διπλασια βαρυτητα στο να "φουσκωσω" και να δυναμωσω τα κοκκαλιαρικα ποδια μου.

 

Βεβαια, για το σωμα του μιλαμε, οποτε χεστηκε στην τελικη, δικο του ειναι ο,τι θελει κανει ;)

 

Εσυ κοιτα να βρεις ισορροπια, μην εισαι 2 βδομαδες βαρη 1 βδομαδα αναρρωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

push ups 5x25

bench press 15x40  -  12x45  -  10 x 50  -  9x55 - 7x60  -  5x65 - 3x75  -  3x85

incline chest flies 4x15x15kg

chest incline 12x25 - 10x30 - 9x32.5 - 7x35 - 5x40 - 3x45 - 2x55

pull over  15x22  -   12x27  -  10x30  -  9x32  -  7x36

 

γενικα το σωμα μου το θελω fit και οχι bb!

λογο υψους το bb θα εδειχνε αρκετα ασχημο πανω μου! (θα φαινομουν σαν μπαλα με μυς :P)

επισης οπως αναφερθηκε και πιο πανω για δρομεας εχω ηδη αρκετους μυς το οποιο μου ριχνει σε ενα βαθμο τις αποδοσεις (θελω περισσοτερο οξυγονο συγκρητικα με καποιον αλλον με λιγοτερο μυικο ιστο)

πιστευω οτι για αυτο που θελω να το σωμα μου ειναι οτι πρεπει!! για bb θελει αλλαγες!!

 

οπως και να χει ευχαριστω για τα σχολια!!! :)

Πραγματικα 3x85 για ανθρωπο 70 κιλα ειναι ΠΑΡΑ πολυ καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

σωκρατη παει και παραπανω!!! ειναι ολα θεμα προπονησης! και δεν παιζουν 100%ρολο το ποσα κιλα εισαι αλλα και τι κιλα ειναι αυτα!

πχ ειχα δει ανθρωπο 68 κιλα (αρση βαριστα) να σηκωνει τρελα κιλα!! ναι οκ ειναι 68 κιλα αλλα ειναι μονο μυς!! (ναι ξερω ειναι αρση βαριστας :P ) απλα αυτο που θελω να πω και εγω θα μπορουσα να ημουν 73 κιλα με τους ιδιους μυς και πιο πολυ λιπος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσυ κοιτα να βρεις ισορροπια, μην εισαι 2 βδομαδες βαρη 1 βδομαδα αναρρωση.

 

 

Γιατι ποιος ειπε οτι ειμαι μια εβδομαδα αναρρωση 2 προπονηση???

 

Απο που βγηκε αυτο?

 

Εγω γυμναζομαι για την γκαυλα μου...Θα παει το σωμα μου μεχρι εκει που μπορει και μετα ειναι στο δικο μου χερι να το αυξησω...

 

Γιατι διαβασα βιαστηκα?

 

Δηλαδη αν εμενα η πλατη μου παιρνει ευκολα, πρεπει να αυξησω τα αλλα στον τομεα προπονηση για να τα φουσκωσω γιατι να μην ελλατωσω την πλατη...

 

Ακονα δεν πιστευω να ειμαι σε φαση οπου θα διαχωρισω μια μυικη ομαδα οτι αυξανεται πιο πολυ ΄και μια οχι.

 

Μετα απο χρονο που το σωμα θα αρχιζει να διαμορφωνεται θα μπορω να αποφασισω που πρεπει να δωσω...

 

Εσυ μου φαινεται βιαζεσαι να δωσεις στα ποδια που νομιζεις οτι υστερουν. Λες και κανουμε 1+ χρονο προπονησεις και εμειναν στασιμα,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωκρατη παει και παραπανω!!! ειναι ολα θεμα προπονησης! και δεν παιζουν 100%ρολο το ποσα κιλα εισαι αλλα και τι κιλα ειναι αυτα!

πχ ειχα δει ανθρωπο 68 κιλα (αρση βαριστα) να σηκωνει τρελα κιλα!! ναι οκ ειναι 68 κιλα αλλα ειναι μονο μυς!! (ναι ξερω ειναι αρση βαριστας :P ) απλα αυτο που θελω να πω και εγω θα μπορουσα να ημουν 73 κιλα με τους ιδιους μυς και πιο πολυ λιπος!!

Καλα μην μπερδευεις ομως τους μυς με την δυναμη.Υπαρχουν κτηνακια στο γυμναστηριο που δεν μπορουν να σηκωσουν τιποτα.Μπορει να σηκωνεις και λιγα κιλα και να χτισεις μυς .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τρωω πολυ τελευταια.. Να ανεβουμε λιγο...

 

Δευτερα προπονηση

 

Τριτη αεροβιο

 

Πεμπτη αν την βγαλω καθαρη την τεταρτη προπονηση

 

Μετα Σαββατο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...