Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

μια φωτογραφια μετα την πρωινη προπονηση ωμων

μιαχαρα εισαι σπεκτ μπραβο !

αν σου εκανα προπονηση για το στηθος θα στο εκανα διπλασιο :-) σε 2 μηνες !

δε ξερω αν σε βολευει βεβαια γιατι τρεχεις .. ηδη εχεις πολλους μυες πανω σου για δρομεας ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα bosei.Spect παρα πολυ καλο σωμα το ποσοστο λιπους σου ειναι ελαχιστο.Με τοσα χιλιομετρα που εχεις κανει εχεις χασει τεραστιο ποσοστο λιπους και οι κοιλιακοι φετες.Στηθος εισαι χαμηλα αλλα η γραμμωση παει συννεφο.

 

Σημερα δοκιμασα να κανω 75 κιλα bench και στο δεξι χερι η κλειδωση ποναει παρα πολυ ακομα και τωρα.Επισης 82.5 κιλα deadlift 10 φορες σχετικα ευκολα.Παραγγειλα και τα 2 20κιλα και θα αρχισω να ανεβαζω deadlift/squat σιγα σιγα,Επισης το λιπος εχει πεσει παρα πολυ απο την κοιλια/μεση μιας και προχθες πηγα να βαλω ενα παντελονι που το εβαζα χωρις ζωνη και ειχε ενα σωρο ποντους και επεφτε και εβαλα ζωνη.Σε κανα 3μηνο ελπιζω να φαινονται και οι κοιλιακοι σαν του spect.Τωρα ξεχωριζουν μονο οι 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προγραμμα με το λιωσιμο φαι και +5% κιλα ανα βδομαδα εχει φερει αποτελεσμα

επιτελους ξεκολλησα απο τα 60Kg bench press που ειχα κολλησει εδω και εναμισι χρονο και πηγα στα 70 μεσα σε μια βδομαδα(χωρις βοηθεια)

βλεπω τεραστιες διαφορες φανταζομαι κυριως λογω διατροφης (bananaaaaa) 

ωμοι πιεσεις 75kg και το μηχανημα τερματιζει στα 100,οταν ξεκινησα εκανα 15 και μου φαινοταν δυσκολο...

 

και για να ευθυμισουμε λιγο...

 

http://youtu.be/QI7S7mKYHhY

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ωραίος spect ! η γράμμωση όλα τα λεφτά. 70 κιλά είσαι; 

 

 

ευχαρτστω!! καπου εκει παιζω 69-71! (χτες το πρωι ημουν 70,4 μετα το τρεξιμο ημουν 67.9 μετα ξεσκιστηκα στο φαγητο :P )

Spect αν η πρόσθια μοίρα των ώμων σου είναι έτσι και όταν δεν είσαι πρησμένος τότε εγώ τουλάχιστον θα μετριάζα τις ασκήσεις που κάνω για πρόσθια μοίρα και στις ασκήσεις στήθους θα μείωνα όσο γίνεται την συμμετοχή τους.

 

Στο λέω επειδή έχουν αναπτυχθεί καλά οι ώμοι αλλά επειδή το στήθος πάσχει έχει αρχίσει και "καβαλάει" ο ώμος το στήθος.

μποσει ετσι ειναι το καλουπι μου!! οτι και να κανω το στηθος θα ναι παντα μεσα :P 

 

Ενταξει,το στηθος πασχει γαιτι ειναι πολυ λιγα κιλα ο φιλος.Η φτο ειναι μετα απο γυμναστηριο ,οποτε εχει πρηξιματα.Απο γραμμωση εισαι πολυ καλος ,ευγε.Εγω παντως θα επαιρνα λιγο ογκο να δειξει και το στηθος .

 

Μα ειναι γεγονος.Δεν μπορεις να εισαι 5-10 κιλα κατω απο το υψος σου και να εισαι τουμπανο,θελει φαι για να παρεις ογκο  και μετα γραμμωση.

οσα κιλα και να βαλω το στηθος παντα ετσι ειναι!!! αντε να ανεβει λιγο παραπανω αλλα γενικα ειναι πολυ κατω συγκρητικα με το ολο σωμα οπως και να ειμαι!!

5-10 κιλα κατω απο το υψος μου δεν ειμαι (1.70 ειμαι).

 

μιαχαρα εισαι σπεκτ μπραβο !

αν σου εκανα προπονηση για το στηθος θα στο εκανα διπλασιο :-) σε 2 μηνες !

δε ξερω αν σε βολευει βεβαια γιατι τρεχεις .. ηδη εχεις πολλους μυες πανω σου για δρομεας ..

τροποι να φουσκωσοι το στηθος υπαρχουν αλλα δεν ειναι για μενα και την προπονηση που κανω!!

 

Πες μου οτι αυτοι οι κοιλιακοι ειναι μονο απο το τρεξιμο να τρελαθουμε τελειως :shock:

κοιλιακοι σε καθε προπονηση εδω και χρονια. (Δεν υπαρχει μερα που να εχω παω γυμναστηριο και να μην κανω κοιλιακους) + διατροφη + τρεξιμο

 

spect ωραιος μεγαλε...

 

ευχαριστω λιβε!

 

Spect παρα πολυ καλο σωμα το ποσοστο λιπους σου ειναι ελαχιστο.Με τοσα χιλιομετρα που εχεις κανει εχεις χασει τεραστιο ποσοστο λιπους και οι κοιλιακοι φετες.Στηθος εισαι χαμηλα αλλα η γραμμωση παει συννεφο.

το εχω πει και γω για το στηθος οτι πασχει!! εχω γνωση αλλα για αυτο που χρειαζομαι το σωμα μου καλα ειναι!!

 

μην σας ξεγελαει το οτι ειναι μικρο παντως εχει δυναμη :P ! πχ στην τελευταια πρπονηση εκανα

 

push ups 5x25

bench press 15x40  -  12x45  -  10 x 50  -  9x55 - 7x60  -  5x65 - 3x75  -  3x85

incline chest flies 4x15x15kg

chest incline 12x25 - 10x30 - 9x32.5 - 7x35 - 5x40 - 3x45 - 2x55

pull over  15x22  -   12x27  -  10x30  -  9x32  -  7x36

 

γενικα το σωμα μου το θελω fit και οχι bb!

λογο υψους το bb θα εδειχνε αρκετα ασχημο πανω μου! (θα φαινομουν σαν μπαλα με μυς :P)

επισης οπως αναφερθηκε και πιο πανω για δρομεας εχω ηδη αρκετους μυς το οποιο μου ριχνει σε ενα βαθμο τις αποδοσεις (θελω περισσοτερο οξυγονο συγκρητικα με καποιον αλλον με λιγοτερο μυικο ιστο)

πιστευω οτι για αυτο που θελω να το σωμα μου ειναι οτι πρεπει!! για bb θελει αλλαγες!!

 

οπως και να χει ευχαριστω για τα σχολια!!! :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανεις 3χ85 σε παγκο ειναι τουμπανο το στηθος απλα δεν ειναι φουσκωμενο.Επισης ποσα χρονια κανεις κοιλιακους και διατροφη?

 

Εγω χθες το ξεσκησα το δεξι χερι και μαλλον υπαρχει τραυματισμος στην κλειδωση γιατι ποναει πολυ.

Πηγα εδωσα και αιμα πριν λιγο και για λιγες μερες θα κανω deload απο τα παντα να ξεκουρασω το σωμα γιατι 2.5 μηνες δεν εχω χασει μερα που να μην εχω κανει κατι(βαρη,κοιλιακους,τρεξιμο) και νιωθω πολυ πεσμενος.

 

Παρηγγειλα και τα παπουτσια που λεγαμε 100 ευρο τα mizuno οποτε θα ειμαι κομπλε και απο τρεξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

κοιλιακους κανω απο οταν ξεκινησα το γυμναστηριο! (πριν 6-7 χρονια. καθε φορα που παω για προπονηση κανω δεν εχω αφησει ουτε μια μερα γυμναστηριο χωρις κοιλιακους)

διατροφη διατροφη κανω απο το καλοκαιρι! αλλα γενικα παντα προσεχα! δεν ετρωγα απο εξω δεν ετρωγα τηγανιτα,γυλκα κτλ!

το εχω πει το στηθος μου ειναι ετσι φτιαγμενο που δεν θα μεγαλωσει ποτε οτι και να του κανω :P

 

ποια μιζυνο πηρες?

με γεια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μην σας ξεγελαει το οτι ειναι μικρο παντως εχει δυναμη :P ! πχ στην τελευταια πρπονηση εκανα

 

push ups 5x25

bench press 15x40  -  12x45  -  10 x 50  -  9x55 - 7x60  -  5x65 - 3x75  -  3x85

incline chest flies 4x15x15kg

chest incline 12x25 - 10x30 - 9x32.5 - 7x35 - 5x40 - 3x45 - 2x55

pull over  15x22  -   12x27  -  10x30  -  9x32  -  7x36

 

Spect είναι πάρα πολλά τα σετ που κάνεις για στήθος...ίσως αυτός είναι και ο λόγος που έχει κολλήσει. 

 

Μείωσε τα σετ από 29 σε 14 και βγες σε failure στα 2 τελευταία σετ από κάθε άσκηση και δες πως ανταποκρίνεται το σώμα σου. Καμιά φορά less is more.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μποσει τωρα που ξεκιναω δουλεια ειναι πολυ πιθανο να αλλαξω το προγραμμα για να ειναι πιο συντομο γιατι δεν θα προλαβαινω τιποτα! γενικα θελω αντοχη στους μυς μου και οχι μονο δυναμη και σε αυτο βοηθανε τα πολλα σετ! στα περισσοτερα παντως φτανω σε failure οπως και να χει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μποσει τωρα που ξεκιναω δουλεια ειναι πολυ πιθανο να αλλαξω το προγραμμα για να ειναι πιο συντομο γιατι δεν θα προλαβαινω τιποτα! γενικα θελω αντοχη στους μυς μου και οχι μονο δυναμη και σε αυτο βοηθανε τα πολλα σετ! στα περισσοτερα παντως φτανω σε failure οπως και να χει :P

Αφού θέλεις αντοχή παίξε high reps (+15). Πάντως με 29 σετ και με τα περισσότερα σε failure δεν ξέρω καλά-καλά αν μπορούν να αναρρώσουν bodybuilders που είναι σε κύκλους, πόσο μάλλον εσύ. Σκέψου το γιατί μετά από ένα σημείο και μετά γίνεται αντιπαραγωγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιλιακους κανω απο οταν ξεκινησα το γυμναστηριο! (πριν 6-7 χρονια. καθε φορα που παω για προπονηση κανω δεν εχω αφησει ουτε μια μερα γυμναστηριο χωρις κοιλιακους)

διατροφη διατροφη κανω απο το καλοκαιρι! αλλα γενικα παντα προσεχα! δεν ετρωγα απο εξω δεν ετρωγα τηγανιτα,γυλκα κτλ!

το εχω πει το στηθος μου ειναι ετσι φτιαγμενο που δεν θα μεγαλωσει ποτε οτι και να του κανω :P

 

ποια μιζυνο πηρες?

με γεια!!

Ετσι εξηγειτε το χαμηλο λιπος και οι κοιλιακοι.Για δρομεας εισαι κορυφη και αν ανεβαινες και αλλο σε μυς θα επεφταν οι επιδοσεις σε τρεξιμο.

 

Πηρα τα wave precision 13 τα κοκκινα.Ελπιζω να ειναι καλα και για χωμα και για ασφαλτο γιατι με αυτα που πηγαινα με ποναγαν τα γονατα και δεν ηταν για τρεξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μποσει failure βγαινει το τελευταιο σετ σε καποιες ασκησεις! πχ bench press , chest incline & pull over! flies kai push ups comble βγηκαν :P

και σε πολλες μυικες ομαδες δεν παιζω με κιλα!

σκεψου ωμους κανω αυτη

http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/6972536/2/stock-photo-6972536-series-of-exercises-lateral-raises.jpg

σουπερ σετ με αυτη

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01454/5rear-deltoid_1454700i.jpg

 

εχω 6 χ 15 + 15

στην πρωτη εχω 4 κιλο στην δευτερη 6κιλο :P

 

king αυτα πηρες?

http://www.bike24.com/i/p/8/0/36708_00_d.jpg

αν ναι ειναι για δρομο και οχι για μονοπατι!

 

και εγω τα wave precission 13 εχω !αυτα

http://www.made4run.com/img/imagenes_producto/mizuno-mizuno-wave-precision-26894.jpg

τα πηρα 50€ απο αμερικη! και ειναι καθαρα για δρομο/γηπεδο!! και εννοειται οτι τα φοραω μονο σε προπονηση/αγωνα

και οταν πηγαινω για προπονση τα παιρνω μαζι και τα βαζω στο γηπεδο! δεν τα περπαταω κανω εξω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...