Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άψογα ... Απλά μεγαλύτερες μερίδες απο μένα .και λίγο περισσότερο ασπράδι..

Επίσης κόκκινο κρέας τουλάχιστον 2 /εβδομάδα.. οχι παραπάνω απο 3 .. Και υδατάνθρακα .. ρύζι μακαρόνι μαύρο..

Κάνε διάδρομο και θα με θυμηθείς .. όλες οι γυναίκες τον βαριέστε θανάσιμα ..

διάδρομο δεν τον βαριέμαι, απλά κάνω ένα 7΄ για ζέσταμα και μετά τρέξιμο με σπριντ για κανένα 15'

έχω αφοσιωθεί στα βάρη.

Κάνεις λάθος για το διάδρομο, όλες οι τύπισσες τον θεωρούν μάγο αδυνατίσματος, λιώνουν 45' πάνω του και στο ελλειπτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

μα είναι μάγος αδυνατίσματος.. και ακόμη καλύτερα στίβος.

να τους σφίξεις το χέρι εκ μέρους του prof chaos .. 

σε εμας είναι τεμπέλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υδατάνθρακας υπάρχει, σε ρύζι μαύρο ή πατάτα βραστη ή δημητριακά ολικής
αποφεύγω να καταναλώνω μεγάλες ποσότητες μετά το 4ο γεύμα


ναι είναι μάγος, αλλά το χαλαρό τρικέφαλο, ή την κυτταρίτιδα στο μηριαίο δεν την κοιτάνε.
ναι καις, δεν αντιλέγω, αλλά δεν σφίγγεις.
1 χρόνο έκανα αερόβια προγράμματα και πέρα από το να καίω δεν έσφιγγα.
είχα φτάσει 48 κιλά και είχα χαλαρό δέρμα.

το έριξα στο σπίνινγκ και στα βάρη. έκοψα το κάπνισμα.
με το φαγητό δεν τα καταφέρνω ομολογουμένως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα ασχολείσαι που ασχολείσαι σοβαρά μέτρα και θερμίδες να κινείσαι και προς τον δρόμο που θέλεις και όχι όπου θέλουν αυτά που τρως. Αν δεν ψήνεσαι να μετράς κάθε μέρα macros κτλπ. τουλάχιστον δες πόσες θερμίδες δίνει η συγκεκριμένη διατροφή για να δεις που βαδίζεις. Αν είναι κάτω από συντήρησης (εγώ πιστεύω εκεί είναι) τότε αύξησε ποσότητες. Αν είσαι συντήρηση (υποτιθέμενες) ή πιό πάνω τότε σιγά σιγά αύξησε πάλι μέχρι να δεις ότι βάζεις κιλά.

 

In other news 10 μέρες με +600 θερμίδες (τις ημέρες προπόνησης) τσιμπήσαμε μισό κιλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bosei, έχεις δίκιο κάποια στιγμή είχα μετρήσει ένα ανάλογο ημερίσιο διατροφολόγιο στο περίπου και έβγαιναν 1750 περίπου
να φανταστώ ότι θερμίδες συντήρησης εννοείς το BMR σωστά; ο δείκτης μεταβολισμού τι ρόλο βαράει;

επειδή συνειδητοποιώ ότι το 70% του fit είναι η διατροφή, θα τα βάλω κάτω και θα τα υπολογίζω έστω και στο περίπου για αρχή να δω που κινούμαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bosei, έχεις δίκιο κάποια στιγμή είχα μετρήσει ένα ανάλογο ημερίσιο διατροφολόγιο στο περίπου και έβγαιναν 1750 περίπου

να φανταστώ ότι θερμίδες συντήρησης εννοείς το BMR σωστά; ο δείκτης μεταβολισμού τι ρόλο βαράει;

 

επειδή συνειδητοποιώ ότι το 70% του fit είναι η διατροφή, θα τα βάλω κάτω και θα τα υπολογίζω έστω και στο περίπου για αρχή να δω που κινούμαι

1750 και αύξηση μυϊκής μάζας δεν πάνε μαζί εκτός κι αν είσαι 12 χρονών και 35 κιλα  :-D

 

Το BMR είναι οι θερμίδες συντήρησης χωρίς να λαμβάνονται υπόψιν οι δραστηριότητες. Δηλαδή αν καθόσουν όλη μέρα στο pc τότε ναι αυτές θα ήταν αλλά εφόσον αθλείσαι χρειάζεται να πολλαπλασιάσεις το BMR με έναν συντελεστή δραστηριότητας (για τους περισσότερους 1,55). Περισσότερες και εκτενέστερες πληροφορίες Link.png Site: εδώ .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα καταφερω να βαλω και να κουμπωσω :P

skinny τζινακι που το παλευω εδω και 2 χρονια.για να το γιορτασω εφαγα ποπκορν με βουτυρο και πινω μπυριτσα.σπασαμε τη διατροφη για ενα βραδυ αλλα χαλαλι.

 

απο θεμα γυμναστικης εχω μπει στο insanity asylum vol 2.ειναι χιλιες φορες καλυτερο απο το πρωτο νομιζω.γενικα ολα ομαλα και ωραια :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα καταφερω να βαλω και να κουμπωσω :P

skinny τζινακι που το παλευω εδω και 2 χρονια.για να το γιορτασω εφαγα ποπκορν με βουτυρο και πινω μπυριτσα.σπασαμε τη διατροφη για ενα βραδυ αλλα χαλαλι.

 

απο θεμα γυμναστικης εχω μπει στο insanity asylum vol 2.ειναι χιλιες φορες καλυτερο απο το πρωτο νομιζω.γενικα ολα ομαλα και ωραια :D

εμενα παλι δε μου κανει κανενα ρουχο πλεον

ουτε παντελονι ουτε μπλουζακι ουτε καν φανελες!

μονο σωβρακα και φορμες!

ισως να χει σχεση που εφαγα το μεσημερι μισο πακετο μακαρονια με τυρια και τονους απευθειας απο το πιρεξ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως να χει σχεση που εφαγα το μεσημερι μισο πακετο μακαρονια με τυρια και τονους απευθειας απο το πιρεξ :P

 

Ο τόνος θα φταίει. Την επόμενη φορά με κρέμα γάλακτος τα μακαρόνια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα γεύμα δεν κάνει τη διαφορά. Αν τρως κάθε μέρα έτσι, είναι άλλο πράμα.

γενικα τρωω πολυ τωρα τελευταια,δηλαδη τα τελευταια 5 χρονια :P

αλλα δε μου κανει τιποτα γιατι εχω ανοιξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα τρωω πολυ τωρα τελευταια,δηλαδη τα τελευταια 5 χρονια :P

αλλα δε μου κανει τιποτα γιατι εχω ανοιξει

κατι σαν το αβαταρ σου να φανταστουμε δηλαδη στο περιπου ? :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα τρωω πολυ τωρα τελευταια,δηλαδη τα τελευταια 5 χρονια :P

αλλα δε μου κανει τιποτα γιατι εχω ανοιξει

 

Δεν πειράζει.

Τα βυζΓια θα σε κλείσουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...