Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλη συνεχεια στην προπονηση σου! :)

 

Επειδή ο Φώτης με έκλασε (:P) και επειδή δεν είσαι τρολλερ τελικά (έτσι νόμιζα) θα σου απαντήσω στην ερώτησή σου.

Σε 2 μήνες κλείνω 20ετια.Και είμαι 1.73 με 57 κιλά.Έχεις καμιά κοπέλα που να ενδιαφέρεται? :P

Μην είναι άβυζη όμως (είναι και ο ντιναρας εδώ, θα μας πάρει με τις πέτρες xD)

 

Πέρα από την πλάκα, είχα φτάσει τότε τον Οκτώβριο που ξεκίνησα gym 59 κιλά.Ο στόχος μου ήταν τα 60 και μετά τα 65 xD

Τώρα που γύρισα πάλι στους δικούς μου πιστεύω να φτάσω τα 60 :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν κάνω καλά με την διατροφή μου, δεν εξηγείται αλλιώς.

εγω δημητρα στο ειχα πει πριν παρα πολυ καιρο οτι εννω προσπαθεις πολυ στην προπονηση , η διατροφη που κανεις δε σε βοηθαει ,σε κοβει ..

 εσυ αντωνη  μια χαρα τα πας ,συνεχισε να πηγαινεις κ με τα 5κιλακια σου ,  χωρις ανχος κ μη βιαζεσαι ! τρωγε καλα κ πολυ κ θα τα βρεις μπροστα σου τα αποτελεσματαω !  σιγα σιγα θα ανεβεις κ στα κιλα πανω σου κ στα 5κιλακια ... 

μη το αφησεις και μην βιαζεσαι εισαι πολυ μικρος  ..

δε ξεχασω ποτε οταν πηγα πρωτη φορα στη ζωη μου gym σε ενα συνοικιακο σιδεραδικο και ξαπλωσα στο μηχανιμα του παγκου, εβαλα 2 πλακες απο 10 κιλα κ δε μπορουσα να τα σηκωσω .. 

περασε ο καιρος περασαν τα χρονια κ μια μερα βρεθηκα παλι στο ιδιo  gym καθως ειχα γινει φιλος με το παιδι που το ειχε , καθησα στον ιδιο παγκο που δε μπορουσα να βαλω τοτε τις 2 πλακες , τα φορτωσα ολα 100κ , προσθεσα ενα 20ρικο κ τραβηξα κ μπολικες επαναληψεις θυμαμαι !  την πρωτη φορα βεβαια ημουν 17 χρ 75 κιλα και την δευτερη 28χρ 95κ !  αυτα .. 

 

καλα τρολλερ εισαι δε το συζηταμε αυτο  ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άδειο το gym δεν πάει κανείς αυτές τις γιορτινές μέρες.. -πανε μόνο 5-6 μεγάλοι αθλητές σαν κι εμένα.. ή όσοι δεν έχουν γκόμενα .. πάλι σαν κ εμένα ..


Πλάκα κάνεις λες να το θέλω?!?! Εδώ προσπαθώ να βάλω μυική μάζα. Κάτι δεν κάνω καλά με την διατροφή μου, δεν εξηγείται αλλιώς.

Δήμητρα η μόνη μυική μάζα που θα βάλεις είναι στο στήθος. Που αλλού δηλαδή ; 


Επειδή ο Φώτης με έκλασε ( :P) και επειδή δεν είσαι τρολλερ τελικά (έτσι νόμιζα) θα σου απαντήσω στην ερώτησή σου.

Σε 2 μήνες κλείνω 20ετια.Και είμαι 1.73 με 57 κιλά.Έχεις καμιά κοπέλα που να ενδιαφέρεται? :P

Μην είναι άβυζη όμως (είναι και ο ντιναρας εδώ, θα μας πάρει με τις πέτρες xD)

 

Πέρα από την πλάκα, είχα φτάσει τότε τον Οκτώβριο που ξεκίνησα gym 59 κιλά.Ο στόχος μου ήταν τα 60 και μετά τα 65 xD

Τώρα που γύρισα πάλι στους δικούς μου πιστεύω να φτάσω τα 60 :P

Φίλε είσαι 1.73 57 κιλά ; what is wrong ? το έχεις ψάξει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα η μόνη μυική μάζα που θα βάλεις είναι στο στήθος. Που αλλού δηλαδή ; 

Οι γυναίκες μόνο μυική μάζα στο στήθος βάζουν; πουθενά αλλού;

Προφανώς και παντού, ανάπτυξη μυικής μάζας και μείωση λιπώδη ιστού.

Ξες, έχουμε και μεις γλουτιαίους, μηριαίους, τετρακεφάλους, δικεφάλους κτλ

παρά τα οιστρογόνα μας μπορούμε και μεις εξίσου να τα καταφέρουμε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα  δεν γινεται να κανεις βαρη και να τρεφεσαι με φυκια ,ξεκινα να τρως σωστα αλλα πολυ σε σχεση με αυτα που τρως τωρα και θα δεις πως θα πανε στα καταλληλα σημεια και μονο.

Αφου η προπονηση σου ειναι σωστη και  το γουσταρεις φτιαξε την διατροφη  και θα εκπλαγεις απο τα αποτελεσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα  δεν γινεται να κανεις βαρη και να τρεφεσαι με φυκια ,ξεκινα να τρως σωστα αλλα πολυ σε σχεση με αυτα που τρως τωρα και θα δεις πως θα πανε στα καταλληλα σημεια και μονο.

Αφου η προπονηση σου ειναι σωστη και  το γουσταρεις φτιαξε την διατροφη  και θα εκπλαγεις απο τα αποτελεσματα.

Αυτό προσπαθώ να κάνω να την στρώσω, αν εξαιρέσεις τη χθεσινή μέρα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φρόντισε να την διοχετεύεις κατάλληλα....

 

χαχαχαχ πως ; δεν κουνιέται φύλο αυτή την περίοδο.

Θέλει διατροφή πάντως το θέμα και να μεγαλώσεις μερίδες σίγουρα.. τι τρώς;

επίσης αερόβια κάνεις; πώς θα "στρώσει" το σώμα..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχ πως ; δεν κουνιέται φύλο αυτή την περίοδο.

Θέλει διατροφή πάντως το θέμα και να μεγαλώσεις μερίδες σίγουρα.. τι τρώς;

επίσης αερόβια κάνεις; πώς θα "στρώσει" το σώμα..;

1ο γεύμα; γάλα 1,5% (1φλυτζάνι περίπου) με βρώμη (2,5 κ.σ), αμύγδαλα(έως 10), μαύρη σταφίδα (2κ.σ) και λιναρόσπορο (1κ.σ) και φυστικοβούτυρο(1κ.γ)

2ο γεύμα;-μπανάνα

               -τορτίγια ολικής (ή αράβικη πίτα) με τυρί κότατζ, καλαμπόκι, μαύρα φασόλια και τυρί φίνα (σήμερα έβαλα 2 φέτες/αν έχω βάζω ή πλιγούρι ή καστ.ρύζι)

3ο γεύμα: ενδεικτικά σήμερα 2 λαυράκια, σαλάτα μπρόκολο με περίπου 1κ.γ λάδι και ψωμί ολικής

4ο γεύμα: μίξερ δύο μήλα

5ο γεύμα: ομελέτα συν σαλάτα μπρόκολο

 

 

4 μέρες γυμνάζομαι. 3 βάρη και 1 διαλειμματική υψηλής έντασης.

μια χαρά στρώνει και με τα βάρη, ανεβαίνουν οι παλμοί και ο πόνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι διατροφη αυτη για γυναικα αδυνατη που γυμναζεται εντατικα  με βαρη.Αυτη ειναι διατροφη για καμια 100κιλα  που πρεπει να γινει ανθρωπος...

Το πρωινο σου ειναι ανυπαρκτο για  σπουργιτη γενικα ολο λαθος ειναι εκτος απο το 3ο  και το 5ο γευμα.Η πρωτεινη που παιρνεις ειναι λιγη και "κακης ποιοτητας ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άψογα ... Απλά μεγαλύτερες μερίδες απο μένα .και λίγο περισσότερο ασπράδι..

Επίσης κόκκινο κρέας τουλάχιστον 2 /εβδομάδα.. οχι παραπάνω απο 3 .. Και υδατάνθρακα .. ρύζι μακαρόνι μαύρο..

Κάνε διάδρομο και θα με θυμηθείς .. όλες οι γυναίκες τον βαριέστε θανάσιμα ..

 

PS

το 1 και το 2 είναι πολύ καλά γιατι ανύπαρκτα; 

ουτε εγώ δεν τρώω έτσι που είμαι και 73 κιλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...