Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κ δεν ειμαι επιθετικος ,  κ ουτε ειπα οτι ειναι αριστη η τεχνικη -κλεβει με ολο του το σωμα- κ ουτε κανεναν αγαπημενο μου bb μου εβρισες , ο τυπος δεν ειναι καν bb ! ομως τα 125 κ στα δικεφαλα ειναι πολλα πως να το κανουμε τωρα ? να λμε οτι ναναι ? την στοιχειωδη σχεση να ειχες με το αντικειμενο θα το ηξερες .. και μιας κ κανεις λοιπον μια χαρα deadlift με αυτα τα κιλα , την επομενη φορα που θα κανεις δοκιμασε τα να τραβηξεις κ μια επαναληψη στα δικεφαλα και θα καταλαβεις  ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ο Kali Muscle είναι bodybuilder μάλιστα βγήκε Mr California το 2012. 

 

Οσο για το σχόλιο τα κιλά να είναι ψεύτικα έλεος ρε παιδιά.. δεν αξίζει το ρισκο γιατί αν ακουστεί θα ΄χασει όσους subscribers και φήμη έχει και δεύτερον οι πλάκες ακούγονται όταν κουνιούνται ότι είναι αληθινές. Εκτός αν πιστεύετε δηλαδή ότι προσέλαβε και sound effects team για να γυρίσει ένα βίντεο της πλάκας. 

 

Ορίστε εδώ με τον elliot βγάζει προπόνηση strongman , κουνάνε ψεύτικα λάστιχα και και σηκώνουν atlas stones απο αφρολεξ :D

 

 

http://youtu.be/rv9v428_CcY

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

απαισιο σωμα για εμενα!!! 

σωκρατη οταν ανεβαινουν τα κιλα ειναι λογικο να χαλαει η τεχνικη!

δοκιμασε εστω και τα μισα και βαλε χερια ποδια μεση σβερκο και οτι αλλο θες και παλι δεν θα τα σηκωσεις! :)

παω γηπεδο για τρεξιμο!! βαρη εχει το μεσημερι σημερα!!

αντιος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση το χθεσινό ζόρι στο leg day περίμενα σήμερα να μην μπορώ να περπατήσω. Έχω ένα εντυπωσιακό πιάσιμο αλλά ΟΚ, περπατάω μια χαρά.

 

Λες να δυνάμωσαν τα ξυλοπόδαρα και να αντέχουν σε ζόρι; Βρε τα ατιμούλικα, γουτσου γουτσου και γλύκες, θα τα σκίσω την Παρασκευή. Έχω σκουοτ 5*10, θα το κάνω με τα ίδια κιλά που έκανα χτες το 3*5, κι ο Θεός βοηθός.

 

Καλά ρε, 125 δικέφαλο; Πςςςςςςς, άνετα λέμε  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

καλό δάγκωμα spect.. Κάνει κολόκρυο .. τι φοράς με τέτοιο καιρό για τρέξιμο απο πάνω; 

δεν εχω θεμα με το κρυο!

εδω ειναι κομπλε ακομη!

χτες που πηγα 8 το βραδυ στο ζεσταμα ημουν με φουτερακι μετα τα 2χλμ με κοντομανικο!

οταν παω βουνο φοραω ισοθερμικο πανω και κολαν κατω! σιγα σγια θα φορα το αντιανεμικο που πηρα πανω απο το ισοθερμικο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισα σήμερα γενικές εξετάσεις για να δω που είμαι. Κλασικά ο γιατρός μου είπε να μην παίρνω συμπληρώματα και μου έλεγε κάτι ιστορίες με δράκους κτλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισα σήμερα γενικές εξετάσεις για να δω που είμαι. Κλασικά ο γιατρός μου είπε να μην παίρνω συμπληρώματα και μου έλεγε κάτι ιστορίες με δράκους κτλπ. 

τι ιστοριες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ιστοριες? :P

π.χ. για κάτι παλικάρια που παίρναν πολυβιταμίνες που τελικά είχαν ορμόνες μέσα και κάτι ωραία παρόμοια. 

 

Λογικά αν μου βγει καμία τιμή ανεβασμένη θα αρχίζουν να μου πέρνουν μέτρα για το φέρετρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση το χθεσινό ζόρι στο leg day περίμενα σήμερα να μην μπορώ να περπατήσω. Έχω ένα εντυπωσιακό πιάσιμο αλλά ΟΚ, περπατάω μια χαρά.

 

Λες να δυνάμωσαν τα ξυλοπόδαρα και να αντέχουν σε ζόρι; Βρε τα ατιμούλικα, γουτσου γουτσου και γλύκες, θα τα σκίσω την Παρασκευή. Έχω σκουοτ 5*10, θα το κάνω με τα ίδια κιλά που έκανα χτες το 3*5, κι ο Θεός βοηθός.

 

Καλά ρε, 125 δικέφαλο; Πςςςςςςς, άνετα λέμε  B)

 

Εγώ όταν ξεκίνησα σωστά με full range of motion κτλ τις πρώτες δύο εβδομάδες δεν μπορούσα να περπατήσω και πονούσανε (πόνος όμως). Τώρα που πέρασε 1,5 μήνας είναι μια χαρά στο every day life εφόσον δεν προσπαθώ να τα σφίξω. Αν πάω να τα σφίξω πιάνονται αμέσως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απρίλιο-Αύγουστο έκανα ένα παρόμοιο με το τωρινό πρόγραμμα -είχε δηλαδή ξεχωριστές μυικές ομάδες- και στις leg day την επόμενη ήμουν για κλάματα.

Αύγουστο-Δεκέμβριο πήγα στο 5*5 το οποίο δεν έχει leg day.

Χτες που ξανάκανα leg day και με πολύ περισσότερο ζόρι από παλιά -τα έδωσα όλα σε κάθε άσκηση- έχω μικρότερο πιάσιμο -όχι καθόλου, απλά μπορώ να περπατάω χωρίς να κλαίω από τον πόνο. Το λογικό συμπέρασμα δεν είναι ότι δυνάμωσα;

 

Το ότι πονάν τα κωλομέρια (!!) δείχνει ότι έκανα σωστά τα lunges ή το deadlift;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν ξεκίνησα σωστά με full range of motion κτλ τις πρώτες δύο εβδομάδες δεν μπορούσα να περπατήσω και πονούσανε (πόνος όμως). Τώρα που πέρασε 1,5 μήνας είναι μια χαρά στο every day life εφόσον δεν προσπαθώ να τα σφίξω. Αν πάω να τα σφίξω πιάνονται αμέσως. 

Εμένα μου συνέβη το αντίθετο. Οκ πιάσιμο για 2-3 μέρες μετά από ATG squat αλλά το πιάσιμο με squat μέχρι την παράλληλο (λόγω butt winking) ήταν πιό επίπονο και πιό βαθύ.

 

 

 

Το ότι πονάν τα κωλομέρια (!!) δείχνει ότι έκανα σωστά τα lunges ή το deadlift;

both

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οσο για το σχόλιο τα κιλά να είναι ψεύτικα έλεος ρε παιδιά.. δεν αξίζει το ρισκο γιατί αν ακουστεί θα ΄χασει όσους subscribers και φήμη έχει και δεύτερον οι πλάκες ακούγονται όταν κουνιούνται ότι είναι αληθινές.

οχι , φτιαξανε χαρτινα ομοιωματα και κανανε τους καραγκιοζηδες - επαγγελματιες ανθρωποι- για να ανεβασυνε βιντεο στο ytube ! όλα fake ειναι ετσι επειδη το λεμε  εμεις απο εδω  που τα ξερουμε ολα ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκατούλες ξέρουμε με το συμπάθειο .. χομπύστες είμαστε οι περισσότεροι που ψαχνόμαστε είτε απο το διαδίκτυο είτε απο προσωπική εμπειρία κτλ κτλ..

Αλλά το οτι ψαχνόμαστε για να βελτιωθούμε είναι απο μόνο του πολύ θετικό . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

π.χ. για κάτι παλικάρια που παίρναν πολυβιταμίνες που τελικά είχαν ορμόνες μέσα και κάτι ωραία παρόμοια. 

 

Λογικά αν μου βγει καμία τιμή ανεβασμένη θα αρχίζουν να μου πέρνουν μέτρα για το φέρετρο.

ε? γιατρος τα ειπε αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...