Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

o Kali είναι τρομερά δυνατός πέραν της πλάκας και πέρα το γεγονός ότι είναι mainly bodybuilder. 

Δεν τον παρακολουθώ αλλά μου φαίνεται γελοίο αυτό το σκηνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ναι fake τα κιλα...δεν παίζει...

Αν την εκανε σωστα την ασκηση θα σου ελεγα μπραβο ,τωρα τι να του πεις?Μπρος πισω παει.Αντε και 200 κιλα curls,curl monkey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν την εκανε σωστα την ασκηση θα σου ελεγα μπραβο ,τωρα τι να του πεις?Μπρος πισω παει.Αντε και 200 κιλα curls,curl monkey

πλακα κανεις  ε .. ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορεί να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα με την καθημερινή κατανάλωση 6 ασπραδιών και 1-2 κρόκων από αβγά; Πχ με τη χοληστερίνη;

Εγώ σήμερα έφαγα για πρωινό 2 αυγα ομελέτα και 4 ασπράδια.. μέχρις στιγμής είμαι καλά. 

http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pid=8&ct=6&articleID=5638&la=1

http://www.newsbeast.gr/health/arthro/593892/ta-auga-kai-o-muthos-tis-auximenis-holisterinis/

 

καθημερινή κατανάλωση και υπερβολές θα πρότεινα να τις αποφεύγουμε .. είτε αυτές είναι ασπράδια είτε sex(για πάνω απο 6 φορές/ημέρα εννοώ) είτε γυμναστική κτλ κτλ .. μέτρον άριστον όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορεί να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα με την καθημερινή κατανάλωση 6 ασπραδιών και 1-2 κρόκων από αβγά; Πχ με τη χοληστερίνη;

κανενα ! καντα και 12 την ημερα αν θελεις τα ασπραδια σε 2 γευματα , τιποτα καλυτερο ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα κανεις  ε .. ?

 

καθολου

κανενα ! καντα και 12 την ημερα αν θελεις τα ασπραδια σε 2 γευματα , τιποτα καλυτερο ..

Αμα κανεις αυτη την ασκηση ετσι ,μπραβο σου.Επισης ποιος μου λεει οτι ειναι αυτα τα κιλα?275 lbs ειναι 125 κιλα περιπου.Τα βλεπεις εσυ αυτα για 125?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά διατροφικά με παίρνει και για επιπλέον λίπος και σίγουρα για πρωτεϊνη, γι αυτό και το παρακάνω λίγο με τα αβγά και κυρίως τα τρώω  αργά βράδυ πριν κοιμηθώ (μετά το κυρίως γεύμα).  Πάντα μιλάω για βραστό αβγό έτσι.

Τα άτιμα με κρατάνε καλά και δεν τα βρίσκω και βαριά για εκείνη την ώρα... τα κόττατζ δεν με κρατάνε ιδιαίτερα... Τι άλλο μπορώ να βάλω για εκείνες τις ώρες;

 

 

Παλιότερα έτρωγα  σαλάτα πράσινη με τόνο κονσέρβα τις ίδιες ώρες αλλά αυτό το απέφευγα καθημερινά λόγω βαρέων μετάλλων και λόγω κονσέρβας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθολου

Αμα κανεις αυτη την ασκηση ετσι ,μπραβο σου.Επισης ποιος μου λεει οτι ειναι αυτα τα κιλα?275 lbs ειναι 125 κιλα περιπου.Τα βλεπεις εσυ αυτα για 125?

ακου !  1 . τα κιλα που βλεπεις δεξια κ αριστερα ειναι 25κιλα ! επι 4 ισον 100 συν την μπαρα παμε στα 125 !

    2. δοκιμασε εσυ οχι να τα κανεις μπρος πισω οπως κοροιδευεις οτι παει αυτος  αλλα να τα τσουλισεις με το ποδι σου μισο μετρο και θα καταλαβεις τι δυναμη εχει ο ανθρωπος ..

τα υπολοιπα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε ..

Βασικά διατροφικά με παίρνει και για επιπλέον λίπος και σίγουρα για πρωτεϊνη, γι αυτό και το παρακάνω λίγο με τα αβγά και κυρίως τα τρώω  αργά βράδυ πριν κοιμηθώ (μετά το κυρίως γεύμα).  Πάντα μιλάω για βραστό αβγό έτσι.

Τα άτιμα με κρατάνε καλά και δεν τα βρίσκω και βαριά για εκείνη την ώρα... τα κόττατζ δεν με κρατάνε ιδιαίτερα... Τι άλλο μπορώ να βάλω για εκείνες τις ώρες;

 

 

Παλιότερα έτρωγα  σαλάτα πράσινη με τόνο κονσέρβα τις ίδιες ώρες αλλά αυτό το απέφευγα καθημερινά λόγω βαρέων μετάλλων και λόγω κονσέρβας...

δωστου στα ασπραδια μεγαλε .. αφου  τα μπορεις  τρωγε αφοβα  μεχρι να τα σιχαθεις ! εγω υπηρχε περιοδος που ετρωγα μια καρτελα καθε δυο μερες ! δεν υπαρχει καλυτερη καθαροτερη και πιο αφομοιωσιμη πρωτεινη για τον οργανισμο ..

5γρ στο περιπου το καθε απραδι ! με 6 δλδ 30 γρ πρωτεινης στο καθε γευμα εισαι κομπλε οσα κιλα κ να εισαι .. ειτε εισαι  θηριο ειτε  τσιου ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωστου στα ασπραδια μεγαλε .. αφου  τα μπορεις  τρωγε αφοβα  μεχρι να τα σιχαθεις ! εγω υπηρχε περιοδος που ετρωγα μια καρτελα καθε δυο μερες ! δεν υπαρχει καλυτερη καθαροτερη και πιο αφομοιωσιμη πρωτεινη για τον οργανισμο ..

5γρ στο περιπου το καθε απραδι ! με 6 δλδ 30 γρ πρωτεινης στο καθε γευμα εισαι κομπλε οσα κιλα κ να εισαι .. ειτε εισαι  θηριο ειτε  τσιου ..

 

Υψηλής βιολογικής αξίας πρωτεϊνη ναι....

Παλιά και μόνο που έβλεπα αβγό έκανα εμετό... Έχω ένα-ενάμισι χρόνο τώρα που έχω αρχίσει να τα τρώω, δειλά δειλά στις αρχές και αυτό γιατί είπα να φτιάξω λίγο διατροφή τον τελευταίο χρόνο.

 

Έχω και δικό μου άνθρωπο που έχει πτηνοτροφική μονάδα στην επαρχία και μου φέρνει κοτόπουλα γαλοπούλες και αβγά με το κιλό... οπότε με συμφέρει και από οικονομική άποψη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακου !  1 . τα κιλα που βλεπεις δεξια κ αριστερα ειναι 25κιλα ! επι 4 ισον 100 συν την μπαρα παμε στα 125 !

    2. δοκιμασε εσυ οχι να τα κανεις μπρος πισω οπως κοροιδευεις οτι παει αυτος  αλλα να τα τσουλισεις με το ποδι σου μισο μετρο και θα καταλαβεις τι δυναμη εχει ο ανθρωπος ..

τα υπολοιπα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε ..

δωστου στα ασπραδια μεγαλε .. αφου  τα μπορεις  τρωγε αφοβα  μεχρι να τα σιχαθεις ! εγω υπηρχε περιοδος που ετρωγα μια καρτελα καθε δυο μερες ! δεν υπαρχει καλυτερη καθαροτερη και πιο αφομοιωσιμη πρωτεινη για τον οργανισμο ..

5γρ στο περιπου το καθε απραδι ! με 6 δλδ 30 γρ πρωτεινης στο καθε γευμα εισαι κομπλε οσα κιλα κ να εισαι .. ειτε εισαι  θηριο ειτε  τσιου ..

 

 

Να τα τσουλησω με τα ποδια μου?Ωραιος εισαι εσυ.

Κοροιδευω?Το κοιροιδευω με το κακη τεχνικη νομιζω οτι εχει διαφορα.Και επιμενω οτι αυτα δεν ειναι 125 κιλα.

Και δευτερον γιατι εισαι τοσο επιθετικος?Σου εβρισα τον αγαπημενο σου bodybuilder.Ρε τι γινετε.

,επαγγελματιας body builder ειναι ,με φουλ στεροιδη++,προπονηση 20 + χρονια ,οποτε κατι χαζομαρες αν μπορω να τα τσουλησω εγω δεν νομιζω να εχουν θεση εδω.

Ααα και σε deadlift τα τσουλαω μια χαρα αυτα τα κιλα,οποτε μαλλον και με το ποδι. :-(

Και επιμενω τα κιλα ειναι fake  ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...