Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Α ρε γμτ. ποτέ δεν ήμουν έτσι μετά από leg day. Μονο πιασμένος αρκετά και δεν μπορούσα να σκύψω στη δουλειά (καθίσματα βασικά). Θέλω να το κάνω κάποια στιγμή αλλά δεν θα μπορώ να δουλέψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μερικες φορες δεν μπιρουσα να ανεβω τις σκαλες του σπιτιου..

 

Παλια που εκανα καμψεις γαμπων τις πρωτες φορες περπατουσα και ενιωθα τρελο καψιμο...

 

Ή οταν ηταν να σκυψω το κανα σαν καταναγκαστικο εργο...

 

Αν δεν πονεσεις δεν θα πας παρακατω. Οχι παντα αλλα πρεπει..

 

Εγραψα κιτρινο vs μαυρο ρυζι αλλα ο μαστερ του θεματος γιαννης το προσπερασε μου φαινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κίτρινο = χωρίς φλούδα αλλά μη επεξεργασμένο

μαύρο και φλούδα και μη επεξεργασμένο (άγριο ;)

 

http://nutritiondata.self.com/facts/cereal-grains-and-pasta/5752/2 αγριο

 

vs

 

http://nutritiondata.self.com/facts/cereal-grains-and-pasta/5707/2 καστανό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω...

 

Αυτη με ενδιαφερει πιο πολυ..

 

Αρσεις ακομα παιζω στα 70-80 με επιφυλαξη.

 

Στρατιωτικες 45 κιλα αλλα τρελος πονος.

 

Ορθια κωπηλατικη ακομα παλευεται. 50 κιλα.

 

Στηθος 70ρισα...πως εβγαλα την τελευταια επαναληψη ενας θεος ξερει...

 

Θέλω όμως να τα βλέπω πιο οργανωμένα για να βλέπω και σε τι επίπεδο βρίσκεσαι. Οι άρσεις πρεπει να ανέβουν. Στήθος είσαι ΟΚ και OHP . Πρέπει να ανέβει και το Posterior chain σιγά σιγά . Το ίδιο και η κωπηλατική.

 

Στήθος λοιπόν και OHP κατέβαζε και ανέβαζε σταθερά. Δώστου να καταλάβει κωπηλάτική και Deadlift. Και φάε μαύρο ρύζι. Όχι για τίποτα άλλο, αλλά ψιρίζουμε τη μαιμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαιρετική άσκηση σε επικληνή πάγκο για δικέφαλους αλλά δύσκολη..

αφήνεις και τα 2 χέρια με τα βάρη να πέσουν κάτω τα κολλάς στο σώμα σου . οι αγκώνες με το σώμα σου σχηματίζουν γωνία 30 μοιρών.

Το χέρι είναι σταθερό κολλημένο στο σώμα στις 30 μοίρες κατεβαίνει τέρμα κάτω και μέχρι πάνω να κλείσει.. 

το κάνω με 12.5 χ 8  στα 4 σέτ..  τουμπανιάζει το χέρι άσχημα.

Η πιο πεθαμενατζίδικη άσκηση για δικέφαλο.

 

Αφού πρήζετε τόσο το χέρι που νομίζω ότι είμαι κανένα κτήνος, και όποιον πιάσω θα τον λιώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα θελεις να τουμπανιασουν τα δικεφαλα παρε την στραβομπαρα καθιστος οπως στην φωτο οχι ορθειος

_p04.jpg

και γεμισε την 2.5κιλα και μονο κιλα , τοσα ωστε να βγαλεις μολις κατσεις καμια 15ρια επαναληψεις  ! εχε ενα ατομο απο πανω σου ...

οταν δε μπορεις να βγαλεις αλλη σου αφερει δεξια και αριστερα απο ενα 2.5κιλο και συνεχιζεις .. γρηγορα χωρις να σταματας .. βγαζεις οσες μπορεις μεχρι να μη μπορεις να τα σηκωσεις .. σου βγαζει απο αλλα 2.50 και συνεχιζεις ...

μεχρι να στα βγαλει ολα , να μεινεις με την μπαρα κ να κανεις με αυτη μεχρι να μη μπορεις να την σηκωσεις !

μετα πηγαινε καθρεφτη , δες το χερι σου και θα με θυμηθεις ..     

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φωτη κλειστη λαβη ειναι πιο μεγαλη η αντισταση ή κανεις τα ιδια κιλα/επαναληψεις;

 

 

Κλειστη λαβη εχει αυξημενο βαθμο δυσκολιας,βεβαια καποιον μπορει να τον βολευει και να παιζει πιο πολλα κιλα εκει ,ο κανονας ομως ειναι οτι ειναι πιο δυσκολη.

Εγω τα παιζω με 10kg  διαφορα   (περισσοτερα βαζω στην ανοιχτη) αλλα οπως προειπα τις αλλαζω διαδοχικα καθε εβδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κίτρινο ρύζι (barboiled) είναι γευστικό. Το κστανό μια αηδία. Χώρια που θέλει μούλιασμα 1 ώρα πριν.

 

Αλλά όπως λέει και το boss, διυλίζεις τον κώνωπα. Άμα θες το κάτι παραπάνω, φάε φάβα αντί για ρύζι. 

 

Να τρως ζόρι στο σκουοτ και το γιουτιουμπι να αποφασίζει ότι είναι η κατάλληλη ώρα να παίξει Ρακιντζή. Ανεκτίμητη εμπειρία :whistle:  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...