Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ένα τιπ για τις γυναίκες του νήματος (υπάρχουν;)

Μια άσκηση καταπληκτική για το οπίσθιο μέρος μας, δηλαδή μηριαίος δικέφαλος, γλουτιαίος και με σταθεροποιητή τους ραχιαιούς είναι η εξής:
άρσεις λεκάνης με επιπρόσθετο βάρος.
τοποθετήστε βάρος στο σημείου του κοκκάλου/ ισχύου, με το ένα χέρι κρατάτε το βάρος και με το άλλο πίσω στη μέση ώστε να μην εφάπτεται η μέση στο έδαφος.
οι επαναλήψεις δικές σας, ενδεικτικά δοκιμάστε failure, έως τελικής πτώσης.
από κιλά, αξιόλογα θεωρούνται άνω των 10...

σημείωση, αγοράστε και ένα πι, θα σας χρειαστεί για την επόμενη μέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω πως χρειάζεται. Λες ότι έχω 2 ίδιες αλλά αν βάλω αυτήν που λες πάλι 2 παρόμοιες θα έχω με αλτήρες.

 

@δήμητρα: από την περιγραφη σου δεν κατάλαβα τίποτα...

 

 

Ερώτηση. Όταν κάνουμε σκουάτ, την ίδια μέρα πρέπει να κάνουμε απαραίτητα και ραχιέους για να "ισιώνει" και να αποθεραπεύεται το κορμί το λυγερό; Γιατί τις προάλλες έκανα με 25 κιλά και με βελιωμενη τεχνική και τις επόμενες μέρες είχα(έχω) κάτι περίεργα μικροπιασιματάκια γύρω από τον κορμό που δεν είχα ξανανοιώσει παρόμοια. Όχι ανησυχητικά αλλά λέμε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια ασκηση.εγω τη κανω στην απλη της εκδοχη χωρις βαρος.οταν τα μπουτια αρχιζουν να κλαινε ξερω οτι το παω καλα. :devil:

βάλε και βάρος, θα κλαίει και το πρόσωπό σου

 

 

@cthul...γυναικείες ασκήσεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τιπ για τις γυναίκες του νήματος (υπάρχουν ;)

 

Μια άσκηση καταπληκτική για το οπίσθιο μέρος μας, δηλαδή μηριαίος δικέφαλος, γλουτιαίος και με σταθεροποιητή τους ραχιαιούς είναι η εξής:

άρσεις λεκάνης με επιπρόσθετο βάρος.

τοποθετήστε βάρος στο σημείου του κοκκάλου/ ισχύου, με το ένα χέρι κρατάτε το βάρος και με το άλλο πίσω στη μέση ώστε να μην εφάπτεται η μέση στο έδαφος.

οι επαναλήψεις δικές σας, ενδεικτικά δοκιμάστε failure, έως τελικής πτώσης.

από κιλά, αξιόλογα θεωρούνται άνω των 10...

 

σημείωση, αγοράστε και ένα πι, θα σας χρειαστεί για την επόμενη μέρα

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=QRaaCNsOt_Y

 

και ΔΕΝ ειναι (μονο) γυναικεία. Η φιλη μου πάνω όταν μου το έδειξε μου είπε πως το  κάνουν και οι παίχτες του NFL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χιουμοριστικά το είπα μιας και αναφέρονται κατά καιρούς γυναικεία βάρη κτλ...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Qp945rHxv44#t=28

 

 Βαλτο στο 28 γιατί δεν νιώθει απευθείας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=QRaaCNsOt_Y

 

και ΔΕΝ ειναι (μονο) γυναικεία. Η φιλη μου πάνω όταν μου το έδειξε μου είπε πως το  κάνουν και οι παίχτες του NFL.

Μαλλον απευθυνεται μονο σε γυναικες.Δεν σε ενοχλει η μπαρα σε εκεινο το σημειο ; για σωστη εκτελεση σε πιο σημειο πρεπει  να ακουμπαει η πλατη μου στον παγκο ; δεν ειναι επικινδυνη για την μεση ;

Κάθε Σάββατο τρέχω 60 λεπτα στο διάδρομο και βγάζω περιπου 10-11 χιλιόμετρα.Μηπως τελικά ειναι λαθως ; μήπως χάνω και μυϊκό ιστό ; το τρέξιμο ειναι έντονο.Παρατηρησα όμως ότι η φυσική μου κατασταση βελτιώθηκε παρα πολύ και γενικά νιώθω ευχάριστα οταν τρέχω.

Κάθε Σάββατο τρέχω 60 λεπτα στο διάδρομο και βγάζω περιπου 10-11 χιλιόμετρα.Μηπως τελικά ειναι λαθως ; μήπως χάνω και μυϊκό ιστό ; το τρέξιμο ειναι έντονο.Παρατηρησα όμως ότι η φυσική μου κατασταση βελτιώθηκε παρα πολύ και γενικά νιώθω ευχάριστα οταν τρέχω.

;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την έχω κάνει την άσκηση και όχι δεν ενοχλεί καθόλου! (ειμαι πολύ μικροτσούτσουνος!) εγώ ακουμπάω στο ύψος της ωμοπλάτης και δεν νομίζω πως είναι επικίνδυνο για τη μέση. Πιθανότερο είναι να τραβήξεις τους μηριαίους δικεφάλους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...