Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι ειναι αυτα ρε , τακτοποιημενα ολα στην σειρα κυριλε κ χαζομαρες !

αν δεν ειναι ολα πεταμεα κατω χυμα στο πατωμα κ ανακατεμενα δε λεει  :-D

πανω απο 2κιλα εχει ? δε βλεπω ..

Η επάνω σειρά έχει 1κιλα, 2κιλα κυρίως 3κιλα, ένα ζευγάρι 4κιλο και ένα ζευγάρι 5 κιλο

στην κάτω σειρά κάνουν κάτι αλχημείες, το μεγαλύτερο 6κιλα (αυτό που έχει 3 μονόκιλα σε κάθε πλευρά το βλέπεις τελευταία σειρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ισως να μην κοιμηθηκες καλα ισως να μην εφαγες καλα χθες - σημερα  πολλα ισως  ,,

στην επομενη προπονηση τα χεις αλεξ ! τον  επικλινι τον γουσταρεις η μονο ισιο ?

μπραβο για τους ποντους  , για τα γραμμαρια μην δινεις κ τοση σημασια , τοσα λιγα ενα κατουρημα , ενα χεσιμο ειναι κτλ :-D

 

Ε είμαι σίγουρος ότι χάθηκε και το βάρος γιατί οι θερμίδες μου είναι μετρημένες και ζυγίζομαι πάντα ίδια μέρα ίδια ώρα κτλ. 

 

Δεν κάνω επικλινή μόνο ίσιο πάγκο και κάθετα σε μηχάνημα. Ακόμα δεν ξέρω τι σχήμα θα έχει το στήθος , γιατί κρατάω πολύ λίπος εκεί γενετικά, Κάτω από 12% θα φανεί που να δώσω βάση.  

 

-----------------

 

Αποφάσισα να σταματήσω να δουλεύω άνοιγμα πλάτης τελείως γιατί νομίζω είμαι στα όρια του αντιαισθητικού στο τωρινό βάρος. Θα δουλεύω μόνο κωπηλατικές. Σε κάνα χρόνο που θα είμαι κάποια κιλά παραπάνω βλέπουμε.. Ίσως να βάλω καμιά φώτο με ανοιχτή πλάτη να μου πείτε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δε βαζεις κ επικλινι ? να ξερεις οτι περα απο το σχημα , βοηθαει πολυ να ανεβεις στα κιλα κ στον ισιο !

εγω ανεβαινοντας στον επικλινι λιγο ανεβηκα κ στον ισιο περισσοτερο ..

για την πλατη , και απο τις φωτο που εχεις βαλει ηδη φαινεται οτι ειναι ''καλο'' σου σημειο και οτι  παιρνει αμεσως ..

καλες οι σκεψεις σου , δωσε για ενα διαστημα περισσοτερο βαση αλλου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βάλω και επικλινή, παλιά έκανα και τα δύο. Επικλινής πιάνει (ακόμα) περισσότερο ώμο και τον απέφευγα στην αρχή γιατί είχα τραυματισμό στον ώμο και μου έμεινε έτσι. Τώρα πέρασε ο τραυματισμός. 

 

Και flat bench κάνω μια φορά την εβδομάδα μόνο. Στήθος κάνω πιο πολύ σε μηχάνημα καθιστός αλλά δεν έχω πολύ ακόμα εκεί γιατι τα max κιλά πλέον τα έχω αρκετά άνετα.. Μόνο λόγω drop set πάει ακόμα. Το μηχάνημα που φορτώνεις δίσκους είναι απαράδεκτο ανατομικά θα μου φάει κάνα ώμο.. οπότε σύντομα θα είμαι μόνο με bench press. 

 

 Hammer_Strength_Machine_Chest_Press.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες και από γεύση τι λέει όταν την δοκιμάσεις. Πάρε όσα λιγότερα σκουπ μπορείς.

 

Δεν κατάλαβα τι θες να αλλάξεις...τις έλξεις στην τροχαλία με κλειστή λαβή με τι ?

Στις βοηθητικες απο ανοιχτη να την αλλαξω σε κλειστη λαβη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει προσοχη οπως ολες οιι ασκησεις,   δε πρεπει να προσπαθεις να βγαλεις επαναληψη που δεν την εχεις κλεβοντας με τους ωμους !

εμενα ο επικλινης παντως ειναι  ο αγαπημενος μου ,  δε κανω σε μηχανηματα , ελευθερα μονο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις βοηθητικες απο ανοιχτη να την αλλαξω σε κλειστη λαβη...

Α ναι...κάντο για αλλαγή απλά φέρε και τις παλάμες να κοιτάνε εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι θα το κανα....

 

Θα κανω και θα φορτωσω κιλα... Να τουμπανιασουμε ....

 

Σε λιγο εχει μπροκολο με τονο και γιαουρτι...

 

Α κατι ακουσα για ζοχιες(χορτα αγρια) οτι κανουν καλο και ειναι ενα φυσικο βιαγκρα. Ισχυει...

 

Ο αλλος που με το ειπε. Αν εχεις κοπελα φαε ενα πιατο και δοκιμασε(σε αλλο πραγμα αναφερομαι....).... 

 

Λεω να δοκιμασω, αλλα να παω για γυμναστικη. Κοπελα δεν εχω.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε Σάββατο τρέχω 60 λεπτα στο διάδρομο και βγάζω περιπου 10-11 χιλιόμετρα.Μηπως τελικά ειναι λαθως ; μήπως χάνω και μυϊκό ιστό ; το τρέξιμο ειναι έντονο.Παρατηρησα όμως ότι η φυσική μου κατασταση βελτιώθηκε παρα πολύ και γενικά νιώθω ευχάριστα οταν τρέχω.

Κάθε Σάββατο τρέχω 60 λεπτα στο διάδρομο και βγάζω περιπου 10-11 χιλιόμετρα.Μηπως τελικά ειναι λαθως ; μήπως χάνω και μυϊκό ιστό ; το τρέξιμο ειναι έντονο.Παρατηρησα όμως ότι η φυσική μου κατασταση βελτιώθηκε παρα πολύ και γενικά νιώθω ευχάριστα οταν τρέχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα στην ηλικια σου σκεφτεσαι για βιαγκρα...  :devil:

γνωστός μου, ετών 27 μου είπε πως το χρησιμοποιεί τακτικά (ένα άλλο, όχι το βιάγκρα βιάγκρα) γιατί.... ΤΡΥΠΑΕΙ.... :-(  του δίνει διάρκεια κλπ. I call placebo effect (στην διάρκεια έστω).

 

In other news, σήμερα έκανα κάτι σαν HIIT. 2 τόνοι ξύλα, κουβάλησα τον 1 τόνο (edit 1.3) σίγουρα εγώ στο υπόγειο (20 σκαλία στριφογυριστά) με 1 σακούλα μπλέ ικέα στο κάθε χέρι, σαν φαρμερς γουοκς αλλά χωρίς να κάνω το "κάθισμα"¨. Ήταν γαμάτο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα στην ηλικια σου σκεφτεσαι για βιαγκρα... :devil:

Με αυτο θα απογειωθω νομιζω αν το παρω για τον σκοπο που σκεφτηκες..

 

Οχι οτι θα την χαλασει την αλλη αν αντι για 3-4 φορες γινει 6 θα χει ενα χαμογελο μεχρι τ'αυτια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...