Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Πρωτείνη και κρεατίνη πήρα από 22 ιουλίου με 22 σεπτεμβρίου. Μετά σταμάτησα. Ούτε πίνω, ουτε φάρμακα παίρνω, ούτε ναδραλόνες χτυπάω ούτε τίποτα. Ήταν οριακά υψηλή, δεν ήταν ανησυχητικό. 51 με όριο 50 ξερωγώ. Επαναληπτική αρχες γενάρη μαζί με τις ειδικές του θυροειδή και θα δω. ΑΛΛΟ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΑ ΕΓΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά , τι άλλο θα διαβάσω εδώ μέσα . Ρε συ , θα σταματήσεις το γυμναστήριο για τέτοιες τιμές? Δηλαδή πως επηρρεάζουν αυτές οι τιμές τον οργανισμό σου και πως θα τις ρίξεις στο μέλλον ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, το σταματάω για άλλους λόγους. Μήνα είχα πάρει έτσι κι αλλιώς αλλά θα αρχίσω και πάλι όταν κατασταλάξω σε ένα μέρος :P

 

Αυτό μου είπε πως αν συνεχίσει να είναι τόσο υψηλό προκαλεί "ραβδομυώλυση" και προκαλεί βλάβη στους νεφρούς. Δεν με ανησύχησε αυτό και ούτε "σταματάω" να γυμνάζομαι όσο γυμναζόμουν. 

 

εδιτ, γιαυτό ρώτησα μην ξέρετε κανά σάιτ κλπ για ασκήσεις με το βάρος του σώματος. ΘΑ ρωτήσω τον γοογλη, είναι πιο καλός φίλος από εσας  :mad:  :mad:  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξερω εγω να σου πω...

 

Βυθισεις σε με δυο καρεκλες.

 

Κοιλιακους

 

Καμψεις

 

Περπατα στα 4 με την μεση καμπυλη και οχι καμπουριασμενος(αν τα κατεφερεις. Χτες που χρειαστηκε να το κανω εγω λογο οτι μπηκα καπου που ηταν χαμηλα βγηκα καταιδρωμενος)

 

Παρε ενα λαστιχο αντιστασης και κανε μερικες.

 

Ανεβοκατεβαινε σκαλες αν μπορεις στο ανεβα και δυο μαζι καποιες φορες.

 

Κανε σε ενα σκαλοπατι καμψεις γαμπων.

 

Καθισματα

 

Προβαλες ήμε εναλλαγη ποδιων που θα εισαι στην ιδια θεση ή να προχωρας και να κανεις προβολες.. Ποιο σωστο ειναι το δευτερο αλλα θελει ισορροπια.

 

Αν βρεις καπου κανε μονοζυγο.

 

Σχοινακι, δοκιμασετο με αυξομειωσε οταν ζεσταθεις καλα..

 

Ας παμε στα δικα μου.

 

Πεμπτη 70 κιλα σκουοτ.

 

Η ασκηση που με ενδιαφερει...

 

Πιεσεις στηθους. Αν θυμαμαι καλα 67.5....

 

Χτες ειχα να φαω απο τισ12:30 μεχρι της 19:30 λογο οτι εκατσα στην δουλεια 3 ωρες υπερωρια. Ειχα φαει αυτο που πηρα μαζι μου.. Δεν αντεχα καθολου..

 

Γυρισα σπιτι ειχε μακαρονια χωρις ιχνος κρεας.. Τα τρωω μαζι με λαχανο και μετα εκανα κρεας και εφαγα μαζι με λαχανο ντοματα γιουρτι...

 

Ηρθα στα ισια μου μιλαμε...

 

Σημερα καλο φαγητο και μετα λιωσιμο. Δεν θα κοιμηθω το μεσιμερι γιατι ξυπναω και θελω κανενα διωρο να φορτωσω μπαταριες....

 

Την καλημερα μου..

Επεξ/σία από Liverpool89
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, το σταματάω για άλλους λόγους. Μήνα είχα πάρει έτσι κι αλλιώς αλλά θα αρχίσω και πάλι όταν κατασταλάξω σε ένα μέρος :P

 

Αυτό μου είπε πως αν συνεχίσει να είναι τόσο υψηλό προκαλεί "ραβδομυώλυση" και προκαλεί βλάβη στους νεφρούς. Δεν με ανησύχησε αυτό και ούτε "σταματάω" να γυμνάζομαι όσο γυμναζόμουν. 

 

εδιτ, γιαυτό ρώτησα μην ξέρετε κανά σάιτ κλπ για ασκήσεις με το βάρος του σώματος. ΘΑ ρωτήσω τον γοογλη, είναι πιο καλός φίλος από εσας  :mad:  :mad:  :mad:

Με εχεις τρελανει εσυ ,προσπαθω να σε  ψυχολογησω και παρολο που ειμαι  πολυ καλος σε αυτο  ολο το ανατρεπεις.Δεν θα πω τιποτα αλλο εισαι ειδικη περιπτωση :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο νυστερι ! στο ειπε ..

Oχι βεβαια νυστέρι!Πρωτον το τρέμω και μένει η τομή και δευτερον που λεφτα!Απλά λέω μακάρι να υπήρχε τρόπος να εξαφανίζεται το κοιλιακό λίπος κατευθείαν χωρίς νυστέρι.

Που θα κινηθεις με την διατροφη? Τι θα καταναλωνεις?

Κάνω ισορροπημένη διατροφη απο διαιτολόγο για τα κιλά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι βεβαια νυστέρι!Πρωτον το τρέμω και μένει η τομή και δευτερον που λεφτα!Απλά λέω μακάρι να υπήρχε τρόπος να εξαφανίζεται το κοιλιακό λίπος κατευθείαν χωρίς νυστέρι.

Κάνω ισορροπημένη διατροφη απο διαιτολόγο για τα κιλά μου.

Μπορω να ζητησω περισσοτερες λεπτομερειες?δλδ υψος, κιλα και ποσες θερμιδες καταναλωνεις ημερισιως? Επισης, αν θες να μου γραψεις τη διατροφη μιας ημερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να ζητησω περισσοτερες λεπτομερειες?δλδ υψος, κιλα και ποσες θερμιδες καταναλωνεις ημερισιως? Επισης, αν θες να μου γραψεις τη διατροφη μιας ημερας.

Koιταξε,είμαι 1,70 και ξεκίνησα στα 79 kg την δίαιτα,με βασικο μεταβολικό ρυθμό γύρω στις 1300 θερμίδες.Δεν έχω μπροστά μου κάτι αυτήν τη στιγμή αλλά μιλάμε για 5 γευματα  την ημέρα ανα 2-3 ώρες με συνδυασμούς πχ φακες με τυρι,μακαρονια με τυρι κτλ,φρούτα με ξηρούς καρπούς κλπ και ξεκίνησα απο ένα πρόγραμμα αρχικά με αυξημένες θερμίδες και καθώς χάνω μειώνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εχεις τρελανει εσυ ,προσπαθω να σε  ψυχολογησω και παρολο που ειμαι  πολυ καλος σε αυτο  ολο το ανατρεπεις.Δεν θα πω τιποτα αλλο εισαι ειδικη περιπτωση :)

είμαι "νομάς" και δεν μου είναι εύκολο να μείνω σε ένα μέρος για πολύ, με πιάνουν τάσεις φυγής. Οπότε δεν μπορώ να κρατήσω και μία ρουτίνα στο γυμναστήριο στην προκειμένη. Αποφάσισα να μείνω Λάρισα 1 μήνα και κάτι για να κάνω γιορτές με την οικογένεια πχ και μετά να την ξανακάνω προς τα πάνω για δουλειά. Συχνές μετακινήσεις, αλλαγή τοποθεσιών, "ξανά από την αρχή" κλπ κλπ. Αν και έχει να με κουράζει η αλήθεια είναι, ΠΕΡΝΑΝ τα χρόνια Φώτη! Λογικά η επόμενη κίνησή μου θα είναι το πρώτο βήμα σε κάτι πιο σταθερό και μόνιμο σε βάθος χρόνου. Πολύ χονδρικά τοποθετημένο, αυτή είναι η περίπτωσή μου :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koιταξε,είμαι 1,70 και ξεκίνησα στα 79 kg την δίαιτα,με βασικο μεταβολικό ρυθμό γύρω στις 1300 θερμίδες.Δεν έχω μπροστά μου κάτι αυτήν τη στιγμή αλλά μιλάμε για 5 γευματα  την ημέρα ανα 2-3 ώρες με συνδυασμούς πχ φακες με τυρι,μακαρονια με τυρι κτλ,φρούτα με ξηρούς καρπούς κλπ και ξεκίνησα απο ένα πρόγραμμα αρχικά με αυξημένες θερμίδες και καθώς χάνω μειώνονται.

κοίτα και γω στα 1.61 με 62 κιλά που ήμουν προ 10ετίας περίπου είχα τον ίδιο βασικό μεταβολικο ρυθμος με τώρα που είναι 1.62 με 51.5 κιλά. Θα ήταν καλό να μου έλεγες πόσες θερμίδες καταναλώνεις ημερισίως και τι πρόγραμμα γυμναστικής ακολουθείς.

Δεν είναι ακατόρθωτο να χάσεις κιλά αλλά πρέπει να το παλέψεις με ταυτόχρονη εκγύμναση όλων των μυικών ομάδων.

Και είναι βασικό να ξέρεις τι χάνεις. Διότι στην αρχή χάνονται συστατικά στο σώμας, όπως υγρά και μάζα μυική. Το λίπος θέλει και την άσκησή του για να καεί.

Επίσης, φακές με τυρί αν δεν απατώμαι, δεν επιτρέπεται διότι κάτι γίνεται με το σίδηρο, το δεσμεύει και δεν το απορροφά ο οργανισμός.

επίσης μακαρόνια με τυρί, αντικατέστησε το τυρί με cottage πλούσια σε πρωτεϊνη ορού γάλακτος και τα μακαρόνια με ολικής άλεσης ώστε να καταναλώνεις τους καλούς-υγιεινούς υδατάνθρακες.

τα φρούτα μόνο δεν είναι γεύμα. καλά κάνεις και τρως ανά δύο ώρες για να αρχίζεις να νιώθεις τον κορεσμό.

από πρωϊνό τι καταναλώνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ ενω την προηγουμενη ευδομαδα εκανα 95χ5 bench ανετα αυτη την ευδομαδα εκανα 95χ3 και με πιεση ενω νιωθω μια χαρα. Ισως το κρυο ισως οι λιγοτερες θερμιδες ποιος ξερει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...