Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμα ειναι ο σωματοτυπος τετοιος οπου αποθηκευει στην περιοχη του αφαλου να ξερεις οτι ειναι ο τελευταιος πυργος που θα κρεμιστει. Θελει πολυ υπομονη, ιδρωτα κ πονο.

Η αεροβια δν αρκει, θελει γυμναστικη με αντιστασεις ωστε να δυναμωσει ο μυς, να σφιξει κ να τονωσει το δερμα.

Trust me,i'm woman. Εχω κοιλια, στην περιοχη του αφαλου, αλλα εχει πια σφιξει. Τελευταιος πυλωνας τα λεγομενα πιασιματα. Οι γλουτιαιοι τεινουν σε ανοδικη πορεια. Λατρευουν επισης την ασκηση των squat και δηλωνουν φαν των deadlift. Οι δε τετρακεφαλοι σκληραινουν κ διαγραφονται.

Εν κατακλειδι, γυμνασου σωστα κ θρεψου υγιεινα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αμα ειναι ο σωματοτυπος τετοιος οπου αποθηκευει στην περιοχη του αφαλου να ξερεις οτι ειναι ο τελευταιος πυργος που θα κρεμιστει. Θελει πολυ υπομονη, ιδρωτα κ πονο.

Η αεροβια δν αρκει, θελει γυμναστικη με αντιστασεις ωστε να δυναμωσει ο μυς, να σφιξει κ να τονωσει το δερμα.

Trust me,i'm woman. Εχω κοιλια, στην περιοχη του αφαλου, αλλα εχει πια σφιξει. Τελευταιος πυλωνας τα λεγομενα πιασιματα. Οι γλουτιαιοι τεινουν σε ανοδικη πορεια. Λατρευουν επισης την ασκηση των squat και δηλωνουν φαν των deadlift. Οι δε τετρακεφαλοι σκληραινουν κ διαγραφονται.

Εν κατακλειδι, γυμνασου σωστα κ θρεψου υγιεινα.

Oταν λες αντιστάσεις...?Βασικά ο φοβος μου είναι μην πετρωσει το λιπος εκεί για παραδειγμα με τους κοιλιακους.Υπομονή,ιδρώτα και πόνο δυστυχώς τα περίμενα! :shock: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς να "πετρώσει" το λίπος;

Εννοω να ενσωματωθει με τον γυμνασμένο μυ,δεν ξέρω αν το εξηγώ καλά.Οπως προείπα έχω δει 6 pack με ένα στρώνα λίπους και απο τότε η εικόνα με στοιχειώνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μυς πετρωνει, το λιπος καιγεται.

Αντιστασεις εινα τα βαρη κ τα λαστιχα αντιστασης. Αυτα "ξυπνανε"τους μυες και αναπτυσσονται. Στην αναπτυξη βοηθαει κ η διατροφη πλουσια σε πρωτεινες. Κ σε προσληψη καλων υδατανθρακων. Οι υδατανθρακες μεσω χημικων διεργασιων παραγουν γλυκογονο, σημαντικο συστατικο που σου παρεχει ενεργεια. Επισης η παρουσα ασκηση με αντιστασεισ βοηθαει στη λιπολυση. Στα λεω λιγακι χονδρικα,ισα ισα να τα καταλαβεις.

Με την λιπολυση καιγεται το λιπος ακομα κ αυτο που ναι συσσωρευμενο στν υποδοριο ιστο κ προκαλει την κυτταριτιδα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μυς πετρωνει, το λιπος καιγεται.

Αντιστασεις εινα τα βαρη κ τα λαστιχα αντιστασης. Αυτα "ξυπνανε"τους μυες και αναπτυσσονται. Στην αναπτυξη βοηθαει κ η διατροφη πλουσια σε πρωτεινες. Κ σε προσληψη καλων υδατανθρακων. Οι υδατανθρακες μεσω χημικων διεργασιων παραγουν γλυκογονο, σημαντικο συστατικο που σου παρεχει ενεργεια. Επισης η παρουσα ασκηση με αντιστασεισ βοηθαει στη λιπολυση. Στα λεω λιγακι χονδρικα,ισα ισα να τα καταλαβεις.

Με την λιπολυση καιγεται το λιπος ακομα κ αυτο που ναι συσσωρευμενο στν υποδοριο ιστο κ προκαλει την κυτταριτιδα

Θα ψάξω να βρω ασκήσεις με βάρη και λάστιχα και θα το δοκιμάσω.Για το θέμα της διατροφής ξέρω που να κινηθώ,μακάρι να μπορούσαμε να επιλέγουμε εμείς απο που θα χάσουμε λίπος χωρίς νυστέρι!Ευχαριστώ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κοιλια, στην περιοχη του αφαλου, αλλα εχει πια σφιξει. Τελευταιος πυλωνας τα λεγομενα πιασιματα. Οι γλουτιαιοι τεινουν σε ανοδικη πορεια. Λατρευουν επισης την ασκηση των squat και δηλωνουν φαν των deadlift. Οι δε τετρακεφαλοι σκληραινουν κ διαγραφονται.

 

3638-i-came.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news, η γιατρός μου πρότεινε ξεκούραση και να ξανακάνω αιματολογικές αρχές Γενάρη. Γυμναστήριο τέλος, μιας και την επόμενη βδομάδα πάω Αθήνα, μετά 3-4 μέρες Σαλονίque, γιορτές κλπ (alex, καλά τα έλεγες εσύ :P ). Έχετε να μου προτείνετε κάτι για ασκήσεις με το βάρος του σώματος όσο θα τριγυρνώ στην Ελλάδα; (pushups, situps κλπ) ή να googleαρω ανεξέλεγκτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό όλο και περισσότερες ταμπέλες τριγύρω (ακόμα και στη γειτονιά μου) για personal training ...

 

Γνωρίζει κανείς στο περίπου τι τιμές παίζουν στο λεκανοπέδιο της Αττικής  και αν θεωρείτε ότι γινεται καλή δουλειά;

¨Εχεις αποτέλεσμα σε βάθος χρόνου ή πρέπει να πέσεις σε καλό γυμναστή;

Πολλοί λένε ότι είναι υπερεκτιμημένοι από την άποψη ότι αν έχεις τις γνώσεις κάνεις τη "δουλειά" και σε ένα γυμναστήριο με σαφώς λιγότερα έξοδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κάνει αιματολογικές και είχα ανεβασμένες τρανσαμινάσες (οριακά), ανεβασμένη CPK  (λογικά εφόσον γυμνάζομαι) αλλά η φίλη μου η γιατρός βρήκε υπερβολικές τις τιμές μου. Της είπα βέβαια πως πριν 1 βδομάδα είχα αρχίσει ξανά γυμναστήριο και πως πιάστηκα αρκετά. (1840 κάτι με όριο το 190U/L)

 

Πολλά υγρά και ελάττωση της γυμναστικής μου προτάθηκε μα πιστεύω πως είχε να κάνει με το timing των εξετάσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...