Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μαλακες  μην βαζετε τετοιες φωτο αηδια ειναι θα παμε για φαγητο μετα ...

επειδη συμφωνω ας δουμε κατι καλυτερο

 

   

 

 

ειναι στα ορια να ξεφυγει η κουκλα , εγω γουσταρω πολυ παντως ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ελα ρε, αηδια ειναι. Περα απο τον κωλο, τα βυζια και το γκαυλε προσωπο, δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο μια ψωλη. Την γκομενα την θες μπουμπουκι σωματικα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KIng

 

Θέλω να εστιάσεις στα εξής 3 σημεία.

 

  1. Γονίδια. Και ελαφρό μπασκετάκι να παίζαν, πάλι τούμπανα θα ήταν
  2. Είναι η ζωή τους. 100%
  3. 2-3 κύκλοι το χρόνο. Λέω εγώ τώρα. 

Το πρόβλημα είναι ο λείος όγκος. Ripped μπορείς να είσαι και σαν τσίρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KIng

 

Θέλω να εστιάσεις στα εξής 3 σημεία.

 

  • Γονίδια. Και ελαφρό μπασκετάκι να παίζαν, πάλι τούμπανα θα ήταν
  • Είναι η ζωή τους. 100%
  • 2-3 κύκλοι το χρόνο. Λέω εγώ τώρα.
Το πρόβλημα είναι ο λείος όγκος. Ripped μπορείς να είσαι και σαν τσίρος.

2-3 κυκλοι τι εννοεις?Σιγουρα τα γονιδια παιζουν μεγαλο ρολο αλλα δεν σημαινει οτι αν εχεις γονιδια για τελειο σωμα θα γινεις ετσι ακομα και αν καθεσε.Το δευτερο πιστευω ειναι το σημαντικοτερο.Αν δεν εχουν αλλη δουλεια απο το να κανουν γυμναστικη λογικο να γινει καποιος ετσι.Δηλαδη πιστευεις οτι κανενας απο αυτους δεν εχει παρει αναβολικα?Οι κοιλιακοι σε ολους φαινονται απιστευτοι.

επειδη συμφωνω ας δουμε κατι καλυτερο

 

 

 

ειναι στα ορια να ξεφυγει η κουκλα , εγω γουσταρω πολυ παντως ..

Ακριβως ειναι στο οριο.Μεχρι εκει μια γυναικα θεωρειτε θυληκο.Λιγο παραπανω θα αρχισει να δειχνει χαλια.Εγω παντως ειμαι της αποψης οτι η γυναικα πρεπει να ειναι λιγο αφρατουλα.Οχι χοντρη αλλα ουτε και πετρα.Οι μυς ειναι για τους ανδρες η γυναικες πρεπει να παραμεινουν γυναικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 κυκλοι τι εννοεις?Σιγουρα τα γονιδια παιζουν μεγαλο ρολο αλλα δεν σημαινει οτι αν εχεις γονιδια για τελειο σωμα θα γινεις ετσι ακομα και αν καθεσε.Το δευτερο πιστευω ειναι το σημαντικοτερο.Αν δεν εχουν αλλη δουλεια απο το να κανουν γυμναστικη λογικο να γινει καποιος ετσι.Δηλαδη πιστευεις οτι κανενας απο αυτους δεν εχει παρει αναβολικα?Οι κοιλιακοι σε ολους φαινονται απιστευτοι.

2-3 κύκλοι με αναβολικά.

 

Το αν έχεις γονίδια θα το δεις αργότερα πως είναι ένα τεράστιο ατού αν όχι το μεγαλύτερo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 κύκλοι με αναβολικά.

 

Το αν έχεις γονίδια θα το δεις αργότερα πως είναι ένα τεράστιο ατού αν όχι το μεγαλύτερo

Ειδα στο youtube εναν ειχε μια κοιλια τεραστια και σε ενα χρονο με full αναβολικα εγινε παρομοιος με αυτους στο βιντεο.Και τα γονιδια παιζουν ρολο το ξερω απλα με full γυμναστικη και με διατροφη χωρις ουτε ενα συμπληρωμα με κανονικα γονιδια ειναι εφικτο ενα τετοιο σωμα σε 2-3 χρονια?

 

Γιατι αν ειναι να περνω αναβολικα για να τουμπανιασω τοτε μονο κακο κανω στον εαυτο μου και εχω δει και τις παρενεργειες τους που ειναι τραγικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου άποψη είναι ότι τα γονίδια είναι υπερεκτημημένα. Σίγουρα υπάρχουν και κάνουν διαφορά αλλά σήμερα είναι η καραμέλα για να τα ξύνουμε και να μην τα δίνουμε όλα. Εγώ τώρα έχω καταφέρει σε 6 μήνες παραπάνω απο όσα είχα καταφέρει παλιά σε 4 χρόνια παρόλο που ήμουν 20 χρονών και τα έδινα όλα γιατί τότε δεν είχα σωστές γνώσεις. Ίσως να εξαιρούνται οι τελείως "εκτόμορφοι" που είναι σαν σκελετοί και έχουν εξαιρετικά γρήγορο μεταβολισμό.. οι υπόλοιποι.. λίγο πολύ το ίδιο.

 

Για το θέμα αναβολικών και τι είναι επιτεύξιμο natural να ξαναβάλω τον φίλο μου τον leeroy το 1950 που δεν υπήρχαν αναβολικά. 

 

bodybuilder-50-s-Leroy-Colbert-avant-son

 

Κατά τα άλλα King μην βιάζεσαι. Αν ο μόνος λόγος που το κάνεις είναι για να κάνεις σώμα , θα το παρατήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα στο youtube εναν ειχε μια κοιλια τεραστια και σε ενα χρονο με full αναβολικα εγινε παρομοιος με αυτους στο βιντεο.Και τα γονιδια παιζουν ρολο το ξερω απλα με full γυμναστικη και με διατροφη χωρις ουτε ενα συμπληρωμα με κανονικα γονιδια ειναι εφικτο ενα τετοιο σωμα σε 2-3 χρονια?

 

Γιατι αν ειναι να περνω αναβολικα για να τουμπανιασω τοτε μονο κακο κανω στον εαυτο μου και εχω δει και τις παρενεργειες τους που ειναι τραγικες.

Μερικα από τα σωματα στο video,πιστευω πως μπορούν να γινουν με φυσικά μέσα,αρκετα όμως από αυτα εχουν γινει αποδεδειγμενα με χρηση ΑΑΣ(βλεπε Zyzz).

Γενικα εξαρταται τι στοχους εχεις και κατα πόσο τα γονιδια σε βοηθανε.Συμφωνω με τον Alex ,ότι η δικαιολογία των κατωτερων γονιδιων εχει γινει πια κοινοτυπία,αλλα το να κουβαλας ας πουμε +10kg πανω απο το υψος σου με  8-10% λιπος και αρκετη φλεβικότητα,ΘΕΛΕΙ ΓΟΝΙΔΙΑ.

Επίσης σε 2-3 χρονια,με σωστη προπονηση,προφανως και θα επέλθουν τρομερες αλλαγες,αλλά χρεαιζεται και αλλος χρονος για να φτασεις στα φυσικα σου όρια.Απλα αυτό που συμβαινει,ειναι οτ ο ρυθμός της αλλαγης συνεχως μειωνεται(ας πουμε οτι τον πρωτο χρονο φτανεις απο τα 40 κιλα στον παγκο στα 70.Για να φτασεις τα 100,δηλαδη αλλα 30,ίσως να χρειαστεις δυο χρονια αντί για ενα-ομοιως και με τα κερδη σε μυικη μαζα.)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα στο youtube εναν ειχε μια κοιλια τεραστια και σε ενα χρονο με full αναβολικα εγινε παρομοιος με αυτους στο βιντεο.Και τα γονιδια παιζουν ρολο το ξερω απλα με full γυμναστικη και με διατροφη χωρις ουτε ενα συμπληρωμα με κανονικα γονιδια ειναι εφικτο ενα τετοιο σωμα σε 2-3 χρονια?

 

Γιατι αν ειναι να περνω αναβολικα για να τουμπανιασω τοτε μονο κακο κανω στον εαυτο μου και εχω δει και τις παρενεργειες τους που ειναι τραγικες.

Απόλαυσε το ταξίδι...το πότε θα γίνει εξαρτάται από το πόσο προσηλωμένος είσαι σε αυτό που κάνεις.

 

Η δική μου άποψη είναι ότι τα γονίδια είναι υπερεκτημημένα. Σίγουρα υπάρχουν και κάνουν διαφορά αλλά σήμερα είναι η καραμέλα για να τα ξύνουμε και να μην τα δίνουμε όλα. Εγώ τώρα έχω καταφέρει σε 6 μήνες παραπάνω απο όσα είχα καταφέρει παλιά σε 4 χρόνια παρόλο που ήμουν 20 χρονών και τα έδινα όλα γιατί τότε δεν είχα σωστές γνώσεις. Ίσως να εξαιρούνται οι τελείως "εκτόμορφοι" που είναι σαν σκελετοί και έχουν εξαιρετικά γρήγορο μεταβολισμό.. οι υπόλοιποι.. λίγο πολύ το ίδιο.

 

Για το θέμα αναβολικών και τι είναι επιτεύξιμο natural να ξαναβάλω τον φίλο μου τον leeroy το 1950 που δεν υπήρχαν αναβολικά. 

 

Κατά τα άλλα King μην βιάζεσαι. Αν ο μόνος λόγος που το κάνεις είναι για να κάνεις σώμα , θα το παρατήσεις. 

Δεν πιστεύω ότι είναι υπερκτιμημένα τα γονίδια γιατί όντως σε ανεβάζουν επίπεδο. Πάντως ισχύει αυτό που λες ότι τα ξύνουμε και δεν τα δίνουμε όλα. Όχι ακριβώς έτσι αλλά το mindset είναι τελείως διαφορετικό. π.χ. έκανα shrugs μια μέρα με το σκεπτικό τι κάθομαι και κάνω τώρα το 4ο σετ? Αφού θέλουν δεν θέλουν θα αναπτυχθούν και με το ελάχιστο ερέθισμα. Ενώ με πόδια ξέρω γω το Mindset είναι θα σας σκίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου άποψη είναι ότι τα γονίδια είναι υπερεκτημημένα. Σίγουρα υπάρχουν και κάνουν διαφορά αλλά σήμερα είναι η καραμέλα για να τα ξύνουμε και να μην τα δίνουμε όλα. Εγώ τώρα έχω καταφέρει σε 6 μήνες παραπάνω απο όσα είχα καταφέρει παλιά σε 4 χρόνια παρόλο που ήμουν 20 χρονών και τα έδινα όλα γιατί τότε δεν είχα σωστές γνώσεις. Ίσως να εξαιρούνται οι τελείως "εκτόμορφοι" που είναι σαν σκελετοί και έχουν εξαιρετικά γρήγορο μεταβολισμό.. οι υπόλοιποι.. λίγο πολύ το ίδιο.

 

Για το θέμα αναβολικών και τι είναι επιτεύξιμο natural να ξαναβάλω τον φίλο μου τον leeroy το 1950 που δεν υπήρχαν αναβολικά.

 

bodybuilder-50-s-Leroy-Colbert-avant-son

 

Κατά τα άλλα King μην βιάζεσαι. Αν ο μόνος λόγος που το κάνεις είναι για να κάνεις σώμα , θα το παρατήσεις.

Οι bb του 1950 ειχαν τα πιο φυσικα σωματα φαινονται εξαλλου.Τα αναβολικα σε φουσκωνουν διωχνουν το λιπος αλλα το σωμα δειχνει ψευτικο.Η γνωση παιζει τεραστιο ρολο και παλι καλα που εχουμε εσας εδω και μαθαινουμε καποιες λεπτομερειες που δεν θα μαθαιναμε αλλιως.

 

Ο στοχος μου ειναι πρωτα μια υγιεινη διατροφη και επειτα ενα κανονικο ομοιομορφο σωμα χωρις πολυ λιπος με κανονικο ογκο.Ξερω οτι θελει το χρονο του ολο αυτο και υπομονη μιας και δεν περνω ουτε καν προτεινη σε σκονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι bb του 1950 ειχαν τα πιο φυσικα σωματα φαινονται εξαλλου.Τα αναβολικα σε φουσκωνουν διωχνουν το λιπος αλλα το σωμα δειχνει ψευτικο.Η γνωση παιζει τεραστιο ρολο και παλι καλα που εχουμε εσας εδω και μαθαινουμε καποιες λεπτομερειες που δεν θα μαθαιναμε αλλιως.

 

Ο στοχος μου ειναι πρωτα μια υγιεινη διατροφη και επειτα ενα κανονικο ομοιομορφο σωμα χωρις πολυ λιπος με κανονικο ογκο.Ξερω οτι θελει το χρονο του ολο αυτο και υπομονη μιας και δεν περνω ουτε καν προτεινη σε σκονη.

Όχι ότι έχει καμία διαφορά αλλά τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικα από τα σωματα στο video,πιστευω πως μπορούν να γινουν με φυσικά μέσα,αρκετα όμως από αυτα εχουν γινει αποδεδειγμενα με χρηση ΑΑΣ(βλεπε Zyzz).

Γενικα εξαρταται τι στοχους εχεις και κατα πόσο τα γονιδια σε βοηθανε.Συμφωνω με τον Alex ,ότι η δικαιολογία των κατωτερων γονιδιων εχει γινει πια κοινοτυπία,αλλα το να κουβαλας ας πουμε +10kg πανω απο το υψος σου με 8-10% λιπος και αρκετη φλεβικότητα,ΘΕΛΕΙ ΓΟΝΙΔΙΑ.

Επίσης σε 2-3 χρονια,με σωστη προπονηση,προφανως και θα επέλθουν τρομερες αλλαγες,αλλά χρεαιζεται και αλλος χρονος για να φτασεις στα φυσικα σου όρια.Απλα αυτό που συμβαινει,ειναι οτ ο ρυθμός της αλλαγης συνεχως μειωνεται(ας πουμε οτι τον πρωτο χρονο φτανεις απο τα 40 κιλα στον παγκο στα 70.Για να φτασεις τα 100,δηλαδη αλλα 30,ίσως να χρειαστεις δυο χρονια αντί για ενα-ομοιως και με τα κερδη σε μυικη μαζα.)

Εχεις απολυτο δικιο η βελτιωση μειωνετε οσο ανεβαινεις αλλα στην αρχη επειδη η διαφορα ειναι τεραστια ειναι λογικο οσο προχωραμε να μην υπαρχει ιδια βελτιωση με πριν.Ο zyzz νομιζω εχει πεθανει οπως και αλλοι 2 απο το βιντεο.Ο λογος δεν ξερω μιας και ηταν μικροι.

 

 

Φιλε bosei οντως το ταξιδι ειναι που μετραει και αυτο ειναι το ωραιο.Να βλεπεις την βελτιωση που κανεις οσο περναει ο καιρος.Τρομερη η ικανοποιηση.

Όχι ότι έχει καμία διαφορά αλλά τέλος πάντων.

Τωρα περνω περιπου 80-90γρ προτεινης τη μερα και ειμαι 66 κιλα.Αν επερνα +50γρ απο σκονη δεν θα ανεβαιναν πολυ πιο ευκολα η μυς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις απολυτο δικιο η βελτιωση μειωνετε οσο ανεβαινεις αλλα στην αρχη επειδη η διαφορα ειναι τεραστια ειναι λογικο οσο προχωραμε να μην υπαρχει ιδια βελτιωση με πριν.Ο zyzz νομιζω εχει πεθανει οπως και αλλοι 2 απο το βιντεο.Ο λογος δεν ξερω μιας και ηταν μικροι.

 

 

Φιλε bosei οντως το ταξιδι ειναι που μετραει και αυτο ειναι το ωραιο.Να βλεπεις την βελτιωση που κανεις οσο περναει ο καιρος.Τρομερη η ικανοποιηση.

 

Τωρα περνω περιπου 80-90γρ προτεινης τη μερα και ειμαι 66 κιλα.Αν επερνα +50γρ απο σκονη δεν θα ανεβαιναν πολυ πιο ευκολα η μυς?

Εμένα η αντίθεσή μου είναι γιατί να τα πάρεις από σκόνη και όχι από φαγητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η αντίθεσή μου είναι γιατί να τα πάρεις από σκόνη και όχι από φαγητό...

Γιατι απο φαγητο ειναι πολυ δυσκολο να παρω 2γρ/ανα κιλο τη μερα.

 

Πχ σημερα το πρωι ηπια 250μλ γαλα και 2 φριγανιες σηκαλεως με ταχινι.Στις 11 ενα μανταρινι.Στις 2 πατατοσαλατα με γαλοπουλα με σπανακι και κασερακι.Στις 5 ενα μηλο και 1 μανταρινι.Στις 9 το φαι που εγραψα παραπανω και στις 11 ενα γιαουρτακι με cottage και λιγα σαν φυστικι.

 

Ποσα γραμμαρια προτεινης να εχουν ολα αυτα?Για αυτο ειπα για τη σκονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι απο φαγητο ειναι πολυ δυσκολο να παρω 2γρ/ανα κιλο τη μερα.

 

Πχ σημερα το πρωι ηπια 250μλ γαλα και 2 φριγανιες σηκαλεως με ταχινι.Στις 11 ενα μανταρινι.Στις 2 πατατοσαλατα με γαλοπουλα με σπανακι και κασερακι.Στις 5 ενα μηλο και 1 μανταρινι.Στις 9 το φαι που εγραψα παραπανω και στις 11 ενα γιαουρτακι με cottage και λιγα σαν φυστικι.

 

Ποσα γραμμαρια προτεινης να εχουν ολα αυτα?Για αυτο ειπα για τη σκονη.

Ε 70-80γρ να βγαίνουν το πολύ. Γιατί είναι πολύ δύσκολο να φτάσεις 2γρ./ανά κιλό δεν καταλαβαίνω ? 

 

Επίσης μήλο και μανταρίνι δεν θεωρείται γεύμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...