Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγω  δικη μου μουσικη  μονο στον διαδρομο και στο τρεξιμο ακουω ,στα βαρη  δεν με νοιαζει τι παιζει αρκει να μην   ακουω ελληνικες μπουρδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα .. deadlift 4x100 (80 στη μπάρα και 20 η μπαρα) επειδή εσείς το ζητήσατε :P

 

Βγήκε πολύ εύκολα .Με εξέπληξε οτι τα πόδια μου δεν έτρεμαν.. και η πλάτη μου σταθερή βράχος ολόισια . Η τεχνική άριστη.

Μπορώ σίγουρα και 120 αλλά είναι αρχή ακόμη και δεν θέλω να ζοριστώ.

Καλά πάμε. φαίνεται έχω ψωμιά ακόμη ..

Θα δυναμώνω παράλληλα και ραχιαίους.

Ετσι μπραβο.Φαινοταν οτι τα εχεις ευκολα τα 100.Μην πεσεις κατω απο αυτα ξανα να δεις πως θα δυναμωσεις το σωμα σου.32 εισαι ακομα ρε συ τι θα πει εχεις ψωμια ακομα.

 

liverpool μην συγκρινεις βαρη με δουλεια.Η δουλεια θελει νευρο.Βρες εναν που σηκωνει 400 κιλα και βαλτον σε οικοδομη η χωραφι.Ουτε τη μιση δουλεια απο οτι βγαζω εγω και εσυ δεν θα βγαζει.Τα βαρη θελουν τεχνικη και δυναμη για εκεινη την ωρα που γυμναζεσε και οταν ανεβαινεις δεν σηναινει οτι στη δουλεια θα εισαι καλυτερος.

 

Στη δουλεια ψηνεσε και αποκτας αντοχες και κουραγια που στα βαρη δεν θα τα δεις ποτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει , βοηθάει να είσαι και κτήνος και στα βάρη. Αλλα ναι, είναι διαφορετικά πράγματα. Όχι πολύ όμως.

Φιλε dakon εχω δει ατομα πολυ πιο αδυνατα απο μενα αλλα στη δουλεια βαρουσαν 10ωρο σηκωνοντας 25αρια τελαρα ελιες ολη μερα λες και δεν ειχαν βαρος και εχω δει κτηνη στο πρωτο μισαωρο να τα φτυνουν γιατι ψωφησαν.Οι πρωτοι ειναι ολο νευρο και εχουν κουραγια ενω τα κτηνη θα σηκωσουν για λιγη ωρα πιο πολυ βαρος απο οτι ο αδυνατος αλλα μετα δεν θα μπορουν να παρουν τα ποδια τους.Για μενα ειναι 2 τελειως διαφορετικα πραγματα.Δεν ειναι παντα ετσι αλλα γενικα ο ανθρωπος στη δουλεια ψηνετε και κατω απο τον ηλιο η μεσα στο κρυο.

 

Παω να κανω κοιλιακους κανα μισαωρο μιας και σημερα δεν εχει ουτε τρεξιμο ουτε βαρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελά ρε αυτά είναι θεωρίες .... έχω δει και έχεις δει ... Το σώμα ότι του πετάξεις προσαρμόζεται. Αν η δουλειά είναι να μαζεύεις ελιές γαμάς στο να μαζεύεις ελιές. Το ίδιο μπορώ να σου πω ότι αν βάλεις τον τύπο που μαζεύει ελιές σε ένα gym θα κάνει 30 κιλά bench press και θα του πέσει η μπάρα στην μούρη..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελά ρε αυτά είναι θεωρίες .... έχω δει και έχεις δει ...

Οχι,μαλακιες ειναι .Τα παντα ειναι θεμα προπονησης -συχνης ενασχολησης απο την στιγμη που εισαι υγιης και δεν εισαι λαλακης η κανενας χεστης.

Εφοσον πληρουνται οι παραπανω προυποθεσεις + το χρημα + την ισχυρη θεληση ολα ειναι δυνατα απο ενα ατομο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 και θα του πέσει η μπάρα στην μούρη..

χχαααχα ! σιγουρα η συνηθεια σε καθε τι που κανουμε παιζει ρολο ! συνηθιζουμε να σηκωνουμε ελιες οσο το κανουμε συνηθιζουμε τον παγκο κτλ ! το σιγουρο ειναι ενα ομως ! αν βρεθουνε στις ελιες ενας 70 κιλα ανθρωπος κ ενας που παιζει 150αρες στον παγκο , ο δευτερος θα σηκωνει με το ενα χερι τις ελιες και με το αλλο τον πρωτο .. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελά ρε αυτά είναι θεωρίες .... έχω δει και έχεις δει ... Το σώμα ότι του πετάξεις προσαρμόζεται. Αν η δουλειά είναι να μαζεύεις ελιές γαμάς στο να μαζεύεις ελιές. Το ίδιο μπορώ να σου πω ότι αν βάλεις τον τύπο που μαζεύει ελιές σε ένα gym θα κάνει 30 κιλά bench press και θα του πέσει η μπάρα στην μούρη..

Το αντιθετο ισχυει τις περισσοτερες φορες ομως.Τα βαρη τα κανουμε 1 αντε 2 ωρες τη μερα.Γυμναζουμε συγκεκριμενους μυς.Οταν ενας ειναι οικοδομη ολη μερα για χρονια θα κανει καποια καλα κιλα σε gym(δεν μιλαω για 100+).Οταν ενας σαν τον πυρο δημα που εκανε 170κιλα σε areset και δεν εχει δουλεψει ποτε σε δυσκολη δουλεια τον βαλεις οικοδομη θα πεθανει.Δεν ειναι θεωρια ετσι εχουν τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χχαααχα ! σιγουρα η συνηθεια σε καθε τι που κανουμε παιζει ρολο ! συνηθιζουμε να σηκωνουμε ελιες οσο το κανουμε συνηθιζουμε τον παγκο κτλ ! το σιγουρο ειναι ενα ομως ! αν βρεθουνε στις ελιες ενας 70 κιλα ανθρωπος κ ενας που παιζει 150αρες στον παγκο , ο δευτερος θα σηκωνει με το ενα χερι τις ελιες και με το αλλο τον πρωτο .. :-)

Και στο μισαωρο ο δευτερος θα θελει να παει σπιτι αν ειναι αψητος σε δυσκολες δουλειες.Σε αυτο ειμαι καθετος.

 

Το βλεπω στους εργατες που εχουμε καθε χρονο.Ενας σηκωνε 2-2 τα τελαρα αλλα τη μερα εβγαζε 10-12 τελαρα ενω ενας αλλος ο μισος απο αυτον πηγαινε σφαιρα και εβγαζε 20+.Το νευρο που εχει ο καθενας παιζει τεραστιο ρολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο μισαωρο ο δευτερος θα θελει να παει σπιτι αν ειναι αψητος σε δυσκολες δουλειες.Σε αυτο ειμαι καθετος.

 

Το βλεπω στους εργατες που εχουμε καθε χρονο.Ενας σηκωνε 2-2 τα τελαρα αλλα τη μερα εβγαζε 10-12 τελαρα ενω ενας αλλος ο μισος απο αυτον πηγαινε σφαιρα και εβγαζε 20+.Το νευρο που εχει ο καθενας παιζει τεραστιο ρολο.

θα στο πω απλα .. εχω βρεθει αρκετες φορες σε μετακομισεις κ τετοια , κ εννω ηταν ατομα τις δουλειας που την κανουν πολλα χρονια αδυνατουλιδες μερικοι κτλ σηκωνα  σε βαρος κ σε αντοχη οσο 5 απο αυτους !

δεν ειναι ψευτικη η δυναμη φιλε κινγκ , υπαρχει ..

για την συνηθεια συμφωνω ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας , οχι ο μονος ομως ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα στο πω απλα .. εχω βρεθει αρκετες φορες σε μετακομισεις κ τετοια , κ εννω ηταν ατομα τις δουλειας που την κανουν πολλα χρονια αδυνατουλιδες μερικοι κτλ σηκωνα σε βαρος κ σε αντοχη οσο 5 απο αυτους !

δεν ειναι ψευτικη η δυναμη φιλε κινγκ , υπαρχει ..

για την συνηθεια συμφωνω ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας , οχι ο μονος ομως ..

Δεν μιλαω ρε συ για λαπαδες.Και δεν λεω οτι ολα τα κτηνη δεν εχουν την αντοχη και τη δυναμη για δυσκολες δουλειες.Φυσικα και υπαρχει η δυναμη αλλα αρκετοι ειναι καλοι για βαρη μιας και τα κανουν χρονια.Σε οικοδομη η σε αλλες δυσκολες δουλειες ενας ψημενος θα εχει πολυ μεγαλυτερες αντοχες.Το εχω δει για αυτο το λεω αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας σηκωνε 2-2 τα τελαρα αλλα τη μερα εβγαζε 10-12 τελαρα ενω ενας αλλος ο μισος απο αυτον πηγαινε σφαιρα και εβγαζε 20+

λουφαρε ο πρωτος , εγω 1-1 θα τα σηκωνα ! :-D

περα απο την πλακα κ το νευρο χρειαζεται ναι και ολα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ενας σαν τον πυρο δημα που εκανε 170κιλα σε areset και δεν εχει δουλεψει ποτε σε δυσκολη δουλεια τον βαλεις οικοδομη θα πεθανει.Δεν ειναι θεωρια ετσι εχουν τα πραγματα.

Χμμμμμ...Τρεις φορες χρυσος ολυμπιονικης σε ενα αθλημα οπως η αρση βαρων,με μια σχετικη δυναμη ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ και καθημερινη-πολυωρη προπονηση για πολλα χρονια δεν νομιζω οτι εχει αναγκη να κουβαλαει τελαρα για να "σκληραγωγηθει"! :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...