Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Η εταιρία είναι μπροστά στην παραλία.

κωλοφαρδε :-)

Εγω περπαταω γρηγορα σε διαδρομο  με  παντα μεγαλη  κλιση  ,δεν εχει καμια σχεση   με τον ισιο απο αποψη δυσκολιας κτλπ.

 

περπατημα  , ακριβως λιγο πριν γινει τρεξιμο .. τι καλυτερο κανεις φιλε  , καιει φουλ  !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεξ, με ποιο βιβλίο ξεκίνησες? Είναι γαμάτη εμπειρία. Ανοίγει το μυαλό σου. 

 

Γιάννη, εμένα με έχεις καταλάβει, δεν τον παρατάω τον άλλο αν δεν με παρατήσει και αυτός. Εδώ είμαι για να σε πορώνω μαζί με τα άλλα παλικάρια και να πάρεις τα πάνω σου. Δυστυχώς δεν είμαι δίπλα σου σαν φυσική παρουσία να σε διορθώσω κιόλας. Οπότε δεν μπορώ να πάρω και την ευθύνη. Καλώς ακούς το σώμα σου και αν είναι να αλλάξεις πρόγραμμα γιατί θες να πας κάπου αλλού ή δεν βλέπεις αποτελέσματα , να αλλάξεις. Οι αρχές παραμένουν οι ίδιες. Συνέπεια , φαγητό, μυαλό και κρατάμε το νέο πρόγραμμα για 3μηνο τουλάχιστον. 

 

Liverpool  περιμένω περισσότερες προπονήσεις ανεβασμένες. Μαζί με τα κιλά σου. Ελπίζω να αύξησες το φαγητό. Ρύζια αβέρτα. Και μη ξεχνάς και το mobility. Να πάνε κάπου καλά τα γλυκά των Χριστουγέννων. Περιμένουμε μεγάλα πράγματα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινκ δοκιμασε να κανεις την ιδια διαδρομη για να ξερεις αν εχεις ανεβει σε αντοχες κτλ!

γιατι πχ το 3ο χλμ πρεπει λογικα να ηταν σε κατηφορα ε?

Την ιδια διαδρομη ακριβως κανω.Στο τριτο ναι ειχε κατηφορα αλλα στο δευτερο ανηφορα.Στην κατηφορα παω full για αυτο τετοιοι χρονοι.Αλλα μολις κανω τα 5 δεν μπορω ουτε μετρο παραπανω να κανω ενω πριν 3 μερες που εκανα τα 7 πιο ανετα μπορουσα να βγαλω και αλλα.

 

 

Στις 7 πηγα προπονηση.Μια χαρα βγηκε παρολο που ημουν πτωμα απο το τρεξιμο.Οταν τρεχω και κανω βαρη την ιδια μερα πεφτω λιγο στα βαρη 1-2 reps σε bench press.Επειτα στις 8 εφαγα 2 τοστ γαλοπουλα 2 αυγα λιγα σαν φυστικι και ενα μανταρινι και τωρα ενα γιαουρτακι με κανελα και υπνο μετα.

 

 

Αυτα που λετε για τα κιλα οταν ενας ειναι μικρος οι μυς φτιαχνονται πιο ευκολα.Ενας 40αρης πρεπει να καταβαλλει περισσοτερη προσπαθεια για να τον φτασει στο σωμα.Επισης ας πουμε οτι 10 ατομα κανουν ακριβως την ιδια γυμναστικη με ιδια διατροφη για 1 χρονο.Μετα απο 1 χρονο δεν εγγυατε κανεις οτι θα εχουν το ιδιο σωμα η ποσοστο λιπους.Αλλα σωματα τραβανε παραπανω αλλα οχι.Ειναι πολλοι παραγοντες στη μεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεξ, με ποιο βιβλίο ξεκίνησες? Είναι γαμάτη εμπειρία. Ανοίγει το μυαλό σου. 

 

 

 

είχα ένα βιβλίο που ταλαιπωρούσα καιρό και το είχα στην μέση. Τώρα θα τελειώσει και όπως το βλέπω το audio book είναι κάτι που θα κρατήσω για πολύ καιρό , είναι φοβερή η ιδέα για καταστάσεις όπως περπάτημα και διάδρομο. 

 

freedom - daniel swarez http://www.goodreads.com/book/show/7132363-freedom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liverpool περιμένω περισσότερες προπονήσεις ανεβασμένες. Μαζί με τα κιλά σου. Ελπίζω να αύξησες το φαγητό. Ρύζια αβέρτα. Και μη ξεχνάς και το mobility. Να πάνε κάπου καλά τα γλυκά των Χριστουγέννων. Περιμένουμε μεγάλα πράγματα.

Κοιτα τωρα ακομα κοιταω να μην εκβιασω τον πονο και ξαναεμφανιστει.. Αλλα οποτε το νιωθω ανεβαζω +2.5...

 

Αυριο θα παω για τα 65 απο τα 62.5 να δω... Φτιαχνω και την τεχνικη μου, προς το καλυτερο..

 

Θα μετρηθω πριν τις γιορτες να δω που βρισκομαι...

 

Το σαββατο αν φτασω στα 67.5 στα σκουοτ θα ναι καλο σημαδι... Καλο φαι εννοειτε..

 

Ειχα σταματισει στα 77.5 . Στοχος να τα ξεπερασω και να τα θεωρησω κιλα για deload...

 

Στρατιωτικες ειχα φτασει σε ενα επιπεδο καλο.. Την προηγουμενοι εβδομαδα εκανα 45 κιλα αλλα πιαστηκα για τα καλα...

 

Εβαλα στην διατροφη μου και καχανο που το τρωω το βραδυ μαζι με κρεας, μακαρονια, ρυζι , βραστη πατατα. Οτι κατσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιβλίο το οποίο ακούς όταν περπατάς, αντί να ακούς μουσική. 

Στο περπατημα ναι εχει μια λογικη,σε τρεξιμο και γενικα υψηλης εντασης ασκηση  δεν νομιζω να βολεψει πολλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Βιβλίο το οποίο ακούς όταν περπατάς, αντί να ακούς μουσική. 

Στο περπατημα ναι εχει μια λογικη,σε τρεξιμο και γενικα υψηλης εντασης ασκηση  δεν νομιζω να βολεψει πολλους.
Εξαρτάται από τα ακουστικά. Με ένα καλό in ear isolation τρέχεις μια χαρά. Εγώ μια φορά είχα πάρει να ακούω στο ποδήλατο. Όταν με πέρασε σύριζα η πρώτη νταλίκα κατάλαβα το λάθος μου.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα .. deadlift 4x100 (80 στη μπάρα και 20 η μπαρα) επειδή εσείς το ζητήσατε :P

 

Βγήκε πολύ εύκολα .Με εξέπληξε οτι τα πόδια μου δεν έτρεμαν.. και η πλάτη μου σταθερή βράχος ολόισια . Η τεχνική άριστη.

Μπορώ σίγουρα και 120 αλλά είναι αρχή ακόμη και δεν θέλω να ζοριστώ.

Καλά πάμε. φαίνεται έχω ψωμιά ακόμη .. 

Θα δυναμώνω παράλληλα και ραχιαίους. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από τα ακουστικά. Με ένα καλό in ear isolation τρέχεις μια χαρά. Εγώ μια φορά είχα πάρει να ακούω στο ποδήλατο. Όταν με πέρασε σύριζα η πρώτη νταλίκα κατάλαβα το λάθος μου.

δεν εννοει την ενταση στην μουσικη κ τα ακουστικα, εννοει πως δε μπορεις να συγκεντρωθεις στο βιβλιο αταν κανεις απο περπατημα κ πανω ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εξαρτάται από τα ακουστικά. Με ένα καλό in ear isolation τρέχεις μια χαρά. Εγώ μια φορά είχα πάρει να ακούω στο ποδήλατο. Όταν με πέρασε σύριζα η πρώτη νταλίκα κατάλαβα το λάθος μου.

δεν εννοει την ενταση στην μουσικη κ τα ακουστικα, εννοει πως δε μπορεις να συγκεντρωθεις στο βιβλιο αταν κανεις απο περπατημα κ πανω ..
Μια χαρά μπορείς ειδικά αν έχει σταθερό ρυθμό ανάγνωσης όπως έχουν συνήθως
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως αν φορτωσω 150 κιλα στον επικλινη (παλια ,τωρα ουτε για αστειο :-) ) ειτε ακουω εκλησσιστικο σταθμο ειτε slayer  νομιζω το ιδιο θα ακουω στα αυτια μου δε καταλαβαινω τιποτα ..

 

 

ψεμματα  , με το Reign in Blood εχω συν μια επαναληψη στο τσεπακι B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...