Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Γιατι παιρνεις σκονη υψηλη σε υδατανθρακες???

 

Μονος σου δεν μπορεις να βρεις αρκετο υδατανθρακα?

 

Μπουκωσε στο ρυζι και δεν θα χρειαζεσαι τιποτα αλλο. Ακομα και το πλιγουρι που κανουμε τα κολυβα, χρησιμο σου ειναι χωρις την προσθηκη ζαχαρης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γιατρο τα εδειξες ? 

 

Τι σου προτεινε?

 

Του ειπε οτι κανεις πχ την ταδε διατροφη.


Οτι μονο μαδισα το κοτοπουλο και πηρα το ταψι με το ρυζι και εφαγα φανερωνει τιποτα?

 

 

:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε και η πρώτη αερόβια μέτριας έντασης μετά από ένα 3μηνο σήμερα. 25 λεπτά έκανα μόνο για να το πάω Κυριακή προς Κυριακή σταδιακά μέχρι 40-45 λεπτά.

 

Είχα ξεχάσει και πόσο γαμάτο ήταν το τρέξιμο με κολόκρυο έξω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε και η πρώτη αερόβια μέτριας έντασης μετά από ένα 3μηνο σήμερα. 25 λεπτά έκανα μόνο για να το πάω Κυριακή προς Κυριακή σταδιακά μέχρι 40-45 λεπτά.

 

Είχα ξεχάσει και πόσο γαμάτο ήταν το τρέξιμο με κολόκρυο έξω.

 

 

Ωραιος....

 

Εγω καθε τριτη..

 

Τις Κυριακες κατεβαζω γενικο ..

 

Σηκωνομαι μονο για φαγητο....

Μόνο μία φορά την εβδομάδα αερόβια; Εγώ κάνω σχεδόν κάθε μέρα με τρεξιματάκι το δρομολόγιο φροντιστήριο-σπίτι (περίπου 3 χλμ) και πιστεύω ότι χρειάζομαι παραπάνω αερόβια εξάσκηση. Τί λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μία φορά την εβδομάδα αερόβια; Εγώ κάνω σχεδόν κάθε μέρα με τρεξιματάκι το δρομολόγιο φροντιστήριο-σπίτι (περίπου 3 χλμ) και πιστεύω ότι χρειάζομαι παραπάνω αερόβια εξάσκηση. Τί λέτε;

Τι να σου πούμε ? Έτσι γενικά αν χρειάζεσαι παραπάνω αερόβια ? Πες μας τι στόχους έχεις πρώτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πούμε ? Έτσι γενικά αν χρειάζεσαι παραπάνω αερόβια ? Πες μας τι στόχους έχεις πρώτα.

Κάποιον συγκεκριμένο στόχο δεν έχω, απλά γενικά θέλω να κάνω το χιλιάρι σε όσο το δυνατόν καλύτερο χρόνο δύναμαι διότι στοχεύω σε Στρατιωτικές Σχολές όπου το χρειάζομαι. Απλά μου φάνηκε λίγη η αερόβια άσκηση μόνο μία φορά την εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιον συγκεκριμένο στόχο δεν έχω, απλά γενικά θέλω να κάνω το χιλιάρι σε όσο το δυνατόν καλύτερο χρόνο δύναμαι διότι στοχεύω σε Στρατιωτικές Σχολές όπου το χρειάζομαι. Απλά μου φάνηκε λίγη η αερόβια άσκηση μόνο μία φορά την εβδομάδα.

Αν το δει ο spect περίμενε απάντησή του αν θες πιό συγκεκριμένα πράγματα...αυτός είναι του τρεξίματος εδώ μέσα. Όσο για την συχνότητα της αερόβιας πάει ανάλογα με τους στόχους του καθενός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω παιδια.Λιωσαμε παλι σημερα στην προπονηση.Αμεσως μετα εφαγα μια σαλαταρα με τονο και cottage αλλο πραμα.Παρακατω 3 βιντεο που τραβηξα με deadlift να με πειτε.Ακολουθησα οσα μου ειπατε

 

50 κιλα

youtube.com/watch?v=uDAVPmE_448&feature=c4-feed-u

 

65 κιλα

youtube.com/watch?v=j2TSPCaO6-A&feature=c4-feed-u

 

75 κιλα

youtube.com/watch?v=XixYYP164g0&feature=c4-feed-u

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια σχέση με την προηγούμενη φορά. πολύ καλύτερα.τα χέρια σου είναι σωστά . καλύτερη στάση σώματος. προσπάθησε για να το τελειοποιήσεις το στήθος σου όσο πιο έξω μπορείς και στο κάθισμα οι γλουτοί σου να μην βλέπουν πάτωμα αλλά να πετάνε προς τα έξω.. δηλαδή μην κάθεσαι τόσο βαθιά.

Θα σε βοηθήσει να πατάς σε τακούνι.. βάλε 2 λεπτούς δίσκους και πάτα με τις πτέρνες σου.

keep posting.

 

άσχετο έχεις private gym?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια σχέση με την προηγούμενη φορά. πολύ καλύτερα.τα χέρια σου είναι σωστά . καλύτερη στάση σώματος. προσπάθησε για να το τελειοποιήσεις το στήθος σου όσο πιο έξω μπορείς και στο κάθισμα οι γλουτοί σου να μην βλέπουν πάτωμα αλλά να πετάνε προς τα έξω.. δηλαδή μην κάθεσαι τόσο βαθιά.

keep posting.

 

άσχετο έχεις private gym?

Ακριβως οτι μου ειπατε παιδια.Θα προσπαθησω το στηθος πιο εξω και οταν αφηνω τη μπαρα πιο εξω οι γλουτοι οπως προτεινες.Εχω αυτο το πραμα που βλεπεις απο πισω το ειχε παρει ο πατερας μου απο μακρο πριν πολλα χρονια και αποδειχτηκε εξαιρετικο μηχανημα.Την μπαρα την εχω εδω και 2 μηνες.

δηλαδή μην κάθεσαι τόσο βαθιά.

Θα σε βοηθήσει να πατάς σε τακούνι.. βάλε 2 λεπτούς δίσκους και πάτα με τις πτέρνες σου.

Δεν μπορω να καταλαβω πως εννοεις οτι καθομε βαθια.Δεν καθομε πολυ πιστευω ισα ισα να ακουμπησει η μπαρα κατω και ξανα σηκωνομε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κίνκ αυτό το κάθισμα που κάνεις στο τέλος δεν χρειάζεται.. Η μπάρα δεν χρειάζεται να ακουμπήσει στο έδαφος.. Κλειδώνεις το σώμα να είναι σταθερό και κατεβάζεις την μπάρα όσο πιο κοντά στο σώμα μπορείς και λιγυζεις λίγο το; να πόδια τα πόδια πρέπει να είναι πάνω από 90μοιρες..

Για το τρέξιμο που ειπώθηκε αν θες να ανεβάσεις ταχύτητα πας σε διαλειματικη προπόνηση.. Αν σε νοιάζει μόνο για το 1000 πας σε ένα γήπεδο και κάνεις διαλειματικη. Πχ ζέσταμα 2 χλμ και μετά κάνεις 200μ σε υψηλή ένταση 1-2λεπτα ξεκούραση (κανονικά θέλει μέχρι οι παλμοι να πέσουν στους 120 περίπου) αυτό το κάνεις 4-5 φορές και μετά λίγο αποθεραπεία.. Όσο περνάει ο καιρός και ανεβαίνες ανεβάζεις την απόσταση που κάνεις σε γρήγορο ρυθμό πχ από 200 σε 400 η μειώνεις το διάλειμμα

Έτσι θα ανεβάσεις αντοχή και ταχύτητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...