Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαχαχαχα για αυτό βάζουν ωραίες κοπέλες .. μοιράζουν θερμίδες.. ενα ξερό όχι να τους λές ψαρώνουν οταν το παίζεις δύσκολος :P

 

εφυγα για προπόνηση. σήμερα δεν έχω και πολύ όρεξη οπότε θα κάνω μια ώρα βάρη και 1 ώρα θα το παίξω κλαρινογαμπρός. Πάω να φορέσω τα καλά μου.

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Pr bench press 5χ95. Ειχα και 6η αλλα δεν ειχα σποτ και δεν ηθελα να γινει μαλακια και να γινω ρεζιλι

Είσαι δύναμη. Εγώ λογικά ούτε να τα κάνω unrack δεν μπορώ  :-D .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι δύναμη. Εγώ λογικά ούτε να τα κάνω unrack δεν μπορώ  :-D .

 

Εντάξει ρε παίχτη σου ρίχνω και ένα 10κιλό βάρος, και δεν είμαι στο τραγικό λίπος που ήμουνα παλιά. Πως να σηκώνουμε τα ίδια?

 

Anyway έχω πολυ δρόμο ακόμα για το advanced επίπεδο αλλά πάμε γερά :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα έπαιξε 2ωρη μόνο βάρη ... εκανα και ραχιαίους επιτέλους! ώμοι δικεφχ2 τρικεφχ2 έφτασα σε failure δεν άντεξα.. (έχω ανέβει πολύ στα χέρια τον τελευταίο μήνα φτάνω στα παλιά καλά επίπεδα) τραπέζια κοιλιακούς και ραχιαίους με 5 κιλάκια στο στήθος.

 

Θέλω να ρωτήσω σοβαρά .. μετά απο έντονη προπόνηση νιώθετε πολύ ενέργεια- εκνευρισμό; 

Εγώ εχω την τάση να πλακώσω όποιον βρώ μπροστά μου και δεν κάνω πλάκα.

Φυσικά και δεν πλακώνω κανένα είμαι κατα της βίας.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα έπαιξε 2ωρη μόνο βάρη ... εκανα και ραχιαίους επιτέλους! 

Θέλω να ρωτήσω σοβαρά .. μετά απο έντονη προπόνηση νιώθετε πολύ ενέργεια- εκνευρισμό; 

Εγώ εχω την τάση να πλακώσω όποιον βρώ μπροστά μου και δεν κάνω πλάκα.

Φυσικά και δεν πλακώνω κανένα είμαι κατα της βίας.. 

Εγώ σέρνομαι μετά από πλάτη και πόδια και κάνω και 45-50 λεπτά...όχι 2ωρα.

 

Στήθος-ώμους και χέρια δεν σέρνομαι αλλά δεν είμαι και για πολλά-πολλά.

 

Πάντως το 2ωρο προπόνησης κοίταξέ το. Λέμα οκ παίζεται με την κορτιζόλη στην 1 ώρα αλλά στο 2ωρο είσαι μέσα σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε μόνο σάββατο κάνω 2 ώρο . τις υπόλοιπες μέρες 1 ώρα και 20 λετπά διάδρομο.

θα κοιτάξω να το χαλαρώσω λίγο γιατι με χαλάει νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Θέλω να ρωτήσω σοβαρά .. μετά απο έντονη προπόνηση νιώθετε πολύ ενέργεια- εκνευρισμό; 

Εγώ εχω την τάση να πλακώσω όποιον βρώ μπροστά μου και δεν κάνω πλάκα.

Φυσικά και δεν πλακώνω κανένα είμαι κατα της βίας.. 

 

Εγώ νιώθω κουρασμένος και ήρεμος. Οπως περιγράφεις νιώθω κατά την διάρκεια της προπόνησης. 

Εγώ σέρνομαι μετά από πλάτη και πόδια και κάνω και 45-50 λεπτά...όχι 2ωρα.

 

Στήθος-ώμους και χέρια δεν σέρνομαι αλλά δεν είμαι και για πολλά-πολλά.

 

Πάντως το 2ωρο προπόνησης κοίταξέ το. Λέμα οκ παίζεται με την κορτιζόλη στην 1 ώρα αλλά στο 2ωρο είσαι μέσα σίγουρα.

 

Εμένα οι 2 ώρες είναι ο χρόνος προπόνησης που γουστάρω περισσότερο. Όταν σταματήσω να πηγαίνω στο διάλειμμα της δουλειάς θα τις κάνω όλες 2ωρες όχι μόνο το σαββατοκύριακο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εμένα οι 2 ώρες είναι ο χρόνος προπόνησης που γουστάρω περισσότερο. Όταν σταματήσω να πηγαίνω στο διάλειμμα της δουλειάς θα τις κάνω όλες 2ωρες όχι μόνο το σαββατοκύριακο. 

Άμα το γουστάρεις οκ απλά δεν είναι το optimal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νιώθω εξαντλημένος τις lower μέρες. Και τις upper λιγότερες.  Θα χτυπήσω κανένα splitaki κανένα μήνα να ξεκουραστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα το γουστάρεις οκ απλά δεν είναι το optimal...

 

Ξέρω γω ρε συ μπος, όλα αυτά που διαβάζω στο internet τα διαβάζω με μεγάλη επιφύλαξη. Έχουμε σταματήσει να ακούμε τα σώματα μας και ακούμε ημιμαθείς "επιστήμονες" που ερμηνεύουν όπως γουστάρουν έρευνες που άλλες φορές γίνονται λάθος, άλλες φορές γίνονται με άλλο σκοπό και βγάζουν συμπεράσματα που τις μισές φορές είναι ενάντια στην λογική. 

 

Από την άλλη έχουμε τους bodybuilders και παλαιστές των 50ς στα λεγόμενα των οποίων δίνω πολύ μεγαλύτερη βάση γιατί ούτε αναβολικά είχαν, ούτε συμπληρώματα ξέρανε να παίρνουνε αλλά είχαν σωματάρες γιατί ακούγαν το σώμα τους, και 'ήταν όλοι 100% natural. Οι τυπάδες αυτοί για να χτίζουν μυς πίναν 1 gallon γάλα την ημέρα και καθόντουσαν γυμναστήριο τουλάχιστον 2 ώρες (και κάναν κυρίως full body). 

 

είμαι πολύ επιφυλακτικός ως προς το τι είναι "optimal" σύμφωνα με το internet, και εντάξει δεν είναι οτι δεν γνωρίζω τι λένε περι κορτιζόλης όσον αφορά τον χρόνο γυμναστικής,  και εγώ διαβάζω τα ίδια με τους άλλους..

 

http://www.youtube.com/user/mryorkielover (το κανάλι ενός απο αυτούς που ζει ακόμα)

 

Σιγά μην ήξερε κάποιος απο τους παρακάτω τι είναι η κορτιζόλη. Ζήτημα οι μισοί να ξέραν ανάγνωση :D

 

3.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω γω ρε συ μπος, όλα αυτά που διαβάζω στο internet τα διαβάζω με μεγάλη επιφύλαξη. Έχουμε σταματήσει να ακούμε τα σώματα μας και ακούμε ημιμαθείς "επιστήμονες" που ερμηνεύουν όπως γουστάρουν έρευνες που άλλες φορές γίνονται λάθος, άλλες φορές γίνονται με άλλο σκοπό και βγάζουν συμπεράσματα που τις μισές φορές είναι ενάντια στην λογική. 

 

Από την άλλη έχουμε τους bodybuilders και παλαιστές των 50ς στα λεγόμενα των οποίων δίνω πολύ μεγαλύτερη βάση γιατί ούτε αναβολικά είχαν, ούτε συμπληρώματα ξέρανε να παίρνουνε αλλά είχαν σωματάρες γιατί ακούγαν το σώμα τους, και 'ήταν όλοι 100% natural. Οι τυπάδες αυτοί για να χτίζουν μυς πίναν 1 gallon γάλα την ημέρα και καθόντουσαν γυμναστήριο τουλάχιστον 2 ώρες (και κάναν κυρίως full body). 

 

είμαι πολύ επιφυλακτικός ως προς το τι είναι "optimal" σύμφωνα με το internet, και εντάξει δεν είναι οτι δεν γνωρίζω τι λένε περι κορτιζόλης όσον αφορά τον χρόνο γυμναστικής,  και εγώ διαβάζω τα ίδια με τους άλλους..

 

http://www.youtube.com/user/mryorkielover (το κανάλι ενός απο αυτούς που ζει ακόμα)

Σίγουρα πάνω απ' όλα βλέπεις τι δουλεύει πάνω σου και το δουλεύεις ακόμη κι αν είναι "κατά" της επιστήμης.

 

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει από την ελάχιστη εμπειρία μου είναι ότι το παν είναι η συνέπεια και απλά να κάνεις κάτι. Τώρα πράγματα τύπου χρόνος προπόνησης, χρονισμός γευμάτων, συμπληρώματα κτλπ. είναι το κερασάκι στην τούρτα, ένα 5-10% για να κυνηγήσεις το optimal όπου και πάλι είναι δύσκολο να το αξιολογήσεις αλλά λέμε τώρα. 

 

Το κανάλι θα το πάρω από τα παλιά βίντεο να του ξεζουμήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...