Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εισαι η υπερβολη της υπερβολης bosei. Δηλαδη θα ειχαμε θυματα αν ειχες 91γρ ρυζι αντι για 92;  B)

 

Μια ερωτηση. Τρωω κομματακι παραπανω για να βαλω κανα κιλο. Εβαλα αλλα ταυτοχρονα φουσκωσε λιγο και η κοιλιτσα. Λογικο. Το σκεπτικο μου ειναι να συνεχισω μεχρι τελη Μαρτη, να βαλω οσα περισσοτερα μπορω και μετα να μπω σε φαση ελαφρως υποθερμιδικης/recomp για να γινει το επιπλεον λιπος μυικη μαζα.

 

Μεχρι τοτε εχει λογικη η αεροβικη τη μερα ξεκουρασης; Ή οσα χανω το πρωι θα τα βαζω στη διαρκεια της μερας, τσαμπα ο κοπος δηλαδη; Ή μήπως απ' την αλλη θα καιω το λιπος το πρωι και κατα τη διαρκεια της μερας το επιπλεον θα γινεται μονο μυς οποτε θα εχω "λιγοτερη δουλεια" για recomp;  :ph34r: Αρα να πεσω με τα μουτρα στην αεροβικη;

 

Εμπειροι, τα φωτα σας.

Ε για να βγουν τα νούμερα σωστά  :-D .

 

Το πόσο θα συνεχίσεις θα σου έλεγα να το πας με τον καθρέφτη. Δηλαδή αν φλεβάρη φτάσεις να ξεφεύγεις σε λίπος σταμάτα εκεί...δεν χρειάζεται να το τραβήξεις πιό πέρα. Από την άλλη αν έχει φτάσει μάρτης και τα κιλά μπαίνουν ακόμη καλά γιατί να σταματήσεις ?

 

Με την αερόβια το καλύτερο είναι να δοκιμάσεις και να δεις τι γίνεται (στον Άλεξ π.χ. έκοβε τα gains). Κακό δεν είναι γιατί θα περιορίσεις την αύξηση του λίπους κάπως αλλα και αυτό εξαρτάται από το πόσες θερμίδες παίζεις πάνω από τις συντήρησης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αυτο φοβαμαι, οτι θα κοβει τα gains. Επιπλεον, προφανως θα με κουραζει κι ισως να μειωσει τις επιδοσεις στα βαρη.

 

Θα το αφησω καλυτερα και θα πεσω με τα μουτρα απο τελη Μαρτη να μετατρεψω το λιπος σε μυς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο φοβαμαι, οτι θα κοβει τα gains. Επιπλεον, προφανως θα με κουραζει κι ισως να μειωσει τις επιδοσεις στα βαρη.

 

Θα το αφησω καλυτερα και θα πεσω με τα μουτρα απο τελη Μαρτη να μετατρεψω το λιπος σε μυς.

Εγώ στην θέση σου θα το δοκίμαζα πρώτα να δω πως αντιδράει το σώμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα δυνατά δικέφαλα σήμερα και πριν λίγο που γύρισα από το τζιμ με τραβάνε οι δικέφαλοι. Άμα κλείνω τα χέρια πάνω από 90 μοίρες νοιώθω τράβηγμα αλλά τεντώνω το χέρι και οκ. Ίσως φταίει το ότι έκανα πολύ ώρα σήμερα μέχρι να τελειώσω και ίσως πάγωσαν παραπάνω οι μύες.

 

 

(Θυμάμαι μια φορά μικρός περίπου 12 χρονών που στο σπίτι ένος μεγαλύτερου φίλου μου είχα βρει έναν αλτήρα μάλλον 17 κιλά και έκανα δικέφαλο στο γόνατο με αυτόν. Και έκλεισα το χέρι, λόγω απειρίας όταν με τράβηξε δεν το τέντωσα και έπαθα αγκύλωση για κανα δεκάλεπτο με τέρμα κλειστό το χέρι :P)

 

 

Αυτού του είδος το τράβηγμα πάντως σημαίνει τίποτα συγκεκριμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα δυνατά δικέφαλα σήμερα και πριν λίγο που γύρισα από το τζιμ με τραβάνε οι δικέφαλοι. Άμα κλείνω τα χέρια πάνω από 90 μοίρες νοιώθω τράβηγμα αλλά τεντώνω το χέρι και οκ. Ίσως φταίει το ότι έκανα πολύ ώρα σήμερα μέχρι να τελειώσω και ίσως πάγωσαν παραπάνω οι μύες.

 

 

(Θυμάμαι μια φορά μικρός περίπου 12 χρονών που στο σπίτι ένος μεγαλύτερου φίλου μου είχα βρει έναν αλτήρα μάλλον 17 κιλά και έκανα δικέφαλο στο γόνατο με αυτόν. Και έκλεισα το χέρι, λόγω απειρίας όταν με τράβηξε δεν το τέντωσα και έπαθα αγκύλωση για κανα δεκάλεπτο με τέρμα κλειστό το χέρι :P)

 

 

Αυτού του είδος το τράβηγμα πάντως σημαίνει τίποτα συγκεκριμένο;

Μιά χαρά είσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ρε συ chukabrisdwe σήκωσες αλτήρα 17 κιλά 12 χρονών; ποιος είσαι; 

Στο gym σήμερα τι έπιασες τα 40άρια; 

 

στους δικέφαλους θέλει υπομονή .αργά την άσκηση και σταθερό το χέρι μέχρι να νιώσεις κάψιμο στο μυ.. εκεί θα έχεις κάνει δουλειά.

Σήμερα έκανα με τα 15 άρια 4 σετάκια 16 επαναλήψεις στο όρθιο.. στο τέταρτο set τα έφτυσα .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήμουν ξεκούραστος :P

 

17 μπορεί να μην ήταν, αλλά ίσως 14-15. Δεν θυμάμαι. Έκανα λίγες επαναλήψεις και σε εύκολη στάση. Παίζει να λέω και μαλακίες βέβαια και να ηταν απλώς 7. Αλλά anyway ήταν ένα μεγάλο βάρος για τότε. Το θέμα είναι η αγκύλωση.

 

 

 

Σήμερα έκανα 11 κιλά σφυριά. Άμα ήταν τελευταία άσκηση(είχα και μπάρα) και έδινα πόνο θα σήκωνα ίσως και 12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο φοβαμαι, οτι θα κοβει τα gains. Επιπλεον, προφανως θα με κουραζει κι ισως να μειωσει τις επιδοσεις στα βαρη.

 

Θα το αφησω καλυτερα και θα πεσω με τα μουτρα απο τελη Μαρτη να μετατρεψω το λιπος σε μυς.

 

Εγώ πλέον κάνω μια ώρα περπατημα την ημέρα στο διάλειμμα της δουλειάς καθώς έτσι και αλλιώς δεν έχω τι να κάνω. Δεν νομίζω ότι κάνει κακό.

 

Η αερόβια (με μέτρηση παλμών) δεν μου έκανε καλό στο σώμα.. μπλεκότανε με την ξεκούραση και δεν άφηνε το σώμα να αναπτυχθεί, έτσι το ένιωθα, φάνηκε κιόλας όταν σταμάτησα πήρα πάνω μου.  Χωρίς αερόβια νιώθω καλύτερα και αφού τα αποτελέσματα δεν έχουν προβλημα..

 

το περπάτημα είναι κυριλέ πάντως. Κυκλοφορεί το αίμα και δεν πιέζει παραπάνω απο όσο πρέπει

 

Μπος χαρα στο κουράγιο σου είσαι ηρωας.

 

 

Μια ερωτηση. Τρωω κομματακι παραπανω για να βαλω κανα κιλο. Εβαλα αλλα ταυτοχρονα φουσκωσε λιγο και η κοιλιτσα. Λογικο. Το σκεπτικο μου ειναι να συνεχισω μεχρι τελη Μαρτη, να βαλω οσα περισσοτερα μπορω και μετα να μπω σε φαση ελαφρως υποθερμιδικης/recomp για να γινει το επιπλεον λιπος μυικη μαζα.

 

 

Αν φούσκωσε παραπάνω απο ότι θέλεις μπορείς να κάνεις κανα μήνα ρεκομπ τώρα και να συνεχίσεις.

 

Να ξέρεις η διατροφή όγκου θέλει και ανάλογη γυμναστικη, πρέπει να τελιώνεις νεκρός τις προπονήσεις (τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγω.) At your own risk έτσι? ο καθένας ξέρει τα όρια του.. Τους τελευταίους 2 μήνες έβαλα 1-1,5 κιλό περίπου ενώ το λίπος μου έπεσε , είχατε δέι και τις φωτο.

 

Αυτή την εβδομάδα που είχα πόνο μέση και έκανα μηχανήματα, παρόλο που έκανα εξίσου σκληρη προπόνηση, (όσο μπορούσα με τα μηχανήματα) είμαι σίγουρος ότι δεν πήγε τόσο καλά όσο οι άλλες και την κυριακή δεν θα έχω πέσει σε λίπος όπως κάθε άλλη εβδομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θες να αγιασεις και να μην μπορεις..

 

Παω σημερα για ποτο σε ενα μαγαζι, ερχεται μια ωραια κοπελιτσα με ενα πιατο γεματο σπανακοπιτες, τυροπιτες, κοτοπιτες, τοστακια.

 

Μου χαμογελα και λεει θα δοκιμασεις; Ε δεν ηθελα να την προσβαλω. Εφαγα καναδυο κομματια. Μετα με ρωτησε ποιο μου αρεσε πιο πολυ.

 

Με βαζουν τρικλοποδιες μου φαινεται... Αλλα σε γυναικα οχι δεν μπορω να πω...

 

Αυριο θα εχουμε το αναλογο λιωσιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις εχουμε...

 

Εσυ που πινετε τον καφε σας ?

 

 

Για μενα ειναι φυσιολγικο οταν μου την προσφερει μια ομρφη κοπελα, σε ωραιο πιατ να μην την γειωσω λεγοντας ενα ξερω οχι, σαν να ειδα σκατα...

 

 

Καλημερα ειπα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...