Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ανεβασα ενα video που κανω deadlift 75 κιλα να μου πειτε αν κανω καλα την τεχνικη.Σημερα εκανα και 65 κιλα squat 10αρια σετ σχετικα ευκολα.Θα ανεβασω και για εκεινο video να μου πειτε.Εβαλα ολα τα κιλα που ειχα ακομα και απο τα βαρακια.

 

youtube.com/watch?v=gDfK-j2vb84

 

Το τζινακι μην το λογαριαζετε ειναι ανετο. :P

Το κανεις τελειως λαθος φιλε,την μεση σου την εχεις 90 μοιρες,θα εχεις προβληματα,χαξου να φτιαξεις την τεχνικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγώ μια φορά τα είπα.. ουτε καν 60 κιλά είναι Πάρα πολλά .δεν θα φτιάξει τεχνική έτσι..40 κιλά max. και σιγά σιγά ανεβάζει μόλις δυναμώσει πλάτη και πόδια..

φυσικά γυμνάζουμε και ραχιαίους.

Εγώ τους σνομπάρω λίγο μέγα λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε δεν το υποτιμάω ... το συμβουλεύω βάση λογικής έτσι ώστε να μην καταστρέψει τη μέση του, τα πολλά κιλά δεν είναι μαγκιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την φτιαξω την τεχνικη παιδια.Ξανα βλεπω το βιντεο και οντως ειναι πολυ λαθος.Στα 50 κιλα σηκωνομε πιο καλα.Ειναι και χαμηλα η μπαρα και αναγκαζομε να τη φερω σε ενα σημειο για να τη σηκωσω.Αυτο που ειπε ο dakon ειναι οτι πρεπει.Σηκωμα η μπαρα και επειτα κανω την ασκηση.

 

Για του ραχιαιους κανω 35-40 λεπτα τη μερα το p90x ab ripper αλλα κανω 50 reps σε καθε ασκηση.Σιγουρα βοηθανε αλλα στα πολλα κιλα βαρος παιζει τραυματισμος με λαθος τεχνικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην υποτιμάς το παλικάρι. Αν έχει λιώσει κοιλιακούς και ραχιαίους, μπορεί να μην έχει κανένα πρόβλημα. 

 

 

φίλε δεν το υποτιμάω ... το συμβουλεύω βάση λογικής έτσι ώστε να μην καταστρέψει τη μέση του, τα πολλά κιλά δεν είναι μαγκιά.

 

 

?????

 

 

 

sheldon-sarcasm.png

 

 

 

 

 

Shelly.jpg

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λεπον .. :-)

με αυτο το πραγματακι κ μονο μπορουμε να κανουμε μια απο τις καλυτερες ασκησεις για εκρηξη κ ελαστικοτητα !

207_15%20kg%20bbclub.jpg

 

αφου εχουμε κανει ωμους και τους εχουμε ζεστανει καλα ..

καθομαστε σε ορθεια σταση με λυγισμενα λιγο τα ποδαρακια μας να προστατευουμε την μεση μας

πιανουμε με λυγισμενα τα χερια μας τον δισκο ξεξια κ αριστερα σαν να κραταμε τιμονι ενα πραγμα

τον φερνουμε λιγο πανω οτι το στηθος και λιγο κατω απο το προσωπο

και λυγιζουμε κ τεντωνουμε πολυ γρηγορα κ εκρηκτικα τα χερια μας μακρια κ κοντα στο προσωπο μας

  (σαν ν εχουμε πιασει καποιον απο τον λαιμο και να τον γιακα κ τα τον ταρακουναμε βαλτε στο μυαλο σας) 

δε μετραμε επαναληψεις ! κανουμε οσες μπορουμε μεχρι να μη μπορουμε να κρατησουμε τα κιλα στα χερια μας !

τα αφηνουμε κατω 1μιση λεπτο κ συνεχιζουμε ! 3-4 σετ ! 

σε οσους φαινεται αστειο ας το δοκιμασουν !

απο  το πρωτο σετ και απο τους παλμους που θα ανεβαζουν θα καταλαβουν αμεσως για τι ξεπατωμα μιλαμε !

η ασκηση ειναι ιδανικη για ελαστικοτητα κ εκρηξη ! οσοι ασχολουντε με παλη η πυγμαχια θα την εχουν δει σιγουρα καπου!

δοκιμαστε την .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παντα μπορεις ναι ! δοκιμασε με τον δισκο ! δε χρειαζοντε πολλα κιλα ενα δεκαρακι η δεκαπεντοκιλο ειναι αρκετο !

βασικη προυποθεση ειναι να υπαρχει νευρο και γρηγοραδα στην κινηση ..

μεχρι να σου πεσουν τα κιλα απο τα χερια που λεει ο λογος ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η Παρασκευή είναι η χειρότερη, συσσωρευμένη κούραση απ' όλη τη βδομάδα. Αλλά εντάξει, και με λίγο γκρίνια σηκώνουμε περισσότερα κιλά :)

 

Σήμερα αρνάκι, να θυμηθώ πώς είναι να τρως κρεας...

 

Αφού είδα κι αποειδα, έβαλα την κόρη μου (3,5) να τραβήξει βίντεο. Σκορτζέζε η νεαρά, ωσονούπω στο στέλνω ντακον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαι εγω ετσι ειμαι θελω διακοπες επειγοντως.Αυτο το σαββατοκυριακο  δινω  σεμιναρια και εξετασεις σχεδον ολη μερα και δεν θα μπορεσω να παω gym, παει το σουκου   εχω ξενερωσει απο τωρα.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτέρα κυκλική υψηλής έντασης 45 λεπτα (ΠΕΘΑΝΑ) τρίτη ρεπο (αποχαιρέτισα φιλη), τετάρτη στήθος τρικέφαλοι, πέμπτη πόδια ώμοι, παρασκευή πλάτη δικέφαλοι, σάββατο ώμοι/λιγο χέρια και αερόβιο, κυριακή μάλλον πάω βασιλίτσα για την δεύτερη ΗΡΩΙΚΗ μου προσπάθεια να κατεβώ καμια δυο περασές τις μαύρες (περιφερειακή και πολύ με είναι :P ). Ήταν/είναι μια καλή βδομάδα!

 

 

17/12-20/12 θα είμαι αθήνα, αν θέλετε οι αθηναίοι πάμε για κανά καφέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...