Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παιδια ανεβασα ενα video που κανω deadlift 75 κιλα να μου πειτε αν κανω καλα την τεχνικη.Σημερα εκανα και 65 κιλα squat 10αρια σετ σχετικα ευκολα.Θα ανεβασω και για εκεινο video να μου πειτε.Εβαλα ολα τα κιλα που ειχα ακομα και απο τα βαρακια.

 

youtube.com/watch?v=gDfK-j2vb84

 

Το τζινακι μην το λογαριαζετε ειναι ανετο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. 

 

Λοιπόν είναι λάθος και επικίνδυνο. 

 

Πρώτο βήμα. Βάζεις τη μπάρα στα 20 εκατοστά ύψος από το έδαφος. Βάλε τα κιλά πάνω σε κάτι άλλο

 

Δεύτερον, μόλις το κάνεις αυτό, ξαναβγάζεις βίντεο, με 50-60 κιλά και το βάζεις να το δούμε. Πρέπει να είναι μία κίνηση , όχι δύο όπως τώρα (πρώτα τα πόδια σου πάνω και μετά η μέση , πράγμα επικίνδυνο)

 

Μπράβο όμως γιατί έβαλες βίντεο, είναι από τα πιο έξυπνα πράγματα μετά την καταγραφή προπόνησης που μπορεί να κάνει κανείς. Αναμένουμε, μελέτα και το παρακάτω.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ανεβασα ενα video που κανω deadlift 75 κιλα να μου πειτε αν κανω καλα την τεχνικη.Σημερα εκανα και 65 κιλα squat 10αρια σετ σχετικα ευκολα.Θα ανεβασω και για εκεινο video να μου πειτε.Εβαλα ολα τα κιλα που ειχα ακομα και απο τα βαρακια.

 

youtube.com/watch?v=gDfK-j2vb84

 

Το τζινακι μην το λογαριαζετε ειναι ανετο. :P

ωραίος .αλλά το κάνεις λάθος και θα φάς τη μέση σου. Είσαι και μικρός και θα σε ακολουθεί για χρόνια.

 

Λοιπόν τα πόδια σου οταν πιάνεις την μπαρα κολάνε πάνω στην μπάρα. Το άνοιγμα των χεριών σου όσο και των ποδιών σου. Δηλαδή πιο μικρό

Επίσης γιατι κάνεις βαθύ κάθισμα . Το κολαράκι μένει πιο ψηλά οταν κατεβαίνεις .

Στήθος έξω .. 

 

Δίνεις ώθηση αρχικά με τα πόδια . Τα χέρια σου τεντωμένα και μετά βάζεις δύναμη με πλάτη .

Λιγότερα κιλά για να μάθεις την τεχνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ανεβασα ενα video που κανω deadlift 75 κιλα να μου πειτε αν κανω καλα την τεχνικη.Σημερα εκανα και 65 κιλα squat 10αρια σετ σχετικα ευκολα.Θα ανεβασω και για εκεινο video να μου πειτε.Εβαλα ολα τα κιλα που ειχα ακομα και απο τα βαρακια.

 

youtube.com/watch?v=gDfK-j2vb84

 

Το τζινακι μην το λογαριαζετε ειναι ανετο. :P

Τα κιλα ειναι πολλα νομιζω...

 

Η κινηση οπως λεει και ο ντακον ειναι μια..

 

Χωρις να φευγεις δεξια αριστερα... Τωρα μπορει να μην το καταλαβαινεις αλλα θα γινει το κακο.

 

Βαλε καπου 50 κιλα και καντην...

 

Θα σου φανουν λιγα αλλα αν την κανεις σωστα θα χεις καλυτερα αποτελεσματα.

 

Εγω ενα tip που κανω ειναι πχ πριν παω για προπονηση η μετα απο 2-3 εβδομαδες στον ελευθερο χρονο μου καθομαι και βλεπω μερικα βιντεακια για τις τεχνικες τον ασκησεων ωστε να τις διορθωνω ή να τις βελτιωνω.. Η σωστη τεχνικη ειναι καλυτερη απο την κακη τεχνικη με πολλα κιλα.. Μονο τραατισμους εχει να σου δωσει..

 

Σημερα στις στρατιωτικες κλαταραμε λεμε.. Οι ωμοι μου σαν να πριστηκαν λιγακι εκεινη την ωρα.. Καπου 45 κιλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dakon κανω 2 κινησεις γιατι ειναι χαμηλα η μπαρα.Θα βαλω κατι απο κατω να σηκωθει να ειναι ακριβως εκει που πρεπει.

 

prof chaos οταν ανεβαζω τη μπαρα το στηθος το εχω παραλληλα οσο πιο εξω μπορω.Στο κατεβασμα δεν θελω να πεταξω την μπαρα για αυτο καθομε ετσι ωστε να την αφησω απαλα κατω.Τα χερια ναι θελουν πιο μεσα παραλληλα με τα ποδια.

 

liverpool τα κιλα ειναι αρκετα αλλα οπως ειπατε αν δεν ανεβασω κιλα δεν θα δω μεγαλες βελτιωσεις.

 

Θα προσπαθησω να κανω τα πραγματα που με ειπατε και θα ξαναβαλω video να με πειτε.Γενικα θα προσπαθησω να ειναι μια κινηση οπως ειπατε γιατι τωρα σηκωνω πρωτα ποδια και μετα η μεση σπαει αρκετα.Η μεση γενικα ειναι οκ.Σιγουρα πιανετε μετα την προπονηση αλλα αυριο θα ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ανεβασεις κιλα αλλα με μετρο.. Παιξε με τις επαναληψεις .

 

Πχ αν κανεις 6 καντες 8 πελι το σωμα θα αντιδρασει...

 

Και μενα χαμηλα ειναι η μπαρα .

 

 

Με τα 10κιλα ερχεται στα ισια η μπαρα και με βολευει η κινηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ανεβασεις κιλα αλλα με μετρο.. Παιξε με τις επαναληψεις .

 

Πχ αν κανεις 6 καντες 8 πελι το σωμα θα αντιδρασει...

 

Και μενα χαμηλα ειναι η μπαρα .

 

 

Με τα 10κιλα ερχεται στα ισια η μπαρα και με βολευει η κινηση...

Κοιτα μεχρι τα 65 κιλα κανω 10 επαναληψεις.70-75 κανω 5.Το θεμα ειναι οτι εκανα λαθος την τεχνικη.Θα δοκιμασω αυτα που με ειπατε και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεση γενικα ειναι οκ.Σιγουρα πιανετε μετα την προπονηση αλλα αυριο θα ειναι οκ.

 φιλος ,  αν θελεις να με ακουσεις μην την ξανακανεις ποτε ετσι , αστην μεχρι να  βρεις καποιον να στην δειξει σωστα , θα καταστρεψεις την μεση σου κ ειναι κριμα !  εσυ αυτη την στιγμη δε γυμναζεις  το συστημα , το  επιβαρηνεις !

αν συνεχισεις ετσι , θα ερθει συντομα ενα αυριο που δε θα ειναι οκ η μεση σου ...

για καλο στο γραφω το μνμ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλος , αν θελεις να με ακουσεις μην την ξανακανεις ποτε ετσι , αστην μεχρι να βρεις καποιον να στην δειξει σωστα , θα καταστρεψεις την μεση σου κ ειναι κριμα ! εσυ αυτη την στιγμη δε γυμναζεις το συστημα , το επιβαρηνεις !

αν συνεχισεις ετσι , θα ερθει συντομα ενα αυριο που δε θα ειναι οκ η μεση σου ...

για καλο στο γραφω το μνμ

Οχι ετσι δεν θα την ξανακανω την ασκηση.Θα ανεβαζω βιντεο μεχρι να μου πειτε οτι ειναι οκ.liverpool ελα καμια μερα να με δειξεις ρε συ και εμενα και τον γιωργο τουλαχιστον να την κανουμε οσο πιο σωστα γινετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω θεμα...

 

Κανε τις συμβουλες τον παιδιων να δεις τι μπορεις...

 

Καμια κυριακη που μαι αραχτος μπορω να πεταχτω να σου δειξω λιγο την ασκηση...

 

Δεν ειναι δυσκολο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω θεμα...

 

Κανε τις συμβουλες τον παιδιων να δεις τι μπορεις...

 

Καμια κυριακη που μαι αραχτος μπορω να πεταχτω να σου δειξω λιγο την ασκηση...

 

Δεν ειναι δυσκολο..

Εγινε.Θα ξαναβαλω βιντεο να δω αν επιασα τιποτα και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ βασιλιά, εσύ εισαι χειρότερος κι από μένα :P

 

Dakon, χρωστάω κι εγώ βίντεο, δεν το ξεχνάω.

Για αυτο εβαλα βιντεο ρε συ.Τα κιλα τα εχω αλλα απο τεχνικη δεν.Θα μαθουμε που θα παει.

 

Spect θα δοκιμασω με πολυ λιγα κιλα και θα ανεβαζω σιγα σιγα.Γενικα το νοημα το επιασα.Οταν σηκωνω τη μπαρα να κινουνται τα ποδια και η μεση ταυροχρονα σαν μια κινηση.Και ισια η πλατη φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...