Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σεις, πειτε μου ασκησεις για γυμναστικη στο σπιτι, με ενα 7κιλο βαρακι. Τωρα με τα κρυα θα αρχισω μεσα στο σπιτι. Το βαρακι ειναι ενα μονο.

 

Σιγουρα θα κανω την κλασσικη για τον δικεφαλο που εισαι καθιστος.

Σιγουρα την γνωστη για τους ωμους, που με τεντωμενο το χερι, το ανεβασεις καθετο στο σωμα.

 

Τι αλλες ασκησεις μπορω να κανω? Για τρικεφαλο δεν ενδιαφερομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει βυθίσεις πάγκου και pushups, έχω δεί σημαντικά αποτελέσματα τόσο στην αύξηση των μυών, όσο και στην γενικότερη γράμμωση της περιοχής, μαζί με ωμοπλάτη φυσικά. Όλα αυτά στο σπίτι. Έχετε να προτείνετε αντίστοιχο κάτι για κοιλιακούς/κορμό; Χωρίς όργανα δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακούμπα το στο πάτωμα , πιάσε το από τις δύο άκρες και κάνε deadlift

Παραλιγο να γελασω. Ας απαντησει τωρα καποιος σοβαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως είχα δεί σε μια ταινία με φυλακισμένους που είχαν πάρει ενα ξύλινο κοντάρι σκούπας και στις 2 άκρες είχαν δέσει με κολλητική 6άδες μπουκάλια..

με αυτό κάνεις deadlift..οκ οχι deadlift αψογα δικέφαλα. and it's not a joke..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραλιγο να γελασω. Ας απαντησει τωρα καποιος σοβαρα

 

Υπάρχουν άπειρες ασκήσεις που μπορείς να κάνεις και με το βάρος του σώματος μόνο. Το 7κιλο δεν νομίζω να είναι αρκετά βαρύ για να προκαλέσει αύξηση των μυων.

 

Τι ακριβως θες; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω παιδια.20 μερες μετα την τελευταιες φωτο που ειχα ανεβασει.Αυτο το διαστημα ηταν το καλυτερο.Ανεβηκα παντου κιλα.Εκανα και 5 επαναληψεις με 75 κιλα deadift και μπορουσα και παραπανω αλλα δεν εχω αλλα βαρη.Θα παραγγειλω στις επομενες μερες.Το τρεξιμο το ελλατωσα μιας και εβγαλε πολυ κρυο και βρεχει συχνα.Αλλα αντιθετως καθημερινα βαραω 700 κοιλιακους και το ευχαριστιεμε γιατι κανουν πολυ καλη δουλεια.

Επισης η διατροφη την εχω φτιαξει οσο καλυτερα μπορω.Εχω κοψει μαχαιρι τηγανιτες πατατες και γενικα τη ζαχαρη και τα φαγητα με λιπαρα.

 

Καπου αξκουσα οτι στους 1000 κοιλιακους βγαζεις 10pack.Αληθευει?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν άπειρες ασκήσεις που μπορείς να κάνεις και με το βάρος του σώματος μόνο. Το 7κιλο δεν νομίζω να είναι αρκετά βαρύ για να προκαλέσει αύξηση των μυων.

 

Τι ακριβως θες; 

Βασικοτερος στοχος ειναι να τα κανω για να κρατιεμαι σε φορμα, σωματικα και πνευματικα. Για την γκαυλα μου και ετσι. Χωρις εντατικο και βαρυ προγραμμα. Επισης θελω με βαρακια γιατι τις βαριεμαι τις αλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eιμαι σε φαση   να κανω μεγαλες αλλαγες στο προγραμμα που κανω . Για αρχη  εβαλα super set  σχεδον στο 70% των ασκησεων,η διαφορα ειναι τεραστια εχω πεσει φυσικα στα κιλα αλλα τουλαχιστον το πρηξιμο ειναι εξωπραγματικο .Εβαλα και τρικεφαλα μαζι με δικεφαλα που ειπε  o Εναντια  maus και τα κανω εναλλαξ σουπερ σετ αστοοο  αλλο πιασιμο .

Ειχα  πιασει οροφη και η' θα ανεβαζa κιλα και θα  επαιρνα στο χερι  το μυοσκελετικο μου συστημα η' θα αλλαζα δραματικα προγραμμα προτιμησα το δευτερο.

 

βραβο φωτη οντως δεν υπαρχει το πρηξιμο , ειναι κοντα οι μυες και το χερι γινεται τουμπανο !

καπου ειδα , καποιος κανει ωμους - ποδια την ιδια μερα ! ενταξει οκ οτι θελουμε μπορουμε να κανουμε ομως αυτη ειναι απ τις πιο ακυρες προπονησεις ! ειδικα αν εχουμε δουλεψει καλα  κ εχουμε στειλει αιμα στα ποδια , μετα πεφτουν καπως μακρια οι ωμοι για να συνεχισουμε το ιδιο καλα B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι που να τους βάλουμε; Και τα πόδια μόνα τους τελείως;

με στηθος - πλατη - χερια  - οπουδηποτε !

τα ποδια μονα τους ναι , η μεγαλυτεροι μυες , θελουν την περισσοτερη ενεργεια ..

ο μισος ανθρωπος ειναι τα ποδια ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...