Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Yπαρχει ,αλλα ειναι πολυ δυσκολο να συμπεσει ατομο που ειναι να   ειναι  ιδια κυβικα με σενα  και κανει παρομοιο προγραμμα και  τις ιδιες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχει ,αλλα ειναι πολυ δυσκολο να συμπεσει ατομο που ειναι να   ειναι  ιδια κυβικα με σενα  και κανει παρομοιο προγραμμα και  τις ιδιες μερες.

Πιο πιθανό είναι να σου τύχει το λαχείο.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε μλκ τώρα! Φάε αυγό 1-2-3 ημερών, φάε και 15 και μετά έλα πες. Όταν δούλευα πρωινά στο ξενοδοχείο έβλεπα την τεράστια διαφορά όταν είχαμε φρέσκα μέχρι 3-4 ημερών αυγά και αυτά των 7++ ημερών με 15.. Δεν ειπα να πάθεις, ούτε "χάνουν" θρεπτικά συστατικα (υποθέτω). Τη διαφορά τη βλέπεις κυρίως στα μάτια βέβαια :P Or maybe its me being weird

 

 

Εμενα δεν με κανει διαφορα δικε μου...

 

ειτε τα φαω φρεσκα ειτε τα φαω μετα απο 10 ημερες τα βρισκω πολυ ωραια. Ειδικα ο κροκος τα σπαει.. Εγω ξερω πως κρατιεμαι και δεν τρωω 8 ολοκληρα αυγα ....χχαχαχαχαχαχ

 

 

Σημερα αεροβιο ειχε το προγραμμα..

 

Αυριο ρεπο και μετα πεμπτη...

 

Η μεση θελει καλο ζεσταμα μεχρι να στωσει....

 

Τα συκωτακια μπορει να τα μαγειρεψεις οπως θες.

 

Πχ ενας απλος τροπος ειναι να τα ψιλοκοψεις, να τα βαλεις μαζι με καστανο ρυζι σε ενα μικρο ταψι νερο και βουρ στο φουρνο μεχρι που να γινουν..

 

Λιγο λαδακι θα βαλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχει ,αλλα ειναι πολυ δυσκολο να συμπεσει ατομο που ειναι να   ειναι  ιδια κυβικα με σενα  και κανει παρομοιο προγραμμα και  τις ιδιες μερες.

 

Ναι έχεις δίκιο.. Έλεγα να αρχίσω με το clark σε κάνα 2 μήνες. Ισως τα βολέψουμε έτσι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω παιδια.20 μερες μετα την τελευταιες φωτο που ειχα ανεβασει.Αυτο το διαστημα ηταν το καλυτερο.Ανεβηκα παντου κιλα.Εκανα και 5 επαναληψεις με 75 κιλα deadift και μπορουσα και παραπανω αλλα δεν εχω αλλα βαρη.Θα παραγγειλω στις επομενες μερες.Το τρεξιμο το ελλατωσα μιας και εβγαλε πολυ κρυο και βρεχει συχνα.Αλλα αντιθετως καθημερινα βαραω 700 κοιλιακους και το ευχαριστιεμε γιατι κανουν πολυ καλη δουλεια.

Επισης η διατροφη την εχω φτιαξει οσο καλυτερα μπορω.Εχω κοψει μαχαιρι τηγανιτες πατατες και γενικα τη ζαχαρη και τα φαγητα με λιπαρα.

 

Παρακατω μερικες φωτο.Περιμενω συμβουλες απο τους μετρ.

 

359u.jpg

7b7b.jpg

suoh.jpg

n7v2.jpg

 

Sorry για το background στις φωτο not my room.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της αδερφης ειναι το δωματιο παιδια cool down.Λοιπον απο θεμα ασκησεων.Θα ηθελα να μεγαλωσω λιγο την πλατη μου δηλαδη αυτοι οι μυς που πεταγονται γυρω απο το λαιμο.Εχουν μεγαλωσει αρκετα αλλα οχι στο σημειο που θα ηθελα.Επισης για στηθος ειμαι κομπλε μιας και κανω ολες τις ασκησεις στηθους που ξερω και κανουν δουλεια.Απο διατροφη τρωω αυγα,cottage,τονο,βρωμη,μουσλυ,ταχινι,σαν φυστικι,γιαουρτακια,αρκετο κοτοπουλο πολλα οσπρια πολλες σαλατες με (λαχανο,σπανακι,μαρουλι,καλαμποκι,αγγουρι).Απο φρουτα μηλο μπανανες μανταρινια.Γενικα στοχος αυτη τη στιγμη ειναι να φανουν καλυτερα οι κοιλιακοι αλλα αυτο ξερω οτι θελει υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της αδερφης ειναι το δωματιο παιδια cool down.Λοιπον απο θεμα ασκησεων.Θα ηθελα να μεγαλωσω λιγο την πλατη μου δηλαδη αυτοι οι μυς που πεταγονται γυρω απο το λαιμο.Εχουν μεγαλωσει αρκετα αλλα οχι στο σημειο που θα ηθελα.Επισης για στηθος ειμαι κομπλε μιας και κανω ολες τις ασκησεις στηθους που ξερω και κανουν δουλεια.Απο διατροφη τρωω αυγα,cottage,τονο,βρωμη,μουσλυ,ταχινι,σαν φυστικι,γιαουρτακια,αρκετο κοτοπουλο πολλα οσπρια πολλες σαλατες με (λαχανο,σπανακι,μαρουλι,καλαμποκι,αγγουρι).Απο φρουτα μηλο μπανανες μανταρινια.Γενικα στοχος αυτη τη στιγμη ειναι να φανουν καλυτερα οι κοιλιακοι αλλα αυτο ξερω οτι θελει υπομονη.

Λογικά τους τραπεζοειδείς εννοείς γύρω από τον λαιμό. Αν δεν κάνεις barbell ή dumbbell shrugs άρχισε να κάνεις από 4 σετάκια στην μέρα πλάτης ή ώμων. Πάνω  απ' όλα υπομονή δεν γίνεται να αναπτυσόμαστε με τους ρυθμούς που περιμένουμε...πόσο μάλλον χωρίς συγκεκριμένη διατροφή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεκινάς να πρηζεις τους θωρακικους ακα βυζους;

Τι ασκησεις προτεινεις?Κανω αρκετο παγκο,στο πολυοργανο 3 ασκησεις ειναι κατα 70% για στηθος.Επισης τις 2 ασκησεις που ειχε προτεινει ο mausmaus τις κανω σε καθε προπονηση.Πιστευω θελει το χρονο του για να σχηματιστουν οπως πρεπει οι μυς στο στηθος.

 

Απο συμπληρωματα δεν περνω τιποτα ουτε προτεινες σε σκονη και υπολογιζω καθημερινα περνω καπου 90-110 γραμμαρια προτεινης.

Λογικά τους τραπεζοειδείς εννοείς γύρω από τον λαιμό. Αν δεν κάνεις barbell ή dumbbell shrugs άρχισε να κάνεις από 4 σετάκια στην μέρα πλάτης ή ώμων. Πάνω απ' όλα υπομονή δεν γίνεται να αναπτυσόμαστε με τους ρυθμούς που περιμένουμε...πόσο μάλλον χωρίς συγκεκριμένη διατροφή.

Αυτες δεν τις κανω αλλα θα τις βαλω στο προγραμμα να τις κανω με μπαρα.Εκανα uprights rows με τα βαρακια που νομιζω μοιαζουν καπως στις ασκησεις που προτεινες.

 

Και βεβαιως υπομονη πανω απ'ολα.Αν και 2 μηνες τωρα βελτιωνομε συνεχως και ανεβαζω κιλα πολυ ευκολα.Λογικα θα φτασω σε ενα πλαφον σε καποιο σημειο και μετα θα παει σιγα σιγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος king...

 

Θελει υπομονη...

 

Προγραμμα 3 φορες κανονικο και μια αεροβιο

Ή 4 ή 5 φορες την εβδομαδα κανονικα....

4 φορες τη βδομαδα κανω βαρη καθε μερα κοιλιακους και τρεξιμο οταν κανει καλες μερες κανω 5-6χλμ.Με αυτο το προγραμμα δεν νιωθω πιασμενος και οι μυες περνουν το χρονο τους για να αναρωσουν πληρως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...