Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ καλά είναι. Καλύτερα στον φούρνο/grill παρά τηγάνι. Δεν είναι πολύ ακριβά, γύρω στα 4-5 το κιλό;

 

 

Ρολάκι κοτόπουλο γεμιστό με μους απο τα συκωτάκια της (η πουλερικών), μια βαριά gravy και ρύζι με σουσάμι/κάστανα/κουκουνάρια/σταφίδες, ΑΑΑΑΑΑΧ τόσο γιορτινό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

εχει κανεις ιδεα απο νουμερα σε αντιανεμικα asics? θελω να παρω κατι πραγματα απο αγγλια

και δεν ξερω τι σκατα νουμερα χρειαζομαι για το μπουφαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o αδερφός μου που είναι 174~ και 65 κιλά πήρε ένα μπουφάν αντιανεμικό 46 νούμερο και του είναι οκ. Γοογλε ιζ αουρ φρεντ θο! Όλο και κάτι θα βρεις που θα σε βοηθησει. ΟΧΙ, δεν ηταν asics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πρέπει να βρω μαγαζί που να έχει για να δοκιμάσω.. Αλλά εδώ που είμαι δύσκολο.. Είμαι για σμολ ή μιντιουμ αλλά δεν ξέρω ποιο από τα δύο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα, κι όχι μονο, εναλλακτική για βραδυνό:

 

Μιξ 25γρ άσπρα σπόρια ψημένα και 25γρ κασιους ψημένα + 1 πορτοκάλι. Δίνουν 340 θερμίδες και 10 γρ πρωτεινης, αλλά το σημαντικότερο, παίρνεις την ημερήσια δόση σε βιταμίνη C και σίδηρο. Καλό, ε; Αλλά ΠΟΤΕ δεν το συνδιάζουμε με αυγό ή γαλακτοκομικά γιατί δε θα απορροφηθεί ο σίδηρος.

 

Ντακον, στόχος τα 2 κιλά το μήνα, ώστε να μπαίνουν κατά το μέγιστο δυνατό σε μυς. Γι αυτό το μήνα ο στόχος επετευχθει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια μέρα εκανα μαλακία στο deadlift  τεχνικής και ένιωσα την μέση μου να ζορίζεται.. εκανα ραχιαους στα καπάκια και έστρωσε..

Βέβαια εμένα δεν ηταν καθαρός πόνος αλλά σαν πιάσιμο πιο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πονάει μια ευδομάδα. Οχι πολύ βαρύς πόνος αλλά το νιώθω. Ξεκίνησε σαν μυικό πιασιμο και stiffness και τώρα είναι ελαφρύ κάψιμο και λίγος πόνος. Αν συνεχίσω κανονικά θα χειροτερέψει οπότε δοκιμάζω μηχανήματα μόνο μέχρι να περάσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ στο βασίλειο των squats και deadlifts με βαριά κιλά, υπάρχουν  πιασιματάκια μετά την προπόνηση και καμία ενόχληση. Τι στο διάολο ρε παιδιά. Δεν είστε σε βαριά κιλά, οι ραχιαίοι σας τόσο αδύνατοι είναι? Ή τόσο κακή τεχνική? Δηλαδή μετά από πολλούς ραχιαίους δεν σας πιάνει τίποτα?

 

Squat 5+

Squat: 5x90, 5x100, 6x112,5

SLDL: 5x8 x70

Leg Press: 5x10x120 (ελαφριά γιατί τα πόδια ΔΕΝ)

Preacher Crunches: 3x15x66

Leg Curls: 3x66x12+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ντακον δεν ξερω για τους αλλους αλλα εγω το πιστευω οτι μεσα στο δεκεμβρη με τις προπονησεις στο βουνο

δεν θα καταλαβαινω τιποτα στους ραχιαιους! απλα δουλευουν τοσο πολυ (αν και κανονικα πρεπει να αλλαξω τη σταση του σωματος μου για να μην τους πιεζω αλλα μεχρι να το κανω αυτο :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ στο βασίλειο των squats και deadlifts με βαριά κιλά, υπάρχουν  πιασιματάκια μετά την προπόνηση και καμία ενόχληση. Τι στο διάολο ρε παιδιά. Δεν είστε σε βαριά κιλά, οι ραχιαίοι σας τόσο αδύνατοι είναι? Ή τόσο κακή τεχνική? Δηλαδή μετά από πολλούς ραχιαίους δεν σας πιάνει τίποτα?

 

 

 

Ο Ογκος προπόνησης μετριέται σαν σύνολο Σετ Χ κιλά χ επαναλήψεις σε όλες τις ασκήσεις. Είμαι σίγουρος οτι ο όγκος προπόνησης μου είναι πολλαπλάσιος του δικού σου παρόλο που είμαι 30 κιλά λιγότερο. Σιγά μην πιανόταν η μέση μου από 5v5.. Και απο που έβγαλες το συμπέρασμα οτι παίζω ελαφριά κιλά?

 

Anyway όπως είπα είμαι σίγουρος οτι η μέση μου πιάνεται όχι απο την προπόνηση αυτή καθαυτή αλλά συνδυασμό προπόνησης και βάλε βγάλε δίσκων στις μπάρες για τα drop set. Πραγματικά όση ώρα δεν γυμνάζομαι αλλάζω δίσκους, συνέχεια όμως... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ναι αν υπολογισουμε συνολο κιλων και βγαλε -βαλε πιανουμε τους τονους στην προπονηση ποδιων ειδικα .Στην ουσια χαμαληδες ειμαστε απλα πληρωνουμε αντι να μας πληρωνουν :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ναι αν υπολογισουμε συνολο κιλων και βγαλε -βαλε πιανουμε τους τονους στην προπονηση ποδιων ειδικα .Στην ουσια χαμαληδες ειμαστε απλα πληρωνουμε αντι να μας πληρωνουν :P

 

χαχα προφανώς το βάλε βγάλε δεν υπολογίζεται στον όγκο προπόνησης , αλλά στα drop set δεν παλεύεται ρε..

 

Πες πχ οτι κάνω dips στο μηχάνημα που βάζω δίσκους και κάνω με 150 κιλά. 

Φόρτωσε τα 150 - βγαλε 40 - βγαλε 40 (1ο σετ +drop) - Βαλε 40 - βαλε 40 - βγαλε 40 - βγαλε 40 (2ο σετ +drop)- Βγαλε 150. Και τα γαμημένα είναι όλα στο πάτωμα, και αυτό γίνεται για κάθε άσκηση που κάνω. Σοβαρά από εκεί έχω πιαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...